Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kablovski internet?

[es] :: ISP :: kablovski internet?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 13619 | Odgovora: 55 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

B o j a n
eCTRL
EU

Član broj: 1178
Poruke: 2925
*.yubc.net

Jabber: bc@default.co.yu
Sajt: default.co.yu/~bc


+1 Profil

icon Re: kablovski internet?27.01.2002. u 17:21 - pre 270 meseci
Pa znas kako zorane, ja bih bio sasvim zadovoljan da imam nesto slicno veratovom DSL-u, pa makar se to prodavalo i kao dual-t3, ali da imam barem nekih 2 Kb/s sigurnih ( citaj konstatnih ), i bio bih spreman da platim za to 100 dem/mes.

Niko realan nece mastati o neam pojma kakvim vezama.
Bilo kakva permanentna konekcija dolazi u obzir, makar to bilo na nivou 14.400 ... ili neke druge bede !


"It's okay, I'm just admiring to the shape of your skull!" -- Dr. Gonzo
 
Odgovor na temu

Ivan Tanasic
BGD-SRBIJA

Član broj: 220
Poruke: 965
*.verat.net

Jabber: Autoexes@jabber.sk
ICQ: 129145438


Profil

icon Re: kablovski internet?27.01.2002. u 20:44 - pre 270 meseci
Citat:
UroS:

na veratu lepo uzmes 64 kb/s dsl 100 dm mesecno


Sedi, 1!

Ako je tebi 3800 din ekvivalentno sa 100dm, onda....

Ivan Tanasic - Autoexes

>cd pub
>more beer
 
Odgovor na temu

UroS
uros.net inc. Head manager
yu/sr/bgd

Član broj: 3
Poruke: 1953
*.verat.net

ICQ: 44960289
Sajt: www.uros.net


+1 Profil

icon Re: kablovski internet?27.01.2002. u 21:14 - pre 270 meseci
pa dobro intelektu ja sam reko veratu dajes 100 dm mesecno... sad telekomu jos 800 din... ok to sam zaboravio...
one-thousand, three-hundred and thirty-seven.
 
Odgovor na temu

prosams
Novi Beograd

Član broj: 716
Poruke: 133
*.verat.net



Profil

icon Re: kablovski internet?28.01.2002. u 09:48 - pre 270 meseci
Citat:
B o j a n:
Hey, ja zivim relativno blizu.
Imas li mozda informacije od koga poticu te informacje, posto sam cuo od jos par ljudi isto to.


Pošto si sa Novog verovatno si mene pitao.
Lepo odeš u primetime Ulica Proleterske Solidarnsti 12 (preko puta hale Limes)i prijaviš se na listu čekanja. Čekaš dok god se ne skupi 20 ljudi, pa da se toj firmi isplati ugradnja sistema.
Meni su još spominjali i kablovsku televiziju, ali o tom potom.


Zlo ne postoji, već samo je dobro prisutno u maloj količini.
 
Odgovor na temu

torbica
Zoran Torbica
community manager
Vracar, Beograd

Član broj: 187
Poruke: 1780
*.yubc.net

ICQ: 36726092
Sajt: www.aikstednja.rs


+1 Profil

icon Re: kablovski internet?29.01.2002. u 02:19 - pre 270 meseci

SOROŠ INVESTIRA U JUGOSLAVIJI



Za kablovsku TV pet miliona dolara
Sredstva iz Investicionog fonda za jugoistočnu Evropu, vredan 150 miliona dolara, omogućiće i razvoj kablovskog interneta



Investicioni fond za jugoistočnu Evropu i, u okviru njega, regionalni investicioni fond za Balkan, kojim rukovodi Soroš, juče je objavio svoje prvo ulaganje u Jugoslaviji: investiraće pet miliona dolara u "KDS" kablovsku televizijsku kompaniju iz Kragujevca. Uložena suma, kako se moglo čuti prilikom predstavljanja ovog projekta, koji će za početak žiteljima Šumadije i beogradske opštine Palilula, osim TV programa, između ostalog, doneti i kablovski internet, ubrzo bi, međutim, mogla narasti na čitavih deset miliona dolara.

- Naši interesi su isključivo ekonomski. Zadovoljni smo što ovu investiciju realizujemo baš u Srbiji koju podržavamo i oduševljeni saradnjom sa izuzetnim ljudima vaše zemlje, sa kojima ćemo zajedničkim snagama izgraditi prvoklasnu kompaniju, rekao je Ronald Drejk, predsedavajući Investicionog fonda za jugoistočnu Evropu (SEEF).

Ugovor SEEF-a i KDS-a koji svoju kablovsku mrežu trenutno postavlja u Kragujevcu, Vrnjačkoj Banji i opštini Palilula, kako smatra Goran Pitić, republički ministar za ekonomske veze sa inostranstvom, najavljuje da bi ova godina mogla da bude obeležena biznisom, stranim ulaganjima i privatizacijom. Kako je rekao, posao domaćeg i inostranog partnera zaključen je na osnovu nedavno donesenog Zakona o stranim ulaganjima, koji omogućava da strani partner bude većinski vlasnik. Početnih pet miliona, po njegovim rečima, mogu biti samo početak korišćenja fonda vrednog 150 miliona dolara.

- Ovo je veliki korak napred u našim naporima da Jugoslaviji ponudimo visokokvalitetne usluge kablovske televizije širokog opsega. Zaposlićemo 350 radnika koji će biti angažovani na postavljanju kablovske mreže koja će uz televizijski program, internet velike brzine, omogućiti i uvođenje usluga poput signalizacije požara, video po želji, video konferencije i glas preko IP-a, rekao je Dragan Šolak, izvršni direktor DS-a.

Koliko će koštati uvođenje kablovske televizije u domove, za sada ljudi iz ove kompanije nisu mogli da preciziraju jer će se cena, kako je rečeno, formirati naknadno i u skladu sa potražnjom.

M. Lakić



fona i siguran sam da cete naci
www.aikstednja.rs mesec stednje 2010/ www.snajper.rs servis za media planiranje na Internetu
 
Odgovor na temu

onehalf
Tic Pavlin
Slovenia

Član broj: 2263
Poruke: 11
*.cable.telemach.net

Sajt: www.kabelski.net


Profil

icon Re: kablovski internet?07.02.2002. u 00:33 - pre 270 meseci
Halo!

U začetku trebam da kažem, da nisam iz Jugoslavije, nego iz Slovenije, tako da je moja srbština veroma loša(koliko sam mogao da se naučim sa gledanjem TV ), tako da se izvinjavam i nada, da čete me razumjeti. Ne želim nikoga da vrijeđam.

Sam koristnik Kabelskog interneta u Sloveniji, koji je kod nas prisotan još nekoliko godina i mislim da kod vas nije mnogo drugače. Moj ISP je Telemach(Možda vam je poznato kčerinsko podjetje Telemach NOVI SAD), koji je danas najmočniji ponudnik KTV kod nas.

Sam koristnik flat paketa sa statičnim IPjom(svi paketi imaju statičan IP). cjena je oko 75DEM na mjesac. Promet se ne plača, ali trebale bi da bude neka granica bandwidtha, ali jih nema. Neznam zašto. Tako piše u pogodbi. Postoju i paketi bez omejitva, koji su byte rate.

Internet radi tako tako. Ima mnogo izspadov, a sistem je preobremenjen. Telemach kaže da če investirati još nekoliko para u omrežje, al videt čemo.

Kabelski internet deluje na principu LAN omrežja, znači vsak kompjuter ima omrežnu karticu, koja je sa UTP kablom spojena sa kabelski modemom. Kabelski modem "glumi" most između omrežne kartice i centrale. Ali to nije važno.

U Sloveniji SiOL(Slovenia On(OFF) line i Telekom Slovenije(bivši PTT) nudita i internet preko ADSLa. Nema velike izbire paketa, samo jedan, limitiran na 512kb/sec DL in 128kb/sec UL. IP naslovi su Dinamični, deluje pa po principu PPPOED(PPP over ETHERNET) i ne kao LAN. I ovaj sistem je preobremenjen, tako da ima mnogo izpada ipd.

Više informacija budu dostupne na http://www.kabelski.net/ za tedan dva.


LP, Onehalf
 
Odgovor na temu

B o j a n
eCTRL
EU

Član broj: 1178
Poruke: 2925
*.yubc.net

Jabber: bc@default.co.yu
Sajt: default.co.yu/~bc


+1 Profil

icon Re: kablovski internet?07.02.2002. u 08:43 - pre 270 meseci
Citat:
onehalf:
I ovaj sistem je preobremenjen, tako da ima mnogo izpada ipd.


Moze li neko da mi prevede ovu recenicu ?
l;)

"It's okay, I'm just admiring to the shape of your skull!" -- Dr. Gonzo
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: kablovski internet?07.02.2002. u 11:32 - pre 270 meseci
"I ovaj sistem je preopterećen, tako da ima čestih prekida u radu, itd.."
 
Odgovor na temu

boki
Boris Prpic
CTO
CodeZen, Cityexpert
Beograd

SuperModerator
Član broj: 2681
Poruke: 2442
217.26.76.*

Jabber: boki@elitesecurity.org
ICQ: 195245022
Sajt: www.goglasi.com


+34 Profil

icon Re: kablovski internet?09.03.2002. u 15:20 - pre 269 meseci
verovali vi ili ne ja vec imam kablovski od memodate i situacija je srednje zalosna :
::PREDNOSTI::
ukoliko ste na dial up vi NEMATE POJMA sta znaci kablovski. Samo kliknes IE i evo ga. Nema konektovanja, pucanja veze, zauzetosti, padanja u nesvest od telefonskih racuna itd...
sto se tice 320MB, dali to ne radi ili nesto drugo ali ja sam na netu NON STOP 24/7
i nisam platio ni 1din vise od 20DM
::MANE::
ja sam ga tek dobio tako da jos treba da uvedu u dve zgrade (ja sam na konjarniku) i jos nisu optimizovali mrezu. Brzina je od 2 do 35 kb/s. dobijete 4 email-a, valjda 5MB za site. od servera nema nista jer vasa ip adresa nije vidljiva sa net-a, ali moze da postane uz doplatu. za ljubitelje counter-strike-a postoje 4 servera gde se igra besplatno (neracuna se u 320MB). sav protok sa drugim korisnicima i memodatinim serverima se ne racuna u 320MB
::TEHNICKE INFORMACIJE::
svako dobije Home Phoneline Network Adapter (HPNA), kablovi su telefonski, gateway je router sa firewallom. Vi dobijete prikljucak a na njega mozete da prikljucite neogranicen broj racunara koji dele tih od 1 do 30kb/s.

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.verat.net



+7173 Profil

icon Re: kablovski internet?09.03.2002. u 17:18 - pre 269 meseci
Memodatin pristup radu je

1. Amaterski
2. Low-Cost
3. Lose markentiski odradjen
4. Polu-legalan (ilegalan tako reci)
5. Nekvalitetan

Ovo sam zakljucio posle jednog telefonskog razgovora sa polu-mutavim likom koji se uplasio od mojih (previse) tehnickih pitanja...

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.dsl.mindspring.com



+18 Profil

icon Re: kablovski internet?09.03.2002. u 17:32 - pre 269 meseci
Citat:
onehalf:
U Sloveniji SiOL(Slovenia On(OFF) line i Telekom Slovenije(bivši PTT) nudita i internet preko ADSLa. Nema velike izbire paketa, samo jedan, limitiran na 512kb/sec DL in 128kb/sec UL. IP naslovi su Dinamični, deluje pa po principu PPPOED(PPP over ETHERNET) i ne kao LAN. I ovaj sistem je preobremenjen, tako da ima mnogo izpada ipd.

ADSL je sve zajedno jedna vrlo problematicna tehnologija - u prevelikoj meri zavisi od razdaljine korisnika od centrale i od kvaliteta linija. Kablovski internet je mnogo zahvalniji. Naravno za one koji nemaju pristup kablovskom internetu, ADSL je dobro resenje, ali uvek ima mnogo vise problema. Osim ako neko ne zivi na manje od oko 9000 feeta od centrale i ako ima super linije. Ja sam na 11000 stopa (~3300 metara) od centrale i moram da radim u sporijem rezimu da bi imao sync.
 
Odgovor na temu

U--G
Hag - NL

Član broj: 623
Poruke: 379
*.speed.planet.nl

ICQ: 39908270
Sajt: www.radovac.com


Profil

icon Re: kablovski internet?09.03.2002. u 18:37 - pre 269 meseci
Daj molim te, nemoj pricati gluposti... Jest da je kod ADSL-a zavisnost od centrale ali ja uvek imam skoro istu brzinu. Kod kabla zavisi od broja aktivnih prikljucaka na delu mreze... ako imas srece da si sam onda imas protok od 300+ Kb/s ako vas ima mnogo moze da padne na 10 Kb/s pa sada vidi sta je bolje.
Horror, and moral terror are your friends.
 
Odgovor na temu

B o j a n
eCTRL
EU

Član broj: 1178
Poruke: 2925
*.verat.net

Jabber: bc@default.co.yu
Sajt: default.co.yu/~bc


+1 Profil

icon Re: kablovski internet?10.03.2002. u 14:05 - pre 269 meseci
boki, to je sve ok sto ti kazes, ako to gledas kao neki CS pucach, ili sta vec ...

Ali za profesionalnu, evo makar da bude normalnu kucnu upotrebu 320 MB jednostavno NIJE DOVOLJNO !
Prema nekim mojim kucnim squid statistikama, ja sam pojeo za nedelju dana oko 300 MB, samo uz surfovanje, i to onako, neobavezno, ( od toga mi je negde desetak MB pojeo [ES] L;))) )


A da je sve to oko memodate neozbiljno sam imao i licno da se uverim na tim njihovim linkovima.
A da ne pricamo o tome kako se taj kablovski distribuira ... -- Razvlace bnc kabl(!!!!!!!!!!!!)

smeh ...

"It's okay, I'm just admiring to the shape of your skull!" -- Dr. Gonzo
 
Odgovor na temu

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
*.tehnicom.net



+17 Profil

icon Re: kablovski internet?11.03.2002. u 10:28 - pre 269 meseci
Citat:

A da je sve to oko memodate neozbiljno sam imao i licno da se uverim na tim njihovim linkovima.
A da ne pricamo o tome kako se taj kablovski distribuira ... -- Razvlace bnc kabl(!!!!!!!!!!!!)
smeh ...


elem... shta fali BNC kablu ???.. 10Mb/s .. je sasvim ok ...
elem...
 
Odgovor na temu

B o j a n
eCTRL
EU

Član broj: 1178
Poruke: 2925
*.yubc.net

Jabber: bc@default.co.yu
Sajt: default.co.yu/~bc


+1 Profil

icon Re: kablovski internet?11.03.2002. u 19:02 - pre 269 meseci
Pa prvo sto je "unreliable" ...
Mane su mu prvenstveno sa fizicke strane, za link nemam primedbi.

A kad neko distribuira (nazovi) kablovski internet preko BNC kabla to znaci samo 2 stvari: Ili da se steka za hub, ili da ga ne mrzi da posle trci po celoj duzini tog kabla pa da trazi gde je kvar ( a kvarovi su cesti, posebno u gradskim uslovima ).


"It's okay, I'm just admiring to the shape of your skull!" -- Dr. Gonzo
 
Odgovor na temu

boki
Boris Prpic
CTO
CodeZen, Cityexpert
Beograd

SuperModerator
Član broj: 2681
Poruke: 2442
217.26.76.*

Jabber: boki@elitesecurity.org
ICQ: 195245022
Sajt: www.goglasi.com


+34 Profil

icon Re: kablovski internet?14.03.2002. u 13:48 - pre 268 meseci
da, BNC nije napravljen za to, nego da se povezu do 30 kompova u LAN, a ne za WAN koji prelazi preko 5 zgrada. a i kad dodje do kvara bice veselo :))
ali mislim da ne moze ni sa UTP, jer mu je ogranicenje 100m pa cak i manje tako da im treba dosta HUB-ova po krovu, sto je tesko za izvesti jer prvo gde da ga zastiti od kise i osalog na sred krova a drugo odakle da ga snabde sa strujom.

tako da je najbolje resenje fiber optic, al kad bi njega stavljali ne bi cena bila 120DM
 
Odgovor na temu

B o j a n
eCTRL
EU

Član broj: 1178
Poruke: 2925
*.verat.net

Jabber: bc@default.co.yu
Sajt: default.co.yu/~bc


+1 Profil

icon Re: kablovski internet?14.03.2002. u 16:56 - pre 268 meseci
Mreza preko 5 zgrada je daleko od tipa mreze da se svrsta u MAN, a kamoli jos u WAN, malo ga ti pretera, ali nema veze.

UTP, tj. 10(0)BaseT je ipak najbolja varijanta za kablovski internet. To sto instaliranje takve mreze potrazuje i odredjeni broj dodatne opreme nije nikakav problem za ISP koji distribuira svoje usluge na ozbiljan nacin.
Nijedan od tih dodatnih troskova ne treba da dodiruje potrosaca, tj. za potrosaca brige prestaju cim kabl izadje iz njegove sobe.

ps: da se ne varamo kablovski internet ce u low-cost kucnoj varijanti uskoro da izumre pored ponude xDSL usluga ( i treba ).
"It's okay, I'm just admiring to the shape of your skull!" -- Dr. Gonzo
 
Odgovor na temu

Zoran Rašković
Serbia

Član broj: 95
Poruke: 1360
*.ftl.fdn.com



+1 Profil

icon Re: kablovski internet?14.03.2002. u 20:48 - pre 268 meseci
what ??? 320 mb ????? jel to nedeljno ili kako ??????

320 mb cu da svucem za nekolko sati sa dsl-om.... mislim da je to ogranichavanje koliko mozes da svlachis krajnje nehumano.

btw. evo ga :o)
 
Odgovor na temu

Sale81

Član broj: 3814
Poruke: 386
194.106.165.*

Jabber: sale@elitesecurity.org


Profil

icon Re: kablovski internet?18.06.2002. u 04:20 - pre 265 meseci
koristio sam kablnet... past tense.
- necitak -
 
Odgovor na temu

max
Bojan Dimitrijevic
BGD-YU

Član broj: 2838
Poruke: 31
*.verat.net

ICQ: 7017280
Sajt: ipv6.verat.net


Profil

icon Re: kablovski internet?18.06.2002. u 10:26 - pre 265 meseci
Jebiga, Thicknet ("debeli coax") ipak ide do 500 metara...

Shta si mislio da ce Memodata da razvlachi optiku od zgrade do zgrade ?
Ili mozda FTTD?
Trebao si da vidish gde im stoji oprema i na koji nachin se tretira... zalosno.
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: kablovski internet?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 13619 | Odgovora: 55 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.