Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zvuk na TV karti

[es] :: Windows drajveri :: Zvuk na TV karti

[ Pregleda: 2678 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Gibi
Priboj

Član broj: 27585
Poruke: 1
*.nasamreza.com



Profil

icon Zvuk na TV karti15.06.2004. u 21:53 - pre 241 meseci
Imam problem sa TV karticom KWorld. Naime, kada god upalim racunar, ubacim CD ili pokrenem aplikaciju koja ima bilo kakve veze sa zvukom, pocinje sustanje (ili zvuk nekog od kanala) sa TV kartice. Stvar se ponavlja bez obzira da li je kartica povezana na LineIN ili Mic ulaz u zvucnu karticu. Zvucna je Realtek AC'97, ali sumnjam da to ima veze sa njom jer se isto desava i na neintegrisanoj CMI 8738. Takodje sam isti problem imao sa MSI TV tjunerom (Conexant cip i na jednoj i na drugoj). Stvar je veoma iritirajuca, zato pomoc ako neko ima resenje.

Ploca je MSI I845 PE
Sistem Windows XP SP1
Bla, bla, bla...
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.yubc.net



+3779 Profil

icon Re: Zvuk na TV karti05.07.2004. u 00:47 - pre 241 meseci
Proveri da li su zvucnici u redu (probaj ih na nekom drugom kompu), i vidi da li postoji neki IRQ konflikt. Ako ima IRQ conflicta onda ces manualno morati da dodeljujes IRQ-e u BIOS-u.
 
Odgovor na temu

borstale
Zoran Stanković
nezaposlen
Bor

Član broj: 16298
Poruke: 651
*.teleportgroup.net

Jabber: borstale@elitesecurity.org


+2 Profil

icon Re: Zvuk na TV karti05.07.2004. u 08:52 - pre 241 meseci
Binary, objasni malo detaljnije svoj post, molim te, jer i ja imam isti problem...
gone with the wind?
glupavi Balkanac
A joint a day
 
Odgovor na temu

filo
VETS
Beograd

Član broj: 8038
Poruke: 1240
*.vets.edu.yu



Profil

icon Re: Zvuk na TV karti05.07.2004. u 13:28 - pre 241 meseci
Citat:
Binary Mind: Proveri da li su zvucnici u redu (probaj ih na nekom drugom kompu), i vidi da li postoji neki IRQ konflikt. Ako ima IRQ conflicta onda ces manualno morati da dodeljujes IRQ-e u BIOS-u.

ajde mi molim te objasni kakve veze imaju irqovi sa zvukom kartice?
da su irquovi syebani kartica ne bi ni ispustala zvuk
druga stvar - na iole modernijim plocama uglavnom ne moze doci do problema raspodelom irq-ova jer ih ima i vise nego sto treba
a i ovo sa zvucnicima ti je bas savet.
koliko sam ja u toku taj problem se cesto javlja na msi tunerima zbog budjavih wdm drajvera - jedini savet, najnoviji drajveri ili zamena kartice za neku drugu ne-msi
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Zvuk na TV karti05.07.2004. u 15:33 - pre 241 meseci
Ispustanje cudnih zvukova sa svih TV tunera je skoro normalna pojava, a posto sve ide preko zvucne kartice, pri pokretanju software za gledanje TV-a isti ukljucuje line in, a kada se program zatvori, on ponovo iskljuci line-in (tj. postavi ga na mute). Problem je sto drugi programi potpuno nepotrebno ukljhucuju line-in, ali to se moze resiti dvoklikom na zvucnik u donjem desnom uglu i rucnim postavljanjem line-in na mute.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.yubc.net



+3779 Profil

icon Re: Zvuk na TV karti07.07.2004. u 00:21 - pre 241 meseci
Skidam kapu. Upravu si filo za MSI. Nisam obratio paznju na model TV kartice. Znam da su MSI budjave i licno sam prisustvovao kadje kod jednog prijatelja dosla musterija sa istim problemmom. MSI su budjave TV kartice. Moje jedino pitanje je da li je to USB TV Tuner ili PCI kartica jer ovo sto sam ja video nije bila kartica nego USB tjuner.

Sto se tice IRQ conflicta to sam samo naveo kao mogucnost i jos postoje problemi sa nekim karticama poput Creative-ovih, M-Audio-vih i jes nekih boljih muzickih kartica ako sharuju isti IRQ sa bilo kojom drugom PCI karticom i sto je jos cudnije pustaju glasove cak i kad postoji IRQ confilct (da da ti problemi jos postoje iako ima cak 3-4 available IRQ-a od 16 koji se nude {na IRQ9 i na IRQ10 se obicno ukuca toliko stvari da pojedini kompovi polude zbog toga ma koliko da su novi} ). Proguglaj malo pa ces videti da sam u pravu sto se ovoga tice. To znam iz licnog iskustva.

To sto sam rekao za zvucnike je jedan od prva 2 koraka pri dijagnostificiranju bilo kog problema vezanog za zvuk. Zaboravio sam doduse prvo da kazem da proba da kablove malo bolje ubode u odgovarajuci 1/8 phono port ili da promeni port ako nije odgovarajuci. Sve je pocelo tako sto sam prevideo da je MSI-ev TV/FM tjuner u pitanju.

 
Odgovor na temu

[es] :: Windows drajveri :: Zvuk na TV karti

[ Pregleda: 2678 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.