Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Rh 7.0 i podesavanje particije za linux.

[es] :: Linux :: Rh 7.0 i podesavanje particije za linux.

[ Pregleda: 2741 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Boris

Član broj: 82
Poruke: 450

ICQ: 100801505


+2 Profil

icon Rh 7.0 i podesavanje particije za linux.13.01.2002. u 15:45 - pre 271 meseci
Treba da instaliram Linux RH 7.0 i krenem ti ja nego prvo sto nece da se startuje instalacija u grafickom modu, kad bootujem sa cd-a kaze samo pritisni enter i krenuce inst. u g-modu, medjutim nece. Ok ajde onda ovaj dosovski i sve je ok dok ne stignem do biranja particije, ja imam 4 particije c,d,e,f i sve su fat32, c je primary a ostale logicke i ocu da linux stavim samo na f particiju. E sad tu ne znam da se snadjem, odem na edit nesto nalupam i je*iga nesto kaze usporice rad zbog nekog file systema, pa pomislim u sebi ja nemam pojma sta radim pa resetujem mashinu, pa sam mislio da prvo podesim particiju za linux(ext2), imam Partition Magic pa sa njim mogu to da prebacim nego ne znam dali da f particiju stavim na primary ili logic, onda ovo oko swap file-a za linux, sta tu treba da podesim, uradim, ili sta vec? Ali najbolje bi bilo da mi kazete sta da uradim redom sa ove f particije, tako da bude spremna za onaj deo instalacije i onda da mi kazete sta da uradim na tom delu instalacije gde se podesava particija.

Hvala u napred.
[::b0ris::]
 
Odgovor na temu

MoHicAn

Član broj: 43
Poruke: 1893
*.verat.net



Profil

icon Re: Rh 7.0 i podesavanje particije za linux.13.01.2002. u 17:41 - pre 271 meseci
kad dodje do biranja particije


probaj sa cfdisk-om to da odradis mislim da ti je on onako najlogicniji


znaci


ako dobijes konzolu


samo opali


cfdisk i snaci ces se vec !!!
 
Odgovor na temu

MoHicAn

Član broj: 43
Poruke: 1893
*.verat.net



Profil

icon Re: Rh 7.0 i podesavanje particije za linux.13.01.2002. u 17:47 - pre 271 meseci
E nisam procitao ostatak poruke
ovako

kad dobijes konzolu
opali cfdisk kao sto sam rekao gore
onda izbrisi zadnju particiju na listi
i napravi dve od kojih ce jedna biti npr 128 mb a druga kolko je ostalo
i onda izaberes tu od 128 i ides na opciju type i tamo nadjes koji je broj linux swap ( ja mislim da je 82 ) i upises taj broj .... onda izaberes ovu drugu particiju koja ti je ostala i odes opet na type i izaberes ja mislim da je 83 tj linux native aka linux ext2 ... onda to sve lepo zapises i nastavis sa instalacijom .....

jedan problem koji mozda ja tu vidim je sto nisam siguran da kod rh-a moze da se pri instalaciji dobije prompt ......

a druga stvar koju bi ti napomenuo je da stavis linux na primary particiju .....
mada po opisu tvog diska mislim da bi morao da brises celu dos extended particiju sa svim logickim na njoj da bi mogao da napravis jos jednu primarnu bez oduzimanja od te prve particije ...
 
Odgovor na temu

Boris

Član broj: 82
Poruke: 450

ICQ: 100801505


+2 Profil

icon Re: Rh 7.0 i podesavanje particije za linux.13.01.2002. u 19:42 - pre 271 meseci
Sredio sam to sve instalirao rh 7.0 i nekako u ovom text modu instalacije nisam video opciju za instaliranje lila, ali sam napravio boot disketu i onda rek'o da probam sa nje kad pocne da bootuje pishe:
LILO
onda ja po enteru
Loading Linux.........
Error:0x100

i stane
i da imao sam problema sa grafickom nisam mogao da je podesim pri instalaciji novija je gf2mx400 64mb a i monitor mi je sumljiv.
[::b0ris::]
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Rh 7.0 i podesavanje particije za linux.

[ Pregleda: 2741 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.