Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problemi sa TV kartica

[es] :: Video karte i monitori :: Problemi sa TV kartica

[ Pregleda: 2139 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cargo
Antonijo Mirt
Zagreb

Član broj: 24864
Poruke: 41
*.net.htnet.hr



Profil

icon Problemi sa TV kartica 08.05.2004. u 16:33 - pre 243 meseci
Da li mi netko može pomoći kupio sam TV karticu KWorld i sad bi trebao to sve spojiti dobio sam neka dva kabela jedan ima banane s obje strane i neki muški ali ne kuzim di šta treba ukopčati ... pomozite

[Ovu poruku je menjao BeastMaster dana 10.05.2004. u 01:18 GMT]
nema gaaaa
 
Odgovor na temu

FlashMaster
Flash Master
Deep Space

Član broj: 26099
Poruke: 356
*.mobtel.co.yu



+3 Profil

icon Re: Problemi sa TV kartica 08.05.2004. u 16:54 - pre 243 meseci
Sta u stvari zelis sa tv karticom?
Ako ,hoces da gledas tv na monitoru,kablovi ti ne trebaju,osim kabla za antenu koji prikopcavas na karticu(standardni antenski prikljucak).Uz karticu si verovatno dobio i drajvere.Ako nisi nabavi program "tv tool".
Ako su ti konektori na tv kartici zute boje,to su za video izlaz prema tv-u.Ako su bele boje i crvene , to je audio izlaz prema televizoru(beli- levi ili mono kanal,crveni- desni kanal).To su popularni cincevi.
 
Odgovor na temu

drdrksa

Član broj: 1077
Poruke: 3650



+6 Profil

icon Re: Problemi sa TV kartica 08.05.2004. u 17:15 - pre 243 meseci
RTFM!
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Problemi sa TV kartica 08.05.2004. u 17:28 - pre 243 meseci
Citat:
Da li mi netko može pomoći kupio sam TV karticu KWorld i sad bi trebao to sve spojiti dobio sam neka dva kabela jedan ima banane s obje strane i neki muški ali ne kuzim di šta treba ukopčati ... pomozite

Pazi ta kartica ima sledeca S-VHS izlaz, CINC VIDEO izlaz, AUDIO izlaz i REMOTE.Taj kabl sto ima bananice sa obe strane ti sluzi za povezivanje zvuka na zvucnu kartu i ubadas ga u TV kartu i to u AUDIO izlaz a na zvucnoj u LINE-IN.Ta sto kazes "neki muski" predpostavljam da sa jedne strane ima bananicu a sa druge senzor (takav sam bar ja dobio) i on ti sluzi za daljinski upravljac i taj muski ubdas u TV kartu i to u REMOTE.Tako si dobio zvuk i kontrolu uz pomoc daljinskog.E sad sto se tice slike ukoliko zelis da je gledas na monitoru, ne treba ti nista vise osim software-a, a imas ga na CD-u sa drajverima koji bi trebalo da si dobio uz tu TV kartu.Programi su PC-TV FM i Cobra Teletext i dosta su dobri za osnovne potrebe.E sad ukoliko hoces da gledas sliku na TV-u (mada ne vidim potrebu za tim) to mozes uraditi preko CINC VIDEO izlaza ili S-VHS izlaza i od toga zavisi koji ces kabl nabaviti jer nijedan ni drugi ne stizu uz TV kartu.Znaci ako ces CINC onda nabavi kabl koji sa jedne strane ima CINC (muski) a sa druge ces videti prema televizoru koji imas (recimo ako ti TV ima CINC ulaz) nabavices CINC-CINC kabl, odnosno S-VHS-CINC ako ides preko S-VHS izlaza na Tv karti.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

cargo
Antonijo Mirt
Zagreb

Član broj: 24864
Poruke: 41
*.net.htnet.hr



Profil

icon Re: Problemi sa TV kartica 09.05.2004. u 20:05 - pre 243 meseci
E gladaj ovako imam nekoliko ulaza prvi mi je S-VHS , drugi AV-IN , treci audio PUT ,cetvrti nezanam , peti mi je Tv onaj za antenu , i zadnji mi je FM e sad mi recite sta da nabavim i sta mi sve teeba da bih dobio sliku na kompu i radio ... dobio sam one kablove prije navedena ali još jedan di je na jednom kraju muški chinc a na drugom neke kao dvije žice ali u nekoj maloj plastici nemogu se nigdje prikopčati nit nista a ne znam za sta služe .... Decki puno hvala

[Ovu poruku je menjao BeastMaster dana 10.05.2004. u 01:17 GMT]
nema gaaaa
 
Odgovor na temu

[es] :: Video karte i monitori :: Problemi sa TV kartica

[ Pregleda: 2139 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.