Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa umrezavanjem Windows XP-a i Windows Me

[es] :: Enterprise Networking :: Problem sa umrezavanjem Windows XP-a i Windows Me

[ Pregleda: 2127 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jugador
Milan Jugovic
Pale

Član broj: 27704
Poruke: 10
*.teol.net



Profil

icon Problem sa umrezavanjem Windows XP-a i Windows Me22.06.2004. u 22:27 - pre 241 meseci
Pozdrav, rekli su mi da se mogu povezati dva racunara crosswire kablom bez HUB-a ili SWITCH-a, i nabavio sam taj kabal. Na jednom kompjuteru (starijem) imam Celeron 400 MHz procesor i Realtek RTL8139(A)-based PCI Fast Ethernet Adapter pod Windows Me operativnim sistemom, a drugiKomp je Athlon xp 2000+ sa Windows XP-om Pro i D-Link DFE-530TX PCI Fast Ethernet Adapter mreznom karticom. Sada nastaje jedan OGROMAN problem. Windows XP pokaze da su se kompjuteri povezali ali ne nalazi ih u My Network Place
nego jednostavno nista nema kao da nista nije prikopcano dok je isti slucaj i na drugom racunaru, mada se desi
da se nekad na ovom kompu sa Windows Me prikaze racunar sa XP-om ali kad podjem da ga otvorim kaze da nije
dostupan. Gledao sam po forumu a i jedan prijatelj mi je rekao da u TCP/IP ukucam sljedece adrese:
prvi komp: 192.168.0.1 a drugi 192.168.0.2 a onda Windows sam podesi adresu ispod na 255.255.255.0.
Ali ni to nije rijesilo problem. Ikonica u SYSTEM TRAY-u Windows XP-a pokazuje da se paketi salju
(npr: SENT 100) a ne prima nista (npr: RECIVED 0). Probao sam cak i da ih pingujem i sa jednog i sa drugog
kompa ali jednostavno kaze na oba "Request time out". Jos sam probavao paliti i gasiti neke opcije ali nista.
Da li mozda treba da se podese jos neke stvari u Windows-u i jednom i u drugom i koji pravi problem da li
Windows XP ili Windows Me?
Molim pomoc!!!!!
HVALA
 
Odgovor na temu

filo
VETS
Beograd

Član broj: 8038
Poruke: 1240
195.252.117.*



Profil

icon Re: Problem sa umrezavanjem Windows XP-a i Windows Me23.06.2004. u 09:50 - pre 241 meseci
http://www.elitesecurity.org/tema/58377
 
Odgovor na temu

[es] :: Enterprise Networking :: Problem sa umrezavanjem Windows XP-a i Windows Me

[ Pregleda: 2127 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.