Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ventura 8 i problem sa .PS

[es] :: Izdavaštvo :: Ventura 8 i problem sa .PS

[ Pregleda: 3574 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zmaj
Predrag Krstić
web developer
Zrenjanin

Član broj: 1035
Poruke: 382

Sajt: https://pkrstic.wordpress..


+4 Profil

icon Ventura 8 i problem sa .PS24.05.2004. u 01:58 - pre 242 meseci
Imam problem sa Venturom, nisam siguran da je do nje, ali ogleda se u tome da mi malo slovo ž (latinično), font Arial CE, na filmu i kasnije u štampi uvek ispadne veliko Ž, isto se dešava sa znakom za € (EUR) koji se prikazuje kao veliko Ž.

Ako je neko imao sličnih iskustava neka pomaže.

Ostali možda bitni detalji su: OS WinXP, PS drajver Lintronic 560 (dao ga lik iz studija za filmovanje, kaže da je ok)
 
Odgovor na temu

Paramecijum

Član broj: 15642
Poruke: 1314
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Ventura 8 i problem sa .PS30.05.2004. u 10:45 - pre 242 meseci
Vektorski fontovi u sebi sadrze osam komponenti, evo prikaza iz Fontografera:



Razliciti programi zahtevaju da razlicita od pobrojanih imena budu ispravna, a nije svejedno ni da li je font TTF ili Type1. Dakle, ladno moze da se desi da Word radi a da isti font u Venturu pravi problem posto Ventura ima svoj pristup fontovima. Meni se desavalo da nalazim greske ovog tipa u zvanicnim Windows fontovima.
Ovo moze biti razresenje i problema oko IDesigna i prikaza fontova koji je neko okolo postavio.
Ne mora da znaci da jeste ovo, samo ukazujem da je font u osnovi mnogo slozeniji nego sto izgleda na prvi pogled, a poseban je problem što Word ima najnizi prag zahtevnosti, pa proveravati da li je napravljeni font ispravan u Wordu je kao da proveravamo kvalitet neprobojnog stakla praćkom.
 
Odgovor na temu

olly
Oliver Stankovic
Nis

Član broj: 24769
Poruke: 22
195.178.35.*

ICQ: 28827620


Profil

icon Re: Ventura 8 i problem sa .PS03.06.2004. u 15:16 - pre 241 meseci
Prethodni odgovor je jedan od najkorisnijih koje sam ikada video.... :)

Ni ja necu mnogo pomoci, ali da probamo.... Imao sam / imam slican problem sa venturom , tj. draw-om. Probaj da promenis PS drajver, mada to ne obecava mnogo. Sigurno, ali i najgore resenje je da eksportujes svaku stranicu kao EPS, pa da pustas PS iz nekog drugog programa (corel, indesign...). Mozda Ventura 10? Sta si sve pokusao?


Olly
 
Odgovor na temu

DeLacy
Novi Sad

Član broj: 23344
Poruke: 102
*.metrohive.net



+66 Profil

icon Re: Ventura 8 i problem sa .PS03.06.2004. u 17:43 - pre 241 meseci
Ja sam imao isti takav problem, upravo sa venturom 8 i famoznim malim slovom "ž" i znakom za evro. To je, u stvari, bag u samom venturinom print sistemu (da ne kažem "endžinu"). Probao sam svašta, i drugi PS drajver, i drugi PPD, ali ništa. Eksportovanje u nešto drugo (osim u PDF) ni ne dolazi u obzir - dokument se rastrči na sve strane.

Kako sam rešio problem - upotrebom YUSCII fontova. Nije baš elegantno ali meni završava posao.
 
Odgovor na temu

Zmaj
Predrag Krstić
web developer
Zrenjanin

Član broj: 1035
Poruke: 382

Sajt: https://pkrstic.wordpress..


+4 Profil

icon Re: Ventura 8 i problem sa .PS04.06.2004. u 00:16 - pre 241 meseci
Citat:
olly:...Sigurno, ali i najgore resenje je da eksportujes svaku stranicu kao EPS, pa da pustas PS iz nekog drugog programa (corel, indesign...). Mozda Ventura 10? Sta si sve pokusao?


Sad sam primetio da kad sam prvi put eksportovao islo je preko preko EPS-a i nije bilo tih brlja. Primetio sam da se isti problem javlja na razlicitim stampacima tj. PPD-ovima.

Moram priznati da sam relativno nov u svemu ovome. Ranije sam radio samo pripremu bez eksportovanja, a sad sam poceo i to da radim.

Da li Ventura 10 ima ovih problema, i kakva su vam iskustva sa venturom i xml, posto se tekst generise iz php-a (pa mogu da napravim fajl kakav mi odgovara)
 
Odgovor na temu

Zmaj
Predrag Krstić
web developer
Zrenjanin

Član broj: 1035
Poruke: 382

Sajt: https://pkrstic.wordpress..


+4 Profil

icon Re: Ventura 8 i problem sa .PS05.06.2004. u 01:50 - pre 241 meseci
Pronasao sam resenje, samo jos da se proveri u praksi.

Prilikom stampe, treba iskljuciti opciju Download TrueType fonts as Type 1 i onda ce se u acrobatu pojaviti ispravan tekst.

Nadam se da je ovo nekom pomoglo, ako nije ne moze da steti...
 
Odgovor na temu

marioj
Pozarevac

Član broj: 21986
Poruke: 6
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Ventura 8 i problem sa .PS12.06.2004. u 00:15 - pre 241 meseci
Malo kasnim, ali se sve izgleda srecno zavrsilo.

Onaj Paramecijumov odgovor bi stvarno trebalo staviti na vrh teme.

Ja bih samo dodao da se taj problem vuce jos od verzije 5 (tamo je u prvoj verziji postojao u mnogo gorem obliku) i da je stvar u tome sto se na tim mestima nalaze Venturini markup kodovi za formatizovanje, a tu ne pomazu nikakve izmene drajvera za stampanje.
Vremenom je Corel to resavao kako-tako. Problem sa znakom za euro je definitivno resen u Service Pack-u 2 za Venturu 8 (ima ga na Corelovom sajtu), ali su za nasa slova jedina resenja vec navedena, a elegantna su koliko i bilo koje drugo iznudjeno resenje.

U stvari, u Venturi 10 bi i to trebalo da bude sredjeno. PDF i par EPS-a koje sam pustao su prosli u redu, ali, cak i da odjednom sve pocne da radi bez ikakvih problema (a zanimljivo u poslednjih godinu dana bas nijedan), kada su Corelovi izlazi u pitanju mislim da ce mi trebati nekoliko godina da prestanem da sve proveravam dva (a ponekad i tri) puta.
 
Odgovor na temu

[es] :: Izdavaštvo :: Ventura 8 i problem sa .PS

[ Pregleda: 3574 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.