Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Potrebno mi je resenje za jednu mreznu dilemu,molim za pomoc

[es] :: Enterprise Networking :: Potrebno mi je resenje za jednu mreznu dilemu,molim za pomoc

[ Pregleda: 4727 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

EArthquake

Član broj: 20684
Poruke: 884
*.32.EUnet.yu



+67 Profil

icon Potrebno mi je resenje za jednu mreznu dilemu,molim za pomoc25.05.2004. u 09:37 - pre 241 meseci
Problem je sledeci
Potrebno je povezati 25 kompjutera u mrezu.
Posto je to skolska mreza imamo ogranicen budzet.
Znaci vec imamo jedan hub ali on ima nedovoljan broj portova(16 portova).
Pitao sam se da li je moguce pozvezati jedna hub na drugi (ovaj ima poseban port koj ima naziv "uplink"za koj nisam siguran za sta sluzi).Da li nam se vise isplati da kupimo novi hub sa dovoljnim brojem portova ili pak switch.
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651
Via: [es] mailing liste



+165 Profil

icon Re: Potrebno mi je resenje za jednu mreznu dilemu,molim za pomoc25.05.2004. u 12:01 - pre 241 meseci
Moguće je, samo povežete ta dva huba preko uplink portova ili preko bilo kojih običnih portova.

Nego ne mogu ti dovoljno naglasiti koliko je smešno danas pored ovakve cene dlink ili planet switcheva uzimati hub!!! Dakle ako ne možete da uzmete jedan switch sa preko 25 portova, uzmite makar neki manji pa na njemu popunite sve portove osim poslednjeg ili nekog uplinka ako ima na koji biste stavili taj hub, ako baš mora da ostane u konfiguraciji, i na njemu preostale računare, na primer one kojima treba manje protoka pošto će ga svakako manje imati.
 
Odgovor na temu

EArthquake

Član broj: 20684
Poruke: 884
194.106.186.*



+67 Profil

icon Re: Potrebno mi je resenje za jednu mreznu dilemu,molim za pomoc25.05.2004. u 22:07 - pre 241 meseci
Hvala
Znam za switch naravno
to je bio moj predlog ali malo je nezgodno objasniti ljudima u skoli zasto je to bolje
ali mislim da cu ih ubediti za switch

e sad imam jos jedno pitanje :
Moze li win98 da funkcionise na domenskoj mrezi?
Znam da obican ne moze ali sam cuo da ima neki patch za to
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651
Via: [es] mailing liste



+165 Profil

icon Re: Potrebno mi je resenje za jednu mreznu dilemu,molim za pomoc25.05.2004. u 22:22 - pre 241 meseci
Evo ti argumenti za switch, protiv huba:

Ethernet HUBovi se gotovo više i ne prave, prevaziđena stvar
HUBovi ne omogućavaju full duplex rad, swithcevi da
Switchovanom mrežom se eliminiše kolizija
Switchovana mreža ima primetno veći protok po portu
U switchovanoj mreži više parova računara može u isto vreme komunicirati, dok sa hubom samo dva dok svi ostali u tom trenutku čekaju na red - rezultat toga je zagušenje na mreži

Windows pitanje postavi u windows forumu, ovde se bavimo mrežama. :)
 
Odgovor na temu

mikis
Mihailo Stefanović
Beograd

Član broj: 1825
Poruke: 767
*.verat.net

Sajt: www.mikis.org


Profil

icon Re: Potrebno mi je resenje za jednu mreznu dilemu,molim za pomoc26.05.2004. u 01:17 - pre 241 meseci
Citat:
EArthquake:
Moze li win98 da funkcionise na domenskoj mrezi?


Može.
 
Odgovor na temu

zivuljka

Član broj: 317
Poruke: 62
*.cchbc.com

ICQ: 36890907


Profil

icon Re: Potrebno mi je resenje za jednu mreznu dilemu,molim za pomoc26.05.2004. u 07:45 - pre 241 meseci
Prednost hub-a


mnogo je jeftin, a ako imas neki matori bnc mozes i njega da prikljucis
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.lina.net

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Potrebno mi je resenje za jednu mreznu dilemu,molim za pomoc26.05.2004. u 09:43 - pre 241 meseci
Hub u odnosu na switch nema ama baš ni jednu prednost. Ako u 2004. godini imaš "neki mator BNC", imaš daleko veći problem sa mrežom od onog koji može da se objasni u par rečenica na forumu ;-)

Marko.
 
Odgovor na temu

[es] :: Enterprise Networking :: Potrebno mi je resenje za jednu mreznu dilemu,molim za pomoc

[ Pregleda: 4727 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.