Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prebacivanje Tarifa

[es] :: Fiksna telefonija :: Prebacivanje Tarifa

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7976 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Prebacivanje Tarifa06.06.2004. u 12:54 - pre 242 meseci
Ma što si nervozan. Telekom ima pravo da odredjuje kako će da tarifira saobraćaj, a od buduće konkurencije zavisi da li će imati korisnika koji će na to pristati.

Uostalom, i u mobilnoj telefoniji tarifiranje nije linearno, već te na početku razgovora otkinu za neku sumu.
 
Odgovor na temu

DjordjeRd
Đorđe Radomirović
Kablovski pristupni uređaji, Telekom
Srbija
NP, 43.1370N, 20.5120E

Član broj: 1412
Poruke: 574
*.telekom.yu

Sajt: picasaweb.google.com/djor..


+4 Profil

icon Re: Prebacivanje Tarifa07.06.2004. u 19:25 - pre 242 meseci
Citat:
joejoe:Ova recenica se odnosi na 4x skuplji SMIN, ne-switchovanje tarifa ili ~650,000 EUR godisnje? Ili na to da je tonsko biranje partijska privilegija? Ili na prioritiranje veza?

Pa, ako u specifikaciji odlaznih poziva piše "Vreme 14:00" a trajanje 7200 sekundi i tariff switch je u 15:00h, jasno je da je veoma bitno da li se vreme odnosi na početak ili kraj veze. Ili nije?

Citat:
joejoe:
Vi za 2 min zaradite svoju (trinaestu) platu, dakle, super ste strucni, pa ako biste bili ljubazni da mi odgovorite na sledeca pitanja? Hvala!

Da, biću ljubazan da odgovorim, uz molbu da prestaneš sa prosipanjem sarkazma tamo gde mu nije mesto. Nisi u stanju da proceniš moju stručnost. Glavni razlog: nemaš ni najblažeg pojma o tome šta treba da me kvalifikuje kao stručnjaka i šta ja od toga posedujem ili ne.
Citat:
joejoe:
1) Da li je tacno moje rasudjivanje o tome da korisnici prekidaju vezu nezavisno od faze u kojoj je trenutni impulsni interval, i da tu imamo uniformnu raspodelu?

Da.
Citat:
joejoe:
2) S obzirom na prethodnu tacku, zar nije fer da podesite analogne centrale da okidaju tacno na polovini impulsnog intervala?

Da ali, tako je i podešeno. Kao što neko već reče, kod analognih sistema postoji jedan generator takta koji daje tarifu za slučajeve kada to nije u mogućnosti da uradi nadređena digitalna centrala. To može da se aproksimira sa "okidanjem na polovini impulsnog intervala".
Citat:
joejoe:
3) Da li na digitalnim centralama moze da se naplati samo potroseno? Dakle, ako je impulsni interval 4 min, a ja potrosio samo 37 s, da mi se naplati 37 / 240 = 0.15417 cene kostanja jednog impulsa?

Ne. Impuls je minimalna jedinica koja može da se naplati. Varijanta koju predlažeš bi neverovatno usložila kompletan sistem tarifiranja, od koga se prvenstveno traži da bude pouzdan. Složenost i pouzdanost sistema su obrnuto proporcionalne veličine. Otpada...

Ako ti toliko teško pada ta polovina impulsa po razgovoru, objasni sebi da si prvim impulsom platio ispostavljanje veze. Posle možeš da kažeš da si ućario pola impulsa porazgovoru. Šalim se i razumem tvoje rasuđivanje praćeno nezadovoljstvom, pa ti ostajem dužan informaciju kako je to rešeno u nekim drugim velikim kućama u Evropi...
c000 lda #$33
c002 sta $0400
c005 lda #$37
c007 sta $0401
c00a lda #$21
c00c sta $0402
c00f rts

sys 49152
 
Odgovor na temu

DjordjeRd
Đorđe Radomirović
Kablovski pristupni uređaji, Telekom
Srbija
NP, 43.1370N, 20.5120E

Član broj: 1412
Poruke: 574
*.telekom.yu

Sajt: picasaweb.google.com/djor..


+4 Profil

icon Re: Prebacivanje Tarifa07.06.2004. u 19:33 - pre 242 meseci
Moglo bi da se namesti da se svi tarifni intervali prepolove, pa da se potrošnja računa sledećom formulom:

Potrošnja=SadašnjaCenaImpulsa*int(BrojPotrošenihImpulsa/2)

To bi rešilo problem naplate tarifnog intervala na polovini. Međutim, pored silnih drugih, mnogo krupnijih nepravdi koje nam Telekom servira, ne vidim ovo kao problem na koji će neko uskoro da obrati pažnju...
c000 lda #$33
c002 sta $0400
c005 lda #$37
c007 sta $0401
c00a lda #$21
c00c sta $0402
c00f rts

sys 49152
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Prebacivanje Tarifa07.06.2004. u 19:52 - pre 242 meseci
Citat:
Kao što neko već reče, kod analognih sistema postoji jedan generator takta koji daje tarifu za slučajeve kada to nije u mogućnosti da uradi nadređena digitalna centrala. To može da se aproksimira sa "okidanjem na polovini impulsnog intervala".

To bi bilo lepo, da se ne "krade" jedan impuls na pocetku razgovora.
Receno biranim recima, to izgleda ovako:
Pri uspostavljanju veze, otkuca se 1 impuls. Posle nekog vremena (u proseku 1 minut) otkuca se jos jedan impuls. Tako razgovor koji traje 1-2 minuta se u proseku tarifira kao 2 impulsa po 2 minuta!
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

DjordjeRd
Đorđe Radomirović
Kablovski pristupni uređaji, Telekom
Srbija
NP, 43.1370N, 20.5120E

Član broj: 1412
Poruke: 574
*.telekom.yu

Sajt: picasaweb.google.com/djor..


+4 Profil

icon Re: Prebacivanje Tarifa07.06.2004. u 20:18 - pre 242 meseci
Ne, u ovom slučaju nije tako. Početak razgovora i prednja ivica pravougaonog signala generatora takta su dva nezavisna događaja.

Imaš jedan generator signala sa stabilnom frekvencijom (koja je najmanje duplo veća od najkraćeg tarifnog impulsa) i sinusoidnim signalom na izlazu. Iza njega je jedan sklop koji sinusoidni signal pretvara u pravougaoni sa identičnom frekvencijom.
Sad nam treba uređaj koji će da nam obezbedi sve potrebne tarifne signale u opsegu od najkraćeg do najdužeg...

Sve ovo nema nikakve veze sa verovatnoćom pojavljivanja događaja početka tarifiranja veze, koje centrala dobija ravnomerno, gledano sa stanovišta četvorominutnog tarifnog intervala koji nas u ovoj priči najviše interesuje (isto važi i za sve ostale tarifne intervale). Iz ovoga direktno proizilazi da će se prvi pripadajući tarifni impuls (prednja ivica) pojaviti u proseku na polovini pripadajućeg tarifnog intervala.

Sve ovo, naravno, važi za analognu centralu kada ova ne dobija tarifu od nadređene digitalne centrale...
c000 lda #$33
c002 sta $0400
c005 lda #$37
c007 sta $0401
c00a lda #$21
c00c sta $0402
c00f rts

sys 49152
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Prebacivanje Tarifa08.06.2004. u 00:49 - pre 242 meseci
Citat:
Ne, u ovom slučaju nije tako. Početak razgovora i prednja ivica pravougaonog signala generatora takta su dva nezavisna događaja.

Ja nemam dodatne informacije, pa sam prihvatio kao tacno ono sto je napisao pisac:
Citat:
Tako da praktično može da ti se desi sledeće:
1) Nazoveš broj koji ima impulsni interval 30 sekundi
2) Čim se uspostavi veza, otkuca se jedan impuls, i brojač predje na prijem impulsa sa nekog zajedničkog tajmera
3) Posle npr. 3 sekunde (ako ti se tako zalomilo) tajmer šalje impuls i ti već imaš dva tarifirana impulsa u 3 sekunde razgovora.

U ovom konkretnom slucaju, razgovori koji traju 15-30 sekundi se u proseku tarifiraju kao 2 impulsa (od 30 sekundi). Ne mozes reci da ja nisam u pravu, a ovo gore precutati kao tacno, jer sam ja samo primenio zakone verovatnoce na gornju izjavu i dosao do rezultata da telekom obicno krade 1 impuls.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

[es] :: Fiksna telefonija :: Prebacivanje Tarifa

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7976 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.