Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

potrebna mi je hitna pomoc "Linux preko Win pa sve to na Internet" !?

[es] :: Linux mreže :: potrebna mi je hitna pomoc "Linux preko Win pa sve to na Internet" !?

[ Pregleda: 3268 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nerozero
Nero Zero
Belgrade

Član broj: 22064
Poruke: 23
195.178.35.*

ICQ: 337597404
Sajt: www.projekat.net


Profil

icon potrebna mi je hitna pomoc "Linux preko Win pa sve to na Internet" !?11.06.2004. u 21:48 - pre 241 meseci
Imam jedan problem i hitno mi je potrebna pomoc.
Dakle stvar stoji ovako,
imam dva racunara kod kuce od kojih jedan ima linux a drugi windows,
e taj sto imam windows, ima i drajver za bluetooth pa se preko njega i mobilnog kacim na net,

pitanje je dakle sledece?
racunar br.1 (linux)
racunar br.2 (win)

kako da sa br.1 preko br.2 odem na net?

U napred hvala!!!!!!!!!!!!!
Gan - Nero Zero
 
Odgovor na temu

VinDiesel
BG

Član broj: 20506
Poruke: 127
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: marko@brstfilms.com
Sajt: www.brstfilms.com


Profil

icon Re: potrebna mi je hitna pomoc "Linux preko Win pa sve to na Internet" !?11.06.2004. u 22:14 - pre 241 meseci
Koji je windows u pitanju?
 
Odgovor na temu

Milan Andjelkovic
Product Manager
Tegus Medical
Beograd

Član broj: 4476
Poruke: 3281
*.vdial.verat.net

Sajt: www.linkedin.com/in/milan..


+8 Profil

icon Re: potrebna mi je hitna pomoc "Linux preko Win pa sve to na Internet" !?11.06.2004. u 23:23 - pre 241 meseci
Najpre bi trebalo da umrežiš računare :) Pod pretpostavkom da si to uradio, i da je na računaru br.2 win2k ili winxp, to bi izgledalo otprilike ovako:

Na win računaru podesiš ICS (Internet Connection Sharing) konekcije koju koristiš za net. To usput i znači da IP adresa win računara u lokalnoj mreži mora da bude statička (što je najverovatnije i slučaj); ona će čini mi se automatski biti podešena na 192.168.0.1.
Na lin računaru postaviš win računar za default gateway - /sbin/route add default gw 192.168.0.1. U resolv.conf upišeš adresu dns servera provajdera koji koristiš za izlaz na net (man resolv.conf).
ex.mangel
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux mreže :: potrebna mi je hitna pomoc "Linux preko Win pa sve to na Internet" !?

[ Pregleda: 3268 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.