Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Svetski rat u Ukrajini

elitemadzone.org :: MadZone :: Svetski rat u Ukrajini

Strane: << < .. 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 254121 | Odgovora: 3100 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bora Sonar
Napustio Forum

Član broj: 347539
Poruke: 19



+74 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini07.11.2023. u 07:27 - pre 6 meseci
To (ni)je baš demokratski. Glasajte šta hoćete i koga hoćete, mi iz Duboke države radimo onako kako smo oduvek radili. Demokratija je samo za neozbiljne zemlje.
 
Odgovor na temu

Manager

Član broj: 19063
Poruke: 67



+127 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini07.11.2023. u 10:01 - pre 6 meseci

Hoces reci i Tramp i Bajden su dva guza od istog doopeta zvanog Duboka Drzava?

Ako je tako, dobro je.
 
Odgovor na temu

stefanx

Član broj: 173226
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini07.11.2023. u 10:02 - pre 6 meseci
Posle toliko pogresnih poteza Bajdena rezultati poslednjih anketa i nisu toliko losi, steta sto ce sad na kraju pogresnim hendlovanjem izraelsko-palestinskog sukoba ostati i bez teorijske sanse za pobedu. Raspad sistema kad i Bernija AIPAC vrti po reklamama, tope se kao laburisti pod Starmerom.

Za neki ozbiljniji napredak obe ratne strane potrebno je angazovanje dodatnih par stotina hiljada vojnika, sto sukobljeni ne zele ili ne mogu da realizuju. Zato se nadajmo se da ce Trump i stedljivi Mike J. sledece godine ispuniti obecanja o prekidu sukoba.

Dovoljno ce biti samo da Trump&Co repriziraju film Mandat 1, preostali cinioci ce se samoregulistati.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8399
*.dynamic.sbb.rs.



+1353 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini07.11.2023. u 10:32 - pre 6 meseci
Citat:
Bora Sonar:
Evo ja sam snimio mp3 fajl i kompresovao ga tako da bude ispod 2MB, kako bih ga otpremio na ES. Možeš da otvoriš slobodno, YT neće da te zasipa sličnim sadržajem.
@Bora

Svaka čast na razobličavanju još jednog NATO-trola, trebalo je to i ranije uraditi, da vidimo koji će sada imati "problem" da uvide koji je razlog rata u Ukrajini, a sve u cilju nastavka promovisanja bizarne NATO propagande na ES-u.

Nego, tek sad vidim ovo:
Citat:
scoolptor: Nuklearnom projektilu treba 3 minuta da preleti Ukrajinu po najvecoj duzini. Projektili na ukrajiinskoj teritoriji uopste nisu potrebni, kada bi Amerika zelela da unisti Rusiju.
Momče, moraš biti baš mnooogo neobavešten ili do srži zadojen američkom propagandom da bi to izjavio.

Naravno da se ofanzivne rakete koje ciljaju Rusiju mogu postaviti i nešto dalje, mada i njima veoma prija postavljanje na granicu kako bi se praktično eliminisao svaki ruski PVO odgovor.

Ali glavna stvar u američkoj agresiji prema Rusiji a preko i pomoću Ukrajine NISU ofanzivne, nego DEFANZIVNE rakete koje NATO planira da stavi na rusku granicu.

Time te rakete lagano obaraju ruske rakete onda kada je to jedino moguće i kada su one ranjive, a to je prilikom poletanja i u penjanju.

Na taj način bi USA veoma lako u potpunosti eliminisala celokupni ruski nuklearni arsenal. Time je svakoj bubašvabi, osim NATO trolova, jasno da to Rusija, kao ni bilo koja druga normalna država, to ne može da dozvoli i to je osnovni razlog rata u Ukrajini.

I potpuno je nebitno što je gore na klipu Lazanski to rekao, posle njega je isto to reklo još hiljadu drugih vojnih analitičara, naravno ne NATOvskih, nego nezavisnih.

Lazanski je bitan jer je on to PRVI rekao, i to u vreme kada niko nije ni sanjao dokle će NATO-banda u svojoj agresiji ići.

Ali NATO-banda je dotle otišla i rat je izbio. Za to predviđanje NATO ponašanja u vreme kada to niko nije mogao predvidi, Lazanskom treba odati priznanje i zato sam baš njegovu izjavu o tome okačio.

 
Odgovor na temu

Bora Sonar
Napustio Forum

Član broj: 347539
Poruke: 19



+74 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini07.11.2023. u 10:57 - pre 6 meseci
Ne mislim da je Major NATO trol. Stekao sam utisak da je on protiv bilo kog rata. Za scoolptora mislim da se napaja NATO propagandom i da podržava sve NATO poduhvate.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9525
*.static.isp.telekom.rs.



+10262 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini07.11.2023. u 11:05 - pre 6 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic: Na taj način bi USA veoma lako u potpunosti eliminisala celokupni ruski nuklearni arsenal.


Ovo naravno nije tačno.

Jer "celokupni ruski nuklearni arsenal" podrazumeva i :

- rakete na podmornicama (nepoznat broj podmornica, na nepoznatim lokacijama sa nepoznatim brojem nuklearnih glava)
- nuklearne bojeve glave na ratnim brodovima u Pacifiku, Atlantiku i Severnom Ledenom okeanu,
- nuklearne bojeve glave na avionima - strateškim bombarderima koji su 24/7 u vazduhu (Tupoljev Tu-160 i slični) i neretko dođu do granice od 12 nautičkih milja do obala UK, na primer.
- interkontinentalne balstičke rakete u sliosima na dalekom Sibiru, gde su i te kako zaštićene u početnim fazama leta
- nuklearne bojeve glave na niskoletećim raketama kratkog dometa, stacionirane u enklavi Kalinjingrad (do Berlina 500 km ili desetak minuta, do Londona 1.500 km)

Naravno, deo nuklearnog arsenala može biti ugrožen.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

stefanx

Član broj: 173226
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini07.11.2023. u 11:06 - pre 6 meseci
Slozio bi se za Majora...
Izgleda ce i Maska uskoro zadesiti suptilnija verzija rodjendanske poklon granate, pitanje je kako li ce ego gigant Trump hendlovati ovaj problemcic kad zasedne na presto posle prezivljenog demokratskog toplog zeca.
https://twitter.com/elonmusk/status/1721743484116169032
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8399
*.dynamic.sbb.rs.



+1353 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini07.11.2023. u 11:14 - pre 6 meseci
@Java

Tačno je da to nije sve naravno, upotrebio sam tu reč mahinalno, ali je sasvim jasno da se radi o USA težnji ka blokiranju ogromnog dela ruskog nuklearnog arsenala, što Rusija, kao i svaka normalna zemlja, svakako neće i ne može da dopusti.

@Bora

Nebitno da li jeste ili nije NATO-trol. Učestvovao sam na par hrvatskih mesta u diskusiji o ovome, i iako sam isprva bio dočekan na nož jer su oni naravno totalno zadojeni NATO-propagandom, ubrzo su mi se iskreno zahvaljivali što sam im objasnio uzroke i mehanizme ovog užasnog svetskog rata koji nam je pred očima.

Ali ni tamo nisam doživeo da neko "neće" (?!?) da sasluša argumente o čemu se radi, pa je potpuno sumanuto da se takve stvari pojavljuju na ES-u a da ostanu bez odgovora.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1360
87.116.165.*



+561 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini07.11.2023. u 13:23 - pre 6 meseci
Citat:
scoolptor:
Mnogi mastaju da ako Tramp pobedi, da ce baciti Ukrajinu pod noge Rusima.


Eto ti sad, bio sam uveren da mnogi maštaju o Anđelini Đoli, kad ono o trampu i nogama, kad usa i rusija završe sa Ukrajinom neće biti ništa nigde da se baci, samo višedecenijsko ropstvo.

Citat:

Ipak je Amerika ozbiljna zemlja, i ne menja tako lako spoljnu politiku, kada predsednik Kurta zameni predsednika Murtu.


Auh, Amerika je zemlja od oko 300 miliona stanovnika i veoma diversifikovana što bi rekli, puna različitosti, neozbiljno je proglašavati je za ozbiljnu ili neozbiljnu. A što se tiče spoljne politike nekad mi se čini da je bolje da je i nema kakve posledice ostavlja ponegde, uglavnom se zasniva na tome da imaju besplatnu naftu, duguju Kini, i fingiraju sukob sa rusijom da bi upropastili nekog. Što se tiče promena, kad je milošević napravio humanitarnu katastrofu na Kosovu od oko 800.000 izbeglih + mrtvi reagovao je i nato pakt da to spreči, bombardovali nas, držali pod sankcijama. Sad kad je u Ukrajini višestruko veća humanitarna katastrofa sa par desetina miliona izbeglih prave se mrtvi, i rade još gore filuju Ukrajinu zajmovima i oružjem, što lepo ne bombarduju rusiju pa da završimo. Meni to deluje kao promena? Isto važi i za Izrael koji upravo iseljava milion stanovnika iz pojasa Gaze, ne da neće biti bombardovan nego će mu se i pomoći u tome, neozbiljno je kad neko nije dosladen u svojim postupcima, kao rusija kad je uvodila nama sankcije zbog Kosova, a sad se buni zbog sebe.

Citat:
Bora Sonar:
Ne mislim da je Major NATO trol. Stekao sam utisak da je on protiv bilo kog rata.


Da strogi pacifista, ne mislim da teška industrija i prodaja dva drljava borbena aviona vrede jedne dečije suze, a kamoli čega goreg, povrede, sakaćenja, smrti, straha, trauma, ostajanja bez roditelja, ili siromaštva, uz sve korisne budale koje sebi dokazuju da su hrabre na bojnom polju, hrabrosti slanja drona na 500 kilometara udaljenosti, i bojnog polja gde nastrada više civila nego vojnika, ratno lukavstvo skrivanja u obdaništu, i "vojne analitičare" a od mojih para, a bez moje dozvole, koji sede pored ratnih zločinaca, a ne kažu im da su ratni zločinci, nego ih još i lože. O nato paktu mislim da ne treba ni da postoji, ili da bi trebalo da se transformiše i prilagodi 21 veku. Kao i "savet bezbednosti" gde su upravo odigrali predstavu ti ne podržavaš moj predlog, a ja tvoj, nek ginu u Ukrajini još malo, da ne ostane niko da se buni kad završimo. Takođe ne mislim da je rat "neumitan", da donosi tehničke novotarije, niti da je neophodan. O trućkanju na ovoj temi bolje da ne kažem šta mislim.
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8399
*.dynamic.sbb.rs.



+1353 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini07.11.2023. u 23:37 - pre 6 meseci
Možemo malo da popričamo oko ovoga
Citat:
Naravno da će da pregovara. A što ne bi? Jeste, bilo je krvi i žrtava, ali, da li je bolje još krvi i žrtava ili su bolji pregovori i okončanje ratnih dejstava?
Pa pazi, nakon što obezbedi svoje granicu tako što ukrajinsku pomeri dovoljno u dubinu da ne bude direktno ugrožena od USA raketa, moguće da će Rusija čak i inicirati te "pregovore", ali oni će izgledati ovako:

"OK ljudi, situacija na terenu je takva i takva, hajmo da zaključujemo ovu papazjaniju"

I to je kraj.

Možda se tu i tamo pojavi neki Erdogan, Orban ili neko sličan sa nekakvom "mirovnom inicijativom" ali sve je to kozmetika, pregovori će biti takvi kakve sam rekao, neka stoji ovde zapisano pa ćemo videti.

Citat:
Šta ako nema pregovora? Da Rusija zauzme celu Ukrajinu?
Ne naravno. Rusiji ne treba cela Ukrajina, rekao sam, treba joj samo da obezbedi tampon-zonu, tačnije područje oko njene granice da ne bude životno ugrožena od američkih pretežno defanzivnih, ali i ofanzivnih raketa. Vrlo je prosto i razumljivo.

Citat:
Ili da borbe oko Avdejevke i Bahmuta potraju još desetak-dvadesetak godina?
Neće. Potrajaće maksimalno onoliko koji je potrebno da se neutrališu NATO snage i ostaci razbijene Ukrajinske vojske, a da pri tome ruske žrtve budu minimalne. As simple as that.

Citat:
Svaki rat se završava ili bezuslovnom kapitulacijom jedne strane (ovde je to praktično nemoguće) ili nekim mirovnim pregovorima.

Ovaj rat će se završiti kapitulacijom NATO snaga Ukrajine, a ja lično bih voleo da taj kraj rata bude makar uvod u raspad tog svetskog kriiminalca, da bi svet konačno mogao da postane mirnije mesto.

 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9525
*.static.isp.telekom.rs.



+10262 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini08.11.2023. u 06:54 - pre 6 meseci
Koliko se vidi na frontu - granica je jasna. Ne pomera se već godinu i po dana, možda i više.

Na osnovu ratnih dejstava - izgleda da Rusima ne treba više na zapad, kao da su tu "tampon zonu obezbedili".
Možda (stvarno ne znam) bi i 'teli zapadnije, ali ne mogu. Oko sadašnje linije fronta ima toliko mina, sa obeju strana, da je i jednima i drugima praktično nemoguće da pomere liniju fronta.

Ostaje samo da dođe Tramp na vlast, da kaže Ukrima "čiča miča - gotova priča".

Mirnovni proces:
- Da se Ukrajina međunarodnim ugovorima obaveže da neće u Nato
- Da se Nato obaveže da neće u Ukrajinu
- Da Ukrajina prizna Krim kao ruski, a rusi da ne anektiraju Donjeck, Lugansk
- Da se proglasi "široka autonomija" Donjeck, Lugansk
- Odmrzavanje finansijkih resursa Rusije u zapadnim bankama.

I to je to.

Mislim da zapad nikako ne bi pristao ni na kakav mirovni ugovor kojim bi se Donjeck i Lugansk prisajedinili Rusiji.
Zato mislim da je realnije "široka autonomija", uz obavezu Rusije da povuče trupe (jednog lepog dana)
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.



+269 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini08.11.2023. u 08:19 - pre 6 meseci
Mislim da zapad nikada nece napustiti Ukrajinu bez obzira sto se to nece zvati NATO. Slace kada i koliko bude mogao/hteo, ali ce to ostati vrela tacka ...

Ako razumete da Rusiji treba neka tampon zona, onda treba da razumete i da je Krim bez zaledja qnabiciklu. Zaporozje je vitalno vazno i verujem uzrok ovoga rata. Moze to da bude svoja drzava ili sta god oces - ali tamo mora biti ruska vojska.

Trenutno stanje na frontovima opravdava spremnost zapada da prihvati to ... ali !! Rusija ima jos jednu luku bez zaledja na zapadu. Ako im prodje ovo sa Krimom, one male drzavice mogu da se same isele. Nije to Ukrajina da mogu da dignu pola miliona vojnika. Njih cuva par hiljada NATO vojnika ... Bas zato zapad ne mere da prihvati ovakav razvoj dogadjaja.

U ovom trenutku.
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8111



+1760 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini08.11.2023. u 09:24 - pre 6 meseci
Citat:
Java Beograd:

- Da Ukrajina prizna Krim kao ruski, a rusi da ne anektiraju Donjeck, Lugansk
- Da se proglasi "široka autonomija" Donjeck, Lugansk


Ovo nema sanse da Rusija pristane !

Nije to Srbija , a Rusija nije ni izgubila rat , niti je kako je Zapad mislio Ekonomski propala ili "Dozivela raspad " na 20 delova i slicne gluposti koje su "strucnjaci " pricali !

Ovo kada bi pristala je PORAZ Rusije !

Ratovala 2 godine , i onda "dobila " ono sto je imala ?

Tj. Krim ??


Teoretski bi to bilo moguce , ali kada bi Ukrajina postala neka Nova Belorusija !

Ali to je jos manje verovatno .
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9525
*.static.isp.telekom.rs.



+10262 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini08.11.2023. u 11:56 - pre 6 meseci
Rusija ni jednom nije deklarisala da ratuje da bi osvojila i prisvojila teritorije.

Deklarisala je da ratuje (spec.vojna operacija) da zaštiti svoj narod i da sa suzbije neonacizam oličen u "Azov" brigadama.

Dakle, ako je zaštitila svoj narod, i suzbila neonacizam, može svetla obraza i uzdignuta čela da završi specijalnu vojnu operaciju i da kaže "to je to, ciljevi su ispunjeni".
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.dhcp.inet.fi.



+2284 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini08.11.2023. u 12:05 - pre 6 meseci
Potpuno se slazem sa stavom Java Beograd. Rusiji ne treba teritorija, naprotiv, ima isuvise teritorije i jasno je da ce jednog dana deo ustupiti Kini, oko toga nema nikakve sumnje. U ukrajini je tokom prethodne 3 decenije izvrseno etnicko ciscenje rusa, ocisceno je oko 3 miliona do pocetka sukoba i ukrajina ne namerava da stavi tacku na to. Tu je bitno i neminovno da na tom prostoru gde su rusi vecina ne sme biti ukrajinske vojske i policije osim eventualno granicne, ne sme biti zabrane ruskog jezika i obrazovanja i naravno ne sme biti zabrane rada ruske pravoslavne crkve. To je crvena linija za pregovore, a kako ce se sama teritorija formalno zvati to je mnogo manje bitno ili skroz nebitno. Taj problem da neko oruzje dobacuje toliko i toliko km se ne resava osvajanjem teritorije nego razvojem savrsenijeg oruzja, sto je sigurno brzi, laksi i jeftiniji proces.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8399
*.dynamic.sbb.rs.



+1353 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini08.11.2023. u 13:30 - pre 6 meseci
Citat:
Java Beograd:
Koliko se vidi na frontu - granica je jasna. Ne pomera se već godinu i po dana, možda i više.
Na osnovu ratnih dejstava - izgleda da Rusima ne treba više na zapad, kao da su tu "tampon zonu obezbedili".
Možda (stvarno ne znam) bi i 'teli zapadnije, ali ne mogu. Oko sadašnje linije fronta ima toliko mina, sa obeju strana, da je i jednima i drugima praktično nemoguće da pomere liniju fronta.
Nije nemuguće pomeriti liniju fronta ali to jeste teško i opasno, postavlja se pitanje i cene koju bi Rusija morala da plati za to, a otvara se pitanje i da li se to njoj isplati.

Odgovor koji na to prvi pada na pamet je NE, tako da je moguće da Rusija nastavi sa relativno mirnim ratom usmerenim u iscrpljivanje NATO snaga. Ali mora se imati na umu da niko na svetu ne zna koji su sada zapravo ciljevi Rusije, deluje mi da nisu isti kao kada je SVO počela.

Citat:
Ostaje samo da dođe Tramp na vlast, da kaže Ukrima "čiča miča - gotova priča".
To bi bilo najbolje naravno, ali s ozbirom koliko moćnu i prljavu mašineriju ima protov sebe, nisam u to siguran. Moguće da će opet u 4 ujutro "misteriozno" da se pojavi XXXXXXXXX glasova za bandu, tj. "demokrate" (kakav umilan naziv...?!) i to naravno putem kojim je to najlakše isfrabrikovati, a to je Pošta i da će Trump opet izgubiti, zbog tog ili sličnog razloga.

Citat:

Mirnovni proces:
- Da se Ukrajina međunarodnim ugovorima obaveže da neće u Nato
- Da se Nato obaveže da neće u Ukrajinu
- Da Ukrajina prizna Krim kao ruski, a rusi da ne anektiraju Donjeck, Lugansk
- Da se proglasi "široka autonomija" Donjeck, Lugansk
- Odmrzavanje finansijkih resursa Rusije u zapadnim bankama.

I to je to.
Ovo je zanimljivo i takve stvari se često mogu pročitati. Ima logike, ali tu nije jasno sa kim bi, posle toliko svojih žrtava, Rusija uopšte htela da pravi "mirovni proces", prosto ne vidim nikog takvog osim nekog ko bi prosto preneo ruske zahteve, ako ti vidiš napiši.

Citat:

Mislim da zapad nikako ne bi pristao ni na kakav mirovni ugovor kojim bi se Donjeck i Lugansk prisajedinili Rusiji.
Ovo je već ozbiljnije, meni deluje da taj "zapad" niko neće pitati šta će Rusija uraditi, prosto nisam video nikakvu želju u Rusiji ka tome, ako ti vidiš opet kažem napiši.

Citat:
Zato mislim da je realnije "široka autonomija", uz obavezu Rusije da povuče trupe (jednog lepog dana)
Huh, zaista ne znam ko bi to mogao da kaže Rusiji da posle ovoliko žrtava i prolivene krvi "povuče trupe" (?!), ako nešto o tome znaš voleo bih da čujem. Mislim da je to moglo na početku, sada mi ne deluje previše realno.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9525
*.static.isp.telekom.rs.



+10262 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini08.11.2023. u 14:31 - pre 6 meseci
Vidi, nekakav mir, nekadmora da se dogovori. U korist obeju strana i na štetu obeju strana.

Iscrpljivanje NATO snaga ide jedino uz iscrpljivanje Rusije.
Rusi su se dugo pripremali za ovaj rat, garant su pripremili zalihe, ali neozbiljno je misliti da se Rusija ne iscrpljuje ratom.
Za sada, verovatno vešto prikrivaju probleme, ali ni Rusija ne može, niti želi da ratuje narednih 10, 20 ili 50 godina. Kome to treba?

Dakle, ja polazim od pretpostavke da će nekad, nekakav mir biti potpisan.

- Možda neće. Onda nema šta diskutovati dalje. Onda jedino možemo da pretpostavimo da će Rusija i posle 50 godina da bombarduje Bahmut i Avdejevku.
Možda osvoji celu Ukrajinu, i dođe do granica Slovačke, Poljske, Mađarske. Ovo mi deluje potpuno neverovatno.

- Ako će biti potpisan mir, onda taj mir mora da bude kompromis. Napisao sam šta mi deluje kao logičan kompromis.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9525
*.static.isp.telekom.rs.



+10262 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini08.11.2023. u 14:33 - pre 6 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic:Huh, zaista ne znam ko bi to mogao da kaže Rusiji da posle ovoliko žrtava i prolivene krvi "povuče trupe" (?!), ako nešto o tome znaš voleo bih da čujem. Mislim da je to moglo na početku, sada mi ne deluje previše realno.

Vidi, onomad su Rusi stigli do Berlina, uz mnogo veće žrtve i prolivene krvi, pa su ipak na kraju povukli trupe. Ušli su i Mađarsku, Češku ... pa su povukli trupe. Povukli su se iz Avganistana, isto kao i Amerikanci. To je normalan proces. Bio rat, pa prestao.
Niko ne može niti želi da u nedogled vodi rat.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

stefanx

Član broj: 173226
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini08.11.2023. u 14:54 - pre 6 meseci
Bajden je pre par dana izjavio da ce u narednih par godina biti reseno pitanje novog svetskog poretka i capo dei capi-ja . Prevodim navedeno kao ubrzano resavanje kineskog pitanja. Novih 10+ godina nesmetanog razvoja kineske vojne industrije iz NATO ugla mi deluje kao neprihvatljivo i krajnje opasno. Zaglavljena NATO operativa u Ukrajini znatno otezava i usporava resenje glavne pretnje i suparnika tj. Kine.

Mirovni proces:
- Ukrajina se obavezuje da nece traziti prijem u NATO uz dobijanje sigurnosne garancije od iste organizacije
- Ukrajina neformalno priznaje gubitak teritorija uz kvaku * (ovo vec predlazu pojedini predsednicki kandidati USA, a i iz same Ukrajine)
- Pristup Ukrajine EU - nova drzava ce imati ~25 miliona stanovnika (6 su vec izbeglice, ostatak je nova ruska teritorija) manja zaba za EU gutanje
- Zamrznuta ruska sredstva se presumeravaju za obnovu Ukrajine i odstetu porodicama ubijenih civila

Pored vec ociglednog silaznog trenda poverenja, interni problemi demokrata se produbljuju svakim danom
https://abcnews.go.com/Politic...n-criticism/story?id=104693855

vecina njihovog glasackog tela je shvatila izmedju ostalog da su i oni samo ispostava AIPACA i slicnih.

Mirovnim procesom upravlja ego gigant, ako ga se sete za Nobela sete
https://www.cbsnews.com/news/p...publican-field-gop-2023-11-06/

Glavni problem je pristanak Putina na navedeno
- Nisu ispunjeni proklamovani ciljevi i zauzece svih teritorija
- Ratni sukob niskog inteziteta bez realne ukrajinske pretnje ga odrzava na vlasti +x godina i cini apsolutnim vladarom svih pora ruskog drustva.

Trump je vest medijator, setimo se AV i hoklice, tako da verujem da ce nesto slicno gore navedenom biti potpisano.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8399
*.dynamic.sbb.rs.



+1353 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini08.11.2023. u 21:04 - pre 6 meseci
Citat:
Java Beograd:Vidi, nekakav mir, nekadmora da se dogovori. U korist obeju strana i na štetu obeju strana.
To je jasno a ovde iznosimo načine na koje bi do toga moglo doći.

Citat:
Iscrpljivanje NATO snaga ide jedino uz iscrpljivanje Rusije.
Vrlo ozbiljni izvori, čak i iz NATO-a, jasno govore prozvodnja naoružanja u Rusiji nadmašuje proizvodnju svih članica NATOa zajedno (plus strana pomoć naravno), tako da imajući to u vidu razumljivo je da iscrpljivanje više odgovara Rusiji, mada je naravno najbolje da se rat završi što pre.

Citat:
Rusi su se dugo pripremali za ovaj rat, garant su pripremili zalihe
Sa ovim se ne slažem, upravo je obrnuto, NATO je Ukrajinu pripremao godinama. I za ima vrlo ozbiljnih dokaza i priloga, a jasan razlog je i činjenica kako se Rusija ponašala u početku rata, nespretno, sa značajnim greškama i generalno ne na način kako ratuje pripremljena vojska.

Po meni, Rusi su bili veoma iznenađeni jačinom otpora Ukrajine, uopšte nisu uzeli u obzir koliko ih je NATO na sve načine pripremio. Ima puno dokaza i za to, recimo kada im je NATO iz čista mira potopio krstaricu "Moskva", gde su se Rusi čudom čudili kako se to desilo, jer nisu znali da protiv njih ratuje NATO, a ne Ukrajina.

Posle su napravili neku odmazdu, ali to je po meni mršavo za tu blamažu i uopšte gubitke koje su doživeli na početku rata, zbog nepripremljenosti i nesvesti koga imaju protiv sebe.

Citat:
Za sada, verovatno vešto prikrivaju probleme, ali ni Rusija ne može, niti želi da ratuje narednih 10, 20 ili 50 godina.
Sa ovim se slažem naravno, rat bi trebalo prekinuti odmah. Istražujemo mehanizme za to, u ovom trenutku na žalost ni jedan nije izgledan i to ceo svet drži u nespokoju.

Citat:
whitie2004:Mislim da zapad nikada nece napustiti Ukrajinu bez obzira sto se to nece zvati NATO.
Moguće, samo reci ko će biti sledeće topovsko meso kada se istroše Ukrajinci, a oni su svakako pri kraju?

Citat:
Ako razumete da Rusiji treba neka tampon zona, onda treba da razumete i da je Krim bez zaledja qnabiciklu. Zaporozje je vitalno vazno i verujem uzrok ovoga rata. Moze to da bude svoja drzava ili sta god oces - ali tamo mora biti ruska vojska.

Rusija ima jos jednu luku bez zaledja na zapadu. Ako im prodje ovo sa Krimom, one male drzavice mogu da se same isele. Nije to Ukrajina da mogu da dignu pola miliona vojnika. Njih cuva par hiljada NATO vojnika ...
Ovo je sve tačno, a sigurno da takvih područja ima još. Zato i rekoh da nije sigurno da će sadašnja linija fronta ostati konačna, jer ko zna šta Rusi smatraju linijom koja zaokružuje teritorije koje ih čine bezbednim. Lagano je moguće da krenu u kontraofanzivu kada procene da su se NATO-Ukri potrošili.

Citat:
Bas zato zapad ne mere da prihvati ovakav razvoj dogadjaja. U ovom trenutku.
Svima je jasno da "zapad" (šta god to značilo) "ne može da prihvati" da izgubi rat, naročito pred američke, a i druge izbore.

Samo reci čime će oni ispoljiti to svoje "neprihvatanje"?

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Svetski rat u Ukrajini

Strane: << < .. 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 254121 | Odgovora: 3100 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.