Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

IBX i kratka pitanja

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: IBX i kratka pitanja

[ Pregleda: 1694 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bojann
Zrenjanin

Član broj: 13255
Poruke: 217
*.ptt.yu



Profil

icon IBX i kratka pitanja28.05.2004. u 20:44 - pre 242 meseci
Imam par pitanja u vezi cs programiranja i interbase-a:

1. Kod ovakvog programiranja cilj je da protok na mrezi bude sto manji. Ako bih koristio komponentu IBQuery (select * from table1,table2,table3 where...), da li to znaci da ce se svi podaci iz tabela koje se nalaze u odeljku from prebaciti na klijentski racunar i tu onda izvrstiti upit, ili ce se prebaciti samo selektujuci skup podataka. Ako je istina da ce se prvo prebaciti podaci iz svih tabela predpostavljam da nije zgodno koristiti ovu komponentu. Sta joj je alternativa, izuzimajuci stored proc koji moze da izvuce samo jedan podatak, odnosno ne moze da simulira obican upit?

2. Kod IBX komponenti, da li svaki IBQuery, IBTable isl treba da ima svoju komponentu za transakciju IBTransaction?

3. Kako da izradim aktivan upit pomocu IBX komponenti(bilo pomocu IBDataset-a, ili pomocu IBquery i IBUpdate). Ja ubacim u IBDataSet.delete neki tekst, ali ne znam kako da se izvrsi takav proces?
 
Odgovor na temu

neor
Nenad Orlovic

Član broj: 26828
Poruke: 74
*.panline.net



Profil

icon Re: IBX i kratka pitanja29.05.2004. u 21:49 - pre 242 meseci
1. Samo ce prebaciti selektovane podatke. Zato koristi sto restriktivniji uslov u where a dobro je i da umesto * navedes tacno polja koja su potrebna.
2. Nije potrebna posebna transakcija za svaku komponentu. Obicno ti je dovoljna jedna ako pazis kad radis commit i rollback.
3. Samo upises u DeleteSQL property odgovarajuci sql izraz i pozoves metodu delete. Za takve pojedinacne slucajeve, kad mi ne trebaju vizuelne db komponente, obicno koristim obicnu IBSQL komponentu, upisem u njen SQL property izraz koji hocu da se izvrsi i pozovem ExecQuery. To je brze nego koriscenje "tezih" komponenti kao sto su IBDataSet i IBQuery.
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: IBX i kratka pitanja

[ Pregleda: 1694 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.