Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pragmatizam na ETF-u (Delta Banka)

elitemadzone.org :: MadZone :: Pragmatizam na ETF-u (Delta Banka)

[ Pregleda: 5711 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

joejoe

Član broj: 9240
Poruke: 52
*.etf.bg.ac.yu



+96 Profil

icon Pragmatizam na ETF-u (Delta Banka)31.05.2004. u 14:54 - pre 242 meseci
Molim da ovu temu ostavite u MadZone-u, bez prebacivanja u Elektronsko poslovanje, kako bi je video bar neko. Hvala! Tema ovog topika je kako to uprava ETF-a na prituljen i pacovski nacin (verovatno) ostvaruje licnu korist.

Na ETF-u morate platiti polaganje ispita nakon sto isti tri puta ne polozite. Dosad se to radilo tako sto u posti uplatis n x 400 din, odneses babi na salteru primerak uplatnice a ona utipka sta treba i gotovo. Sporo, primitivno i neudobno.

Uprava ETF-a se setila da je lek u elektronskom placanju, sto je pohvalno. Problem je u sledecem: uprava nije jednostavno objavila da se odsad uplata ispita moze vrsiti samo elektronskim putem, vec je naredila da svi studenti odsetaju u filijalu DB koja se nalazi u ulazu zgrade ETF-a i podignu svoje vec izradjene cjage (tekuci racun gradjana, Maestro pre-paid kartica, PIN kod). Dokaz?
http://www.etf.bg.ac.yu/vest.html?lang=sr&id=65
Code:

Studenti koji nisu podigli svoju karticu treba to da urade što pre u Delta banci.

https://student.etf.bg.ac.yu/obavestenje.jsp - zahteva login, IS ETF-a
Code:

13.05.2004.
Studenti koji plaćaju prijavu ispita, od junskog roka 2004. neće prijavljivati u 
studentskom odseku, već putem kartice. Studenti koji nisu podigli svoju karticu 
treba to da urade što pre u Delta banci.

zatim pisana obavestenja po zgradi ETF-a i sl. Nigde ni jedne reci o tome da tebe niko ne moze da natera da nesto uzmes. Kartice za komplet sve studente su vec izradjene i cekaju da budu podignute, sto pojacava frku u glavi kod studenata... Otprilike, ovo je operacija tipa: "Daj da uvalimo dok je vruce, posle ko te pita sta je bilo..."

U skladu sa tim naporima da se utera 5,000 ljudi u tor, dosao covek na salter kod babe sa uplatnicom iz poste da obavi sve na starinski nacin, a ona ce njemu: "Dodji sa karticom, da vidim da si je uzeo, pa cu da ti primim uplatnicu."

Pozitivne stvari ovakvog poteza uprave: 5,000 mladih ljudi je za usi izvuceno iz konteksta Trubije i ugurano u vode elektronskog placanja. Dobili su Maestro pre-paid karticu za dz, nema minimalne inicijalne uplate, nema minimuma sredstava, a salterusa tvrdi da je provizija manja za 20% (verovatno u odnosu na placanje uplatnicom preko DB).

Negativne stvari ovakvog poteza uprave: 5,000 mladih ljudi je za usi izvuceno iz konteksta Trubije i ugurano u ruke friendly korporacije Miskovic & Co. Zasto ja moram da imam tekuci racun gradjana kod Miskovica? Zasto nigde ne pise da ja mogu elektronski da uplacujem ispite preko Vojvodjanske Banke, ili Komercijalne, ili Poljoprivredne Zadruge iz okoline Minkena zvane Reiffeisen... SG, HVB? A zato pise
Code:

Studenti koji nisu podigli svoju karticu treba to da urade što pre u Delta banci.

!!! Prvo sto covek pomisli je, dakle, dzabe mi sto ja imam Vojvodjanku (ili Virtuonku), ja moram da otvorim i account kod Miskovica, ako hocu da studiram na ETF-u? Zasto ovo:
Code:

Studenti koji nisu podigli svoju karticu treba to da urade što pre u Delta banci.

nije moglo da pise ovako:
Code:

ETF Vas obavestava da mozete dobiti Maestro pre-paid karticu kod Delta
 Banke povoljno, i koristiti je za placanje prijava za ispite.


Ovo izmedju ETF-a i DB polako pocinje da lici na protiv-prirodan blud... Toliko su srasli da se nas informacioni sistem prilagodjava zbog njih:
Code:

22.04.2004.
Zbog planiranog uvođenja elektronskog plaćanja preko Delta Banke 
neće biti dozvoljeno da studenti imaju previše jednostavne lozinke. 
Lozinka mora imati 6, 7 ili 8 znakova. Potrebno je kombinovati brojke,
 slova i interpunkcijske znakove. Molimo studente za koje lozinka ne
 odgovara ovim pravilima da do 10. maja promene svoje lozinke preko 
studentskih servisa. Svi koji posle tog datuma ne budu imali lozinke
 koje zadovoljavaju ova pravila moraće ponovo da otvore nalog na RC-u.

Alo bre! Sifra na mom studentskom nalogu nam nikakve veze sa DB! I ne sme da ima!

U svakom slucaju, pohvalno je sto DB izlazi u susret studentima, i sve je to lepo, ali zasto oni i uprava pokusavaju na frku da uvale svim studentima svoje usluge? Pacovcine!
 
Odgovor na temu

Bosko
Beograd

Član broj: 4278
Poruke: 49
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: Pragmatizam na ETF-u (Delta Banka)31.05.2004. u 16:27 - pre 242 meseci
Hajde da malo razveselim temu. ne znam da li znas za onu polusaljivu - polu istinitu izreku da ETFovac jednu trecinu studija uci, drugu trecinu - uci, a trecu provede cekajuci u 92ojci .
Slazem se da je veliko olaksanje za obe strane da se platni promet sa fakultetom obavlja elektronski (zasto bih ja morao dolaziti na fakultet na uplatim i zavrsim bilo koji posao kada sve moze da se zavrsi daleko efikasnije). Ali sa druge strane mi takodje smeta sto ti nije ostavljena mogucnost izbora (ili jeste samo sto je "slucajno" precutana).

Pozdrav
P.S. Zasto mi se cini da ne volis gospodina Miskovica?
P.P.S. Mislim da ce sledece godine morati da se uplati clanarina za te kartice. Iako je suma reda velicine nekoliko stotina dinara, ipak predstavlja nepotreban trosak ukoliko isti posao mozes obaviti i drugim kreditnim karticama. Mislim da bi to trebalo razjasniti (oko mogucnosti upotrebe drugih kreditnih kartica).
In this world there is no justice - there are only interests!!!
 
Odgovor na temu

joejoe

Član broj: 9240
Poruke: 52
*.etf.bg.ac.yu



+96 Profil

icon Re: Pragmatizam na ETF-u (Delta Banka)31.05.2004. u 16:45 - pre 242 meseci
Citat:
Bosko:
P.S. Zasto mi se cini da ne volis gospodina Miskovica:)?

Pa nesto mi se cini da se Delta lepo druzila sa bivsim rezimom, da su tu neke milijarde nastale tek tako, maltene preko noci... Mora biti da je neko nosao gajbice...
Citat:
Bosko:
P.P.S. Mislim da ce sledece godine morati da se uplati clanarina za te kartice.

heh... Ne bi me zacudilo ni da aktiviraju pravilo o minimalnom iznosu na racunu od 300 din... Ma samo me cudi kako kolege bleje i trce u tor, bez da je iko rec rekao. Ja sam se bar malo svadjao sa salterusama :o))
Nego, kad se vec zapocela rasprava, drug ima nemacku debitnu karticu, i uz nju je dobio listu "potrosnih transakcijskih brojeva". To radi na principu "one-time pad"-a, znace ko se bavio enkripcijom. Za svaku kupovinu koju vrsi potrosi jedan transakcijski broj, pa je na taj nacin potrebno za trosenje novca broj kartice, pin i TACAN trans. broj. Bilo sta pogresno vodi do blokiranja kartice. Banka ima taj isti spisak brojeva, i precrtava kako se koji potrosi, isto kao i klijent. Naravno da mu posalju novu listu cim primete da se stara priblizila kraju. E, to je sigurnost, a ne da ja razmisljam da li smem da kupim nesto na nekom sajtu. Pa me samo zanima da li kod nas postoji kreditna/debitna kartica koja fercera po tom principu? Hvala.
 
Odgovor na temu

Marko Stankovic

Član broj: 11
Poruke: 306
*.rvkds.net



Profil

icon Re: Pragmatizam na ETF-u (Delta Banka)01.06.2004. u 12:15 - pre 242 meseci
Hehe ali tu nije kraj sa slobodom izbora :) pazite tek sta zahteva delta banka :)

Citat:

Druga stvar koju treba da uradite je da odete na web prezentaciju Delta banke
(https://online.deltabanka.co.yu), da kreirate korisničko ime i lozinku i da se ulogujete
na sistem. Pristup prezentaciji Delta banke moguć je iskljičivo iz operativnog
sistema Windows i Internet Explorera 6.0
. Takođe, potrebno je dodatno podesiti Internet Explorer pre prijavljivanja na sistem. Podešavanja su opisana u ovom dokumentu.




I drink to make other people interesting.
 
Odgovor na temu

NastyBoy
Bojan Nastic
UK

Član broj: 12041
Poruke: 895
*.plus.com



+4 Profil

icon Re: Pragmatizam na ETF-u (Delta Banka)01.06.2004. u 20:15 - pre 242 meseci
Citat:
Pristup prezentaciji Delta banke moguć je iskljičivo iz operativnog
sistema Windows i Internet Explorera 6.0

Veoma profi, nema shta :)
Jel' im "Pexim" radio software? :)

PS
Do skora (ili josh uvek?) ni elektronskom sistemu britanske Vlade nije bilo moguce pristupiti bez Win-a i IE-a, jer su uglavljivali nekakav DLL svakom registrovanom... nebuloze :(
 
Odgovor na temu

kUdtiHaEX
Beograd, Yugoslavia

Član broj: 3372
Poruke: 2598
*.vdial.verat.net

ICQ: 167621705
Sajt: www.webhost.co.yu


+4 Profil

icon Re: Pragmatizam na ETF-u (Delta Banka)02.06.2004. u 21:58 - pre 242 meseci
Josh jedna u nizu velikih ETF misterija :D
Internet ne cini ljude glupima. Internet cini ljudsku glupost dostupnijom (TM by me)

Webhost Hosting Services
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
..-chandran.sbs.auckland.ac.nz



+3 Profil

icon Re: Pragmatizam na ETF-u (Delta Banka)03.06.2004. u 01:07 - pre 242 meseci
E ljudi, preterujete. Pa sajtovi mnogih drugih stranih banaka rade samo sa IE. Secam se da je Dragi Tata pricao da sajtu njegove banke moze da pristupi samo iz IE-a.
 
Odgovor na temu

Baksuz

Član broj: 30443
Poruke: 27
*.etf.bg.ac.yu

Sajt: www.jovan.tk i WAP wapjov..


Profil

icon Re: Pragmatizam na ETF-u (Delta Banka)23.07.2004. u 17:05 - pre 240 meseci
Ma sve jo to fino platne kartice, On-line placanje i treba da budemo prvi u tome (IN) bla...bla
Nego ...
1. Ko nema racunar a u rc-etf danima ne moze da dodje do racunara ,
Sta da radi?!
Ili zbog cega ne bi moglo iz KDE-a, (Opera i sta vec ima...)
I zbog cega samo Delta Banka radi to?
Sto lepo nije raspisan TENDER (to je isto IN)
ili da mi biramo neku nama drazu banku npr. ....
Ali avaj, opet nije sve radilo kako treba pa je skolarina (4. rata ...) morala "rucno" ...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Pragmatizam na ETF-u (Delta Banka)

[ Pregleda: 5711 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.