Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Blue Screen Of Death & Graficka

[es] :: Windows desktop :: Blue Screen Of Death & Graficka

[ Pregleda: 3056 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Staja

Član broj: 14743
Poruke: 58
*.dclient.hispeed.ch



Profil

icon Blue Screen Of Death & Graficka18.05.2004. u 20:59 - pre 242 meseci
Cao svima!

Kanim se vec duze vreme da postavim ovaj post. Trazio sam odgovor u nadi da cu
pronaci resenje ali nisam nasao. S' toga pisem:

Racunar normalno radi, imam 2 korisnika na win-xp-u. Problem se desava samo kada izvrsim promenu sa jednog na drugog korisnika.

Radim na jednom user-u ,onda se odlogujem i ulogujem na drugi, nakon par trenutaka mi se pojavi Blue Screen (kao prevencija od moguceg ostecenja racunara bla bla bla...) , hard disk se ugasi i mogu samo na reset taster na kucistu da ga ponovo ozivim.

Negde sam procitao da je moguce da je do drajvera za graficku?
Nisam siguran kada je to pocelo da se pojavljuje , ali je moguce nakon sto sam instalirao najnovije drajvere.

U cemu je problem i zasto se to desava, jesam li imao pravo za drajvere i kako to otkloniti?
 
Odgovor na temu

kUdtiHaEX
Beograd, Yugoslavia

Član broj: 3372
Poruke: 2598
*.vdial.verat.net

ICQ: 167621705
Sajt: www.webhost.co.yu


+4 Profil

icon Re: Blue Screen Of Death & Graficka19.05.2004. u 10:14 - pre 242 meseci
Taj BSOD je korisna stvar jer se iz poruke koju ispisuje moze saznati sta je problem. Dakle, procitaj i zapisi poruku iz BSOD-a pa je postuj ovde...
Internet ne cini ljude glupima. Internet cini ljudsku glupost dostupnijom (TM by me)

Webhost Hosting Services
 
Odgovor na temu

Staja

Član broj: 14743
Poruke: 58
*.dclient.hispeed.ch



Profil

icon Re: Blue Screen Of Death & Graficka20.05.2004. u 18:05 - pre 242 meseci
U medjuvremenu sam skinuo stare drajvere od graficke sa Driver Cleaner-om,
jer nisam nasao Detonator Destroyer za xp. Zatim na cisto instalirao najnovije drajvere. Posle toga mi se nije pojavljivao problem i sve je bilo ok.

Ali danas opet. Ako je bitna informacija -imam Nvidia Gforce 4 MX 420 karticu 64 MB ram

Ne znam koliko bi ti bilo od koristi da napisem sve ono sto je tekstualno (na nemackom je).
Uglavnom se radi o tome kako se racunar iskljucio da ne bi doslo do ostecenja istog. Onda savetuje da iskljucim bios shadowing i pitam proizvodjaca za noviju verziju biosa...
Zatim dolazi poruka sa sifrom greske:

STOP: 0x0000008E (0xC0000005, 0x8053434E, 0xF34AC6C0, 0x00000000)

Broj za gresku nije uvek isti, nekada prikaze neku drugu sifru za gresku.
Interesantno?
 
Odgovor na temu

kUdtiHaEX
Beograd, Yugoslavia

Član broj: 3372
Poruke: 2598
*.gameanon.net

ICQ: 167621705
Sajt: www.webhost.co.yu


+4 Profil

icon Re: Blue Screen Of Death & Graficka20.05.2004. u 22:32 - pre 242 meseci
Pa jesi li iskljucio shadowing? Kako se sistem ponasas kada mu obrises detonatore i kada graficka radi sa generickim drajverima?
Internet ne cini ljude glupima. Internet cini ljudsku glupost dostupnijom (TM by me)

Webhost Hosting Services
 
Odgovor na temu

Staja

Član broj: 14743
Poruke: 58
*.dclient.hispeed.ch



Profil

icon Re: Blue Screen Of Death & Graficka22.05.2004. u 14:52 - pre 242 meseci
Ako mislis na opste stanje sistema, ne mogu da se pozalim ni sa najnovijim drajverima. Sistem mi ne blokira, problem se desava samo kada izvrsim promenu user-a.
Online skeniranjem sistema sam nasao nekog trojanca koga sam izbrisao, mislio sam da je on bio kocnica, medjutim nazalost, nije, problem ostaje.

Mozda ja ne radim nesto dobro pri instalaciji drajvera? Idem ovim redosledom:
-Uklonim detonatore na add/remove listi programa
-rebutujem u safe mod-u
-raskacim net da windows ne skine drajvere automatski
-prekinem automatsku inst. drajvera od strane xp-a
-aktiviram driver cleaner 3 i u njemu najpre uradim "cab cleaner" ali samo za
driver.cab arhivu (postoji jos i sp1.cab , ali ne znam da li to smem da diram pa nisam pipkao)
-zatim driver clean da izbrise sve fajlove od nvidie i registry korene
-ispraznim recycle bin
-restart
-izadje automatska instalacija drajvera - prekinem je (mozda treba da je pustim da automatski instalira?)
-pokrenem samootpakujucu arhivu sa najnovijim forceware drajverima
-restart i kartica mi je instalirana

Za sta je ustvari taj shadow-ing bios-a?

Na koje genericke drajvere mislis, kao "standard vga" od windows-a?
 
Odgovor na temu

kUdtiHaEX
Beograd, Yugoslavia

Član broj: 3372
Poruke: 2598
*.vdial.verat.net

ICQ: 167621705
Sajt: www.webhost.co.yu


+4 Profil

icon Re: Blue Screen Of Death & Graficka23.05.2004. u 15:31 - pre 242 meseci
Iskreno, ja nikada nisam ubijao drajvere tako...obicno uradim add/remove. Ionako ce drugi drajveri da prepisu svoje ffajlove preko starih (ako ista ostane).

Ne znam sta da ti kazem, ali ja bih uklonio detonatore komplet i ostavio Generic VGA drajvere i video kako se onda ponasa.
Internet ne cini ljude glupima. Internet cini ljudsku glupost dostupnijom (TM by me)

Webhost Hosting Services
 
Odgovor na temu

Staja

Član broj: 14743
Poruke: 58
*.dclient.hispeed.ch



Profil

icon Re: Blue Screen Of Death & Graficka13.06.2004. u 18:20 - pre 241 meseci
U medjuvremenu sam isprobao sve zivo, jedino mi se nije resetovao kada nije bilo uopste drajvera za graficku, znaci upitnik na mestu za drajver u device manager-u.

Probao sam i da pustim windows da sam instalira svoje drajvere, onda ih sam skida automatski verovatno sa windows sajta, ali i tada isti problem.

Uradio sam i test memorije ali nista, sve je tu sasvim ok.
Stvarno nisam pametan sta bi moglo biti. Ima li neko ideju?
 
Odgovor na temu

kUdtiHaEX
Beograd, Yugoslavia

Član broj: 3372
Poruke: 2598
195.252.86.*

ICQ: 167621705
Sajt: www.webhost.co.yu


+4 Profil

icon Re: Blue Screen Of Death & Graficka13.06.2004. u 19:42 - pre 241 meseci
Cini mi se da je instalacija sistema od nule jedino resenje koje vidim.
Internet ne cini ljude glupima. Internet cini ljudsku glupost dostupnijom (TM by me)

Webhost Hosting Services
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.yubc.net



+3779 Profil

icon Re: Blue Screen Of Death & Graficka15.06.2004. u 05:31 - pre 241 meseci
System Error Code 8e je definitivno hardverski problem. Moze se desiti zbog mnogo stvari. Neke od njih su klanje komponenata oko IRQ-a. Preporucujem da vidis kako su ti komponente rasporedjene. Da li graficka deli IRQ sa nekom drugom karticom? Ako to radi onda je to nedopustivo. Da li zvucna deli resurse sa nekom drugom PCI karticom? I to je u nekim slucajevima nedopustivo. Da li si overklokovao racunar? Ako jesi spusti ga na normalne vrednosti. Proguraj PC kroz neki Burn in test tako da vidis da li ce tad da padne i kad. Probaj prvo sa Sandrom. Testiraj ispravnost elektricnog napajanja. To su samo neke od stvari koje mozes uraditi. Ako mi padne jos nesto na pamet napisacu. Jedno je sigurno. Gde je jednom greska 8e, ne pali reinstalcija Windowsa. Opet ce se pojaviti dok se problem ne resi. Imao sam jednu masinu koju sam popravio gde sam morao da promenim AGP bus speed sa 8X na 4X i tek tada su se Blue Screenovi prestali pojavljivati zauvek. Na jednoj drugoj masini sam morao da dodelim poseban IRQ za zvucnu dok na drugoj sam morao da podesim IRQ manuelno na NIC-u (jumperi). Kada menjas IRQ-e u Windows XP-u moras podesiti parametar u BIOS-u Plug and Play OS na NO ili disabled (zavisi od BIOS-a do BIOS-a). Tada odes u I/O device Configuration (ime isto zavisi od BIOS-a do BIOS-a) i podesis IRQ-e na pojedinim PCI slotovima. Pri tome moras da znas koji su PCI slotovi share-ovani. To zavisi od maticne do matice a obicno pise u uputstvu ili sam mozes experimentisati. Imas dovoljno stvari da probas za sad. Nadam se da ces problem sto pre resiti.
 
Odgovor na temu

Staja

Član broj: 14743
Poruke: 58
*.dclient.hispeed.ch



Profil

icon Re: Blue Screen Of Death & Graficka16.06.2004. u 21:14 - pre 241 meseci
Hvala zaista na ovom objasnjenju, ima smisla da se komponente "svadjaju".

Ali -- Racunar je kupljen kod Dell-a kao kompletna konfiguracija i dobro podesen, s tim sto se ovaj problem sa Bsod nije uopste pojavljivao na pocetku.

Racunar nije oveklokovan. Agp bus mi je na 4x jer mi graficka ne podrzava vise.

Nakon toga sam instalirao stampac (usb), webcam (usb), joystick (usb) ,jel moguce da se zbog usb-ova to desava?

Od sistemskog softvera sam instalirao i update-ove za sp-2 od xp-a, zatim sam uklonio ms-messenger (da nije zbog toga?)

 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Blue Screen Of Death & Graficka16.06.2004. u 22:07 - pre 241 meseci
Citat:
Staja:

...zatim sam uklonio ms-messenger (da nije zbog toga?)

Nije.
Po meni to nije hardverski problem (nista nije neispravno), problem je do nekih podesavanja u registry bazi, pa je po meni jedini lek reinstalacija sistema od nule(ne pitaj me od kud znam).
Pozdrav
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.yubc.net



+3779 Profil

icon Re: Blue Screen Of Death & Graficka17.06.2004. u 05:34 - pre 241 meseci
I ja redovno uklanjam Windows Messenger i jos mnogo toga u XP-u i uvek mi dobro radi. PRobaj reinstaliraj Windows XP i vidi da li ce ti resiti problem. Kad to uradis nemoj nista da brises i ako ti se ponovo budu pojavljivali BSOD budi siguran da je hardver u pitanju. Ako resis problem ponovnom instalacijom bolje za tebe. I nemoj da instaliras SP2 dok ne izadje finalna verzija. Ovaj SP2 RC1 nije jos dobar.
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
195.178.35.*



+14 Profil

icon Re: Blue Screen Of Death & Graficka17.06.2004. u 08:17 - pre 241 meseci
Slažem se da je bolje da se sačeka da izađe RTM, ali RC2 je mnogo dobar :) Meni je znatno ubrzao sistem, a koliko čujem često su RC2 verzije Microsoft-ovih proizvoda mnogo bolje od finalne verzije (npr. Win2k). Mada, to ne mora da znači i za SP2...

Inače, čini mi se da Staja nije instalirao SP2, nego naknadne update-ove za SP1 koji u svom imenu imaju "SP2" zato što su sastavni deo SP2. (Konsultujem svoju bazu Update-ova....), npr. Q810833_WXP_SP2_x86_ENU.exe (ko zna za šta to služi - mrzi me da proveravam - ali je update postavljen na Windows Update sajtu kao regularan Update).


Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Blue Screen Of Death & Graficka

[ Pregleda: 3056 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.