Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Baterije i punjači

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Baterije i punjači

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 632507 | Odgovora: 1594 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

guru
beograd

Član broj: 9367
Poruke: 647
217.26.75.*



Profil

icon Re: Baterije i punjači14.04.2005. u 16:00 - pre 231 meseci
Vartin spori punjach i 4xCFL 2300 mAh, na buvljaku 1400 din zajedno, traju 250 slika (bar pola blic) na Fujiju S5500 posle prvog punjenja...

[honda]
 
Odgovor na temu

SasaDee

Član broj: 19683
Poruke: 173
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.sasad.co.sr


Profil

icon Re: Baterije i punjači16.04.2005. u 03:17 - pre 231 meseci
Pitanje za vlasnike Central Power punjaca:

Da li punjac sam prebacuje iz moda za praznjenje u mod za punjenje ili praznjenje mora da se iskljuci manuelno? Hteo sam da napunim baterije i ukljucio praznjenje ali se ni posle 2 sata nije ukljucilo punjenje pa sam prebacio rucno. Neko je pomenuo da praznjenje taje do pola sata.
If it was easy everybody would do it,
if you got a problem, well, you gotta work through it.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Baterije i punjači18.04.2005. u 22:52 - pre 231 meseci
Posto imam Nikon SLR koji koristi bateriju od 6v, tj. trebaju dve od 3v da li neko zna gde imaju da se nabave takve baterije i da li je uopste moguce koristiti neke druge baterije osim ovih litijumskih koje sam dobio da aparatom, dobio sam neku Kodak-ovu bateriju od 6v, 2CRS je model. Da li je ona punjiva ili moram da se patim da kupujem novu od 600 din. Inace ova mi se potrosila za 3 ispucana filma (oko 30 puta koriscen blic).
 
Odgovor na temu

carloss
Srbija

Član broj: 38444
Poruke: 72
*.infosky.net.



Profil

icon Re: Baterije i punjači20.04.2005. u 15:03 - pre 231 meseci
Ljudi, kupio sam canon a510 pre neki dan, i punjac Intercept (neki singapurski), ima delta V detection i puni strujom od 500mA. Uzeo sam dve baterije Gp od 2100mAh. E, sad uradio sam glupost i nisam ih formirao, nego sam ih punio nekih 4 sata, i to je to. Koristim ih, ispucao sam vec nekih sto snimaka, aparat fino radi. Interesuje me da li sam im smanjio kapacitet, jer nisam punio duze i da li mogu da ispravim nekako tu gresku. I jos nesto, na kutiji od punjaca ima tabela, koliko puni baterije razlicitog kapaciteta, zakljucno sa 2100mAh. Cuo sam da baterije veceg kapaciteta (2300 i vise) on ne moze da napuni do kraja. Da li je to tacno. Cuo sam da ovo vazi za sve punjace, ne samo za ovaj moj.



 
Odgovor na temu

BAVARAC

Član broj: 27451
Poruke: 193
*.dlp246.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Baterije i punjači20.04.2005. u 15:25 - pre 231 meseci
Ljudi zanima me da li su Maxell baterije dobrog kvaliteta? Pronasao sam Maxell 2300 mA po normalnoj cijeni :) Pa me zanima da li mi preporucujete da ih kupim? Ili da trazim nekog drugog proizvodjaca?

[Ovu poruku je menjao BAVARAC dana 21.04.2005. u 10:15 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Axel DPS

Član broj: 51060
Poruke: 541
*.yubc.net.



Profil

icon Re: Baterije i punjači21.04.2005. u 07:16 - pre 231 meseci
Carloss ,to sto nisi formirao baterije moze da se odrazi tako sto ci im vek biti kraci,a to sto nemas u startu ocekivane rezultate je posledica loseg punjaca i GP baterija koje su na zalost izuzetno popularne na nasem podneblju.Znaci treba dodati 5 eura vise i kupiti Sanyo,Henel,Ansman ili Panasonc iz razloga sto samo ti brendovi zaista pruzaju ono sto na ambalazi pise.Nadam se da ovo nece biti obrisano obzirom da nije reklama vec upravo pomoc clanovima da ne bacaju novac
 
Odgovor na temu

BAVARAC

Član broj: 27451
Poruke: 193
*.dlp236.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Baterije i punjači21.04.2005. u 09:23 - pre 231 meseci
Citat:
BAVARAC: Ljudi zanima me da li su Maxell baterije dobrog kvaliteta? Pronasao sam Maxell 2300 mA po normalnoj cijeni :) Pa me zanima da li mi preporucujete da ih kupim? Ili da trazim nekog drugog proizvodjaca?


Nadam se da ce mi neko odgovoriti tj. dati prijedlog :)
 
Odgovor na temu

Igorn
(BG)-YUGOSLAVIJA FOREVER

Član broj: 40144
Poruke: 273
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.google.rs


+4 Profil

icon Re: Baterije i punjači21.04.2005. u 17:18 - pre 231 meseci
Uzmi Ansman 2600mAh.Ako te zanima gde da kupis pisi mi na mail pa cu te uputim kod coveka koji ih ima jeftino.

[Ovu poruku je menjao Igorn dana 02.05.2005. u 13:15 GMT+1]
"Remember to keep yourself alive,there is nothing more important than that"
*Afeni Shakur*

"Ko nema u gaćama ima u kućištu"
*Igorn*
 
Odgovor na temu

SasaDee

Član broj: 19683
Poruke: 173
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.sasad.co.sr


Profil

icon Re: Baterije i punjači26.04.2005. u 20:34 - pre 231 meseci
Sad mogu da prenesem utiske o Central Power punjacu posle nekoliko punjenja i praznjenja. Neko je pomenuo da se baterije prazne oko pola sata, medjutim sa baterijama od 2300mAh praznjenje traje preko 15-16 sati. Zajedno sa 7-mosatnim punjenjem cela procedura traje skoro 24 sata. Napominjem da su baterije koriscene samo u aparatu i stavljene u punjac. S obzirom na cenu od 770 din i ako nije hitno da se imaju pune baterije, mozda je ovo ipak najbolja kupovina za ljude koji imaju ogranicene finansije.
If it was easy everybody would do it,
if you got a problem, well, you gotta work through it.
 
Odgovor na temu

Axel DPS

Član broj: 51060
Poruke: 541
*.yubc.net.



Profil

icon Re: Baterije i punjači27.04.2005. u 06:38 - pre 231 meseci

Zar nemislis da je pametnije resenje dodati 10 eura i kupiti kvalitetan punjac koji ce nadziveti taj i sladeci foto aparat.Ta tuzna prica o niskom budzetu bi bila OK da nije namenjena osobama koje su prethodno dale 200 eura za aparat
 
Odgovor na temu

NShappy
Novi Sad

Član broj: 26248
Poruke: 704
*.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Baterije i punjači27.04.2005. u 10:43 - pre 231 meseci
Citat:
SasaDee: Sad mogu da prenesem utiske o Central Power punjacu posle nekoliko punjenja i praznjenja. Neko je pomenuo da se baterije prazne oko pola sata, medjutim sa baterijama od 2300mAh praznjenje traje preko 15-16 sati. Zajedno sa 7-mosatnim punjenjem cela procedura traje skoro 24 sata. Napominjem da su baterije koriscene samo u aparatu i stavljene u punjac. S obzirom na cenu od 770 din i ako nije hitno da se imaju pune baterije, mozda je ovo ipak najbolja kupovina za ljude koji imaju ogranicene finansije.


Baterije se prazne oko dvadesetak minuta u punjaču NAKON što se isprazne u aparatu. A to i ne mora uvek da se radi. Zašto si napunjene baterije praznio u punjaču?!? Namena discharge opcije je samo da eto idealno isprazni bateriju pre nego počne da je puni. Baterije koje koristim u bežičnom mišu punjač, NAKON MIŠA, prazni manje od minuta. Potpuno nove ne formirane baterije NE TREBA prazniti pre prvog punjenja nego ih samo napuniti do kraja što može biti nešto kraće nego kasnija normalna punjenja a to punjač sam odredi.
 
Odgovor na temu

alazovic
Aleksandar Lazovic
Kraljevo

Član broj: 29363
Poruke: 76
*.nasamreza.com.

Sajt: www.kraljevo.com


Profil

icon Re: Baterije i punjači27.04.2005. u 16:39 - pre 231 meseci
Citat:
SasaDee: Sad mogu da prenesem utiske o Central Power punjacu posle nekoliko punjenja i praznjenja. Neko je pomenuo da se baterije prazne oko pola sata, medjutim sa baterijama od 2300mAh praznjenje traje preko 15-16 sati. Zajedno sa 7-mosatnim punjenjem cela procedura traje skoro 24 sata. Napominjem da su baterije koriscene samo u aparatu i stavljene u punjac. S obzirom na cenu od 770 din i ako nije hitno da se imaju pune baterije, mozda je ovo ipak najbolja kupovina za ljude koji imaju ogranicene finansije.

Što meriš dužinu pražnjenja?
Imaš u specifikaciji punjača jačinu - sam možeš da izračunaš za kol'ko će da isprazni. Recimo, moj Maxa/PowerEx-C204F ima struju pražnjenja 240mA, za razliku od struje punjenja koja je 500mA ili struje osvežavanja napunjene baterije od 24mA... Podeli to sa punom baterijom od 2300mAh i toliko ti je. Pogledaj dakle karakteristike...
Doduše, samo bi stanovnik ove zemlje, da se baš ne vređamo :) pustio pune baterije da se prazne, čisto da vidi koliko će to da traje... Dabogda da je to i proizvođač radio :)


Nego, da li neko može nešto da kaže o PHILIPS baterijama? Da li to oni sami prave ili prepakuju nečije? Hvala na bilo kakvom odgovoru... Dobio sam neke od 2100mAh i za sada se veoma lepo ponašaju - drže baš po specifikaciji. Koristim ih po dve u GPS-u, koji je veliki potrošač.

Pozdrav, Aleksandar

..............................
Life will find the way...
..............................
Dobrodosli u Kraljevo http://www.kraljevo.com , Garmin mapa Grčke http://adventure.kraljevo.com/greece
 
Odgovor na temu

Urkelele
Sistem Administrator

Član broj: 21350
Poruke: 516
195.252.85.*



+141 Profil

icon Re: Baterije i punjači27.04.2005. u 22:01 - pre 231 meseci
Ja sam juce uzeo Ansmann Photo Cam III (4 baterije od po 2400 mAh i punjac) i platio sam 2990 dinara. Neki mi rekli da nisam normalan sto sam dao tolike pare za baterije. Interesuje me vase misljenje o ovome, da li sam stvarno bacio pare ili ce se to isplatiti posto jos nisam poceo da ih koristim...

Unapred hvala.
qq meni, ja da sam normalan pored vas bih poludeo!
Tek sad znam koliko ne znam...
 
Odgovor na temu

SasaDee

Član broj: 19683
Poruke: 173
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.sasad.co.sr


Profil

icon Re: Baterije i punjači27.04.2005. u 23:01 - pre 231 meseci
@ Axel Digital Photo Store - Verovatno bih bolje prosao da sam kod tebe kupio nesto skuplje.

@ NShappy - Ako zelis da komentarises neki post prethodno ga procitaj. U prvoj recenici pise da su baterije potpuno ispraznjene u aparatu. Da bi tebi bilo slikovitije, aparat vise nije mogao da se ukljuci i NAKON toga sam ih stavio na praznjenje/punjenje. Prva recenica takodje sadrzi informaciju da sam ih nekoliko puta punio sto znaci da su vec formirane. Dalje, ako je namena discharge opcije da ih idealno isprazni a i kad je vec ugradjena, zasto ih ne isprazniti. Ovde i sire se vec diskutovalo na tu temu i zakljuceno je da to produzava ukupan vek i kapacitet baterije. Sto se tice NAKON MISA, AAA baterije od 600mAh sa kojima mis nije mogao vise da radi je punio praznio oko 6 sati (otprilike po 3 sata svaka operacija).

@ alazovic - Samo stanovnik ove zemlje voli da prica o onome o cemu ne zna. Tako i ti komentarises post bez citanja. Molim te da iz mog prethodnog posta prekopiras recenicu u kojoj pise da sam praznio pune baterije kao i da mi kazes da li bi ti praznio prazne baterije.
If it was easy everybody would do it,
if you got a problem, well, you gotta work through it.
 
Odgovor na temu

alazovic
Aleksandar Lazovic
Kraljevo

Član broj: 29363
Poruke: 76
*.nasamreza.com.

Sajt: www.kraljevo.com


Profil

icon Re: Baterije i punjači28.04.2005. u 01:17 - pre 231 meseci
Citat:
SasaDee: @ alazovic - Samo stanovnik ove zemlje voli da prica o onome o cemu ne zna. Tako i ti komentarises post bez citanja. Molim te da iz mog prethodnog posta prekopiras recenicu u kojoj pise da sam praznio pune baterije kao i da mi kazes da li bi ti praznio prazne baterije.


Sorry, mislio sam da si praznio pune baterije... Ako nisi, a toliko ti ih je dugo praznio - onda ti samo preostaje da sebi priznaš da si kupio punjač sa izuzetno lošom funkcijom pražnjenja baterija... Utoliko gore po tebe, žao mi je zbog toga...

A što se tiče pražnjenja praznih baterija - zapamti jedno... baterije su JAKO RETKO dovoljno prazne da se ne mogu još malko isprazniti. Tako ih nikada ne možeš isprazniti uređajima sa imalo elektronike u sebi, možeš recimo sa lampom :) Ja uvek uključim pražnjenje baterija kada ih stavim na punjač! Mada se za NiMh dopušta da se prazne i posle tri punjenja, za razliku od NiCd koje moraju uvek da se prazne jer veoma brzo navuku memorijski efekat i smanje kapacitet.

Pozdrav, Aleksandar

..............................
Life will find the way...
..............................
Dobrodosli u Kraljevo http://www.kraljevo.com , Garmin mapa Grčke http://adventure.kraljevo.com/greece
 
Odgovor na temu

shogun
pozarevac

Član broj: 54901
Poruke: 2
*.nat-pool.po.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Baterije i punjači28.04.2005. u 01:48 - pre 231 meseci
Oko punjaca i baterija tenutno ne znam skoro nista, osim onoga sto sam procitao na ovom forumu.
Ovako stoje stvari kod mene. Kupio Sam pre tri dana Canon A-510 i prezadovoljan sam sto se aparata tice. Problem je sto mi je pojeo tri seta baterija za otprilike 100 fotografija ( kodak alkalne kupljene za 60 din\kom.)
Kod mene u Pozarevcu trenutno mogu da nabavim VARTA compact charger + sa 4 baterije od 1900 mA za oko 1600 din. Na punjacu ne pise da je SMART ili da ima dV kontrolu punjenja. Ostralo sto moze da se nadje ovde su punjaci dznj kategorije, noname ili firmirani ali veoma sumnjivog porekla.
Jel se isplati kupovati taj Vartin ili je bolje da skocim do BG i nadjem nesto bolje za razumu cenu do 40-tak e.
 
Odgovor na temu

Axel DPS

Član broj: 51060
Poruke: 541
*.yubc.net.



Profil

icon Re: Baterije i punjači28.04.2005. u 07:33 - pre 231 meseci
Ja sam juce uzeo Ansmann Photo Cam III (4 baterije od po 2400 mAh i punjac) i platio sam 2990 dinara. Neki mi rekli da nisam normalan sto sam dao tolike pare za baterije. Interesuje me vase misljenje o ovome, da li sam stvarno bacio pare ili ce se to isplatiti posto jos nisam poceo da ih koristim...

Nisi nikako pogresio u izboru punjaca obzirom da je to i zvanicno proglasen za najkvalitetniji punjac, jedino sto si ga zaista preplatio.
Neko te je prosto receno odrao.
 
Odgovor na temu

ludilo_srbija
Beograd

Član broj: 53539
Poruke: 37
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Baterije i punjači28.04.2005. u 10:00 - pre 231 meseci
Zna li neko specifikacije za ANSMANN PHOTO CAM III?
na primer da li ima discharge funkciju?

Ima li da se kupi kod nas sa 4 AAA baterije,posto sam u Nemackoj nasao?
 
Odgovor na temu

Urkelele
Sistem Administrator

Član broj: 21350
Poruke: 516
*.221.eunet.yu.



+141 Profil

icon Re: Baterije i punjači28.04.2005. u 16:15 - pre 231 meseci
Citat:
Axel Digital Photo Store:
...
Nisi nikako pogresio u izboru punjaca obzirom da je to i zvanicno proglasen za najkvalitetniji punjac, jedino sto si ga zaista preplatio.
Neko te je prosto receno odrao.


Da li ovaj drugi deo poruke da shvatim kao salu ili ti ozbiljno tako mislis??? JBG, kad se ne razumem bas mnogo a hteo sam kvalitetno, pa sam pomislio da ostalo do 2000 din. bas s....e. Zamalo da pitam da li uz baterije ide i prodavacica :) A nudila mi je i neke od oko 8000 din. sa nekim displejom ... malo mi falilo da njih uzmem :D

Citat:
ludilo_srbija: Zna li neko specifikacije za ANSMANN PHOTO CAM III?
na primer da li ima discharge funkciju?

Ima li da se kupi kod nas sa 4 AAA baterije,posto sam u Nemackoj nasao?


Gde sam ja moj kupio imale su samo baterije AAA ali bez punjaca. Koliko sam ja primetio nema discharge funkciju, mada mislim da sam na njihovom sajtu (www.ansmann.co.uk) sam procitao nesto o tome. Kad ih stavis da se pune prvo lampica gori zute boje (mozda se tad prazne) pa se tek onda pali crveno.
qq meni, ja da sam normalan pored vas bih poludeo!
Tek sad znam koliko ne znam...
 
Odgovor na temu

Axel DPS

Član broj: 51060
Poruke: 541
*.yubc.net.



Profil

icon Re: Baterije i punjači28.04.2005. u 18:29 - pre 231 meseci
Preplatio si i to mnogo, a sto se tice praznjenja to su karakteristike punjaca starije generacije(smart punjaca) koji nisu bili TrickleCharg. Znaci tvoj punjac izmeri maximalnu amperazu ulozenih celija i puni do te cifre a potom se automatski gasi. Nemoj mnogo da se nerviras obzirom da posedujes najkvalitetniji punjac.
P.S.Tacno je da moze da se kupi i sa AAA baterijama.
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Baterije i punjači

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 632507 | Odgovora: 1594 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.