Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izvještaj na osnovu zbira

[es] :: Access :: Izvještaj na osnovu zbira

[ Pregleda: 842 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zeljko1967
Opština
SZR Mehanika

Član broj: 298910
Poruke: 117
*.teol.net.



Profil

icon Izvještaj na osnovu zbira27.10.2022. u 05:56 - pre 18 meseci
Pozdrav! Molio bih pomoć. Imam bazu iz koje sam uradio izvještaj svih dugovanja čiji zbir iznosi, recimo, 2000. Imam novca u vrijednosti 1500. Kako da dođem do podatka koje stavke mogu da platim (hronološki) raspoloživim sredstvima (1500)?
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Izvještaj na osnovu zbira27.10.2022. u 19:37 - pre 17 meseci
Tako što ćeš sva dugovanja da opskrbiš sa podatkom o datum prispeća plaćanja ili kako to moderno zovu valuta plaćanja. Ne mli se na novčanu valutu.
 
Odgovor na temu

bokinet

Član broj: 29844
Poruke: 574



+50 Profil

icon Re: Izvještaj na osnovu zbira28.10.2022. u 22:33 - pre 17 meseci
Ovde imas komabinacije u pitanju jer se moze desiti da je samo jedna stavka onoliko koliko se ima na raspolaganju, recimo 1,500 pa je tako moguce vise resenja.

Postavlje se pitanje sta je namera i prioritet pri placanju na ime raspolozivog iznosa koji se daje za placanje pored valute tj. roka za placanje odnosno datum izdavanja. Dodatno rok za placanje kao i datum dokumenta mogu isto biti istog dana.

Stavka 1 100
Stavka 2 1,500
Stavka 3 500
Stavka 4 1,000
Stavka 5 500
Stavka 6 600
Stavka 7 300
=
4,500

 
Odgovor na temu

Ivi 23
BGD

Član broj: 268997
Poruke: 3
95.180.85.*



+1 Profil

icon Re: Izvještaj na osnovu zbira29.10.2022. u 08:17 - pre 17 meseci
Dve situacije koje je pomenuo boki su realan problem koji ne moze da se resi na nivou izvestaja, ali moze na nivou forme koja ce da omoguci da privremeno preskocis dugovanja koja su veca od sredstava raspolozivih za placanje i da omogucis da u situacijama kad postoje dva iznosa dugovanja sa istim datumom ,odaberes koje od ta dva dugovanja zelis da platis. Dodatno predpostavljam da je ovaj postupak potrebno ponavljati jer u realnom zivotu stalno stizu nova sredstva kojima treba da se izvrsi placanje, kao i nova dugovanja koje treba platiti.Ta situacija zahteva da baza sadrzi jos jednu tabelu u kojoj se evidentiraju uplate odnosno raspoloziva sredstava.(to moze da bude i tabela izvoda ,ako ih knjizite). U najednostavnijem slucaju ona izgleda ovako:
UPLATE
uplata_id
datum_uplate
iznos_uplate
dalje,
Ne znam kakva vam je struktura tabele u kojoj evidentirate dugovanja ali
predpostavljam da je tipa:
DUGOVANJA
dugovanje_id
datum_racuna
datum_valute
opis
iznos
ako izgleda tako ili slicno, potrebno je dodati jos jedno polje tipa integer sa nazivom uplate_id. Ovo polje je u startu prazno ali imate mogucnost da mu kroz formu dodelite vrednost i na taj nacin vezete dugovanja sa uplatom kroz koju ce biti namirena.Na osnovu datih tabela treba napraviti obrazac ciji je izvor podataka tabela UPLATE i koji prikazuje svaku pojedinu uplatu, njen id broj i iznos.Na obrazac ispod zapisa o uplati postaviti dve liste i dva dugmeta.
Izvor podataka za prvu listu treba da bude upit koji izdvaja podatke iz tabele DUGOVANJA , ima sortiranje nad poljem datuma_valute tako da prikazuje zapise od manjeg datuma ka vecem i ima uslov da mu je polje uplata_id prazno.Druga lista za izvor podataka koristi istu tabelu ali ima uslov nad poljem uplata_id jednako polju uplata_id na obrascu odnosno zapisu na kojem je trenutno forma pozicionirana,Dugmad koju postavljate izmedju dve liste sluze da pokrenu UPDATE upit kojim ce te vrednost iz polja uplata_id(ciji je izvor podataka tabela UPLATE) sa obrasca upisati u polje uplata_id u tabeli DUGOVANJA.Drugo dugme pokrece UPDATE upit koji brise upisanu vrednost ,cime vraca zapis dugovanja na prvu listu.
 
Odgovor na temu

zeljko1967
Opština
SZR Mehanika

Član broj: 298910
Poruke: 117
*.teol.net.



Profil

icon Re: Izvještaj na osnovu zbira03.11.2022. u 11:01 - pre 17 meseci
Najprije da se zahvalim i izvinem svima koji su pokušali da mi pomognu što se ranije nisam javio. Čini mi se da se nismo shvatili. Dakle, radi se o tome tome da imam tabelu (koja uprošćeno izgleda ovako):

Datum Iznos
01.01.2022 1500
15.01.2022 800
14.03.2022 5650
23.08.2022 1230
itd.....
Kako dođem do podatka koji su to podaci (poredani ovim redom) u koloni Iznos čiji zbir je manji od, recimo, 3500 (ili bilo kog drugog broja). Znači u mom primjeru bi trebao da dođem do spiska iznosa čiji je zbir manji 3500, bez obzira na podatke u drugim kolonama. U ovom slučaju to bi bile prve dvije stavke (1500+800). Ne treba da napominjem da se radi o tabeli koja ima nekoliko hiljada redova.
 
Odgovor na temu

Ivi 23
BGD

Član broj: 268997
Poruke: 3
95.180.85.*



+1 Profil

icon Re: Izvještaj na osnovu zbira04.11.2022. u 00:07 - pre 17 meseci
Pa onda petlja u VB
Do until
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Izvještaj na osnovu zbira

[ Pregleda: 842 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.