Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Embedding fonta u dokument

[es] :: Office :: Word :: Embedding fonta u dokument

[ Pregleda: 1106 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stameni
Ivan Stamenković

Član broj: 6739
Poruke: 538



+9 Profil

icon Embedding fonta u dokument28.01.2023. u 14:59 - pre 14 meseci
Windows je XP, a Word je Microsoft Word 2003 (Ako se pitate zašto toliko matore verzije, odgovor je -- sve lepo radi Na računar je instaliran VMware, tako da mogu da poteram koliko hoću Wordova

Elem, na drugoj temi ( https://www.elitesecurity.org/...i-za-Win-sa-pravilnim-kurzivom ) dobio sam preporuku za korišćenje fontova Resavska BG i Resavska BG Sans. Fontove sam skinuo i bez roblema instalirao u XP, i vrlo lepo se vide u Wordu.

Međutim, hteo sam da ove fontove embedujem u dokument, tako da tekst sa ovim fontovima mogu da koristim i na računarima na kojima nisu instalirani.

Hodogram je sledeći: Tools / Options / tab Save, a potom sam napravio modifikacije prema slici u prilogu.

Kada ovako pripremim dokument i snimim ga, bez obzira na ova podešavanja u Wordu, pod drugom virtuelnom mašinom "kritična" slova (poput t, p, g, d) ne vide se.

Dakle, kako ja da embedujem ove fontove tako da se vide i na računaru na kome nisu instalirani?

Da nije problem u tome što ovo nisu TTF-ovi, nego OTF-ovi?

F1, please...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

stameni
Ivan Stamenković

Član broj: 6739
Poruke: 538



+9 Profil

icon Re: Embedding fonta u dokument28.01.2023. u 15:48 - pre 14 meseci
Citat:
stameni: Da nije problem u tome što ovo nisu TTF-ovi, nego OTF-ovi?


Izgleda da je problem upravo u tome:

Citat:
Word can only embed fonts on your system that have been installed in the TTF format. If your font files are in the OTF format, you can't embed them in Word documents.


Glupost... Ali tako je.
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2700



+699 Profil

icon Re: Embedding fonta u dokument29.01.2023. u 03:04 - pre 14 meseci
Možda da konvertuješ OTF u TTF, npr. na ovom ili nekom sličnom servisu ili nađeš app: https://cloudconvert.com/otf-to-ttf

Mada, na tom drugom računaru (ili VM-u) pitanje je da li ćeš moći da menjaš sadržaj u dokumentu, nisam nikad testirao da li embedovanje fontova služi samo da se dokument vidi ispravno ili može i da se menja tekst. Kod PDF-a već znamo da font mora biti instaliran na sistemu da bi tekst mogao da se menja, iako je font embedovan.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

stameni
Ivan Stamenković

Član broj: 6739
Poruke: 538



+9 Profil

icon Re: Embedding fonta u dokument29.01.2023. u 12:51 - pre 14 meseci
Dakle, situacija je sledeća. OTF fontovi ne mogu da se embeduju. Od TTF-ova neki mogu, a neki ne mogu (ovi koji ne mogu su na neki način zaštićeni od, pretpostavljam, neke vrste zloupotrebe).

Od TTF-ova koji mogu da se embeduju, moguće su dve varijante: ili da embeduješ samo korišćene karaktere, ili da embeduješ ceo font. U ovom drugom slučaju možeš da edituješ tekst bez problema.

Pogledaj sličicu koju sam okačio, više govori od hiljadu reči
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2700



+699 Profil

icon Re: Embedding fonta u dokument29.01.2023. u 14:29 - pre 14 meseci
Najjednostavnije je da na svim računarima, gde će se raditi sa tim dokumentima, imaš instalirane potrebne fontove.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

stameni
Ivan Stamenković

Član broj: 6739
Poruke: 538



+9 Profil

icon Re: Embedding fonta u dokument31.01.2023. u 13:02 - pre 14 meseci
Po svoj prilici upravo ću tako i da uradim.

Hvala
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Word :: Embedding fonta u dokument

[ Pregleda: 1106 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.