Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nezavisan i jedinstven monitoring posecenosti domacih sajtova

[es] :: E-Marketing :: Nezavisan i jedinstven monitoring posecenosti domacih sajtova

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 13702 | Odgovora: 51 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Xpirit
Dejan Nikolic
Beograd

Član broj: 8504
Poruke: 159
*.wireless.org.yu.

ICQ: 3434902
Sajt: www.f-secure.co.yu


Profil

icon Re: Nezavisan i jedinstven monitoring posecenosti domacih sajtova13.07.2004. u 18:04 - pre 240 meseci
Pa to automatski i znači da nije skupo. Em visok CTR em pogodjena ciljna grupa... slatko je potrositi taj novac onda jer ima efekta kako kazes
Now you're runnin', a?
 
Odgovor na temu

Dragan Varagic
Internet konsultant, P2Internet
Novi Sad

Član broj: 4867
Poruke: 1325
*.nspoint.net.

Sajt: www.draganvaragic.com


+3 Profil

icon Re: Nezavisan i jedinstven monitoring posecenosti domacih sajtova14.07.2004. u 08:22 - pre 240 meseci
AdWords je baziran na sistemu minimalno potrebnog CTR-a (zavisi od popularnosti određenih ključnih reči, a obično je oko 0.3%), iz prostog razloga što Google ne dozvoljava da neko ima vliki broj impresija, a da to ne plati adekvatno.

Ovo naročito dolazi do izražaja kod internacionalnih kampanja preko AdSense programa gde impresija na sajtovima tipa about.com i sl. veoma mnogo znači, čak i ako korisnik ne klikne (brand awareness). To ide dotle da se dešava da Google s vremena na vreme indeksira najposećenije sajtove sa tekstualnim reklamama, gde se može dobiti dodatni klik posredno preko ovakvog sajta (ovo govorim na osnovu veoma konkretnih primera koje sam imao do sada).

Upravo iz ovih razloga AdWords isključuje opšte ključne reči, cele ad grupe, a zatim i celu kampanju ako korisnik ne zna da vodi računa o povećanju opšteg CTR-a za celu kampanju. To je i razlog zašto ne može baš svako da vodi kampanju prako AdWords-a (naravno, sve se može naučiti). Radi se o tome da je vođenje kampanje preko AdWords-a veoma zahtevno (jedva sam smislio sistem kako da to naplatim za male kampanje).
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Nezavisan i jedinstven monitoring posecenosti domacih sajtova14.07.2004. u 11:24 - pre 240 meseci
Otprilike sam i ja zakljucio da je najbolje pogoditi kljucne reci tako da se ima sto veci broj impresija a da CTR bude sto manji (lepo zvuci tih 0.3%, ali je obicno limit da ne moze biti manji od 0.5%, bar ako ti se reklama pojavljuje prva na listi)
 
Odgovor na temu

Xpirit
Dejan Nikolic
Beograd

Član broj: 8504
Poruke: 159
*.wireless.org.yu.

ICQ: 3434902
Sajt: www.f-secure.co.yu


Profil

icon Re: Nezavisan i jedinstven monitoring posecenosti domacih sajtova14.07.2004. u 12:34 - pre 240 meseci
Ali ne razumem Brokeru, zasto bi hteo da imas mali CTR? Ili su cilj impresije?
Now you're runnin', a?
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
195.252.85.*

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Nezavisan i jedinstven monitoring posecenosti domacih sajtova14.07.2004. u 15:55 - pre 240 meseci
pa naravno, verovatno žele da grade brand awareness, ali je problem što koriste pogrešan alat za to.

adwords služi da dovede (strogo ciljane, tj kvalitetne) posetioce, i za to plaćaš.. za što više impresija, koristi banere, kao i do sad..

nažalost, zato adwords uglavnom nije zgodan za prosto "povećanje poseta i/ili popularnosti sajta" jer je previše skup za to. mnogo se više isplati kada se na samom sajtu ili iza sajta prodaje nešto što bi opravdalo taj "izdatak".

right tool for the right job.. simple as that..

Citat:
Dragan Varagic:
To ide dotle da se dešava da Google s vremena na vreme indeksira najposećenije sajtove sa tekstualnim reklamama, gde se može dobiti dodatni klik posredno preko ovakvog sajta (ovo govorim na osnovu veoma konkretnih primera koje sam imao do sada).


moram da priznam da nisam razumeo šta ste ovim želeli da kažete.. ako može pojašnjenje ili bar preformulacija?

 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Nezavisan i jedinstven monitoring posecenosti domacih sajtova14.07.2004. u 16:47 - pre 240 meseci
Pa vrlo je prosto objasniti: kad stavis sajt na adwords, odmah ti se promeni i rejting u pretrazi po kljucnim recima...

Kao to rece Dragan, AdWords mozes korsititi na dva nacina, ili da privlacis strogo ciljane posetioce ili da skreces paznju na sajt a ja bih dodao ili oboje :)
 
Odgovor na temu

Dragan Varagic
Internet konsultant, P2Internet
Novi Sad

Član broj: 4867
Poruke: 1325
*.nspoint.net.

Sajt: www.draganvaragic.com


+3 Profil

icon Re: Nezavisan i jedinstven monitoring posecenosti domacih sajtova14.07.2004. u 17:22 - pre 240 meseci
Interesantan je sledeći primer: Čovek traži sajt neke firme i dobije jedan od rezultata na google-u i About.com zato što je Google indeksirao stranicu na About.com sajtu u momentu kada se prikazivala upravo reklama te firme. Jasnije?
 
Odgovor na temu

Vukan Karadžić
NS

Član broj: 4675
Poruke: 586
217.26.67.*



+7 Profil

icon Re: Nezavisan i jedinstven monitoring posecenosti domacih sajtova14.07.2004. u 17:40 - pre 240 meseci
Citat:
broker: Pa vrlo je prosto objasniti: kad stavis sajt na adwords, odmah ti se promeni i rejting u pretrazi po kljucnim recima...


Wow! Amazing! Imas mozda neki argument da potkrepis ovu revolucionarnu izjavu?
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Nezavisan i jedinstven monitoring posecenosti domacih sajtova14.07.2004. u 18:15 - pre 240 meseci
Svaki sajt koji sam stavio u AdWords Google je istog dana poceo da u pretragama prikazuje na boljoj poziciji. Da li je to pravilo ili ne, ne znam.
 
Odgovor na temu

Xpirit
Dejan Nikolic
Beograd

Član broj: 8504
Poruke: 159
*.wireless.org.yu.

ICQ: 3434902
Sajt: www.f-secure.co.yu


Profil

icon Re: Nezavisan i jedinstven monitoring posecenosti domacih sajtova14.07.2004. u 19:41 - pre 240 meseci
Sta ja znam valjda ima neke logike da Google malo protezira sajtove koji se i reklamiraju... priznajem da nisam koristio AdWords vec samo Overture (i jos pre GoTo) sto se tice pay-per-click varijanti. Ali svakako ne bih koristio tako nesto za brand awareness. Pa mislim suludo je. Ako imas dobar sadrzaj sajta i dobro osmislis reklamicu, ljudi ce kliktati. Sto i jeste cilj. Ali ako nemas cime to i da naplatis posle... menjaj brate taktiku.
Now you're runnin', a?
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
195.252.85.*

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Nezavisan i jedinstven monitoring posecenosti domacih sajtova15.07.2004. u 02:02 - pre 240 meseci
Citat:
Dragan Varagic:
Interesantan je sledeći primer: Čovek traži sajt neke firme i dobije jedan od rezultata na google-u i About.com zato što je Google indeksirao stranicu na About.com sajtu u momentu kada se prikazivala upravo reklama te firme. Jasnije?

izgleda da mi je bilo jasno još prvi put, samo nisam mogao da verujem..

čije reklame su se prikazivale? google adwords? neke druge?

prosto mi je neverovatan ovaj podatak, jer google adwords radi preko javascripta, koji sam google ne parsira/interpretira, pa se ni ne nalaze u pretrazi.

a i drugi ad servisi uglavnom rade ili sa JSom, ili sa ifrejmovima, ili sa nečim trećim što google ne indexira, tako da mi svejedno deluje neverovatno..

Citat:
broker:
Svaki sajt koji sam stavio u AdWords Google je istog dana poceo da u pretragama prikazuje na boljoj poziciji.

baš me zanima kako to niko drugi na svetu nije primetio.. u prevodu, ne verujem da ovo google radi, jer:

1) google se sprema za IPO, i sigurno ne žele probleme, koje bi mogli imaju ako se pročuje da to rade (u USA postoji preporuka nadležnih tela da se plaćene reklame jasno izdvoje od rezultata pretrage),
2) zašto bi google to radio besplatno? za tu uslugu nisi platio, tj ona nije deo adwords ugovora između tebe googla.

u prevodu, kada bi to i radili, onda bi to želeli papreno i da naplate..
 
Odgovor na temu

Xpirit
Dejan Nikolic
Beograd

Član broj: 8504
Poruke: 159
*.wireless.org.yu.

ICQ: 3434902
Sajt: www.f-secure.co.yu


Profil

icon Re: Nezavisan i jedinstven monitoring posecenosti domacih sajtova15.07.2004. u 11:58 - pre 240 meseci
Vidis kad bolje razmislim i ovo mi zvuci logicno

ah taj misteriozni svet AdWords-a
Now you're runnin', a?
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Marketing :: Nezavisan i jedinstven monitoring posecenosti domacih sajtova

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 13702 | Odgovora: 51 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.