Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Overklokovanje (PPro na 200MHz)

[es] :: Overclocking & Modding :: Overklokovanje (PPro na 200MHz)

[ Pregleda: 4526 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kajla
Milorad Janković
Beograd

Član broj: 445
Poruke: 909
*.dial.InfoSky.Net



+2 Profil

icon Overklokovanje (PPro na 200MHz)05.01.2002. u 18:43 - pre 270 meseci
Imam PPro na 200MHz i hteo bi da overklokujem na 300MHz kako da vidim da li je to moguce. (samo da napomenem da nemam nikakvu dokumentaciju za mboard)

poz.

[Ovu poruku je menjao kajla dana 08.01.2002 u 12:30 PM GMT]

[Ovu poruku je menjao boki dana 16.01.2004. u 16:14 GMT]
 
Odgovor na temu

FireBallKiller
Nemanja Obradovich
Loznica

Član broj: 815
Poruke: 303
*.verat.net

ICQ: 130325416


Profil

icon Re: Overklokovanje06.01.2002. u 17:14 - pre 270 meseci
Citat:
kajla:
Imam PPro na 200MHz i hteo bi da overklokujem na 300MHz kako da vidim da li je to moguce. (samo da napomenem da nemam nikakvu dokumentaciju za mboard)

poz.


Ja pishem naucno-istrazivacki rad o over-clockovanju, ali se sa Ppro procesorima nikad nisam sretao pa i nisam ni `clockovao. Ukoliko je overclock uopste moguc, verovatno bi se izvodio podizanjem clocka magistrale (pretpostavljam da je multiplier zakljucan). Ako bi pronashao neku dokumentaciju o ploci, mozda... Ali ovako slaba vajda. I pitanje je koliko bi dobio u brzini, a izgubio u stabilnosti i radnom veku vec u matorog Ppro-a, ako je tako nesto uopste moguce.

Ja ti takav potez ne bih preporucio, jer ima dosta likova koji obozavaju Ppro pogotovo da ga trpaju u dual ploce i koriste kao relativno jeftine servere. Pokushaj da ga komplet sa plocom prodash, dodash jeosh neshto i kupish Duronce sa nekom abit ili giga plocom,kojim bi mogao da se igrash kolockovanja po ceo dan (ako ti je to cilj).
 
Odgovor na temu

kajla
Milorad Janković
Beograd

Član broj: 445
Poruke: 909
*.dial.InfoSky.Net



+2 Profil

icon Re: Overklokovanje06.01.2002. u 18:15 - pre 270 meseci
Citat:
FireBallKiller:
Citat:
kajla:
Imam PPro na 200MHz i hteo bi da overklokujem na 300MHz kako da vidim da li je to moguce. (samo da napomenem da nemam nikakvu dokumentaciju za mboard)

poz.


Ja pishem naucno-istrazivacki rad o over-clockovanju, ali se sa Ppro procesorima nikad nisam sretao pa i nisam ni `clockovao. Ukoliko je overclock uopste moguc, verovatno bi se izvodio podizanjem clocka magistrale (pretpostavljam da je multiplier zakljucan). Ako bi pronashao neku dokumentaciju o ploci, mozda... Ali ovako slaba vajda. I pitanje je koliko bi dobio u brzini, a izgubio u stabilnosti i radnom veku vec u matorog Ppro-a, ako je tako nesto uopste moguce.

Ja ti takav potez ne bih preporucio, jer ima dosta likova koji obozavaju Ppro pogotovo da ga trpaju u dual ploce i koriste kao relativno jeftine servere. Pokushaj da ga komplet sa plocom prodash, dodash jeosh neshto i kupish Duronce sa nekom abit ili giga plocom,kojim bi mogao da se igrash kolockovanja po ceo dan (ako ti je to cilj).

Šta mislis koliko bi mogao da dobijem za PPro 200MHz i 128RAM-a (pošto ako menjam ploču morao bi da kupim novi RAM).

poz.
 
Odgovor na temu

kajla
Milorad Janković
Beograd

Član broj: 445
Poruke: 909
*.dial.InfoSky.Net



+2 Profil

icon Re: Overklokovanje06.01.2002. u 18:57 - pre 270 meseci
Ja kad sam kupovao ovaj PPro rekli su mi da na ploču mogu da se stave dva procesora da li je to tačno?

poz.
 
Odgovor na temu

FireBallKiller
Nemanja Obradovich
Loznica

Član broj: 815
Poruke: 303
*.verat.net

ICQ: 130325416


Profil

icon Re: Overklokovanje06.01.2002. u 20:58 - pre 270 meseci
Jedini Ppro racunari koje sam vidjao bili su dual-processorski (znaci 2 procesora na ploci), i neki likovi iz loznice su ih izvozili u bosnu. Ukoliko ploca poseduje dva soceta (lezista) za processor- naravno da je moguce!!!
Za cene cu se raspitati kad izadjem iz ove Bozicne frke.
Poz.
 
Odgovor na temu

kajla
Milorad Janković
Beograd

Član broj: 445
Poruke: 909
*.dial.InfoSky.Net



+2 Profil

icon Re: Overklokovanje07.01.2002. u 10:49 - pre 270 meseci
Citat:
FireBallKiller:
Jedini Ppro racunari koje sam vidjao bili su dual-processorski (znaci 2 procesora na ploci), i neki likovi iz loznice su ih izvozili u bosnu. Ukoliko ploca poseduje dva soceta (lezista) za processor- naravno da je moguce!!!
Za cene cu se raspitati kad izadjem iz ove Bozicne frke.
Poz.

Pa ja sam baš juče otvarao komp i gledao ploču, i nisam video dva ležišta za CPU...samo jedno ležište na kome je hladnjak(izgleda da su me ovi zajebali kad sam kupovao komp)

poz.
 
Odgovor na temu

kajla
Milorad Janković
Beograd

Član broj: 445
Poruke: 909
*.dial.InfoSky.Net



+2 Profil

icon Re: Overklokovanje08.01.2002. u 11:05 - pre 270 meseci
http://www4.tomshardware.com/g...verclocking/overclock-10.html:
Overclocking the Intel Pentium Pro

The Intel Pentium Pro still doesn't seem to be a popular CPU for overclocking. This is really not fair to the powerful PPro since this CPU works just as well as the Pentium for overclocking.

The first letdown seems to be the lack of any available motherboard for this CPU that runs at a 75 or 83 MHz bus speed. Hence you'll have to stick to the good old 50, 60 and 66 MHz settings. For the PPro the same methods are valid as for the Pentium - first try improving your bus speed.

A PPro150 or a PPro 180 doesn't deserve to run at the puny bus speed of 50 or 60 MHz. They are screaming to be overclocked to the 66 MHz bus speed and will reward you with a considerable performance increase and a high reliability.

Pentium Pro at 1st choice 2nd choice
150 MHz 166 MHz @ 2.5 x 66 MHz
180 MHz 233 MHz @ 3.5 x 66 MHz 200 MHz @ 3 x 66 MHz
200 MHz 266 MHz @ 4 x 66 MHz 233 MHz @ 3.5 x 66 MHz


I admit, that it will be tough, to get a PPro180 to 233 MHz and a PPro 200 to 266 MHz, but it's worth a try. The second choices however work out in most of the cases and the PPro 150 runs great at 166 MHz. The problem with the PPro is the difficulty to adjust things. Here the SoftMenuTM technology is a let down, because it wouldn't let you choose 233 or 266 MHz. You can't adjust the voltage either, because the motherboards adjusts it by itself or more by a VRM module. Nevertheless the PPro is a worthy overclockable CPU!


poz.

 
Odgovor na temu

[es] :: Overclocking & Modding :: Overklokovanje (PPro na 200MHz)

[ Pregleda: 4526 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.