Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi

[es] :: 3D modelovanje :: Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 81185 | Odgovora: 327 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jovca
zitoradja

Član broj: 26324
Poruke: 9
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi13.05.2004. u 17:39 - pre 242 meseci
Malo si zaboravio na pravila ponasanja.Vidim nisi odgovorio na pitanja Toliko o tvojoj strucnosti.A o dizanju prasine - Ok neka prosude drugi.Ja cekam odgovore od coveka za kojeg verujem da moze da odgovori ne od nekih zaboravljenih.
 
Odgovor na temu

SpelingMistakes
Balkanska Kazablanka

Član broj: 14395
Poruke: 1084
62.193.130.*



Profil

icon Re: Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi13.05.2004. u 20:04 - pre 242 meseci
Ova je tema malo skrenula sa pravog puta pa bih zamolio one koji postavljaju pitanja koja nisu vezana za temu, da pokrenu nove teme sa tim istim pitanjima. Ako budu dovoljno strpljivi, verovatno ce im neko odgovoriti na ta ista pitanja.

Vezano za komentar
Citat:
hvalis help koji je dobro vizuelizovan
moje tacne reci su bile
Citat:
Primetio sam da se help moze prilagodjavati korisniku - za razvoj - developing - mozete ga promeniti da vam izgleda simpaticnije i funkcionalnije nego standardni izgled

Ako neko nije razumeo sta sam pod tim zeleo da kazem, evo objasnicu. Help se moze prilagoditi na nacin da se neke stvari mogu izbaciti, da se izgled helpa moze prilagoditi korisniku a vezano za izgled u IE ili Mozili - Netskejpu - Na engleskom

Use this page to customize your view of the Maya Help

Settings only apply to the specific browser they are saved in (for example, Netscape or Internet Explorer)

Nadam se da su sada neke stvari malo jasnije.

Sto se tice pravila ponasnaja. Za sada ne vidim da ih je neko osim tebe u poslednjih nekoliko dana krsio. Tvoje dve poruke su zbog nepristojnih izraza i cini mi se provociranja obrisane. Nadam se da ces ih prvenstveno ti postovati, shodno tome da si novi korisnik. Ako ne znas pravila ponasanja koja inace prizivas, molim te procitaj ih http://www.elitesecurity.org/o/pravilnik/korisnici a posebno obrati paznju na paragrafe 4,7 i 12

Speling
 
Odgovor na temu

pailhead
Dusan Bosnjak
freelance
Oakland baby, CA

Član broj: 16715
Poruke: 862
*.beograd-2.tehnicom.net

ICQ: 55993773


+9 Profil

icon Re: Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi13.05.2004. u 23:20 - pre 242 meseci
Citat:
forgotten:
1. Ja imam 56.72 i odlicno mi radi Maya 5


...ili je jovica mogao reci "...ne znaci ako tebi i jos jednom coveku...", lepo je ako sebe smatras za apsolutnu i neprikosnovenu vecinu

Citat:
forgotten:
2. Mayu ima tek par dana kako sam navodi a ti bi vec hteo sav izvestaj o toj verziji (hoces mozda seminarski rad da ti napise???)


Ne mora seminarski rad da pise ali ne mora ni gluposti da pise, odnosno da donosi zakljucke (a jos i pogresne) na osnovu programa koji ima tek par dana.

Citat:
forgotten:
4. Jok brate, frizider(hladnjak)


Pasivno hladjenje?


what we want, we must create
 
Odgovor na temu

cs_coyote
Stuttgart

Član broj: 17072
Poruke: 229
*.dip.t-dialin.net

Sajt: www.google.com


+4 Profil

icon Re: Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi14.05.2004. u 01:01 - pre 242 meseci
Citat:
Faxy:
Koliko kosta dobra Qvadro karta (ili FireGL) i da li se isplati uzeti je?


Od 700 do 1000 evra, recimo. A da li se isplati? Moracu da budem obazriv sa odgovorom, jer je 1k evra puno para - ovo zavisi od kompleksnosti projekata. Ako ti npr. sistem cesto puca, vrlo je verovatno da ce te Quadro kartica resiti tih muka. A ako ne, strpi se dok ne pocnes da izvlacis "pravi" novac iz svog CAD rada, jer ce inace i doticna Quadro kartica zastareti za dve godine.
Inace, sto se tice ATI i NVIDIA-e, samo su im FireGL i Quadro sertifikovane za CAD pakete. A NVIDIA i ne krije da je GF samo za igrice...

A i kada sam god pokusao "nesto na brzinu da sredim u projektu" na svom kucnom racunaru sa GF4, sistem bi poceo da puca vrlo brzo, a posle nekih 4k sati na laptopu sa Quadro FX Go700 ne mogu da se setim da mi je ijednom UG, Catia ili Pro/E pukao, uprkos sklopovima od po 400 elemenata, i partovima sa slobodnim povrsinama od po 100ak MB i 2000 feature-a...
 
Odgovor na temu

pailhead
Dusan Bosnjak
freelance
Oakland baby, CA

Član broj: 16715
Poruke: 862
*.beograd-2.tehnicom.net

ICQ: 55993773


+9 Profil

icon Re: Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi14.05.2004. u 02:06 - pre 242 meseci
Znas sta, treba da naucis i da optimizujes scene, ako odma pocnes sa dobrom kartom, postaces bahat i neefikasan.
what we want, we must create
 
Odgovor na temu

Faxy
Milos Milojevic
Nis

Član broj: 19539
Poruke: 84
*.InfoSky.Net

ICQ: 195368343


Profil

icon Re: Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi14.05.2004. u 02:11 - pre 242 meseci
coyote - hvala na cenama za QVADRO. Cisto me je zanimalo informativno.

Meni licno Maya nije htela lepo da osvezava prozore sa detonatorima 5*.** verzijama. Mozda je do karte a ne do drajvera - Nemam pojma!

pailhead - Sta se to trudio Pedja Bakic da obijasni suprotno. Da su SubD isto sto i poligoni ili isto sto i NURBS-i, ne razumem!? Kad SubD-je prebacis u poligonalni mod sa njima radis kao sa poligonima koristeci poligonalne alatke, a kad se nalazis u standard modu koristis opcije iz Subdiv Surfaces! Ako ovo nije tacno onda mi obijasni sta je?

jovice - pitas me za poligonalne alatke jel ih ima za nurbs - NE RAZUMEM! Poligonalni alati rade sa poligonima a nurbs sa nurbsima (zamisli - logicno zar ne). npr. ako radis booleans sa poligonima biras opciju iz menija "poligons" a ako ti treba za NURBS-e, onda iz "Edit NURBS" - probaj suprotno pa ces videti da NE RADI!
Sto se tice SubD-ja i kako je laksi za procesor pogledati CD tutorijal "AW - SUBDIVISION SURFACES" na kome lik ima napravljene dinosauruse (gotovo identicne) od Poligina, NURBS-a i SubD-ja i obijasnjava razliku. Laksi za GPU, ali i CPU uvek radi prilikom kretanja u 3d sceni pa verovatno delom vazi i za njega.
Alias hvali brzinu Maye6 u odnosu na Mayu5. Zar si mislio da ce pohvaliti brzinu XSI?
Ner razumeme sta znaci "koristan je ali los". Sto se tice helpa meni se Mayin svidja mada je to stvar ukusa (svidja mi se i CATIA-in help npr. pa ga mnogi CAD-asi osporavaju).
Sto se tice testa kartica ocitavao sam fps-ove sa heads up displaya. Zato sam i rekao orjentacione rezultate.
Da se svadjas i ismevas druge imas vremena a kad trebas da iznases cinjenice (sto je inace i cilj ove teme) kazes: "mentalray je bolje integrisan i ostalo" - BRAVO pa to znam od dana kad je izasla Maya6 evo ti cinjenice o tome: Verzija je 3.3 (Maya5 ima 3.2), moze da renda glow, fur i podrzava IPR. 'Ajde podeli svoje znanje sa nama i kazi sta je to "i ostalo".
 
Odgovor na temu

pailhead
Dusan Bosnjak
freelance
Oakland baby, CA

Član broj: 16715
Poruke: 862
*.beograd-2.tehnicom.net

ICQ: 55993773


+9 Profil

icon Re: Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi14.05.2004. u 02:30 - pre 242 meseci
dao sam ti ja i cene i korisne rezultate testova svih kartica koje si spominjao da te interesuju

A cini mi se da se bakic ubio da dokaze da su nurbsi brzi za rad od svih ostalih tehnika, bas po tom pitanju, da su laksi za rad.
nisam bas siguran, ali videcu, imam negde sacuvanu tu temu.
what we want, we must create
 
Odgovor na temu

SpelingMistakes
Balkanska Kazablanka

Član broj: 14395
Poruke: 1084
*.beograd-3.tehnicom.net



Profil

icon Re: Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi14.05.2004. u 13:41 - pre 242 meseci
Ok svako ima svoje misljenje - jer misljenje je kao dup* - Svako ima svoje - Izneo si svoje jednom, nemoras ga ponavljati - mislim vezano za Pedju Bakica - Na kraju krajeva, mozemo li nastaviti dalje.

Kad smo vec ovde, pre nego sto nastavimo dalje - pasivno hladjenje a vezano za graficke kartice je hladjenje gde ne postoji kuler - Aktivno je normalno suprotno - kada postoji kuler.
A zasto sam to predlozio - Pa takve kartice su besumne, znaci nema dodatnog zvuka koji pored kulera za procesor moze da remeti tisinu.

A i takve kartice imaju optimizovane cipsetove u smislu da trose manje sturje, pa se samim tim manje i greju.

Na kraju krajeva krajnje je nebitna potrosnja i grejanje, jer sam ih preporucio namenski zbog besumnosti, a prakticno istog ili boljeg kvaliteta koji daju kao ostale kartice.

Speling
 
Odgovor na temu

Faxy
Milos Milojevic
Nis

Član broj: 19539
Poruke: 84
*.InfoSky.Net

ICQ: 195368343


Profil

icon Re: Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi15.05.2004. u 01:55 - pre 242 meseci
pailhead - nasao sam temu u kojoj Bakic obijasnjava SubD, NURBSe i Poligone. Pogresno sam te razumeo - mislo sam da SubD hoces da svrstas u jednu od dve gore pomenute geometrije, IZVINI. Da on tvrdi da su NURBSi najbrzi jer pre svega on radi u wireframeu, a onda mozda i jesu. Posto ja radim u shadedu nism stekao takav utisak.

Tacno je da za jaku produkciju i rendanje slika OGROMNIH rezolucija potreban vrlo sitam mesh tj. mnogo poligona da bi neke oble povrsi izgledale savrseno (sto ume da zakuca i profi karte na silikonima). Zato se i radi sa NURBSima i zato su NURBSi standard za modelovanje u filmskoj industriji jer sa svega nekoliko splinova mozes da kontrolises zaobljenost velike povrsine. Kada pocne proces rendanja NURBS se pretvara u poligone pomocu tessallationa koji mozes da stelujes za svaki NURBS posebno a koji odredjuje broj poligona (gustinu mesha) prilikom prebacivanja NURBSa u Poligone (RenderMan je inace za ovo TATA). Bakic je mislio na film pre svega a ja na "kucnu" upotrebu i rendanje u rezoluciji do 1280x1024.

Sto se tice lakoce rada ja najlakse radim sa poligonima, pa sa SubDjem a nejteze sa NURBSima. Uglavnom sam do sada modelovao u CAD-u i prebacivao geometriju u maju kao poligonalnu pa sa tom vrstom imam i najvece iskustvo. SubD dobrim delom moze da se modeluje kao poligon pa mi zato i lezi. Sa NURBSima imam najmanje iskustva pa su mi mozda zato i najtezi za rad - pogotovu njihovo "spajanje" ako znas na sta mislim.

Sto se tice bahatosti u modelovanju to sigurno nisam jer provedem i sate brisuci suvisne komponente, nodove(vazi samo za maju), sredjujuci hierarhiju itd. Karta me je interesovala cisto iz znatizelje. Nadam se da me razumes i da neces vise da me provociras.

Konacno nabavih maju6. Poceo sam da vezbam renderovanje sa HDRI mapama. Provalio sam da rade tako sto ih stavim u Enviroment u odeljku za MentalRay koji se nalazi u kameri iz koje vrsim renderovanje, i ukljucim finalgather. Ovo radi super! E sad interesuje me da li postoji jos neki nacin i da li i kako moze da se steluje jacina svetla koje dolazi sa HDRI slike? (Naravno obijasnjenje za maju i mentalray).

POZDRAV
 
Odgovor na temu

5h0ck
Beograd

Član broj: 14896
Poruke: 322
*.vdial.verat.net



+1 Profil

icon Re: Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi15.05.2004. u 13:15 - pre 242 meseci
Jel ima neki nas sajt (ili hrvatski ili bosanski) na kome postoje tutoriali na srpskom (ili na hrvatskom ili na bosanskom)? Mozda neki www.3dkafic.com ? :)
 
Odgovor na temu

Faxy
Milos Milojevic
Nis

Član broj: 19539
Poruke: 84
*.InfoSky.Net

ICQ: 195368343


Profil

icon Re: Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi15.05.2004. u 16:25 - pre 242 meseci
5h0ck - Ako nadjem obavesticu te.
'Ajde neka neko izbaci linkove sa free: *.obj modelima, teksturama, HDRI mapama, ako zna.
 
Odgovor na temu

SpelingMistakes
Balkanska Kazablanka

Član broj: 14395
Poruke: 1084
*.beograd-3.tehnicom.net



Profil

icon Re: Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi15.05.2004. u 19:12 - pre 242 meseci
Eh eh eh :) freee - Pa moraces malo da se pomucis :P Ima medju onim linkovima koje sam postovao, cini mi se i sajtova sa modleima - Ali money money :)

Speling
 
Odgovor na temu

pailhead
Dusan Bosnjak
freelance
Oakland baby, CA

Član broj: 16715
Poruke: 862
*.beograd-2.tehnicom.net

ICQ: 55993773


+9 Profil

icon Re: Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi15.05.2004. u 20:26 - pre 242 meseci
A sto ne odes na sajt paul-a debeveca, koji je i izmislio HDRI, i skines tamo dobre hdri-eve, skines hdri shop ili kako se vec zove da mozes svoje da pravis.. itd itd itd?
what we want, we must create
 
Odgovor na temu

Faxy
Milos Milojevic
Nis

Član broj: 19539
Poruke: 84
*.InfoSky.Net

ICQ: 195368343


Profil

icon Re: Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi16.05.2004. u 01:22 - pre 242 meseci
Imam HDRI shop. Mape me mrzi da pravim jer imam gotove i to vrlo solidan broj njih. Mislio sam da iznesemo linkove zbog edukativno-konstruktivnog karaktera ove teme (ili bi bar takva trebala da bude - tj. tako sam je zamislio).

http://www.alias.com/eng/commu...nloads/bonus_tools/index.jhtml - BonusTools za Maju6 - Nekom mozda zatreba.

Jel' ima ovde nekog ko zna kako se steluje jacina HDRI osvetljenja i dali HDRI mapa moze da se stavlja i na neko drugo mesto sem na Camera - MentalRay - Enviroment. Morao sam ovo da ponovim jer mi stvarno treba odgovor.

Cao!
 
Odgovor na temu

5h0ck
Beograd

Član broj: 14896
Poruke: 322
*.vdial.verat.net



+1 Profil

icon Re: Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi16.05.2004. u 11:56 - pre 242 meseci
Ako bih recimo ja napravio sajt, ne samo za mayu vec i za ostale poznatije programe, da li bi neko tu stavljao tutoriale, mape, modele itd.? Da li bi to nekoga zanimalo? Ako ste zainteresovani ja cu da ga otvorim!

Mozete dati i predlog za naziv domena
 
Odgovor na temu

SpelingMistakes
Balkanska Kazablanka

Član broj: 14395
Poruke: 1084
*.beograd-3.tehnicom.net



Profil

icon Re: Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi16.05.2004. u 12:14 - pre 242 meseci
For 5h0ck
Nije losa ideja, mada.... :)

Ja vec pokusavam da organizujem ljude da se malo sretnemo, i porazgovaramo o tome - Ako tu ideju imas odavno, onda nam je iznesi sa malo vise detalja - ok

Mislim bar bih ja voleo da cujem da vidim koliko je to slicno sa ovim sto ja pokusavam?

Pogledaj http://www.elitesecurity.org/tema/45788/1#344695 i http://www.elitesecurity.org/tema/51486 pa ces videti da je to nesto sto bar ja pokusavam odavno da napravim
(ima tu i jos nekih potencijalnih kombinacija sa ES-om, ali smo trenutno u raznim dogovorima)

Speling
 
Odgovor na temu

jovca
zitoradja

Član broj: 26324
Poruke: 9
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi16.05.2004. u 14:31 - pre 242 meseci
Citat:
Ako bih recimo ja napravio sajt, ne samo za mayu vec i za ostale poznatije programe, da li bi neko tu stavljao tutoriale, mape, modele itd.? Da li bi to nekoga zanimalo? Ako ste zainteresovani ja cu da ga otvorim!

Tutorial-a na srpskom nema isto kao sto nema ni mapa ni modela koje bi nasi ljudi dali.I kada bi delili to bi radili sa svojih sajtova u promotivne svrhe.Inostrani tutorial-i i ostalo modeli-teksture se isto mogu naci na sajtovima pojedinaca i firmi zasto zbog njihove promocije da ljudi pokazu sta znaju.Da gomilas inostrane tutorial-e nema svrhe jer vec postoji milion site-ova sa ogromnim link sekcijama a i nebi bio fer da koristis tudje ako si mislio da host-ujes tutoriale.

Pozdrsv


Deo poruke sam obrisao jer nema apsolutno nikakve veze sa temom
U buduce cu isto to raditi, tako da vodite racuna o tome sta pisete

Speling
!

[Ovu poruku je menjao SpelingMistakes dana 18.05.2004. u 00:09 GMT]
 
Odgovor na temu

5h0ck
Beograd

Član broj: 14896
Poruke: 322
*.vdial.verat.net



+1 Profil

icon Re: Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi17.05.2004. u 03:39 - pre 242 meseci
Citat:
SpelingMistakes:
Ja vec pokusavam da organizujem ljude da se malo sretnemo, i porazgovaramo o tome - Ako tu ideju imas odavno, onda nam je iznesi sa malo vise detalja - ok
Mislim bar bih ja voleo da cujem da vidim koliko je to slicno sa ovim sto ja pokusavam?
Speling


I ja pokusavam da organizujem ljude da ponekad barem odigramo fudbal u sali, ali suvise je onih neodgovornih "pametnica" koji samo zuje kao komarci isuvise ubedjeni u svoju filozofiju sa VECITOM PRICOM KAKO TO OVDE U OVOJ ZEMLJI NE MOZE DA SE URADI!!! Pa Zelja je drugi na evroviziji!!! :) Moji ortaci su uglavnom muzicari mada ih ja zovem sviraci i rekao sam im da cu da im napravim spot za dzabe, kada naprave neku pesmu... to sam im rekao pre godinu dana.
Ideju nemam nista drugaciju od drugih stranih sajtova, samo na srpskom. Mogu da prodju i video tutorijali, ali da se narucuju pouzecem po pristupacnoj ceni.
Pa ako moze da se uradi i da se prodaju modeli, misleci na prodaju izmedju posetioca... i tako neke fore, i normalno nek stvari za Dz.
Mislim da to ne predstavlja konkurenciju ES jer forumi tu nece biti primarna stvar.
Tako da ono... pametniji si po tom pitanju, pa ako hoces da radis odvojicu vreme i za to! Mozda se vidimo na Adi!!!
 
Odgovor na temu

SpelingMistakes
Balkanska Kazablanka

Član broj: 14395
Poruke: 1084
*.beograd-1.tehnicom.net



Profil

icon Re: Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi17.05.2004. u 09:53 - pre 242 meseci
Odlicno
Ako si entuzijasta kao sto tvrdis, ok :) ali trebas i da ziivs.

Ako dodjes popricacemo na licu mesta o tome - A sada bi bilo lepo da ili premestimo diskusiju o vome na drugo mesto ili je odlozimo do subote - jer ipak je ovde tema "Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi"
Ima tema koje su srodnije sa ovom temom o forumu pa mozemo nastaviti tamo.


Speling
 
Odgovor na temu

forgotten

Član broj: 18950
Poruke: 369
212.200.124.*



Profil

icon Re: Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi17.05.2004. u 20:35 - pre 242 meseci
Evo posle koliko dana setio sam se da uplatim intrenet sate i vidim da se sire postovi na ovoj temi, samo napred!!! Ali ovo mi je posebno upalo u oko, a tice se naravno opet prepirke sa jovcom, dakle napisao si:

Citat:
jovca:
1)Malo si zaboravio na pravila ponasanja.2)Vidim nisi odgovorio na pitanja Toliko o tvojoj strucnosti.3)A o dizanju prasine - Ok neka prosude drugi.4)Ja cekam odgovore od coveka za kojeg verujem da moze da odgovori ne od nekih zaboravljenih.


1) Ja zaboravio??? O ovom ti je vec receno, da si ti taj koji krsi pravila.
2) Kakva strucnost ima veze sa ovim? Ja sam ti odgovorio na ona glupa pitanja kojima nije mesto na ovoj temi, a ne na pitanja koja si diskretno postavio Spelingu. Nadam se da ubuduce nece niko postaviti ovakva pitanja, bar sto se tice ove teme(mislim na pitanja sta je pasivno hladjenje, agp 8x, postoji tema "hardver" pa se raspituj do mile volje).
3) O tome su vec prosudili
4) Sto se tice ovoga, hmm... molio bi te ubuduce da tvoji dalji odgovori nemaju ovu vrstu ismejavanja, a tice se samoga nicka, da ne bi poceo ja malo da ismejavam i to diskretno mislim na tvoj nick, da li smo se razumeli???
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 81185 | Odgovora: 327 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.