Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

koji jezik za VI ?

[es] :: Veštačka inteligencija :: koji jezik za VI ?

[ Pregleda: 5526 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

grepme84
Ruma, Srbija

Član broj: 14952
Poruke: 101
*.dial-up.arnes.si



+1 Profil

icon koji jezik za VI ?18.04.2004. u 16:37 - pre 242 meseci
poz,

koji jezik je po vama najbolji (u kom jeziku najradije programirate) za programiranje Vestacke Inteligencije?

LISP
C++
Java
Python
Prolog
 
Odgovor na temu

anon676

Član broj: 676
Poruke: 759
*.verat.net



Profil

icon Re: koji jezik za VI ?18.04.2004. u 17:16 - pre 242 meseci
Najbolji ti je onaj u kom se ti najbolje snalazis...i u kom si `najplodniji`.
 
Odgovor na temu

grepme84
Ruma, Srbija

Član broj: 14952
Poruke: 101
*.dial-up.arnes.si



+1 Profil

icon Re: koji jezik za VI ?23.04.2004. u 12:01 - pre 242 meseci
hmm, pa sta ja znam, snacicu se u c++ i javi ali nisam jos probao LISP i prolog <-- kazu da je dobar za VI...

evo jos jedno pitanje da ne otvaram dve teme za dz

dali ima ko url ili nesto od ono dvojice Srba na nekom SAD fakultetu sto su 'spojili' organizam i elektroniku...negdje sam to izgubijo pa sad ocu opet da procitam...

prijatno me iznenadilo dostignuce nasih intelektualaca (samo steta sto svi trce u SAD) jer sva ova kompjuterska VI mi nesto nije to...sve vise sto razmisljam o tome sve vise mi se cini da kompjuteri nisu sposobni da 'razmisljaju' niti ce ikad moci jer im fali mnogo toga, a najvise insinkt...sve se mi to cini nesto kao 'if ... then' fore

cisto moje razmisljanje...a uostalom koji se k ja razumem u VI :)

pozdrav
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.verat.net

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: koji jezik za VI ?23.04.2004. u 19:00 - pre 242 meseci
pazi samo da se ne zagubis u "pravljenju inteligencije" nego lepo baci na papir sta uopste zelis da pravis, inace ces da zavrsis kao neki moji ortaci koji su se mnogo zanosili idejom o "masini koja misli", sa osnovnom greskom u postavci a to je da nisu ni zapravo imali predstavu sta zapravo kongitivni mehanizam koji su pravili treba da predstavlja. na kraju su uglavnom zavrsavali u gomili zapocetog lisp/scheme koda koji nije nista predstavljao.
u neku ruku zovi_ga_VI_zovi_ga_AI predstavlja pravi mali "grad izgubljene dece" (mada je u sustini super prica uz pivo i za devojcice) a sto se tice stvarnosti neki bi ti rekli da se cist AI u sustini bavi uglavnom proucavanjem/generisanjem statistckih eksplozija, sve ostalo je uglavnom posledica neupucenosti, iluzije ili senzacionalno prodavanje magle tak da se cuvaj zlotvorsa. u sustini je veoma zanimljiva oblast, ali ako te vec interesuje gledaj da ti zemlja ne bude preterano daleko posto sam upoznao znacajan broj ljudi koji je "odlutao". sto se programskog jezika tice mislim da ti obicno problem namece resenje.
 
Odgovor na temu

grepme84
Ruma, Srbija

Član broj: 14952
Poruke: 101
*.dial-up.arnes.si



+1 Profil

icon Re: koji jezik za VI ?23.04.2004. u 19:44 - pre 242 meseci
upravu si caboom
 
Odgovor na temu

Adr-1
Split

Član broj: 28270
Poruke: 24
82.193.209.*



Profil

icon Re: koji jezik za VI ?11.06.2004. u 14:16 - pre 241 meseci
Dobar je svaki ako znas radit. Posluzit ce i QBasic. :-)
~ Adr-1 ~
 
Odgovor na temu

[es] :: Veštačka inteligencija :: koji jezik za VI ?

[ Pregleda: 5526 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.