Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

This is the final take over the Web

[es] :: Advocacy :: This is the final take over the Web

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6613 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
199.171.112.*



+6 Profil

icon Re: This is the final take over the Web30.04.2004. u 16:40 - pre 243 meseci
"Kliktanje" olakšava stvari koje su ionako lake - recimo u programiranju ćeš mnogo brže da "nacrtaš" neku formu nego da ispišeš kod koji bi generisao te iste kontrole, ali i kod za to je sam po sebi trivijalan. Za "prave koske" ne postoje nikakvi čarobnjaci i tu znanje brzo dođe do izražaja.

Slično je i u administraciji: verovatno je lakše konfigurisati npr file server pomoću miša i dijaloga nego kopajući po config fajlovima, ali suština je da moraš da znaš šta podešavaš i u jednom i u drugom slučaju.
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
199.171.112.*



+6 Profil

icon Re: This is the final take over the Web30.04.2004. u 16:51 - pre 243 meseci
Citat:
Gojko Vujovic:
Pa nije bolje ukoliko je jednostavnije i lakse. Time obarate cene radnim mestima. Hiperprodukcija 'strucnjaka' koji znaju da klikcu.


Ne mogu da odolim a da ne primetim jedu sitnicu: "slobodari" se oduševljavaju besplatnim software-om, a ovamo se plaše da im "previše jednostavni" Windows ne ugrozi cenu rada.

Opet dvostruki standardi: programeri (gurui) da rade besplatno, a administratori da skupljaju kajmak.
 
Odgovor na temu

brcha
Filip Brčić
Beograd, Serbia

Član broj: 440
Poruke: 436

Jabber: brcha@kdetalk.net
ICQ: 40994923
Sajt: brcha.com


+2 Profil

icon Re: This is the final take over the Web30.04.2004. u 17:15 - pre 243 meseci
Citat:
Dragi Tata:
"Kliktanje" olakšava stvari koje su ionako lake - recimo u programiranju ćeš mnogo brže da "nacrtaš" neku formu nego da ispišeš kod koji bi generisao te iste kontrole, ali i kod za to je sam po sebi trivijalan. Za "prave koske" ne postoje nikakvi čarobnjaci i tu znanje brzo dođe do izražaja.

Naravno da je lakše crtkati UI nego ga kodirati ručno. Niko to nije ni dovodio u pitanje (valjda). Ali opet, deo koda ipak mora da se napiše i ručno, zar ne? UML ipak nije na tom nivou da ja nacrtam klase i use-case-ove, a on da mi izgeneriše ceo kod :)

Citat:
Slično je i u administraciji: verovatno je lakše konfigurisati npr file server pomoću miša i dijaloga nego kopajući po config fajlovima, ali suština je da moraš da znaš šta podešavaš i u jednom i u drugom slučaju.


E, sa ovime se već ne bih složio. Jeste lakše, ali mi se čini da je ipak bolje znati i kako se kopa po config fajlovima (ili win registry). Ovo GUI konfigurisanje je brzo i efikasno do nekog nivoa, a od nekog nivoa više ne može da se koristi nego neki detalji moraju ručno da se dorade. Barem je tako u 90% slučajeva, koliko se meni čini...
... and the aliens sent an android down to earth, to slow down mankind's development
... and they named it Bill Gates.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: This is the final take over the Web01.05.2004. u 03:22 - pre 243 meseci
Citat:
Što se tiče XML user interface-a, GladeXML već duže vreme postoji i sasvim lepo radi. Pravio sam aplikacije i u C-u i u C++-u i u C#-u, perl-u, python-u koristeći te glade-ove xml fajlove (.glade doduše) i sve sasvim korektno radi. XAML i XUL su u suštini isto to, koliko se meni čini...


Sad, ja nisam upoznat sa GladeXML, ali evo šta kaže čovek koji radi MyXAML:

Citat:
XAML looks up Members with Reflection ... so You can easily plug your controls into it ... Try that with glade (or *if* you can write your own control in gtk, then try that).

Most people in .NET use custom controls ... For example all DotGNU's controls are owner drawn and do not depend on any native toolkit controls . So it'd run anywhere from a mobile phone running on a custom windowing system (think symbian) or a Zaurus with FrameBuffer drivers -- provided someone sits down and ports the Graphics object to draw lines and fill rectangles.

Even the MDI is based on custom drawing (ok, it looks kinda ugly when a windows titlebar appears for a MDI form when the rest is all in bluecurve, but the Qt themer will fix that)


Druga stvar, to što nešto postoji odavno, ništa ne znači ako nije prisutno na tržištu značajno. Ovakve stvari su retkost sada, a posle Longhorna će verovatno biti uobičajena ponuda. Naravno, sve to zbog pozicije koju MS ima na tržištu (i pod uslovom da Longhorn bude prihvaćen kao i ostali Windows-i).
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: This is the final take over the Web01.05.2004. u 03:48 - pre 243 meseci
Citat:
Jeste lakše, ali mi se čini da je ipak bolje znati i kako se kopa po config fajlovima (ili win registry). Ovo GUI konfigurisanje je brzo i efikasno do nekog nivoa


A koji je to nivo poznavanja instalacije potreban da bi se koristila aplikacija? Čemu to, samo instaliranje, da bude komplikovano? Aplikaciju većina ljudi i stavlja zbog nje same, a instalacija je tu samo nužni proces koji prethodi korišćenju iste, zar ne? Niko te ne sprečava da ti posle kopaš po fajlovima i slično --- ako ti to treba, ali ako ne..?

Dalje, nepotrebno se sada priča o konfigurisanju stvari kao što su web ili ftp serveri. Takve stvari još uvek zahtevaju mnogo više znanja, ali kakve veze to ima sa korišćenjem neke poslovne aplikacije?

Radi se o tome da će mnoge aplikacije koje su dostupne preko web-a dobiti mnogo mnogo napredniji GUI. Naravno, samim tim se otvara i mogućnost da razne aplikacije koje danas nisu tako dostupne (zbog ipak siromašnog web interfejsa), budu ponuđene ovom tehnologijom.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
217.26.67.*

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: This is the final take over the Web01.05.2004. u 10:06 - pre 243 meseci
Citat:
brcha:
E, sa ovime se već ne bih složio. Jeste lakše, ali mi se čini da je ipak bolje znati i kako se kopa po config fajlovima (ili win registry). Ovo GUI konfigurisanje je brzo i efikasno do nekog nivoa, a od nekog nivoa više ne može da se koristi nego neki detalji moraju ručno da se dorade. Barem je tako u 90% slučajeva, koliko se meni čini...

Pa ja se opet ne bi slozio da je nemoguce sve podesiti iz grafickog okruzenja, ti si barem programer a na unixima dosta je cest slucaj da se wraperuje neki konzolni program primer(nmap i nmapfe). Isto tako sve opcije koje imas mozes na neki naci na wrapujes, tipa za jedan parametar ako imas 5-6 podesavanja uvek mozes da stavis jedan combo box i tu poredjas sve opcije i tako za svaki parametar eventualno za neke koji imaju ip adresu uvalis neki edit box i na kraju sve to grupises po tabovima i imas sve u kompletu ne treba ti editor. Naravno da je dobro imati i mogucnost podesavati sve to iz editora zbog recimo remote administracije.
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.vdial.verat.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: This is the final take over the Web02.05.2004. u 09:53 - pre 243 meseci
degojs je u pravu ovde se pricalo o hiperprodukciji korisnika koji znaju da klikcu i uopste tema windows vs linux pre bi rekao da se radi o programeri vs administratori
 
Odgovor na temu

blaza
n/a

Član broj: 961
Poruke: 743
*.vdial.verat.net



+3 Profil

icon Re: This is the final take over the Web02.05.2004. u 10:58 - pre 243 meseci
Nakon pazljivog citanja, vidim da sam promasio temu kojoj thred konvergira, te sam obrisao prethodnu poruku. :)
O_o
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: This is the final take over the Web02.05.2004. u 11:18 - pre 243 meseci
Pa dobro Deki, to sa kliktanjem i jeste deo ovog što najavljuju - bogatiji korisnički interfejs..

Citat:
te sam obrisao prethodnu poruku

Te sad i ja moram da brišem svoju, a onda će i Deki morati svoju, pa još i ja ovu.. :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: This is the final take over the Web

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6613 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.