Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Proširenje WiFi preko dodatnog rutera/extendera - povremeni problemi sa konekcijom

[es] :: Wireless :: Proširenje WiFi preko dodatnog rutera/extendera - povremeni problemi sa konekcijom

[ Pregleda: 1211 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bogdanpr
Novi Sad

Član broj: 347425
Poruke: 2
87.116.191.*



Profil

icon Proširenje WiFi preko dodatnog rutera/extendera - povremeni problemi sa konekcijom18.09.2022. u 20:15 - pre 18 meseci
Pozdrav,

Kod brata koji živi u dupleksu postavio sam ruter u modu WiFi extender (drugim rečima konektovan je na originalni ruter preko WiFi mreže - nema mogućnosti za kabl), kako bi proširili signal na sprat.

Sistem uglavnom radi bez problema, ali njegov sin se žali da otprilike na svakih 45 minuta dolazi do prekida od nekoliko sekundi, koje ga frustiraju jer ga diskonektuju sa servera za igranje 🙂

Znam da nije životno važan problem ali svakako bih voleo da ga rešim, i mene kopka.

Da li neko ima bilo kakvu ideju šta da probam? Da li je uopšte do dodatnog rutera, ili možda originalni SBBov pravi problem?

Originalni ruter dobijen od strane provajdera (SBB) je Technicolor CGA2121, dok je kao extender dodata Tenda AC1200.

Hvala svima unapred na odgovoru!

Bogdan
 
Odgovor na temu

TheSpiridon

Član broj: 340665
Poruke: 436
*.dynamic.a1.rs.



+74 Profil

icon Re: Proširenje WiFi preko dodatnog rutera/extendera - povremeni problemi sa konekcijom18.09.2022. u 20:56 - pre 18 meseci
Ja bih probao da ga ne staviš u extender modu. Probaj da ga staviš kao access point. Neka mu lan mreža bude wifi veza sa ruterom a njegov wifi signal od tende da bude pod drugim ssdiom i drugim ip adresnom opsegu.
 
Odgovor na temu

sdurut
Mašinski šloser

Član broj: 76787
Poruke: 673



+66 Profil

icon Re: Proširenje WiFi preko dodatnog rutera/extendera - povremeni problemi sa konekcijom19.09.2022. u 08:51 - pre 18 meseci
Probaj da na SBB ruteru ugasiš autochannel i da staviš neki fiksni kanal.
 
Odgovor na temu

bogdanpr
Novi Sad

Član broj: 347425
Poruke: 2
87.116.191.*



Profil

icon Re: Proširenje WiFi preko dodatnog rutera/extendera - povremeni problemi sa konekcijom19.09.2022. u 20:28 - pre 18 meseci
Hvala najlepše za obe preporuke, probaću za par dana pa javljam rezultate 🍻
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Proširenje WiFi preko dodatnog rutera/extendera - povremeni problemi sa konekcijom

[ Pregleda: 1211 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.