Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Diskusija o izborima u Srbiji

elitemadzone.org :: MadZone :: Diskusija o izborima u Srbiji

Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 34261 | Odgovora: 348 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
*.dynamic.sbb.rs.



+1350 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji21.12.2023. u 12:53 - pre 4 meseca
Offtopic:
Citat:
Java Beograd:
Konkretno pitanje: Koji naslov može da se stavi ispod fotografije?

a) Ukrajinski vojnici, nakon osvajanja, onesposobljavaju ruski minobacač koji je pogodio školu i ubio 24 deteta.
b) Ruski dobrovoljci iz Donjecka, pod teškom artiljerijskom vatrom Ukrajinksih haubica pripremaju se da odbrane svoje selo i svoje kuće.
c) Rusi postavljaju minobacače u toku priprema za napad na Finsku.
d) Srpski vojnici ispaljuju minobacačke granate na nedužni narod Kosova.
e) NATO oficir obučava bosanskog vojnika za rukovanje minobacačem francuske proizvodnje najnovije generacije.
f) Švajcarski rezervisti u toku vežbe


Znači svaka čast
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.static.isp.telekom.rs.



+10256 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji21.12.2023. u 13:12 - pre 4 meseca
Citat:
Nebojsa Milanovic: Offtopic: Znači svaka čast :D :D


Pazi, ja stvarno pamtim malo više od jučeranjeg 2. dnevnika.

Dobro se sećam kad je DOS, da ne kažem "žuti", pričao o Slobinim --> "crnim džipovima" koji "pored biračkog mesta vrše pritisak na građane".
Pa je onda AV, dok je bio opozicija sa Grobarom pričao o Đilasovim --> "crnim džipovima" koji "pored biračkog mesta vrše pritisak na građane".
A sad Đilas (preko Marinike) priča o --> "crnim džipovima" koji "pored biračkog mesta vrše pritisak na građane".

I sad, mlađa biračka populacija pomisli: jbt stvarno, kako samo naprdnjake nije sramota da crnim džipovima utiču na izbornu volju građana?!?

Ali niko, wtf, da konkretno kaže kako to "crni džip" utiče?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 424
95.180.119.*



+169 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji21.12.2023. u 13:12 - pre 4 meseca
Citat:
Java Beograd: Pravim se Toša, naravno, i pokušavam da objasnim da je kampanja prljava sa obeju strana. Nisu ovi, što su izgubili, nimalo naivni, veruj mi.



Nego, nisi mi rekao koji je pravi naslov fotografije.


To je tačno, nisu naivni i jedni i drugi. Jedina razlika je što vlast raspolaže mnogo većom logistikom i resursima (čuveno upravljanje medijima) da bude prljavija od ostalih..

Oni imaju mehanizme ucenjivanja, obmanjivanja, da plaćaju glasove, da uplaćuju 100e kojekakvim "grupama stanovništa" pred izbore i slično, a ostali mogu da viču nepravda i da se žale upravi vodovoda. I da se lupaju po glavi što oni to nisu radili dok su bili vlast i da razmišljaju da li bi to radili da su vlast :)

Ime fotografije - retka slika Mirka i Slavka kako montiraju teleskop da bi gledali meteorsku kišu :)

Sve se menja, samo su crni džipovi tu... Nikako da kupe sive metalik :) Šalu na stranu, nije usnica izmislio ni crne džipove ni hiljadarke i prašak za glasove ni kapilarce ni ucene radnim mestom ni buragske vozove - svega toga je bilo i za vreme Miloševića i posle njega, biće verovatno i posle ovih.

Ono što je poražavajuće je naše civilizacijsko tapkanje u mestu, čak i nazadovanje, da je već poslednjih 35god sve isto.

[Ovu poruku je menjao Turmen dana 21.12.2023. u 14:24 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.static.isp.telekom.rs.



+10256 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji21.12.2023. u 13:22 - pre 4 meseca
Pazi, dobro se sećam kad su AV i Grobar, 2012.god (čini mi se) valjda misleći da će da izgube, uveče, odmah posle zatvaranja biračkih mesta, i čitav sutrašnji dan, pripremili čitav scenario protesta, gomilu laži o pokradenim izborima, snimali kontejnere u koje su prethodno ubacili neke papire, pa onda šetali neke džakove koje su takođe snimali pa pričali "Evo kako su pokradeni izbori" - a ono vidiš fuckin džak, bogtemazo.

A pošto je bio opšti hajp protiv Žutih, a za AV+Grobar, onda se u javnosti, i po forumima moglo pročitati mnogo pljuvanja po odvratnim Žutima.

Kad je nekako završeno brojanje pa ispade da su ovi ipak u stanju da naprave većinu sa Dačićem, i da sruše Žute (koji su prethodno imali većinu sa Dačićem ) odjednom - opa - ni reči o "pokradenim izborima", sve regularno i pošteno!

Evo, nađoh sliku, internet sve pamti.






Šta sad rade "novi žuti"? Pa isto to!!! Ako bi ispalo da se ogovore sa Doktorom, pa da naprave većinu, odjednom bi zaćutali, i smatrali bi izbore legitimnim! A ponavljač Aleksić bi prekinuo štrajk glađu.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.static.isp.telekom.rs.



+10256 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji21.12.2023. u 13:33 - pre 4 meseca
Ali da vam pravo kažem, žao mi što Milica Zavetnica i Boško Obradović nisu prešli cenzus, pa u Glupštini neće biti krajnje desnice.

Uvek treba par ekstrema (i levih i desnih) u Glupštini.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1631



+591 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji21.12.2023. u 13:47 - pre 4 meseca
Citat:
Šta sad rade "novi žuti"? Pa isto to!!! Ako bi ispalo da se ogovore sa Doktorom, pa da naprave većinu, odjednom bi zaćutali, i smatrali bi izbore legitimnim! A ponavljač Aleksić bi prekinuo štrajk glađu.

Od dogovora sa Doktorom nema nista. Doktor je projekat vlasti koji se malo otrgao kontroli, i nema teoretske sanse da do dogovora sa SPN dodje.
Cak i da do dogovora dodje, od vecine nema nista. Moze biti samo 55 vs 55.
People are the greatest asset.
The dedicated 5% that can compensate for the remaining 95%.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.static.isp.telekom.rs.



+10256 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji21.12.2023. u 13:53 - pre 4 meseca
Citat:
scoolptor: Cak i da do dogovora dodje, od vecine nema nista. Moze biti samo 55 vs 55.

Zanimljiva je situacija u Bgd.



AV je potpuno "oboriv", bez novih izbora. Samo da "novi žuti" privole Dačića i da ubedi Doktora da sarađuju.
Na lokalu nisu bitne "velike reči", fazon: Kosovo, EU, Rusija, ovoono ... Na lokalu dolazi do različitih koalicija.


Šapić + Doktor = nedovoljno
Šapić + Dačić = nedovoljno
Đilas + Dačić + Doktor = nedovoljno
Đilas + Dačić + Miloš Francuz = nedovoljno

Šapić + Miloš Francuz = Bingo! ===> Verujem da sada, ovde i trenutno ova burgija najviše vrti!
Šapić + Dačić + Doktor = Bingo! ===> Dačić je "razuman", samo treba urazumiti doktora!

Đilas + Dačić + Miloš Francuz + Doktor = Bingo! ===> Jako teško, ko rogovi u vreći, kao Dosmanlije.


Jedino će mi biti žao ako prestane čišćenje Savskog Keja od splavova.


[Ovu poruku je menjao Java Beograd dana 21.12.2023. u 15:09 GMT+1]
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1631



+591 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji21.12.2023. u 14:28 - pre 4 meseca
Citat:
i trenutno ova burgija najviše vrti!

Po mojoj proceni, trazi se najslabija karika iz stranaka opozicije koja ce da preleti.
People are the greatest asset.
The dedicated 5% that can compensate for the remaining 95%.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.static.isp.telekom.rs.



+10256 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji21.12.2023. u 15:59 - pre 4 meseca
Ja mislim da je Njuz net pogodio pravo u centar


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

kosmopolita
Balkan

Član broj: 257864
Poruke: 123



+21 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji21.12.2023. u 16:26 - pre 4 meseca
Slično sam cuo pre 30 godina. Tad su bile veze.
Kaze covek da mora da ima vezu jer ce neko drugi da ga pretekne svojom vezom.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji21.12.2023. u 17:55 - pre 4 meseca
Citat:
Nebojsa Milanovic: Politika je tematika na kojoj se to lako desi i zato je navedena kao (relativno) nepoželjna, ali to ne znači da će civilizovana diskusija o politici automatski biti obrisana.


Pravilnik:
Citat:
13. Bez političkih i verskih tema

Nije dozvoljeno pokretati političke i verske teme! Svaka rasprava na nacionalnoj, verskoj i političkoj osnovi biće obrisana. Ovo je stručni forum i molimo Vas da to poštujete

 
Odgovor na temu

Ulfsaar
Beograd

Član broj: 316075
Poruke: 123



+29 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji21.12.2023. u 20:53 - pre 4 meseca
Ne vidim nikakav problem u kupovini glasova ukoliko je ona obavljena privatnim parama. Problem je ako se za to koriste državne pare.

Ucena je takođe problematična, ali je ucenjeni svakako imao pravo da glasa i nezavisno od ucene, pa se to glasanje i dalje ne može smatrati potpunim prekrajanjem narodne volje.

Ali fantomsko glasanje, a uopšte ne bih isključio da je ono na ovim izborima sprovedeno na masovnom planu i uz izuzetnu organizaciju, prekraja narodnu volju i treba ga svrstati u rang nacionalne izdaje.

Ako se fantomsko glasanje dešavalo u bilo kom obimu, opozicija je morala hitno da reaguje i radikalizuje situaciju na vreme, a ne da kalkuliše i čeka da se završe izbori. Ne znam da li je tačno da je policija odbila da dostavi opoziciji ažurirane biračke spiskove, ali ako jeste, onda je već to trebalo da bude povod za velike proteste.

Opozicija čini ogromnu grešku time što one najniže u hijerarhiji, neposredne izvršioce, ili uopšte ne uzima u obzir, ili ih čak sažaljeva i smatra žrtvama.

Prava opozicija bi javno obećala otkaz iz državnih firmi za svakoga ko je podlegao uceni, za sve one koji su ucene sprovodili, kao i za botove.

A za fantome i celu hijerarhiju koja ih je organizovala treba da obeća daleko goru sudbinu.

Naprotiv, uvek je narativ takav da je dovoljno da bude smenjen vođa i vrhuška oko njega i onda će odjednom da nam bude bolje. Opravdani bes i mržnja usmeravaju se skoro isključivo prema njima. Čak i javno najradikalniji među opozicijom, Jovo Bakić, predviđao je jurenje po ulicama svega nekih 100-200 ljudi. To je smešan broj i ništa drugo do još jedan recept za "sjaši Kurta...". Po mojoj slobodnoj proceni, tek bi "jurenje" 50000-70000 ljudi, a sasvim moguće i više od 100000 dovelo do stvaranja suštinski boljeg društva i države.



[Ovu poruku je menjao Ulfsaar dana 21.12.2023. u 22:45 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
*.dynamic.sbb.rs.



+1350 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji21.12.2023. u 21:00 - pre 4 meseca
@Shadowed

Tačno sam znao da tvoj bolesno-zavidni um ne može da izdrži da gleda ijednu normalnu diskusiju na ES-u, a da ne pokuša da je na ovaj ili onaj način uruši.

Kada vidiš takvu temu, odmah kreneš da je ili kao ranije direktnim trolovanjem miniraš, ili sada u novije vreme tražiš način da se "žališ", a sve u cilju da ugasiš svaku kulturnu/civilizovanu diskusiju na ES-u.

Rekao sam ti da ti je najbolje da nađeš nekog psihoterapeuta, najpre da ti objasni da nisi smeo da rovariš po kodu ESa tražeći "tamo nešto", a i da ti kaže da ne treba da te plaši/uznemiruje bilo kakva normalna diskusija koju vidiš na ES-u, i da ne treba da imaš nešto protiv nje.

To ti je prijateljski savet od mene, a ako i dalje hoćeš da se "žalis" ti slobodno izvoli, ali obavezno okači i ovu moju ljudsko/prijateljsku preporuku, da se vidi da sam te dobronamarno savetovao da se maneš urušavanja diskusija na ES-u, da u njima normalno učestvuješ i živiš svoj život.

U protivnom, nastaviš li tako, garantujem ti da su kačiti sve više i više tvojih sramnih postupaka i izjava iz vremena kada ti si totalno nezasluženo i čistom dobrom voljom postavljen za Administratora ES-a, što si brutalno zloupotrebio rovareći po njegovom kodu koji je Gojkovo privatno vlasništvo, umesto da se baviš onim za šta si na to mesto postavljen.

A onda kada si u kodu ES-a "to nešto" našao, tada si pozvao i podbunio i moderatore i članove da bez iakvog razloga i povoda napuste ES, što je posebno sramno, a i to ću pokazati.

Tako će i oni koji su to videli ali su zaboravili, a i oni koji to nisu videli a kojih je mnogo više - shvatiti sa kim imaju posla.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji21.12.2023. u 21:49 - pre 4 meseca
Svasta. Ja mu skrenem paznju da je pogresno preneo pravilo iz pravilnika a on tako...

Btw, opet pises o necemu o cemu nemas pojma (to o kodu). Vec sam ti krenuo paznju na to ali si uporan. Nisam ja nista rovario, ja sam na kodu ES-a vec radio u dogovoru sa Gojkom. Ali ti o tome nemas pojma samo sto te to ne sprecava da napadas. Evo i tebi preporuka: ako si vec pisao o necemu o cemu nemas pojma, razmisli da li mozda i o nekim drugim stvarima to radis.

Druga je da se drzis teme umesto da napadas ucesnike. Nista ti lose nisam napisao, napad je sasvim neosnovan (a i offtopic).
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
*.dynamic.sbb.rs.



+1350 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji21.12.2023. u 23:21 - pre 4 meseca
Nemoj me terati da ružim i ovu temu tvojim postupcima, kako ne shvataš da SVE IMAM šta si radio/govorio, al najgore što si ti to sve rekao/radio javno (ili na ESmodsu) i svako je mogao to da vidi/pročita/snimi za slučaj da počneš, kao sada, to da negiraš.

Gojko ti je u sklopu Admin ovlašćenja dao i ono šta inače ne radi, a to je direktan pristup kodu ES-a(!), ceneći tvoje programerske sposobnosti koje niko doveo u pitanje.

I ti, UMESTO DA SE BAVIŠ time šta ste se dogovorili i za šta ti je on dao ovlašćenje, ti si ispitivao i testirao kod ES-a tražeći da li je Gojko u tom SVOM kodu koji je ON LIČNO pisao za ES možda "nešto sakrio" od tebe i ostalih "ambicioznih" likova koji vole da guraju nos tamo gde ne treba.

I kada si "to nešto" u ES kodu našao, ti si demonstrativno napustio Admin poziciju i na svim mestima, dakle i JAVNO i na ESmods forumu, pozvao i moderatrore i članove da u što većem broju napuste ES!!

To je neverovatno pokvaren postupak koga tako direktno nije uradio ni "mladi lav". tzv "Admin u ostavci", da mu ne pominjem ime jer od njega je sve počelo.

Dakle, sve je jasno i sve se zna, nemoj me terati da kačim tvoje sramne postupke/postove i sa P&P i sa ESMODS foruma, stvarno je ružno da se narod podseća na to i da se kvari lepa atmosfera na ES-u.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.static.isp.telekom.rs.



+10256 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji22.12.2023. u 07:46 - pre 4 meseca
Citat:
Ulfsaar:Ali fantomsko glasanje, a uopšte ne bih isključio da je ono na ovim izborima sprovedeno na masovnom planu i uz izuzetnu organizaciju, prekraja narodnu volju i treba ga svrstati u rang nacionalne izdaje.
Ako se fantomsko glasanje dešavalo u bilo kom obimu, opozicija je morala hitno da reaguje i radikalizuje situaciju na vreme, a ne da kalkuliše i čeka da se završe izbori. Ne znam da li je tačno da je policija odbila da dostavi opoziciji ažurirane biračke spiskove, ali ako jeste, onda je već to trebalo da bude povod za velike proteste.


Nema fantomskog glasanja, i ne može ga biti. Čitaj, objasniću ti

U Zlobino vreme, glasanje je teklo tako da se na biračkom mestu sav birački materijal stavi u džak, koji se zapečati, pa se broji u opštini, gde imaju pristup samo Zlobini. Milina za Zlobu!


Međutim, od 5. oktobra nije tako. Od kako su Žuti došli na vlas' promenili su, pa se brojanje glasova vrši iste večeri, na biračkom mestu, i zapisnik OBAVEZNO MORAJU DA POTPIŠU SVI, a to su uvek i vlas' i koliko god opozicionih članova biračke komisije. Zapisnik ide u onoliko primeraka koliko ima članova komisije. Dakle, svaki član biračke komisije ima zapisnik. I takođe: svaka partija ima sve zapisnike.

Pogledaj priloženu sliku.


Partija B tačno zna koliko glasova ima partija A, na svakom biračkom mestu. I u štabu Partije B znaju da sabiraju, ili bar koriste Excel. Ako, kojim slučajem Partija A kaže da ima 400 glasova, a ne 372 koliko je na primeru, ovi će, naravno da pitaju, odakle, brate, odakle? Partija A, naravno ne može da izmisli neko novo biračko mesto i da prijavi (fantomske) glasače odatle.

U noći posle izbornog dana, sa svakog biračkog mesta, svaki član zove štab svoje partije i kaže da li je bilo regularno, da li potpisao, i ako jeste, koliko ko ima glasova.

Dakle: nema fantomskig glasanja i ne može biti fantomskig glasova.

Ako si bio na biračkom mestu, video si da svi sve gledaju i da ne može da glasa neko ko nije na spisku na tom biračkom mestu.
Dalje: ako se pojavi nepravilnost, bilo kakva - bilo koji član komisije može da odbije da potpiše i da prijavi neregularnost. Onda se ti glasovi ne sabiraju, nego se dođe u RIK pa se obrazloži šta je bilo.
Naravno, ako se pojavi manjak ili višak listića (makar 1 listić) izbori se na tom biračkom mestu poništavaju, ali ima i neregularnosti tipa: glasač došao pijan pa psovao i šutirao glasačku kutiju.


ŠTA JE PIŠIČNO:
Marinikini i Aleksini su potpisali sve zapisnike i nisu prijavili ni jednu neregularnost. Dakle, ostaje samo prosto sabiranje.
Ali, posle svega kažu: ne priznajemo izbore

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
*.dynamic.sbb.rs.



+269 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji22.12.2023. u 08:00 - pre 4 meseca
Citat:
Nego, nisi mi rekao koji je pravi naslov fotografije.

Ja bi to prepustio drzavnim organima da rese, kako i dolikuje ....

Znam, malo su prebukirani, neze to biti skoro - citaj: NIKAD.
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
*.dynamic.sbb.rs.



+269 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji22.12.2023. u 08:06 - pre 4 meseca
U vezi javinih kombinacija za beogradski pasaluk ...

Nije potrebno cela stranka! Dosta je 1 (jedan) covek da primeti da mu je nova svalerka bas skupa i da to treba neko da plati. I ne mora to sada da uradi. Moze da saceka i pretrci kasnije ...

Ako ozbiljno verujemo da obe strane kopaju istom zestinom i istim alatima, onda je sasvim OK da neko iz SNSa pretrci u opoziciju !! Znam! U ovo ni Java ne veruje :-)
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

Bora Sonar
Napustio Forum

Član broj: 347539
Poruke: 19



+74 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji22.12.2023. u 08:07 - pre 4 meseca
Nije neophodna skupa švalerka. Setite se Cvijana.
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 424
46.240.134.*



+169 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji22.12.2023. u 08:58 - pre 4 meseca
Citat:
Java Beograd: Nema fantomskog glasanja, i ne može ga biti. Čitaj, objasniću ti

U Zlobino vreme, glasanje je teklo tako da se na biračkom mestu sav birački materijal stavi u džak, koji se zapečati, pa se broji u opštini, gde imaju pristup samo Zlobini. Milina za Zlobu! :D :D :D


Međutim, od 5. oktobra nije tako. Od kako su Žuti došli na vlas' promenili su, pa se brojanje glasova vrši iste večeri, na biračkom mestu, i zapisnik OBAVEZNO MORAJU DA POTPIŠU SVI, a to su uvek i vlas' i koliko god opozicionih članova biračke komisije. Zapisnik ide u onoliko primeraka koliko ima članova komisije. Dakle, svaki član biračke komisije ima zapisnik. I takođe: svaka partija ima sve zapisnike.



Neke 2008e sam bio kontrolor na izborima i baš ovako je funkcionisalo. I to je bilo striktno do te mere, da ako ima 156 potpisanih glasača, a 157 listića - pada biračko mesto. Sećam se da sam za tadašnjih 2000din brojao glasove do 2h :)

Kako to funkcioniše sada ne znam, ali nema razloga da ne bude isto. Prostora za manipulacije je bilo kada je bio "bojkot", ali ono - ko vas šiša hteli ste da bojkotujete. Kada opozicija učestvuje u izborima - onda ima i svoje kontrolore.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Diskusija o izborima u Srbiji

Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 34261 | Odgovora: 348 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.