Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

philips dvp630 dvd-divx

[es] :: Multimedijalni uređaji :: philips dvp630 dvd-divx

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 209554 | Odgovora: 737 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ritam_vozi_vozi
BGDorćol, Šipka SRBIJA

Član broj: 21600
Poruke: 84
*.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: philips dvp630 dvd-divx08.12.2004. u 16:24 - pre 236 meseci
naravno da se prati ovaj thread.
Sinoc sam bas dl fw 630 v1.0 sa sajta dvd737.wz.cz/. Nisam skinuo ovaj poslednji 1109, jer koliko sam citao neki su se vracali na stari posto su instalirali ovaj novi (izgleda nema niceg novog). Sa ovim fw prikazuje mi crnu providnu pozadinu sa belim slovima, cak kad izaberem Latin1 prikazuje slova malo veca u odnosu na ostale...
 
Odgovor na temu

Veri
Mn

Član broj: 20309
Poruke: 28
*.cetinje.cg.yu.



Profil

icon Re: philips dvp630 dvd-divx08.12.2004. u 17:15 - pre 236 meseci
Na latin 2 su najveca slova.
 
Odgovor na temu

ritam_vozi_vozi
BGDorćol, Šipka SRBIJA

Član broj: 21600
Poruke: 84
*.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: philips dvp630 dvd-divx08.12.2004. u 18:01 - pre 236 meseci
eto onda na latin2, a ubedjen sam bio da je na kecu.
 
Odgovor na temu

bong
Zürich

Član broj: 35739
Poruke: 52
*.dclient.hispeed.ch.

Sajt: www.creativeit.ch


Profil

icon Re: philips dvp630 dvd-divx09.12.2004. u 10:11 - pre 236 meseci
Meni to takodje radi na fw 0531
 
Odgovor na temu

kopija
web administrator
Beograd

Član broj: 991
Poruke: 47
*.halooglasi.co.yu.

Sajt: www.kopija.rs/blog


Profil

icon Re: philips dvp630 dvd-divx09.12.2004. u 16:13 - pre 236 meseci
Citat:
ritam_vozi_vozi
Sinoc sam bas dl fw 630 v1.0 sa sajta dvd737.wz.cz/.


Vidim da ima i verzija v1.1 za 630 od fw 1109... u čemu je izmena (ako je neko uradio update)?

Pozdrav,
Kopija
----------------------------------------------------------------------------------
"Absence of evidence is not evidence of absence!"
----------------------------------------------------------------------------------
 
Odgovor na temu

kiza_

Član broj: 28608
Poruke: 2
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: philips dvp630 dvd-divx09.12.2004. u 22:44 - pre 236 meseci
cao ljudi....
kupio sam dvp630, i zaista jedini problem su sto ne podrzava win1250 (nema Š,Ž) i sto su mala slova. A smor je da se stalno konvertuje u ISO8859.
Kopija je u pravu, isto sam i ja pronasao na netu i zaista tako se ukljuci poluprovidna pozadina... sto malo popravi stvari...
Do sada ste sigurno provalili da imaju da se skinu hakovan firmware.
http://dvd737.wz.cz/
Evo ja sam pronasao jos jedan na sledecoj adresi
http://www.alec999.tk/
ovaj je mozda i najbolji jer su veca slova pa eto ljudi, probajte pa kazite kako vam izgleda...
Jos samo da neko sredi i taj problem oko CP1250 i bice sve super....
Trazicu i dalje, mora da ima negde da se skine firmware koji resava sve probleme..

Ko je isprobao sve te firmware-ove neka kaze koji je po njemu najbolji...

Citao sam na nekim forumima da su ljudi slali mailove philips-u i trazili im da u sledecem firmware povecaju font itd... ovi su im odgovorili da ce to razmotriti ukoliko dobiju slicne zahteve od drugih korisnika, tako da ko moze neka im napise nesto na tu temu i posalje.... evo i adresa:

http://www.feedback.philips.co...am3=DVD_PLAYERS_SU&param4=

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

mihvel
Novi Sad

Član broj: 41557
Poruke: 56
*.ftn.ns.ac.yu.



Profil

icon Re: philips dvp630 dvd-divx10.12.2004. u 12:12 - pre 235 meseci
Pozdrav narode

Juče sam proveo ceo dan u hack-ovanju firmware-a ver 1109 za Philips DVP630 i imam dobre vesti! Naime, uspešno sam zamenio Latin2 potpuno novim, mnogo većim fontom. Font nema transparentnu podlogu ali je zato "outlined" što je po meni mnogo bolja varijanta.
Nažalost, prostor u firmware-u predviđen za fontove je veoma "tesan" tako da sam morao da se odreknem nekih stvari. Kodna stranica Cyrilic je izbačena kao i neki simboli iz kodne strane Latin 2 koji se u našem jeziku ne koriste. Malo je i Latin1 zabrljan, ali je Latin2 stvarno odličan. Probajte, neće te se pokajati ;-).

Što se tiče prikaza naših slova Š, š, Ž i ž, bojim se da tu nema rešenja bez čačkanja po programskom kodu firmware-a, a u to ne želim da se upuštam. Problem je u tome što Philips nije čuvao kompletne fontove za kodne strane već samo one koje koriste podržani jezici, tako da u font tabelama uopšte nema kodova koji odgovaraju nedostajućim slovima, pa nema šta ni da se eventualno izmeni. To je i razlog zašto se slova ne prikazuju: kodova koji njima odgovaraju u tabelama upošte nema! Bojim se da ćemo za rešenje ovog problema morati čekati na pomoć od Philips-a.

Hack-ovani firmware mozete preuzeti sa [url]http://mihvel.100free.com[/url]

Pozdrav,
Mihvel
 
Odgovor na temu

tatizosa
Serbia

Član broj: 37302
Poruke: 10
*.tron-inter.net.



Profil

icon Re: philips dvp630 dvd-divx10.12.2004. u 21:13 - pre 235 meseci
S v a k a č a s t M i h v e l !!!

Instalirao sam Vas hackovani firmware i prezadovoljan sam učinkom.

Slova su, kao što ste naveli veća, i ono što je najbitnije i najlepše po meni, čitka na svakoj podlozi, zahvaljujući outline-u. Subtitle je čitak i kada je preko postojećeg,takođe belog titla (engleski film sa nemačkim dijalogom, koji je naravno, preveden na engleski i ispisan belim fontom bez outline-a). Naš titl ide preko postojećeg i čitak je.

Joč jednom svaka čast.

Još samo da pronađemo š i ž...
 
Odgovor na temu

ritam_vozi_vozi
BGDorćol, Šipka SRBIJA

Član broj: 21600
Poruke: 84
*.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: philips dvp630 dvd-divx10.12.2004. u 21:31 - pre 235 meseci
u strava sada cu bas da skinem fw pa da se lepo zavalim i gledam velika slova :)
samo me mnogoooooooo nervira š i ž, dok nisam naleteo na ovaj problem nisam ni znao koliko se cesto koriste ova dva slova u srpskom jeziku...
 
Odgovor na temu

mihvel
Novi Sad

Član broj: 41557
Poruke: 56
*.telekom.yu.



Profil

icon Re: philips dvp630 dvd-divx12.12.2004. u 11:06 - pre 235 meseci
Samo jedna informacija: sutra ću postaviti novu verziju firmware-a sa žutim fontovima. Mnogo su čitljiviji nego beli.

Pozdrav,
Mihvel
 
Odgovor na temu

ritam_vozi_vozi
BGDorćol, Šipka SRBIJA

Član broj: 21600
Poruke: 84
*.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: philips dvp630 dvd-divx12.12.2004. u 20:19 - pre 235 meseci
bravo majstore samo tako. Jos da se srede fatalna slova i bice sve bruka
 
Odgovor na temu

kiza_

Član broj: 28608
Poruke: 2
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: philips dvp630 dvd-divx12.12.2004. u 22:42 - pre 235 meseci
znate sta mene interesuje, mozda bi mihvel mogao da odgovori na to...
da li moze da se firmware sredi tako da umesto "š" i "ž" na ekranu prikazuje "s" i "z".. i to bi bilo bolje nego da ih nikako nema...
bolje "ista" nego "nita"... ako me razumete...:)
 
Odgovor na temu

ritam_vozi_vozi
BGDorćol, Šipka SRBIJA

Član broj: 21600
Poruke: 84
*.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: philips dvp630 dvd-divx12.12.2004. u 23:16 - pre 235 meseci
upravo to, bolje "s" i "z" nego da guta slova, posle treba da mislim sta su hteli da kazu.
 
Odgovor na temu

mymoon

Član broj: 39611
Poruke: 4
*.info-net.co.yu.



Profil

icon Re: philips dvp630 dvd-divx13.12.2004. u 01:59 - pre 235 meseci
moze li se sa tim novim fw dobiti š i ž ako se menja kodni raspored kao sto je bio slucaj sa 0531
 
Odgovor na temu

kopija
web administrator
Beograd

Član broj: 991
Poruke: 47
*.halooglasi.co.yu.

Sajt: www.kopija.rs/blog


Profil

icon Re: philips dvp630 dvd-divx13.12.2004. u 09:47 - pre 235 meseci
Citat:
mihvel: Samo jedna informacija: sutra ću postaviti novu verziju firmware-a sa žutim fontovima. Mnogo su čitljiviji nego beli.

Pozdrav,
Mihvel


Samo jedno pitanje:
Da li prilikom ovih izmena postavljaš i Š i Ž fontove u Latin 2 varijanti tako da se kod prevoda koji je u ISO-8859-2 codepage-u vide ovi fontovi?
Nije mi baš jasno šta je izmenjeno (osim veličine i tipa fonta).

Ukratko, da li ja koji imam filmove sa titlom u ISO-8859-2 codepageu mogu videti normalno naša slova sa tvojim hackovanim fw kao i originalnim fw.


Pozdrav
Kopija
----------------------------------------------------------------------------------
"Absence of evidence is not evidence of absence!"
----------------------------------------------------------------------------------
 
Odgovor na temu

mihvel
Novi Sad

Član broj: 41557
Poruke: 56
*.ftn.ns.ac.yu.



Profil

icon Re: philips dvp630 dvd-divx13.12.2004. u 10:07 - pre 235 meseci
Zdravo narode

Kao što sam obećao, firmware sa žutim slovima je postavljen na sajt i možete ga preuzeti sa adrese [url]http://mihvel.100free.com/dvp630_05_fus_eng-mihvel-ex-yu-hack-yellow.zip[/url].
Mislim da sam time rad na slovima završio. Javite ako imate neku sugestiju kako da ih unapredim.

A sad da vam odgovorim na pitanjaČ

Što se tiče slova š i ž ona u "mom" firmware-u postoje ali i dalje po kodnom rasporedu ISO8859. Što znaši da ukoliko konvertujete titlove iz CP1250 u ISO8859 imaćete velika lepa žuta š i ž.

Što se tiče sugestija da se umesto š i ž na ekranu ispisuje s i z pokušao sam već da objasnim u čemu je problem. To se ne može uraditi tako jednostavno kao zamena fonta. Kada bih mogao da nateram firmware da prikazuje s i z umesto š i ž, onda mi ne bi bio problem ni da napravim prikaz pravih š i ž.
'Ajde još jednom da pokušam da pojasnim problem: firmware se sastoji iz dva dela. U jednom delu je sam program koji plejer izvršava, a drugi deo čine razni resursi, tj. podaci koje program pri radu koristi, između ostalog i fontovi. Fontovi se čuvaju u obliku tabele u kojoj su u jednoj koloni kodovi slova a u drugoj bitmape koje se koriste za iscrtavanje slova. Kada menjam font ja jednostavno zameni originalnu bitmapu slova sa mojom verzijom. E sad, kodovi slova š i ž prema kodnoj strani 1250 su 0x9A i 0x9E a tih vrednosti u tabeli uopšte nema! Znači nema koda, nema bitmape pa ja nemam ni šta da zamenim u tabeli.
Jedino rešenje je da se menja sam izvršni program a to je užasan posao koji ne bih radio ni da mi neko plati, pogotovu što uopšte nije sigurno da će to na kraju uspeti, a usput mogu i uništiti player. Tako da ako ima neki hrabar embeded programer sa dosta slobodnog vremena i živaca ja sam spreman da mu pomognem, inače čekamo Philips-a da nam se smiluje a u međuvremenu konvertujemo titlove u ISO8859.

Nadam se da vas nisam smorio sa ovom mojom pisanijom.

Pozdrav,
Mihvel
 
Odgovor na temu

ritam_vozi_vozi
BGDorćol, Šipka SRBIJA

Član broj: 21600
Poruke: 84
*.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: philips dvp630 dvd-divx13.12.2004. u 11:26 - pre 235 meseci
mihvel zaista svaka ti dala ;) Ovo se zove pravi prevod za divx. Dosta krupna i zuta slova to je to. Kakav onaj mali smuseni beli prevod ovo je prava stvar.
Pozdrav svima a posebno hakeru mihvel-u
 
Odgovor na temu

ritam_vozi_vozi
BGDorćol, Šipka SRBIJA

Član broj: 21600
Poruke: 84
*.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: philips dvp630 dvd-divx13.12.2004. u 11:48 - pre 235 meseci
Ljudi kako vi konvertujete CP1250 u ISO8859?
Skinuo sam onaj conventor sa sajta.
U Source file name sam izabrao neki prevod sa SRT ekstenzijom.
U Target file name - sta da stavim (jastavio da konvertuje u isto)
E sad da cekiram oba Clipboard-a jer bez toga nece da konvertuje?
U Source code page obelezim Windows 1250 u Target code page ISO-8859 i to bi trebalo da bude to - ali nije.
 
Odgovor na temu

kopija
web administrator
Beograd

Član broj: 991
Poruke: 47
*.halooglasi.co.yu.

Sajt: www.kopija.rs/blog


Profil

icon Re: philips dvp630 dvd-divx13.12.2004. u 12:27 - pre 235 meseci
Citat:
ritam_vozi_vozi: Ljudi kako vi konvertujete CP1250 u ISO8859?
Skinuo sam onaj conventor sa sajta.


Koji konvertor si skinuo?
Ako je onaj linko koji sam ja postavio... ja izaberem gore fajl... selektujem putanju i paste u destination s tim što na kraju (pre ekstenzije) dodam "ISO".

Npr.
source: C:\filmovi\prevodi\umri_muski.srt
destination:C:\filmovi\prevodi\umri_muskiISO.srt

Jesi li siguran da nije konvertovan?
Ja proveravam tako što konvertovani fajl učitam u Firefox i izaberem ISO8859-2 kodnu stranu i pogledam da li se vide naša slova.

Pozdrav,
Kopija
----------------------------------------------------------------------------------
"Absence of evidence is not evidence of absence!"
----------------------------------------------------------------------------------
 
Odgovor na temu

ritam_vozi_vozi
BGDorćol, Šipka SRBIJA

Član broj: 21600
Poruke: 84
*.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: philips dvp630 dvd-divx13.12.2004. u 12:54 - pre 235 meseci
Hvala kopija uspeo sam.
Uz pomoc konventora i sa novim fw koji je mihvel postavio gledanje divX-a na playeru dvp630 je zaista odlicno. pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Multimedijalni uređaji :: philips dvp630 dvd-divx

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 209554 | Odgovora: 737 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.