Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

'Zamrzavanje' gnoma

[es] :: Linux :: 'Zamrzavanje' gnoma

[ Pregleda: 2069 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mzoran
Niš, Srbija

Član broj: 9700
Poruke: 26
*.vdial.verat.net



Profil

icon 'Zamrzavanje' gnoma20.04.2004. u 21:47 - pre 243 meseci
Konfiguracija: Athlon XP 1800, Gigabyte KT400 ploča, 256 MB RAM, ASUS Nvidia GeForce 4 MX400,
USB SmartLink modem, zvučna integrisana na ploči (modul VIA 82 cxxx_audio).
Sistem je RedHat Linux 9.0, kernel 2.4.20-8, window manager je GNOME 2.0, a file manager Nautilus.
/ je instaliran na /dev/hda7 a swap na /dev/hda8.

Problem je u tome što je sistem vrlo nestabilan, a ne mogu da utvrdim u čemu je stvar.
Naime posle nekih 1-1.5 h rada sistem se blokira i pomaže jedino gašenje X-a (ctrl+alt+backspace)
i restart. Imam instalirane nvidia drivere (pkg1.run fajl sa nvidijinog sajta) i rade odlično
(bar ja ne vidim probleme - screensaveri lete, a i tux racer). Sumnjam da je problem u
nautilusu. Recimo, štikliram da mi prikaže hidden fajlove - on pukne. Desni klik na README fajl
pa Open With gedit - opet pukne. Ali nije samo to. Jednom je pukao kad sam hteo da promenim
sound event za startup Linuxa, drugi put kada sam pokušao da dodam novi keyboard layout.
Isključivao sam procese koji se startuju u runlevelu 5. Ostali su:
gpm, iptables, keytable, kudzu, network, random, sgi_fam, sshd i xinetd.

Kada se digne sistem iskorišćeno je 155 MB RAM-a (od 256).

Ima li neko ideju šta bi ovo moglo da bude ?
Da li mi treba neki patch ya GNOME ?
 
Odgovor na temu

L I L I T
nadmin

Član broj: 2437
Poruke: 868
*.sbb.co.yu

Jabber: lilit@elitesecurity.org
Sajt: www.geekchix.org


Profil

icon Re: 'Zamrzavanje' gnoma21.04.2004. u 02:10 - pre 243 meseci
Moja preporuka ti je da probaš s novijim gnomom,trenutno je aktuelna 2.6 verzija.
Sećam se da u starijim verzijama (tipa 2.0) da je nautils baš imao sklonosti ka pucanju ....
Ja sam imala sličan problem,da mi se zbog gnoma zamrzavao čitav sys,i jedino je pomagalo restart dugme,što je svakako gora situacija od ove ;-)
 
Odgovor na temu

brcha
Filip Brčić
Beograd, Serbia

Član broj: 440
Poruke: 436

Jabber: brcha@kdetalk.net
ICQ: 40994923
Sajt: brcha.com


+2 Profil

icon Re: 'Zamrzavanje' gnoma21.04.2004. u 03:06 - pre 243 meseci
Po svemu sudeci to je problem do gnometa. Update bi trebalo da pomogne. Ne verujem da te neki daemon zeza kad otvoris gedit.
Koliki ti je swap? Mislim, mozda ti se napuni memorija i swap, pa zato pukne. Sa druge strane, ako ti sa sat i po napuni 100MB RAMa i ceo swap, onda tu postoji i neki drugi problem.
Probaj da nadjes neki novi gnome (odn probaj da nadjes link na kome mozes brzo da ga skines, kao sto je na primer racunski centar na .ac mrezi ili nesto slicno).
... and the aliens sent an android down to earth, to slow down mankind's development
... and they named it Bill Gates.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: 'Zamrzavanje' gnoma

[ Pregleda: 2069 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.