Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

win2k & baza drajvera

[es] :: Windows drajveri :: win2k & baza drajvera

[ Pregleda: 1960 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
*.scnet.yu



+10 Profil

icon win2k & baza drajvera17.06.2004. u 18:38 - pre 241 meseci
U Win2k_Pro i u Win2k_Ser nestala je njihova baza drajvera. To se desava ubrzo nakon instalacije OS-a, bez obzira da li je prvo instaliran OS, a zatim SP4 ili je instaliran OS sa integrisanim SP4. Sada vise ne mogu rucno instalirati neki uredjaj, jer mi Win2k ne moze ponuditi ni jednog proizvodzaca, niti bilo koji model bilo kog uredzaja, pa samim tim ni drajver. Na Microsoft-u sam nasao zakrpu koja govori o vrlo slicnom problemu (KB 822831), ali to mi nije pomoglo. Operativni sistemi su na istom racunaru, plus jos jedan WinXP bez opisanog problema, svaki na posebnoj particiji. Cesto instaliram OS-e, ne zbog potrebe, vec zbog raznoraznih isprobavanja (pohadjam kurs za MCSA). Ovo sam primetio tek u poslednje vreme, jer do skoro nisam imao potrebe da instaliram stari hardver (Epson FX-1050). Skoro sam dodao web kameru (Philips), ali za sada ne bih opet instalirao OS, da proverim sta se desava bez nje. Mislim da hardver racunara nema veze sa opisanim problemom, pa za sada to izostavljam.
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
217.26.66.*



+10 Profil

icon Re: win2k & baza drajvera15.07.2004. u 00:57 - pre 240 meseci
Nadjen je krivac! Veb kamera, ali ne drajver, vec glavna aplikacija koja dolazi uz nju (ToUcam VLonge) i povezuje jos nekoliko dodatnih aplikacija. Philips insistira da se prvo instaliraju aplikacije, a tek zatim kamera i drajver. Nakon propisane procedure, Win2k vise nema ni jedan drajver na ponudu. Bekapom sam sistem vratio u stanje pre toga i sve je bilo u redu. Zatim sam obrnuo proceduru, prikljucio kameru..."New Hardware"...i ponudio mu drajver sa instalacionog diska. Kamera je proradila, proverio sam je u NetMeeting-u, a sa OS-om je i dalje bilo sve OK. Nakon toga sam instalirao dodatne aplikacije (ne i onu pomenutu), i dalje je sve bilo OK. Sa WinXP-om nije bilo problema jer na CD-u nije ni podrzan XP, a na sajtu kazu da samo prikljucim kameru i XP ce je prepoznati. Tako nije ni instalirana "ona" aplikacija, a sa CD-a je prihvatio samo jednu dodatnu koja je sasvim dovoljna.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows drajveri :: win2k & baza drajvera

[ Pregleda: 1960 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.