Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nemetschek allplan tutorial

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Nemetschek allplan tutorial

[ Pregleda: 10759 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

||NeX||
Nedim Šabić
Vlasnik SEO.ba
BiH

Član broj: 1430
Poruke: 1733
*.as53.tr.bih.net.ba.



+4 Profil

icon Nemetschek allplan tutorial11.05.2004. u 00:12 - pre 242 meseci
Jednom sam našao na jednom tehničkom fakultet u njem. tutorial, ali ne radi više link. Pa zna li neko gdje ima šta god? A e-book bi bila super stvar ako takvo što i postoji za nemetschek...
 
Odgovor na temu

SpelingMistakes
Balkanska Kazablanka

Član broj: 14395
Poruke: 1084
*.beograd-2.tehnicom.net



Profil

icon Re: Nemetschek allplan tutorial11.05.2004. u 08:51 - pre 242 meseci
Pa ako cemo iskreno na bih ti preporucio Nemetchek uopste, a sto se tice njega, imas ovde u Bgd-u Autorizovanog Zastupnika za isti. Ne mogu da se setim telefona ali znam da se nalaze odmah do Autokomande - cak se secam gde tacno - Nadam se da ti je ovo pomoglo, bez obzira sto nije ni link, ni tutorijal.


Speling
 
Odgovor na temu

tanjgi
milos.i.j

Član broj: 26399
Poruke: 12
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Nemetschek allplan tutorial19.05.2004. u 23:44 - pre 241 meseci
evo ovako ako ces u zivotu da se samo da se bavis arhitekturom usresedise na jedan arhitektonski paket i njega savladaj , allplan je sasvim dovoljan jednom arhitekti i nekom birou jer za bavljenje arhitekturom ti vise od ovog i netreba osim ako nisi fanatik i zelis da ovladas nekim high end programom kao sto je PRoe ili catia *da budes kao moderatori* koji su zaista dobri ali ti to ovde ne treba ,jer ovdasnja praksa ti to nece zahtevati niti vrednovati rad u tim programima, pokusaj da se zaposlis u nekom birou i reci da vladas ovim programima - videces onaj pogled - mislim kod nas ljudi nisu odmakli od 2d tj.autocad-a .

Imam zvanicne tutorijale za allplan na eng i hrv*oko 200mb* a imas ih na oficijalnim sajtovima. posalji poruku ako si zainteresovan.,cao
 
Odgovor na temu

reject
Ivan Pesic
Bgd

Član broj: 7659
Poruke: 2209
*.189.eunet.yu

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: Nemetschek allplan tutorial20.05.2004. u 10:32 - pre 241 meseci
Citat:
*da budes kao moderatori*

Evo ja ne znam ni Catiu ni profesionalnog inzinjera (ustvari
znam ih nekoliko i svi su smorovi) :).
Salu na stranu, ok je ako coveku nesto ne treba da bi
radio ovde. Ali, sta je sa radom negde drugde?
Mislim da je poznavanje rada u svakom programu korsno,
pogotovu ako je to high-end program u vasem zanatu.
Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
Odgovor na temu

SpelingMistakes
Balkanska Kazablanka

Član broj: 14395
Poruke: 1084
*.beograd-2.tehnicom.net



Profil

icon Re: Nemetschek allplan tutorial20.05.2004. u 13:20 - pre 241 meseci
[offtopic]
Ovo nije vezano za konkretnu temu, ali je jako blisko detaljima o kojima se u njoj pise.

Da pocnem recenicu sa Ja
Ja gledam stvari malo drugacije. Da bi naucio neko odredjeni softver, treba ti odredjeno vreme - Ako je uz to taj softver High End onda si na konju bez obzira na poglede ljudi (a njih moze biti i vise od 90%) koji verovatno nemaju pojma o cemu pricas.

E sad nastavak price o toj teoriji, Verujem da znati neki high end paket - bilo koji, podrazumeva i lako snalazenje u nekom od "prostijih" softvere, ali ne samo to vec i njihovu "klasifikaciju" koji je kakav, i bez prevelikog rada u njima. Nekom ko zna taj neki High end paket je verujem sto ga duze zna potrebno sve manje vremena da neki drugi below softver i oceni i da sagleda njegove verovatno skromnije mogucnosti i sto je vaznije nemogucnosti - Malo sam opsirnije objasnio tu stranu mog gledista ali da se vratim na main stvar.

Npr Voziti najnoviji Mercedes, uz iole znanja voznje i bez automatskog menjaca, Vas verovatno stavlja u poziciju da umete da vozite i ficu - Onako karikirano.

Cilj ove napomene mi je da ljudi shvate da ako na primer za ucenje Auto Cada treba npr 15 dana, za ucenje ProE-a treba npr 20 dana ili mozda i vise, ali naucivsi ovaj drugi, oni prakticno uce i onaj prvi - po gore navedenoj teoriji - Zar ne?

To je moj osnovni pristup svakom korisniku, za njegovo dobro - znaci kad savetujem nesto savetujem to vodeci se nekim razmisljanjima - evo sad sam objasnio jedno od njih - pa ako neko ima neku konstruktivnu kritiku moze da je napise - Mada mislim da sam i sam otisao previse od osnovne teme, pa bi smo oko toga mogli da raspravljamo na nekoj novoj temi ako je neko pokrene.
[/offtopic]

Duznost mi je a i cast da mogu da Vas sve pozovem da otvorite temu ili teme u kojima ce se na primer raspravljati (nastavak) o ovoj ili nekim slicnim temama na ovom forumu.

Speling
 
Odgovor na temu

||NeX||
Nedim Šabić
Vlasnik SEO.ba
BiH

Član broj: 1430
Poruke: 1733
*.as53.tr.bih.net.ba.



+4 Profil

icon Re: Nemetschek allplan tutorial21.05.2004. u 02:47 - pre 241 meseci
Hmm, da - trebali bi mi ti tutorijali.

Eh sada, baš me interesuje koji se to vodi kao naj program za arhitekte i zašto?

U nas (u BiH) evo sada su se pojavila vremena, gdje 3D prikaz barem exterijera postaje normala. Pa sad se valja upitati, da li je isplativo ostati na AutoCAD-u. Naravno da nije, jer nema 3D. Eh, sada na šta je najlakši prelaz i šta na kraju nudi ono što budučnost neče tako lahko pregaziti?
 
Odgovor na temu

tanjgi
milos.i.j

Član broj: 26399
Poruke: 12
*.rcub.bg.ac.yu



Profil

icon Re: Nemetschek allplan tutorial21.05.2004. u 10:58 - pre 241 meseci
evo odgovora slazem se da je proe i ostali paketi bolji , ali ja vam kazem da u arhitektonskoj praksi i kod nas i u svetu ih ne koriste arhitekti licno vec konstruktorske firme i to samo vece , a sanse da nas arhitekta treba da radi u inostranstvu su jako male a i tamo mu je autocad dovoljan jer on i ovako nece raditi u nekoj vecoj firmi koja izvodi velike i specificne projekte-moze ali jako retko.
Sa gledista inzinjera nema razlike izmecu projektovanja brodA I zgrade slazem se , ali polu umetnika pola inzinjera sto arhitekte jesu ima , vi jednostavno ne shvatate da brod i zgradu ne radi jedan covek koji sve zna vec postoji podela posla i da postoji uska specijalizacija ljudi koji rade na zgradi, tacno se zna do koje tacke rade arhitekte a odakle krecu inzinjeri, a pogotovo napolju gde arhitekte nisu inzinjerski strucno obuceni na univerzitetima kao kod nas - a zasto zato sto im drustvu u kome ima podela posla u okviru struke to in ne treba , jer ako te interesuje statika kao sto mene interesuje samo se u toj oblasti specializujes.
Kod nas ti moras biti one man band jer gledas da ustedis na svemu, a rade se objekti koje izglave mozes da proracunas. cao svima.
i jos kako mislis da na primer saracujes sa nekim birom ako oni rade u allplanu samo - i sada ti da prebacujes fajlove iz jednog programa u drugi nece proci i bice hvala lepo, ovo se najcesce desava da covek ubecuje ljude da taj njegov program moze sve isto kao i autocad ali srbija je ovo , dok u *casopisu-svet* ne izace preporuka za catiu proe nema nista.
 
Odgovor na temu

||NeX||
Nedim Šabić
Vlasnik SEO.ba
BiH

Član broj: 1430
Poruke: 1733
*.as53.tr.bih.net.ba.



+4 Profil

icon Re: Nemetschek allplan tutorial30.05.2004. u 15:00 - pre 241 meseci
Tanjgi, kažeš ima negdje na oficijelnom site-u te knjige na eng i hrv. Gdje?
 
Odgovor na temu

||NeX||
Nedim Šabić
Vlasnik SEO.ba
BiH

Član broj: 1430
Poruke: 1733
*.wh-stuttgart.de.



+4 Profil

icon Re: Nemetschek allplan tutorial01.05.2005. u 12:48 - pre 230 meseci
Evo ga okruglo godinu dana stoji topik bez odgovora.
Do dan danas nisam našao lijep tutorijal na našem jeziku.
Ima li možda sada neko?
 
Odgovor na temu

MOHOK7
REFERENT ZA PAKOVANJE MAGLE I BROJANJE
OBLAKA
Austrija

Član broj: 42823
Poruke: 930
*.liwest.at.

ICQ: 222868371
Sajt: www.bio-garten.net


+7 Profil

icon Re: Nemetschek allplan tutorial01.05.2005. u 23:31 - pre 230 meseci
Sto se mene tice mozes dobit nemacki.
Pozdrav s ove strane Alpa
MOHOK
 
Odgovor na temu

||NeX||
Nedim Šabić
Vlasnik SEO.ba
BiH

Član broj: 1430
Poruke: 1733
*.wh-stuttgart.de.



+4 Profil

icon Re: Nemetschek allplan tutorial09.05.2005. u 05:51 - pre 229 meseci
Pozdrav,
poslao sam ti PP ima 10 dana ja mislim,
a sada mi na um pade da možda ne gledaš često u sanduče. :)
 
Odgovor na temu

MOHOK7
REFERENT ZA PAKOVANJE MAGLE I BROJANJE
OBLAKA
Austrija

Član broj: 42823
Poruke: 930
*.at
Via: [es] mailing liste

ICQ: 222868371
Sajt: www.bio-garten.net


+7 Profil

icon Re: Nemetschek allplan tutorial12.05.2005. u 17:00 - pre 229 meseci
> tako nekako nego reci kako ti mogu pomoci ?
mail je
[email protected]
>
 
Odgovor na temu

deliktus

Član broj: 30211
Poruke: 53
*.dialin.iskon.hr.



Profil

icon Re: Nemetschek allplan tutorial31.05.2005. u 11:51 - pre 229 meseci
osim 3d projektiranja i prikaza objekta, koje druge funkcije ima Nemetschek. Cuo sam da se mogu radi proracuni nesto kao u Robot-u ili Tower-u, dali je netko upoznat detaljnije?
beeeeeeeeeeee
 
Odgovor na temu

zefi

Član broj: 160106
Poruke: 9
77.46.231.*



Profil

icon Re: Nemetschek allplan tutorial18.11.2007. u 14:59 - pre 199 meseci
pošalji mi neki demo ili stariju verziju AllPlan-a da vidim o čemu se to radi
 
Odgovor na temu

LuckyBug
Beograd

Član broj: 70474
Poruke: 173
77.46.222.*



+5 Profil

icon Re: Nemetschek allplan tutorial18.11.2007. u 16:08 - pre 199 meseci
Covece gde ga iskopa iz 2005-e
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Nemetschek allplan tutorial

[ Pregleda: 10759 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.