Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kablovski internet u jednoj stambeno-poslovnoj zgradi

[es] :: ISP :: kablovski internet u jednoj stambeno-poslovnoj zgradi

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8575 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ana_s
trenutno-belly d
beograd

Član broj: 20075
Poruke: 69
*.yubc.net

ICQ: 334


Profil

icon kablovski internet u jednoj stambeno-poslovnoj zgradi24.06.2004. u 09:49 - pre 241 meseci


Danas bi u mojoj zgradi trebalo da se donese odluka o tome da
se uvede kablovska TV pa sa tim i beneficija koriscenja divne stvari kao sto je
internet ...Huh,..jedva cekam da oslobodim telefonsku vezu..
Konacno ce se ponekad cuti zvonjavina telefona drugog od mobilnog :)


Nego..interesuje me da li nekako mi stanari mozemo da se udruzimo da uzmemo jedan
modem pa da svi preko toga budemo prikaceni ili svako mora svoj...

Ne znam ni koja je cena tog modema koji mora da se koristi za kablovski internet
ali sam cula da je skupo i da vecina iznajmljuje negde u bg za 200 din mesecno..

Sta vi mislite o tome ?
long live belly dance
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: kablovski internet u jednoj stambeno-poslovnoj zgradi24.06.2004. u 12:09 - pre 241 meseci
Ne moras da iznajmljujes modem, vec im samo ostavis depozit i koristis besplatno. Ako platis vise meseci unapred, onda ne ostavljas ni depozit.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

ana_s
trenutno-belly d
beograd

Član broj: 20075
Poruke: 69
*.yubc.net

ICQ: 334


Profil

icon Re: kablovski internet u jednoj stambeno-poslovnoj zgradi24.06.2004. u 15:02 - pre 241 meseci
a jel postoji neki nacin da kao zgrada kupimo jedan modem i da se svi na njega nakacimo...?
long live belly dance
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.sbb.co.yu



+257 Profil

icon Re: kablovski internet u jednoj stambeno-poslovnoj zgradi24.06.2004. u 15:32 - pre 241 meseci
Kako da ne. Prvo morate da kupite odgovarajuci broj switch-eva, hub-ova ili sta li vec kako bi ste imali mrezu racunara. Onda treba da imate jedan racunar sa 2 mrezne kartice, od kojih jedna ide u tu lokalnu mrezu a druga u modem, i taj racunar mora da se postavi kao gateway (da se podesi da tako radi), a ostali da imaju podeseno da je taj racunar gateway. Takodje mora da taj racunar vrsi i NAT (network address translation) i da ima firewall kako bi ostali bili zasticeni (po mogucstvu firewall podesen na masquerading (znaci da se ne vidi sa kojih racunara dolazi zahtev vec da izgleda da svi dolaze sa tog jednog na kom je modem)).
Samo, pitanje je ko ce i za koliko para da vam sve to osposobi.
P.S. Jeste li sigurni da vas kablovski provajder nudi internet u tom kraju? Koliko vidim dosta ljudi se zali da su obecali jos pre 2 godine ali od toga nista.
Ja inace ovo sad saljem preko kablovskog interneta (SBB) koji funkcionise na Terazijama (sto ne znaci da funkcionise negde drugde).
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

pierre
Aleksic Goran
Beograd

Član broj: 3189
Poruke: 190
*.sbb.co.yu

Sajt: www.inter.rs


Profil

icon Re: kablovski internet u jednoj stambeno-poslovnoj zgradi25.06.2004. u 11:21 - pre 241 meseci
ustanovi prvo koji je to kablovski operater koji dolazi.
Citat:
Ne znam ni koja je cena tog modema koji mora da se koristi za kablovski internet
ali sam cula da je skupo i da vecina iznajmljuje negde u bg za 200 din mesecno.

upravo tako - ako znas koji provajder dolazi, onda odes na njegov sajt i vidis tacno koja je cena modema i sve ostale pojedinosti.
Citat:
ana_s: a jel postoji neki nacin da kao zgrada kupimo jedan modem i da se svi na njega nakacimo...?

ne verujem... ali nisam siguran da ima potrebe za tako necim.
www.specihost.net - Linux hosting solucije
 
Odgovor na temu

dbg
Beograd/Rakovica

Član broj: 28184
Poruke: 65
*.39.eunet.yu



Profil

icon Re: kablovski internet u jednoj stambeno-poslovnoj zgradi25.06.2004. u 12:53 - pre 241 meseci
Ako nije tajna...na kojoj lokaciji je ta "stambeno poslovna zgrada"? Koji operater bi trebao da uvede KDS(koliko je meni poznato postoje tri "velika" u bg-u: www.kds.co.yu ; www.sbb.co.yu ; www.ikomline.co.yu )? Tek onda ti mogu reci nesto preciznije o kablovskom internetu. Inace sve oko tog kablovskog interneta u beogradu je jedna velika prevara... svi ga kao nude medjutim jedino PTT KDS ima pravi kablovski internet i to nazalost samo na "Tosinom bunaru"... ovo ostalo je s*anje (iplativa je samo ocija od 64 kb/s a ta opcija je nesto brza od modemske veze i ne zauzima telefonsku liniju) a i ima ga samo u centru grada (negde od slavije,vracara pa do, otprilike, brankovog mosta)
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651
Via: [es] mailing liste



+165 Profil

icon Re: kablovski internet u jednoj stambeno-poslovnoj zgradi25.06.2004. u 13:32 - pre 241 meseci
To nije bas tacno. Mozda kvalitet usluge sbb-a na primer nije svuda na istom nivou, ali znam nekoliko lokacija na kojima sbb preko coax-a radi odlicno, bilo da se intrenet uzima direktno od SBB-a ili od VeratNet-a.
 
Odgovor na temu

ana_s
trenutno-belly d
beograd

Član broj: 20075
Poruke: 69
*.yubc.net

ICQ: 334


Profil

icon Re: kablovski internet u jednoj stambeno-poslovnoj zgradi25.06.2004. u 20:34 - pre 241 meseci
ja sam na vracaru...a jos ne znamo kog cemo provajdera...samo se dogovaramo da to uradimo u skorije vreme
long live belly dance
 
Odgovor na temu

dbg
Beograd/Rakovica

Član broj: 28184
Poruke: 65
*.118.eunet.yu



Profil

icon Re: kablovski internet u jednoj stambeno-poslovnoj zgradi27.06.2004. u 00:49 - pre 241 meseci
Pa ne znam bas koliko mozete da birate na Vracaru...tamo mi je drugar i rekao bih da je on korisnik SBB-a...internet kod njega nije moguc...e sad ukoliko se pominje negde "Telefonkabl"-znaj da je u pitanju PTT KDS...ne znam da li IKOM "operise" u tom kraju... sve u svemu,nadaj se internetu uskoro/"uskoro" posto si blizu centra... a televizija-tu su skoro svi ujednaceni(SBB i IKOM a PTT ima u ponudi neke programe koje oni ne reemituju-CNBC,RTR,SKY...)-izgleda i da ti nisam bio od neke pomoci...i ako mi ne zameris-savet: Ukoliko si u poziciji da biras...na prvom mestu biraj SBB pa zatim IKOM pa tek onda PTT...ukoliko te zanima mogu i da obrazlozim...
 
Odgovor na temu

ana_s
trenutno-belly d
beograd

Član broj: 20075
Poruke: 69
*.yubc.net

ICQ: 334


Profil

icon Re: kablovski internet u jednoj stambeno-poslovnoj zgradi27.06.2004. u 08:16 - pre 241 meseci
ajde..bas bih volela da cujem neko misljenje..cisto da onda mogu i ja da se ubacim u raspravu na kucnom savetu

Cmok
long live belly dance
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: kablovski internet u jednoj stambeno-poslovnoj zgradi27.06.2004. u 08:26 - pre 241 meseci
Što se neta tiče, NEMOJ IKOM. Oni se i sami kaju što nisu dobro dizajnirali mrežu pa sad na nekim lokacijama ne mogu ni da puštaju net kroz to.

Za tv ti je svejedno uglavnom, male su razlike.

Net je ok na SBB ili PTT varijanti. Radijus vektor ima net u najavi.

cmok
 
Odgovor na temu

dbg
Beograd/Rakovica

Član broj: 28184
Poruke: 65
*.198.eunet.yu



Profil

icon Re: kablovski internet u jednoj stambeno-poslovnoj zgradi27.06.2004. u 10:28 - pre 241 meseci
Pazi ovako: SBB ima i svojih dobrih i svojih losih strana... garantovano ce svi stanari prihvatiti zato sto su najbrzi i sto ce za dan-dva biti sve zavrseno(sto je brzo to je i kuso=prikacice vas na "mrezu" putem "kanapa za ves" ili ti preko krova a ako pocne zakon o telekomunikacijama da se primenjuje... ne znam sta ce se desiti-to razvlacenje po krovovima zgrada je zakonom zabranjeno)...dobice 70 kanala, placace malo vise ali to im nece biti problem... ako ti je internet na prvom mestu pitaj da li tu uslugu obezbedjuju odmah ili je u planu...ukoliko je obezbedjuju odmah nema razloga da njih ne prihvatis a ukoliko je "u planu nesto kasnije" uvodjenje neta onda se oprosti od toga...
IKOM...u filmskom gradu je mreza podzemna ali programi se menjaju bukvalno svaki dan tj. svaki dan je neko izmestanje...njima net, koliko sam obavesten, funkcionise jedino na Dorcolu a kakvog je kvaliteta-nemam pojma... ni SBB nije "zlatan", njima net radi jedino u centru koliko ja znam a citao sam na nekom forumu da je bilo prituzbi da korisnik ne dobija ugovorenu "brzinu" odnosno dobija sporiji net-skoro isti kao na dial up-u...
PTT... zbog njih me izuzetno zanima ova tema...zbog njih sam poceo da "izucavam" probleme KDS-a po netu, putem stampe,razgovorom sa obicnim gradjanima... razlog: platio ja uvodjenje KDS-a 2002. godine ali do dana danasnjeg sam dobio samo instalacije...signal-ko zna kada ce stici... zato bih ti savetovao da se NE OPREDELIS za njih...istina-oni su najbolji,najkvalitetniji i po pitanju TV i po pitanju interneta a imaju i FM radio signal... odnosno to je jedini pravi KDS! Ovo ostalo je sve najobicnija zajednicka antena,"cast izuzecima" pre svega u centru...
Nadam se da je ovo bilo od nekakve pomoci...pozdrav!
 
Odgovor na temu

pailhead
Dusan Bosnjak
freelance
Oakland baby, CA

Član broj: 16715
Poruke: 862
62.193.129.*

ICQ: 55993773


+9 Profil

icon Re: kablovski internet u jednoj stambeno-poslovnoj zgradi27.06.2004. u 12:29 - pre 241 meseci
Ja imam ikom u naselju brace jerkovic, uvode nam interent za mesec dana (al od 2001e), kad jednom uhvatis dobru sliku, promenice mesta svim programima, bar 5 sati nedeljno nema televizije uopste, racuni ti stizu najmanje 3 puta iako ih redovno platis, kao i internet, i serviseri dolaze na vreme (citaj: uopste)...

Ja da dobijem kablovski internet momentalno bih pao na kolena i naglas poceo da se zahvaljujem bogu i nebih razmisljao kako da jos jeftinije prodjem, sa najjeftinijom varijantom interneta. Sbb nudi i 1mbit po ceni od 50.000din mesecno, tako da racunajte, koliko stanova ima u zgradi, koliko koristi internet, i na koliko bi ste delova delili, tako da pored kupovine jos jednog racunara, obezbedjivanje prostorije i struje za njega (on bi nonstop morao da radi), sprovodjenja mreze po zgradi, mrezne kartice na svakom korisnickom racunaru morate da obezbedite i neki veci link. sama ta mrezna kartica vas izadje skuplje od modema, fakticki on je besplatan, a ako uzmete odma dva paketa, nemorate ni depozit da dajete...
what we want, we must create
 
Odgovor na temu

pierre
Aleksic Goran
Beograd

Član broj: 3189
Poruke: 190
*.sbb.co.yu

Sajt: www.inter.rs


Profil

icon Re: kablovski internet u jednoj stambeno-poslovnoj zgradi27.06.2004. u 16:08 - pre 241 meseci
Citat:
Gojko Vujovic: Što se neta tiče, NEMOJ IKOM. Oni se i sami kaju što nisu dobro dizajnirali mrežu pa sad na nekim lokacijama ne mogu ni da puštaju net kroz to.

tako kazu i moji izvori. ikom izgleda nije racunao mnogo na internet...

Citat:
Gojko Vujovic:
Net je ok na SBB ili PTT varijanti. Radijus vektor ima net u najavi.

za PTT ne znam.
SBB sam dobio konacno i zadovoljava. nije idealan, nije perfektan, ali zadovoljava. i nadam se da ce biti bolje...
radijus vektor ima kod sava centra net. ja licno vid'o... i surfov'o...

Citat:
dbg: SBB... ako ti je internet na prvom mestu pitaj da li tu uslugu obezbedjuju odmah ili je u planu...ukoliko je obezbedjuju odmah nema razloga da njih ne prihvatis a ukoliko je "u planu nesto kasnije" uvodjenje neta onda se oprosti od toga...

ja sam na sbb-u. istini za volju, kad su mi uveli kablovsku, zatrazio sam internet i rekli su da moze. ali nije moglo. cekao sam sest meseci minus sedam dana, ali sam ipak docekao. istini za volju.

mislim da nemas puno sta da biras, mislim da ti je SBB jedini izbor. i nije los.

a ovo sa kupovinom jednog modema za celu zgradu... ma daj... batali to...

Citat:
palihead: Ja da dobijem kablovski internet momentalno bih pao na kolena i naglas poceo da se zahvaljujem bogu i nebih razmisljao kako da jos jeftinije prodjem, sa najjeftinijom varijantom interneta.

joj, cuti, ja zamalo nisam pao sa terase!...
a upravo tako - zamisli kakva je to racunica sa njihove strane da vam puste internet, a da vi kupite jedan modem i da koristite jedan nalog. nije to toliko skupo da mora da se komplikuje...
www.specihost.net - Linux hosting solucije
 
Odgovor na temu

ana_s
trenutno-belly d
beograd

Član broj: 20075
Poruke: 69
*.yubc.net

ICQ: 334


Profil

icon Re: kablovski internet u jednoj stambeno-poslovnoj zgradi03.07.2004. u 20:08 - pre 241 meseci
evo sada sam shvatila sta treba da se radi... na osnovu svega sto se ovde moglo procitati..dobro ,de ..odustala sam od one prvobitne ideje oko jednog modema..
valjda ce ovi stranci iz firmi da plate za sve nas..balkanski mentalitet :))

Joj ovi moji stanari su beskrajno spori...videcemo kako cemo..

Pretpostavljam da cemo se na kraju ipak odluciti za taj sbb ali kao moramo da sakupimo i ostale ponude..

posto su u pitanju "bas bas firme "..sigurna sam da je i njima u interesu da imaju net ..a to za tv programe..jedino me interesuje discovery ch..
ah da i arapske televizije ako to uopste hvata....
:))


sta mislite koliko ce ceo postupak uvodjenja interneta da traje...
Ako se ceka godinama..ne znam da li se uopste isplati....hmmm..

long live belly dance
 
Odgovor na temu

pierre
Aleksic Goran
Beograd

Član broj: 3189
Poruke: 190
*.nat-pool.sbb.co.yu

Sajt: www.inter.rs


Profil

icon Re: kablovski internet u jednoj stambeno-poslovnoj zgradi03.07.2004. u 20:42 - pre 241 meseci
Citat:
ana_s:valjda ce ovi stranci iz firmi da plate za sve nas..balkanski mentalitet :))
?!...
u'vati i meni jednog stranca da mi placa kablovsku i internet!...
ja sam isto balkanac.
:)
Citat:
ana_s:Pretpostavljam da cemo se na kraju ipak odluciti za taj sbb ali kao moramo da sakupimo i ostale ponude..
ako uspes da sakupis jednu, racunaj da si super prosla. pitaj i u ptt-u, ali ako ptt ne planira da radi kablovsku u tvom kraju, nema tog bagera koji ce da ga mrdne.
Citat:
ana_s:jedino me interesuje discovery ch..
ah da i arapske televizije ako to uopste hvata....
na sbb-u imas jedan discovery, national geographic i animal planet.
ako platis dodatno za pay tv, mozes da dobijes jos 3-4 discoveryja.
mislim da je na jednom od kanala (ne secam se kom, pro7 ili national geographic ili...) pre podne, to jest do podneva bila neka arapska stanica, ali ne znam da li je to u 'programskoj shemi'... ukratko, za sada nema arapskih stanica.
Citat:
ana_s:sta mislite koliko ce ceo postupak uvodjenja interneta da traje...
Ako se ceka godinama..ne znam da li se uopste isplati....hmmm..
gledajuci kako sam ja prosao - isplati se. ali to za postupak uvodjenja najbolje pitaj njih, ja ovo ovde ionako improvizujem i mozda ti cak nesto i pogresno kazem. a ti lepo zovi sbb call centar 330 52 52. a prvo pregledaj njihov sajt na www.sbb.co.yu jer mozda ne bi bilo lepo da ih pitas ono sto mozes da nadjes na sajtu.
www.specihost.net - Linux hosting solucije
 
Odgovor na temu

voja_pfc
beograd

Član broj: 12029
Poruke: 321
*.98.EUnet.yu

Sajt: www.prijevodi-online.org


+5 Profil

icon Re: kablovski internet u jednoj stambeno-poslovnoj zgradi03.07.2004. u 23:10 - pre 241 meseci
Na Vracaru koliko mi se cini uglavnom radi IKOM, manji deo je sbb . Ja imam Ikom. Pored non stop nestajanja kanala (mada zadnjih par dana nestaje samo cartoon) internet mozes ocekivati na veliko NIKAD. Od kad su mi uveli (pre 2 god) uvek stize za mesec dana, a sada su odustali od te price pa kazu da nemaju pojma. Ako ti treba kablovska zbog neta na ikom zaboravi. Ne znam kako je na sbb ali koliko mi se cini imaju i bolje kanale. I ako znas nemacki ikom je prava stvar, ima milion nemackih kanala, + italijanski koji su skremblovani kad god je nesto sto valja.
a od onih koji valjaju tu su (discovery, animal, ng, vh1, hrt 1,2 i to bi bilo to od skremblovanih), tu je i hallmark koji nema bas neki program i cartoon koga ima svake prestupne godine). Da.... i spice.
sve u svemu biraj sbb, cini mi se da su mnogo bolji
 
Odgovor na temu

dbg
Beograd/Rakovica

Član broj: 28184
Poruke: 65
*.123.eunet.yu



Profil

icon Re: kablovski internet u jednoj stambeno-poslovnoj zgradi04.07.2004. u 02:16 - pre 241 meseci
Ja imam najvise razloga da kudim PTT i da ih mrzim i sve bre protiv njih ali oni jedini imaju pravi KDS! Pa svi su tu "zajednicku antenu" poceli da nazivaju "KDS" cim je PTT usao u posao sa tim i svi su odjednom poceli da objasnjavaju na svojim sajtovima kako izgleda KDS mreza, nekakva "topologija mreze" - tu se sve lepo vidi... a mene zanima gde svi oni imaju izgradjenu takvu mrezu, po tim standardima!?
Paz sad ovo,katastrofa!!! IKOM poskupeo zbog uvodjenja novih kanala (255 dinara) a novi kanali su u filmskom gradu HRT2,MEZZO i OBN... a pored tog obrazlozenja o poskupljenju stoji jos i da oni moraju da placaju prava prenosa pa je i zbog toga poskupelo! Pa kome bre placaju prava prenosa kada svaki boziji dan "nestane" CARTOON/TCM, FASHION, OBN i jos po neka TV stanica... nestanu na "nekoliko sati" a na TV pise: "no signal"... pa otkud bre "no signal" kada se tako uredno "placaju prava prenosa"!? Otkud "scrembovan" RAI!? Mislim kako sve to kada se "placaju prava prenosa"... tu onda nesto nije u redu... evo ja se nadam da neko od zaposlenih u nekoj firmi koja se "bavi" "KDS-om" cita ovo pa im skrecem paznju! I SBB je u istom fazonu... ni oni nisu nista bolji... pa kablovski internet, koji jos korisnik SBB ima podzemnu mrezu i kablovski net a ne zivi "u krugu 2"!? PTT ni ne spominjem, oni su posebna prica... oni su "moj slucaj" vec dve godine... i necu odustati dok ne saznam razlog ovolikog kasnenja u uvodjenju (od avgusta 2002.!!!). Ej bre... pa ovo je prevrsilo svaku meru!!!
 
Odgovor na temu

voja_pfc
beograd

Član broj: 12029
Poruke: 321
*.37.eunet.yu

Sajt: www.prijevodi-online.org


+5 Profil

icon Re: kablovski internet u jednoj stambeno-poslovnoj zgradi04.07.2004. u 18:08 - pre 241 meseci
Prebaci na rai kad prenose neki fudbal ili formulu pa ces videti na sta mislim, sta ovako ima da se gleda kad sve sinhronizuju.
A to za nestajanje kanala verovatno nije stvar u neplacanju jer su koliko znam morali platiti kanale kao discovery, animal, hrt... , pre ce biti da je stvar u njihovoj nesposobnosti (los software na risiveru ili los sam risiver), a da se oni mrdnu da uloze u kvalitetnu opremu!! Boli ih uvce. I npr cartoon ovde nema vec 3-4 dana, a tcm i travel nisam video mesecima.
inace za istu cenu u osnovnoj ponudi sbb ima i bbc prime, hrt +, fox,adult jos nekoliko domacih, nego su ovi nasi dripci natempirali kao pustanje hrt-a i obn-a pa kao zato dizu cenu.

 
Odgovor na temu

Kosta
Beograd

Član broj: 963
Poruke: 28
*.ptt.yu



Profil

icon Re: kablovski internet u jednoj stambeno-poslovnoj zgradi04.07.2004. u 18:51 - pre 241 meseci
I radijus vektor je poskupeo televiziju na 255 din mesecno navodno zbog placanja stranim partnerima bla,bla,bla....Slucajnost?Ne bih rekao!
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: kablovski internet u jednoj stambeno-poslovnoj zgradi

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8575 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.