Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da kopiram sistemsku particiju na drugi hard disk?

[es] :: Windows aplikacije :: Kako da kopiram sistemsku particiju na drugi hard disk?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11548 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Vader
Banja Luka

Član broj: 67805
Poruke: 261
*.broadband.blic.net.

Sajt: www.duhovnaizgradnja.com


Profil

icon Re: Kako da kopiram sistemsku particiju na drugi hard disk?20.10.2008. u 09:47 - pre 188 meseci
Koliko vidim i Paragon Hard Disk Manager i Paragon Drive Copy navodno rade ovo što meni treba, da li je svejedno sa kojim ću probati ili je jedan bolji od drugog za prebacivanje sistemske particije sa jednog na drugi hard disk?

Ja bih to radio sa Windows XP SP3, da li je nakon prebacivanja sistemske particije potrebno bootati sa WinXP instalacionog diska i raditi taj neki boot reapir?
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12850



+4784 Profil

icon Re: Kako da kopiram sistemsku particiju na drugi hard disk?20.10.2008. u 09:48 - pre 188 meseci
@Catch 22

Paa... To bas i nije izvodljivo :)
Bar ako smo se razumeli o cemu se radi.
Ako imas HDD sa izvesnom kolicinom praznog prostora i uzmes sadrzaj tog HDD-a, spakujes u jedan fajl pa i kompresujes. Medjutim, Nema teorije da i sam taj fajl stavis u samog sebe (sa jos ostatkom hdd-a) jer time ga uvecavas i iznova dodajes materijal koji trebas upakovati sto ga opet povecava i daje nov materijal... :)

[Ovu poruku je menjao Shadowed dana 20.10.2008. u 11:00 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
93.86.83.*



+21 Profil

icon Re: Kako da kopiram sistemsku particiju na drugi hard disk?20.10.2008. u 11:24 - pre 188 meseci
Citat:
Shadowed:Paa... To bas i nije izvodljivo :)
... Nema teorije da i sam taj fajl stavis u samog sebe (sa jos ostatkom hdd-a)...

Nisam ni ja verovao dok nisam uradio, preslikani sadržaj na target disku je dao kompletan source disk sa sve folderom u kome je bio i sam image koji se preslikavao (!!!!???)
Možda mu je zbog toga i trebalo više od 5 sati da izvrši "preslikavanje" ukupno cca 35GB podataka?


Citat:
Vader: Ja bih to radio sa Windows XP SP3, da li je nakon prebacivanja sistemske particije potrebno bootati sa WinXP instalacionog diska i raditi taj neki boot reapir?

Verovatno da ćeš morati da obaviš fixboot proceduru, mada je za celu operaciju fajl sistem XP-a bitno lakši zadatak od Vistinog...
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12850



+4784 Profil

icon Re: Kako da kopiram sistemsku particiju na drugi hard disk?20.10.2008. u 11:35 - pre 188 meseci
Hm, voleo bih videti to, al' iskreno receno, ne zeza mi se sa particijama samo zbog toga :)
Ono, znam kako bi mogao da se postigne takav krajnji rezultat, samo mi izgelda bez veze da su to radili samo da bi eto napravili dobru foru. Moze on da spakuje u image sve osim sebe a onda nakon restore-a na drugu particiju iskopira i sam image iz fajl sistema u fajl sistem (ili iskreira ponovo image).
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
93.86.83.*



+21 Profil

icon Re: Kako da kopiram sistemsku particiju na drugi hard disk?20.10.2008. u 13:06 - pre 188 meseci
^ Bar pogledaj malo na Paragon Hard Disk Manager 2008 Suite ima zanimljivih stvari, a novi Paragon Drive Copy 9.0 mi se čini i zanimljivijim (posebno zbog podrške za Server 2008)... probaću ga uskoro (nadam se) ;)

@Vader:
Ako ciljna particija (disk) nije manja od izvorne, onda možeš da probaš i besplatni DriveImage XML 2.01 koji takođe sve radi "na živo", a ima i opciju "Fix Vista boot"



Citat:
Image creation uses Microsoft's Volume Shadow Services (VSS), allowing you to create safe "hot images" even from drives currently in use.

Images are stored in XML files, allowing you to process them with 3rd party tools. Never again be stuck with a useless backup!

Restore images to drives without having to reboot.

DriveImage XML is now faster than ever, offering two different compression levels.

DriveImage XML runs under Windows XP, Windows Server 2003 and Windows Vista only. The program will backup, image and restore drives formatted with FAT 12, 16, 32 and NTFS.



Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Vader
Banja Luka

Član broj: 67805
Poruke: 261
*.broadband.blic.net.

Sajt: www.duhovnaizgradnja.com


Profil

icon Re: Kako da kopiram sistemsku particiju na drugi hard disk?20.10.2008. u 13:48 - pre 188 meseci
"Fix Vista Boot"? A radi li tako nešto za XP?
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
93.86.83.*



+21 Profil

icon Re: Kako da kopiram sistemsku particiju na drugi hard disk?20.10.2008. u 13:55 - pre 188 meseci
^ Pa nije toliki problem da butuješ instalacioni CD za XP i da iz Recovery Console otkucaš fixboot i pritisneš Enter, Y (za potvrdu), Exit i Enter... ako uopšte bude potrebno?
 
Odgovor na temu

Vader
Banja Luka

Član broj: 67805
Poruke: 261
*.broadband.blic.net.

Sajt: www.duhovnaizgradnja.com


Profil

icon Re: Kako da kopiram sistemsku particiju na drugi hard disk?20.10.2008. u 14:20 - pre 188 meseci
a komanda je "fixboot", hvala, bio sam u recovery konzoli ali nisam znao komandu, nisam ovako nešto do sada radio, probaću to na ovom sada restore koji sam uradio sa Acronisom a koji neće da se bootuje
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows aplikacije :: Kako da kopiram sistemsku particiju na drugi hard disk?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11548 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.