Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pheenet WL-118C+ Gadan problem

[es] :: Wireless :: Pheenet WL-118C+ Gadan problem

Strane: 1 2

[ Pregleda: 13763 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

schale
tomic >lado

Član broj: 79643
Poruke: 2
*.wireless.org.yu.



Profil

icon Re: Pheenet WL-118C+ Gadan problem30.01.2006. u 17:35 - pre 221 meseci
A jel zna neko da li bi radila PCMCIA kartica koja je u njemu u kombinaciji sa PCI-PCMCIA adapterom? Jer meni je crkla ploca uredjaja, a PCMCIA karta mi je zdrava...
 
Odgovor na temu

tox!e
NS

Član broj: 20007
Poruke: 269
*.budisava.net.

ICQ: 267386221


+3 Profil

icon Re: Pheenet WL-118C+ Gadan problem30.01.2006. u 18:31 - pre 221 meseci
Moze da se koristi.Mom prijatelju se isto desilo tako nesto, pa je PCMCIA karticu iz Pheeneta stavio u PCMCIA adapter i radi.
 
Odgovor na temu

Micha kazhe
**** *****
NS

Član broj: 83287
Poruke: 1
*.metrohive.net.



Profil

icon Re: Pheenet WL-118C+ Gadan problem01.02.2006. u 13:31 - pre 221 meseci
POMAGAJTE LJUDI VEOMA JE 'ITNO (GARANCIJA JOS KOJI DAN)

Moj savet ti je : Pheeneta pod misku, i u Netix.

Naime, ja sam se susreo sa slicnim problemom na 3 ova uredjaja. Uredjaj je pouzdan i odlicno radi, ali trenutak kada se ja preznojavam sa njim je bash pri konfiguraciji uredjaja.
Iz mog iskustva navescu vam par saveta koja ne bi bilo loshe da prihvatite ukoliko zelite da vam ovaj uredjaj traje:)....
Kada pregledate ili menjate opcije uredjaja BUDITE STRPLJIVI!!!!! tj. nemojte kliktati na sledeci link dok se stranica totalno ne ucita (dok vam u browseru ne ispise done). Prilikom reseta, kada uredjaj kaze da sacekate par sekundi, neka to bude bar 30 (ako vidite uredjaj sacekajte dok ne odradi light show, pa par sekundi, ako ne, cekajte:) )
Kada zelite da ukljucite lan konektor u konektor na uredjaju, a uredjaj je vec koriscen, obratite paznju na sledecu stvar...!!!!VIZUELNO OSMOTRITE LAN KONEKTOR NA UREDJAJU!!!. Spomenuti konektor je jako loseg kvaliteta (malo nerazumljivo za uredjaj te cene), kontaktni pinovi su ucvrsceni samo na donjoj strani, dok su gornje strane pinova slobodne i njihov polozaj diktira iskljucivo elasticnost materijala od kojeg je napravljen, a svi znamo da je polozaj na kojem uredjaj stoji izlozen ekstremno toplim i hladnim uslovima.....zakljucak donesite sami! Sami kontaktni vrhovi cine elektricnu vezu kabla i uredjaja. Gotovo na svakom koriscenom konektoru sam pri kontroli utvrdio da vrhovi pinova nisu na istoj visini. Ovo je mogucji razlog zasto vam uredjaj ne radi. Ako ste dovoljno spretni mozete sami resiti problem, ali vam ipak toplo savetujem da odnesete u neki servis. Drugi, gori nedostatak ovog konektora, je da prilikom iskljucivanja konektor "malo povuce" kontaktne pinove iz konektora uredjaja, pa se neretko desi da oni preskoce tj. zanesu se levo ili desno i prespoje sa susednim pinom. Budite uvereni da ste uz odredjenu kombinaciju vec ovde uspeli da unistite uredjaj (uredjaj podrzava POE). ----->Savet: Iskljucite uredjaj pre vadjenja kabla.
Ukoliko ste proverili lan konektor na uredjaju i on izgleda korektno, a dioda za LAN ne sija , uredjaju nema pomoci i ostaje vam 2 opcije. Ako ste u garantnom roku, i uzeli ste ga u Netixu nosite ga odma, nece biti nikakav problem da vam zamene jer su ljudi stvarno krajnje korektni i otvoreni za saradnju. Stvarno SVAKA CAST.!! Ukoliko ne otvorite uredjaj i izvadite PCMCI karticu koja u 95% slucajeva radi, a ostalo bacite u kantu:)(trafo nikako ne:))
---->Poslednji savet: Postujte zlatno pravilo !!!!UKOLIKO NESTO RADI?! NE DIRAJ!!!!!!
Ako zelite da ucinite da uredjaj radi bolje, nemojte! Necete uspeti, a i ovo sasvim sigurno nije uredjaj kod kojeg bi ste to trebalo raditi!

Toliko od mene....
Pozdrav svima, i moje saucesce na 160 evra svim onima kojima LAN dioda ne svetli :)

 
Odgovor na temu

foxzr
Tihomir Grujic
Zrenjanin

Član broj: 17520
Poruke: 134
*.ybc.bg.vline.verat.net.

ICQ: 49604900


+1 Profil

icon Re: Pheenet WL-118C+ Gadan problem06.02.2006. u 11:23 - pre 220 meseci
Ajde i ja da se nadovezem na temu, Pheenet WL118C+ je odlican uredjaj, preko dve godine mi je stajao na tavanu i radio u svim vremenskim prilikama (temperature od -20 do +60) bez bilo kakve kutije, stiropora i tako to, samo najlon kesa. Napajanje je bilo direktno na adapter, ne PoE. Ono sto je zanimljivo Pheenet iz nekog cudnog razloga radi samo sa svojim originalnim ethernet kablom ili njegovom identicnom kopijom (verovatno zbog PoE). Kabl mora da je ukrsteni. Oni koji ne koriste PoE najbolje je da naprave ukrsteni kabl sa nespojenim pinovima 4,5 i 7,8 (plavi i braon par) najlakse ih je nekrimpovati. Sto se tice PoE odlicno radi (+ je na plavom, - na braon paru). AP i dalje radi samo na drugoj lokaciji. PPPoE radi kroz njega, firmware moze da se skine sa SENAO sajta (ovo je inace SENAO NL-2611CB3). Novi SENAO firmware ce takodje apdejtovati i karticu koja se nalazi u njemu. Da jos ovo, dzek mora malo da se stisne jace unutra (stvarno je los konektor).

Toliko od mene, Fox.
Ako ne znam kako, ja procitam uputstvo!
 
Odgovor na temu

mindsweeper
CVetkovic Ljubisa
tehnicko vodjstvo, televizija
Nis, Beograd

Član broj: 166824
Poruke: 8
*.static.sbb.rs.

ICQ: 121907075


Profil

icon Re: Pheenet WL-118C+ Gadan problem17.02.2009. u 20:53 - pre 183 meseci
Resen problem sa crknutim Lan portom na Pheenet WL-118C+, premda ga je pregazilo vreme (11Mbit), ne znam ima li svrhe da pricam na tu temu... ali 200mW je 200mW
ipak ako nekog intereuje ... msg me ...
 
Odgovor na temu

MarKaba
PeraKojot
Član biroa za evidenciju nezapošljenih
lica posle dvadeset godina rada kod
vojske.
Srbija

Član broj: 52364
Poruke: 79
82.114.66.*

Sajt: www.pdzmaj.org


+1 Profil

icon Re: Pheenet WL-118C+ Gadan problem03.12.2009. u 12:14 - pre 174 meseci
Citat:
mindsweeper: Resen problem sa crknutim Lan portom na Pheenet WL-118C+, premda ga je pregazilo vreme (11Mbit), ne znam ima li svrhe da pricam na tu temu... ali 200mW je 200mW :)
ipak ako nekog intereuje ... msg me ...


... msg me ... u cilju da nam pošalješ adresu da ti pošaljemo neispravne uređaje i da nam vratiš ispravne uz našu neizmernu zahvalnost u vidu nekoliko €; & ili dinara, ili možda da bi nam dao uputsvo kako mi sami da rešimo problem.


Hvala
"Da bi dobio razuman odgovor treba postaviti razumno pitanje" - lepo rečeno
 
Odgovor na temu

mindsweeper
CVetkovic Ljubisa
tehnicko vodjstvo, televizija
Nis, Beograd

Član broj: 166824
Poruke: 8
*.com
Via: [es] mailing liste

ICQ: 121907075


Profil

icon Re: Pheenet WL-118C+ Gadan problem08.12.2009. u 12:42 - pre 174 meseci
Pozdrav,

pa ok je ... ako se radi o kvaru koji je opisan (kada se startuje, ne radi lan port), to bi trebalo da mogu da resim, bar sam do sada sve uredjaje popravio. Posaljite mi priv msg da se dogovorimo.


[Ovu poruku je menjao mindsweeper dana 08.12.2009. u 17:27 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Pheenet WL-118C+ Gadan problem

Strane: 1 2

[ Pregleda: 13763 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.