Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

I opet taj T610. jos samo par informacija. molim za pomoc

[es] :: GSM - upotreba :: I opet taj T610. jos samo par informacija. molim za pomoc

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6600 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

elektro
Jaksa Suzic
tehnicki sekretar
Zemun

Član broj: 560
Poruke: 41
*.vdial.verat.net

ICQ: 58003828


Profil

icon I opet taj T610. jos samo par informacija. molim za pomoc30.04.2004. u 00:52 - pre 243 meseci
E kao prvo pozdrav svima.
Imam nameru da kupim ovaj cuveni T610, ali s obzirom na njegove mogucnosti obavezno bih kupio uz njega i kabl za spajanje sa kompom.
1) da li mi treba neki specijalni kabl i programi?
2) da li postoji mogucnost da se ti programi dobiju uz fon i u kojoj prodavnici?

E i zanima me, posto sam cuo da ne postoji mogucnost da se prebace podatci sa mob-a na komp, pa me interesuje da li je to do kabla, i zasto je to tako, ako je naravno uopste tako.

I jos samo jedna stvar, u cemu je razlika izmedju T610 i t610SE, i koji je bolji.

Unapred puno hvala svima koji mi pomognu.

Veliki pozdrav.
Pozdrav iz ZEMUNA!!!
 
Odgovor na temu

ddz
Dušan Dželebdžić
Pravni fakultet UUB
Beograd

Član broj: 3272
Poruke: 711
*.sbb.co.yu



Profil

icon Re: I opet taj T610. jos samo par informacija. molim za pomoc30.04.2004. u 07:31 - pre 243 meseci
Bolje kupi bluetooth USB dongle, uz njega ti stiže sav softver koji ti je potreban za komunikaciju. Uz to, moćićeš da ga koristiš i kad promeniš telefon.

Ne znam ko ti je rekao da ne mogu da se prebace podaci na komp, ali znam da te je slagao Jedino što ne može da se prebaci su MMSovi.

Za konekciju sa telefonom možeš da koristiš program Float's mobile agent http://fma.sourceforge.net/
U programu možeš da napraviš arhivu SMSova, menjaš i backupuješ imenik (uz malo igranja možeš da dodaš naša slova kontaktima), a kao šlag na tortu, preko BT ili IR veze možeš da koristiš telefon kao daljinski za komp. Program će ti dodati još jedan meni u telefon (samo dok su povezani), preko koga ćeš moći da kontrolišeš jačinu zvuka, media player, winamp i još nekoliko programa.
If you can't beat your computer at chess, try kickboxing.
 
Odgovor na temu

madamov
Milan Adamov
vlasnik
Adamov Konsultacije d.o.o.
Beograd, Srbija

SuperModerator
Član broj: 21939
Poruke: 4414
*.sbb.co.yu

Sajt: www.adamov.rs


+138 Profil

icon Re: I opet taj T610. jos samo par informacija. molim za pomoc30.04.2004. u 13:04 - pre 243 meseci
Citat:
ddz:
Bolje kupi bluetooth USB dongle

Ovo i ja preporučujem.

Citat:
U programu možeš da napraviš arhivu SMSova, menjaš i backupuješ imenik (uz malo igranja možeš da dodaš naša slova kontaktima), a kao šlag na tortu, preko BT ili IR veze možeš da koristiš telefon kao daljinski za komp. Program će ti dodati još jedan meni u telefon (samo dok su povezani), preko koga ćeš moći da kontrolišeš jačinu zvuka, media player, winamp i još nekoliko programa.

Za one koji imaju Macintosh da kažem da sve ovo funkcioniše i na Macu. iSync i AddressBook podržavaju T610, a za upotrebu telefona kao daljinskog postoje bar dva rešenja: Romeo, koji je freeware, i Sailing Clicker koji je shareware.
 Certified Trainer Mojave 101 macOS Support Essentials 10.14
http://www.adamov.co.rs http://milan.adamov.rs http://www.infinitum.rs
 
Odgovor na temu

elektro
Jaksa Suzic
tehnicki sekretar
Zemun

Član broj: 560
Poruke: 41
62.108.100.*

ICQ: 58003828


Profil

icon Re: I opet taj T610. jos samo par informacija. molim za pomoc01.05.2004. u 00:41 - pre 243 meseci
ok legija, zasto si mi prebacio temu? Mislim da ti bas i nije fazon, al ajde. mozda neko i ovde vidi.

E, kao prvo, hvala na pomoci, ali mi treba jos jedna informacija, i jedna na koju nisam dobio odgovor. nisam dobio odgovor koja je razlika izmedju T610 i T610Se, i koji je bolji.
E, a cini mi se da je pomenuti bluetooth dosta skup, mada ni IR nije jeftin, ali je makar pristupacniji, pa ako bi neko mogao da mi objasni razliku izmedju njih. koliko je jedan bolji od drugog i u cemu.

i jos jednom se zahvaljujem unapred svima koji pomognu.

A legija od tebe i dalje ocekujem odgovor. bas me zanima objasnjenje...
Pozdrav iz ZEMUNA!!!
 
Odgovor na temu

ddz
Dušan Dželebdžić
Pravni fakultet UUB
Beograd

Član broj: 3272
Poruke: 711
*.sbb.co.yu



Profil

icon Re: I opet taj T610. jos samo par informacija. molim za pomoc01.05.2004. u 09:17 - pre 243 meseci
Bluetooth je bolji od IRa jer ima veći domet, trebalo bi da je brži protok, a i telefon i komp ne moraju da se "gledaju", tj. ne moraš da usmeriš jedan port u drugi.

Poenta daljinskog se sasvim gubi u IR varijanti, zbog malog dometa i činjenice da sve vreme treba da budu povezani. Pored toga, sa BTom možeš čak i da koristiš komp kao handsfree. Mnogo je dobra fora i kad zapišeš nečiji broj u gradu, dođeš kući, Send contact / Via Bluetooth i eto ti kontakta u Outlooku. Ne znam koliko ti sve to treba, pričam ti sa čime sam se sve igrao. :)

Ako već daješ 220€ za telefon, ne verujem da bi ti bio problem da dodaš još 2000 din za BT adapter.
If you can't beat your computer at chess, try kickboxing.
 
Odgovor na temu

elektro
Jaksa Suzic
tehnicki sekretar
Zemun

Član broj: 560
Poruke: 41
*.vdial.verat.net

ICQ: 58003828


Profil

icon Re: I opet taj T610. jos samo par informacija. molim za pomoc01.05.2004. u 09:32 - pre 243 meseci
To je tacno. Ipak cu maznuti Bluetooth. To bi bilo sve za sada. DDZ, hvala na pomoci.
Pozdrav iz ZEMUNA!!!
 
Odgovor na temu

ddz
Dušan Dželebdžić
Pravni fakultet UUB
Beograd

Član broj: 3272
Poruke: 711
*.sbb.co.yu



Profil

icon Re: I opet taj T610. jos samo par informacija. molim za pomoc01.05.2004. u 23:18 - pre 243 meseci
Pregledaj samo pre kupovine poruke o MSI Bluetooth adapteru. Izgleda da postoje dve vrste, pošto sam ja svojim prezadovoljan, a gomila ljudi je dobila dongle bez odgovarajućeg softvera.
If you can't beat your computer at chess, try kickboxing.
 
Odgovor na temu

elektro
Jaksa Suzic
tehnicki sekretar
Zemun

Član broj: 560
Poruke: 41
*.vdial.verat.net

ICQ: 58003828


Profil

icon Re: I opet taj T610. jos samo par informacija. molim za pomoc02.05.2004. u 23:45 - pre 243 meseci
A gde si ti kupio svoj? I koja je on vrsta? Izvini sto te gnjavim, ali treba da odem u utorak ili sredu da kupim i fon i Bluetooth, a jos ne znam ni gde ni koliko ce me tacno odrati. Imas li neku prodavnicu da mi preporucis?
Pozdrav iz ZEMUNA!!!
 
Odgovor na temu

ddz
Dušan Dželebdžić
Pravni fakultet UUB
Beograd

Član broj: 3272
Poruke: 711
*.sbb.co.yu



Profil

icon Re: I opet taj T610. jos samo par informacija. molim za pomoc03.05.2004. u 19:08 - pre 243 meseci
Kupio sam od jednog sa Sezama, ne znam da li jos uvek prodaje. Moj adapter je MSI BToes, bio je u plavoj kutiji koja je na sredini providna... ne znam kako da ti opišem, a nisam ni siguran ima li svrhe Samo pitaj u radnji pre kupovine da li možeš da vratiš ako ne radi, pošto si čuo da ima gomila faličnih. Ako krenu da k*njaju kako to nije politika firme, podseti ih da su prema Zakonu o obligacionim odnosima dužni da u roku od 7 dana vrate novac za robu koja ima skrivene mane. Meni je par puta upalilo
If you can't beat your computer at chess, try kickboxing.
 
Odgovor na temu

elektro
Jaksa Suzic
tehnicki sekretar
Zemun

Član broj: 560
Poruke: 41
*.vdial.verat.net

ICQ: 58003828


Profil

icon Re: I opet taj T610. jos samo par informacija. molim za pomoc03.05.2004. u 23:30 - pre 243 meseci
OK hvala, idem sutra da maznem i tel i BT, pa cu verovatno sledecu poruku pustiti u sredu ili cetvrtak, nadam se sa velikim osmehom na licu... E i ako sve uspe kako bi trebalo da uspe dodjem ti pice... Mislim na pice u nekom kaficu, a ne na pice (ribe)...
Pozdrav iz ZEMUNA!!!
 
Odgovor na temu

ddz
Dušan Dželebdžić
Pravni fakultet UUB
Beograd

Član broj: 3272
Poruke: 711
*.sbb.co.yu



Profil

icon Re: I opet taj T610. jos samo par informacija. molim za pomoc04.05.2004. u 08:10 - pre 243 meseci

If you can't beat your computer at chess, try kickboxing.
 
Odgovor na temu

_dado_
R.S.

Član broj: 26036
Poruke: 11
*.teol.net



Profil

icon Re: I opet taj T610. jos samo par informacija. molim za pomoc06.05.2004. u 16:22 - pre 243 meseci
I ja imam T610 ali nazalost uz njega sam dobio i kabl (bez ikakvih programa i sl.) i sad mi treba neki alat za komunikaciju sa pc-om..Molim vas za pomoc.Hvala.
 
Odgovor na temu

elektro
Jaksa Suzic
tehnicki sekretar
Zemun

Član broj: 560
Poruke: 41
*.verat.net

ICQ: 58003828


Profil

icon Re: I opet taj T610. jos samo par informacija. molim za pomoc06.05.2004. u 17:00 - pre 243 meseci
hmm, pa pazi kao sto vidis ja sam pokrenuo ovu temu, sto znaci da ne znam nesto puno o ovome, ali koliko je meni poznato sa programom Send File 2 bi mogao da ubacujes melodije, i slike. mozes ga skinuti sa sledece adrese
http://www.irwebonline.net/son...610/applications/sendfile2.zip
inace radio sam sa kablicem i to bas preko pomenutog programa, i nisam bas nesto zadovoljan. tako da ti savetujem da ustekas 2000 din, i kupis BT... Veruj mi mnogo je mocan.
Pozdrav iz ZEMUNA!!!
 
Odgovor na temu

elektro
Jaksa Suzic
tehnicki sekretar
Zemun

Član broj: 560
Poruke: 41
*.verat.net

ICQ: 58003828


Profil

icon Re: I opet taj T610. jos samo par informacija. molim za pomoc06.05.2004. u 17:33 - pre 243 meseci
EJ DDZ, sve sam uspesno obavio. i to sam cak uspeo da nadjem BT kao tvoj, e sad me samo zanima kako da ostvarim ono zadovoljstvo o kome si mi pricao (da ga koristim kao daljinac). aj kad budes imao vremena posalji mi na mail malo detaljnije uputstvo. znaci koji program je najbolji (inace FMA mi ne radi, ne znam zasto), i kako da ga koristim... inace nisam zaboravio na pice, dobijas sigurno, jos samo kad bih ovo uspeo da izvedem... inace mail mi je [email protected]
E, i hvala unapred, samo imaj na pameti da sam bas nestrpljiv, pa imaj malo milosti sto se vremena tice...
Pozdrav iz ZEMUNA!!!
 
Odgovor na temu

ddz
Dušan Dželebdžić
Pravni fakultet UUB
Beograd

Član broj: 3272
Poruke: 711
*.sbb.co.yu



Profil

icon Re: I opet taj T610. jos samo par informacija. molim za pomoc06.05.2004. u 20:47 - pre 243 meseci
Poslaću ovde celo uputstvo, pošto vidim po ostalim forumima da ljudi često imaju problema.

Prvo, skini (ako već nisi) NAJNOVIJU verziju programa. FMA je program koji se konstantno razvija i kao rezultat toga neke verzije mogu da budu prepune bagova.

Proveri na koji način se povezuješ. Kao način veze nemoj da izabereš Bluetooth, nego virtuelni serijski port koji ti se pojavio kad si instalirao softver za BT.
Da bi saznao na koji port ti se vezuje telefon uključi BT na telefonu, klikni desnim tasterom na Bluetooth ikonicu u tray-u, pa na Quick Connect, Bluetooth Serial Port, T610 Serial Port 1. Posle par sekundi dobićeš poruku tipa: "T610 connected to COM6". Na kraju samo otvori u FMA Tools/Options, Connection i tu izaberi taj serijski port. Zatvori program, startuj ga ponovo i vidi da li će se konektovati.

Ako se program sada poveže sa telefonom, veći deo posla je završen.

Sad idemo na daljinski:
Idi opet na fma.sourceforge.net, pa na downloads i skini najnoviju verziju Float's Media Control. Kad si već tu, mozes i da skines Winamp control, i neki od skriptova.

Float's media contol je bitan, jer preko njega skriptovi kontrolišu programe na kompu. Skriptovi su bitni, jer kontrolišu media control :) Instalacija svega je jako prosta, Media Control se instalira preko setup fajla a skriptovi se samo otpakuju iz arhive. Za instalaciju skriptova imaš detaljno uputstvo upakovano uz svaki skript.

Ja koristim skript CarpeDi3m, ima sve što mi treba, i još mnogo toga što mi verovatno nikad u životu neće zatrebati :)

Za upravljanje kompjuterom postoji još nekoliko programa, ali prednost FMA je u tome što istovremeno možeš da radiš i druge stvari na relaciji PC<->telefon, kao što je preturanje po imeniku ili slanje SMSova.

Aj' pa javi šta si uradio :)
If you can't beat your computer at chess, try kickboxing.
 
Odgovor na temu

elektro
Jaksa Suzic
tehnicki sekretar
Zemun

Član broj: 560
Poruke: 41
*.vdial.verat.net

ICQ: 58003828


Profil

icon Re: I opet taj T610. jos samo par informacija. molim za pomoc07.05.2004. u 23:33 - pre 243 meseci
Auh... Posle dosta mucenja uspesno sam odradio sve... Ili mi se bar tako cini. I za divno cudo sve to i RADI... Imam daljinac za komp, imam fenomenalan mob, imam malo losiju kamericu, i to sve u jednom. E DDZ, hvala, nista ne bih uspeo bez tvoje pomoci...
A znas li mozda gde mogu da se skinu igrice (ali ne java, one su bas ocajne) ali da nisu demo izdanja?
Pozdrav iz ZEMUNA!!!
 
Odgovor na temu

ddz
Dušan Dželebdžić
Pravni fakultet UUB
Beograd

Član broj: 3272
Poruke: 711
*.sbb.co.yu



Profil

icon Re: I opet taj T610. jos samo par informacija. molim za pomoc07.05.2004. u 23:58 - pre 243 meseci
Ja sam na KaZaA nasao jednu arhivu sa 300 igrica za T610, ima dosta dobrih. Samo otvori Kazu i otkucaj "mophun games" ili ".mpn" i dobices puno rezultata.
If you can't beat your computer at chess, try kickboxing.
 
Odgovor na temu

elektro
Jaksa Suzic
tehnicki sekretar
Zemun

Član broj: 560
Poruke: 41
*.vdial.verat.net

ICQ: 58003828


Profil

icon Re: I opet taj T610. jos samo par informacija. molim za pomoc10.05.2004. u 00:23 - pre 243 meseci
Naravno, sada kao za inat ne mogu dobiti kazu. Stara ne moze da se konektuje (u objasnjenju na sajtu pise da stare ne mogu, nego se mora skinuti najnovija), a ta najnovija zahteva on-line registraciju, a normalno, meni je veza uzasna, tako da nista od toga... Imas li neko resenje?

Nego DDZ, zar ti se ne cini da se ovo pretvorilo u priv chat? izgleda da niko nema nista pametno da doda na sve ovo...
Ljudi neki dobar sajt gde se mogu skinuti igrice za T610??? Slobodno ucestvujte, ne ujedamo...
Pozdrav iz ZEMUNA!!!
 
Odgovor na temu

ddz
Dušan Dželebdžić
Pravni fakultet UUB
Beograd

Član broj: 3272
Poruke: 711
*.sbb.co.yu



Profil

icon Re: I opet taj T610. jos samo par informacija. molim za pomoc10.05.2004. u 22:43 - pre 243 meseci
Okačio sam jednu arhivu na http://us.f1f.yahoofs.com/bc/2...er/mophun.rar?bfrt_nABaHpyihVe

Ne znam koliko dugo će raditi link, požuri(te).
If you can't beat your computer at chess, try kickboxing.
 
Odgovor na temu

elektro
Jaksa Suzic
tehnicki sekretar
Zemun

Član broj: 560
Poruke: 41
*.vdial.verat.net

ICQ: 58003828


Profil

icon Re: I opet taj T610. jos samo par informacija. molim za pomoc10.05.2004. u 23:17 - pre 243 meseci
znaci strasno... da li je moguce da je link pukao vec posle pola sata. aj molim te ako ti nije problem posalji mi na mail.
Pozdrav iz ZEMUNA!!!
 
Odgovor na temu

[es] :: GSM - upotreba :: I opet taj T610. jos samo par informacija. molim za pomoc

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6600 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.