Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da sliku sa kompa prenesem na tv ekran

[es] :: Windows desktop :: Kako da sliku sa kompa prenesem na tv ekran

[ Pregleda: 3670 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

m4rk0
Marko Vasic
dipl. ecc.
Majur

Član broj: 25075
Poruke: 1740
*.ptt.yu

Sajt: www.tutoriali.org


+2 Profil

icon Kako da sliku sa kompa prenesem na tv ekran26.04.2004. u 17:14 - pre 243 meseci
Imam v-stream 878 tv karticu i zanima me kako da sliku sa kompa prenesem na tv ekran, to jest koji mi kabal za to treba i gde da ga prikljucim.

Uzgred : Tv ima sledece ulaze - video-in-audio i scart, a kompjuter tj. tv kartica :
audio in ,audio out , fm in, remote in, AV in , TV cable in.
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
*.ptt.yu



+4 Profil

icon Re: Kako da sliku sa kompa prenesem na tv ekran26.04.2004. u 17:19 - pre 243 meseci
Citat:
m4rk0:
...a kompjuter tj. tv kartica : audio in ,audio out , fm in, remote in, AV in , TV cable in.


??
 
Odgovor na temu

m4rk0
Marko Vasic
dipl. ecc.
Majur

Član broj: 25075
Poruke: 1740
*.ptt.yu

Sajt: www.tutoriali.org


+2 Profil

icon Re: Kako da sliku sa kompa prenesem na tv ekran26.04.2004. u 17:25 - pre 243 meseci
To sto sam napisao su ulazi i izlazi na tv kartici
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
*.ptt.yu



+4 Profil

icon Re: Kako da sliku sa kompa prenesem na tv ekran26.04.2004. u 17:27 - pre 243 meseci
pa zato i kazem ?? :)
ne mozes na tv ako imas samo audiou out :)
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
*.ptt.yu



+4 Profil

icon Re: Kako da sliku sa kompa prenesem na tv ekran26.04.2004. u 17:32 - pre 243 meseci
a sta ce ti uopste sa tv karte na tv?
da ne mislis na gledanje divxa na tv?
za to ti ne treba tuner, samo graficka da ima tv izlaz...
 
Odgovor na temu

m4rk0
Marko Vasic
dipl. ecc.
Majur

Član broj: 25075
Poruke: 1740
*.ptt.yu

Sajt: www.tutoriali.org


+2 Profil

icon Re: Kako da sliku sa kompa prenesem na tv ekran26.04.2004. u 17:56 - pre 243 meseci
Imam dosta snimljenih spotova na kompu pa je sigurno bolje gledati na 72cm nego na 17 inca. A imam i graficku sa tv izlazom pa problem mogu resiti,samo mi reci koji mi ulaz treba na tv-u i kako izgleda kabal za povezivanje.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Kako da sliku sa kompa prenesem na tv ekran26.04.2004. u 18:25 - pre 243 meseci
Treba ti video out na grafickoj i video in na TV-u.Kakav OUT (izlaz) imas na na grafickoj kao i kakav IN (Ulaz) imas na TV-u utice na to koji ces kabl koristiti.Nisi naveo koju graficku imas, ali na novijim grafickim od izlaza uglavnom imas S-VHS izlaz, a na vecini TV-a imas CINC ulaz, pa ti takav kabl i treba.Ako je CINC-CINC varijanta onda uxzmi takav kabl.Isto to moras da uradis i za zvuk tako sto ces iz zvucne karte (izlaz) nakaciti na TV AUDIO IN (treba da imas dva, levi i desni).Naravno zvuk mozes vezati i na muzicku liniju (sto preporucujem) tako sto ces iz zvucne karte (izlaz) dovesti na ulaz muzicke linije (ako ga ima naravno, a trebalo bi da ima).Tu ti treba kabl bananica (po mogucstvu stereo) - DOUBLE-CINC.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Kako da sliku sa kompa prenesem na tv ekran26.04.2004. u 18:28 - pre 243 meseci
E da, za to povezivanje mozes koristiti i skart ako ti je to laksa varijanta i dovesti i video i audio na TV.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

m4rk0
Marko Vasic
dipl. ecc.
Majur

Član broj: 25075
Poruke: 1740
*.ptt.yu

Sajt: www.tutoriali.org


+2 Profil

icon Re: Kako da sliku sa kompa prenesem na tv ekran26.04.2004. u 18:37 - pre 243 meseci
Graficka mi je geForce 4 i ima s-vhs izlaz , a na tv-u imam skart.Jel to OK.?
Kako sam ja ukapirao potreban mi je kabal koji sa jedne strane moze da se ushteka na skart a sa druge na s-vhs.



PS.
A liniju sam vec ranije povezao sa racunarom i to je najbolja stvar.
Zvuk je fascinantan.

 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Kako da sliku sa kompa prenesem na tv ekran26.04.2004. u 19:27 - pre 243 meseci
Pa trebalo bi da si uz karticu dobio kabl, i to S-VHS sa jedne, a CINC sa druge strane, posto si pomenuo da tvoj TV ima VIDEO IN i SKART odvojeno znaci da je taj VIDEO IN cinc, sto u prevodu znaci da ti nikakav drugi kabl nije potreban.E sad posto si resio pitanje zvuka, najjednostavnije resenje ti je da samo ustekas S-VHS dzek u graficku, a CINC sa druge strane u VIDEO IN na TV-u i resen problem, da se ne zezas sa skartom.Postoji univerzalno resenje sa skartom (univerzalni skart prikljucak koji sa zadnje strane ima prikljucak za 3 cinca - audio l, audio r i video i S-VHS) koje mozes upotrebiti i u slucaju da imas kabla S-VHS prema CINC ili S-VHS prema S-VHS.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Kako da sliku sa kompa prenesem na tv ekran

[ Pregleda: 3670 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.