Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem-nema konekcije na 250 m????

[es] :: Wireless :: Problem-nema konekcije na 250 m????

[ Pregleda: 2730 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

roli
Mrdja Dragan
Razvlakac kablova na Freedom wireless
mrezi

Član broj: 3571
Poruke: 2156
212.200.107.*

Sajt: www.freedom-wlan.com


Profil

icon Problem-nema konekcije na 250 m????29.05.2004. u 15:52 - pre 242 meseci
Pozdrav!!!
Molio bih ako je neko imao slican problem da mi pomogne.Stvar je sledeca.Na 250 m udaljenosti od VT kom predajnika sam postavio AP Phee Net wap 011 rt.Treba da se zakacim na njih.Nema nikakvih prepreka izmedju ,idealni su uslovi.Sa te zgrade emituju oni na 7 i 11 kanalu a sa susjedne zgrade dobijam signal na 9 kanalu.Emituju verikalno i sa bilo kojom antenom,bikvad,kantenom ili omni signal mi jako varira ide od 1 pa do 100,nema pravila svi se isto ponasaju.Cas npr. 7 pa taj isti ode na 95 pa opet na 26 pa onda na 1 i tako stalno.Znaci nemam stabilan signal.Da li je uzrok sto sam jako blizu i sto dobijam 3 signala sa jako bliske udaljenosti iz istog smjera.Da li mogu to da rijesim sa nekom usmjerenom antenom ,npr.jagi ili grid ili sa nekim manje osjetljivim AP-om i kojim.Ocekivao bih probleme na vecoj razdaljini ali na 250 metara cistog prostora izmedju dve zgrade mi je malo cudno.Svaka informacija je dobrodosla.Slicno se ponasa i AP Asus 330 u tim uslovima.Hvala na informacijama!!!




Pozdrav!!! Mrdja



 
Odgovor na temu

Walker
NBG

Član broj: 2328
Poruke: 642
*.bg.wifi.vline.verat.net

Sajt: s667.photobucket.com/albu..


+2 Profil

icon Re: Problem-nema konekcije na 250 m????29.05.2004. u 17:14 - pre 242 meseci
I ja takodje imam isti takav AP sa Yagi antenom i prilikom pokusaja povezivanja na Tehnicom sam imao nevidjenih problema. Tri dana sam pokusavao i sve se zavrsilo bezuspesno. Problem kod povezivanja na Tehnicom je sto oni idu preko PPPoE protokola a ovaj Pheenet bas i nije srecno resenje za PPPoE. Na stranu to sto im je tehnicka podrska nevidjena. Moj predlog ti je da ako imas mogucnosti predjes na Verat i zavrsis ceo posao za 10 minuta. Pozdrav
Bob Hodges(Colors):"There's two bulls standing on top of a mountain. The younger one says to the older one: "Hey pop, let's say we run down there and fuck one of them cows". The older one says: "No son. Lets walk down and fuck 'em all"
 
Odgovor na temu

roli
Mrdja Dragan
Razvlakac kablova na Freedom wireless
mrezi

Član broj: 3571
Poruke: 2156
212.200.107.*

Sajt: www.freedom-wlan.com


Profil

icon Re: Problem-nema konekcije na 250 m????29.05.2004. u 21:06 - pre 242 meseci
Ovdje nema Verat-a a ponasa se isto i Asus 330 AP.Sad trenutno pravim jagi antenu ,sutra cu je zavrsiti pa cu vidjeti jel se sta moze uraditi sa usmjerenom antenom.Ipak,valjda je jos neko imao slicne probleme ,a da ih je uspjesno rijesio


Pozdrav!!!
 
Odgovor na temu

Walker
NBG

Član broj: 2328
Poruke: 642
*.bg.wifi.vline.verat.net

Sajt: s667.photobucket.com/albu..


+2 Profil

icon Re: Problem-nema konekcije na 250 m????29.05.2004. u 21:13 - pre 242 meseci
Nije tu problem u anteni vec u Pheenet-u i protokolu preko kog ide Tehnicom (PPPoE). Pokusaj sa nekom wireless karticom koja podzava ovaj protokol
Bob Hodges(Colors):"There's two bulls standing on top of a mountain. The younger one says to the older one: "Hey pop, let's say we run down there and fuck one of them cows". The older one says: "No son. Lets walk down and fuck 'em all"
 
Odgovor na temu

eki_yu
Dalibor Milenkovic
Toronto

Član broj: 24255
Poruke: 187
*.dialup.neobee.net.

Sajt: http:\www.itwizard.ca


+1 Profil

icon Re: Problem-nema konekcije na 250 m????30.05.2004. u 08:09 - pre 242 meseci
Ljudi, u Novom Sadu nema Verata !, Nije samo problem u PPPoE, nego fizicki nece da se zakaci. Na istom mestu laptop sa PCMCIA karticom se zakaci bez problema!
Mrdja, a da probas da smanjis snagu emitovanja? Mislim da sam na tom software-u video u delu gde se podesava kanal da ima podesavanje snage emitovanja i da je namesteno na 100%.
 
Odgovor na temu

roli
Mrdja Dragan
Razvlakac kablova na Freedom wireless
mrezi

Član broj: 3571
Poruke: 2156
212.200.107.*

Sajt: www.freedom-wlan.com


Profil

icon Re: Problem-nema konekcije na 250 m????30.05.2004. u 20:56 - pre 242 meseci
Eki pozdrav!!!
Sad sam usao u kucu,napravio sam jagi danas ,jos da je nocas malo doradim i sutra cu da probam pre podne, a sad cu da vidim i to za povecanje i smanjivanje snage emitovanja.Hvala ti na informaciji ,cucemo se sutra!!!


Pozdrav!!! Mrdja
 
Odgovor na temu

roli
Mrdja Dragan
Razvlakac kablova na Freedom wireless
mrezi

Član broj: 3571
Poruke: 2156
212.200.107.*

Sajt: www.freedom-wlan.com


Profil

icon Re: Problem-nema konekcije na 250 m????31.05.2004. u 23:39 - pre 242 meseci
Na 2.4 ghz u Novom Sadu VEC SAD VLADA HAOS!!! VTkom mi je pred nosem bukvalno,nema sanse da se nakacim,ponekad uspijem ,al je signal jako nestabilan.Pitao sam te momke prije desetak dana kako emituju sa kojom snagom i kad su mi rekli da imaju samo AP bio sam sumnjicav ali izgleda da je tako.Druge "neprofitabilne organizacije" "polivaju" sa signalom,a najvece iznenadjenje smo ipak dobili sasvim iz suprotnog smjera sa bulevara Cara Lazara,cuo sam da je to zvanicni internet provajder,necu da imenujem dok ne provjerim,razbijaju sa signalom.Ja gadjam VT kom na 250 metara cistog prostora ,uzalud ,a ovi iza ledja razbijaju.Jel wat,mozda 5,10?? .I sad ja postavim AP,sa kojom snagom da emitujem.Imam sve predispozicije da budem kao i ostali,za koji dan putujem u Svabiju i mogu da donesem sta mi padne na pamet ,pa i KW .Imam i potrebnu kolicinu necega ispod pojasa i adekvatnu kolicinu bezobrazluka ako zatreba,ali dokle.???? Gdje je ono "do 100 mw"??? .Ovdje se POD HITNO nesto mora uraditi,nikud necemo otici ako se budemo utrkivali ko ce jace pojacalo da postavi.!!!Mislim da mnogi treba da razmisle,da li ugrozavaju druge ljude.Ja nisam debil,nisam ni livada da me ovce pasu, ja sam izgubio jako puno MOG VREMENA (koje ima svoju cijenu),napravio 3 antene,izmaltretirao i sebe i prijatelja i opet nista nisam uradio.OK,ja cu to srediti sad PO SVAKU CIJENU,ali da li ja imam moralno ili bilo kakvo drugo pravo sad da ja smetam drugima ???? Ljudi dozovite se pameti!!!





Pozdrav!!! Mrdja.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Problem-nema konekcije na 250 m????

[ Pregleda: 2730 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.