Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Identifikacija racunala na internetu.

[es] :: Security :: Identifikacija racunala na internetu.

[ Pregleda: 1755 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Impaler

Član broj: 89808
Poruke: 183



+33 Profil

icon Identifikacija racunala na internetu.22.03.2022. u 13:26 - pre 25 meseci
Kojim programom bi se moglo identificirati racunalo najbolje?
Tako da kad jednom dobijem id racunala na internetu (pomocu ip adrese) drugi put dobijem isti taj id ako je isto racunalo iako mozda bude imalo drugaciju ip adresu.
Nmap ima OS fingerprinting ali to nije ono sto meni treba, ja ne trazim OS nego oznaku koja ce biti jedinstvena za specificno racunalo.
P0f sluzi za pasivni fingerprinting os-a, opet nepotrebno,

se moze nmapom ili p0f dobiti identifikator?
NO FATE
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

Član broj: 224915
Poruke: 803



+634 Profil

icon Re: Identifikacija racunala na internetu.23.03.2022. u 11:48 - pre 25 meseci
Tebi treba verovatno fingerprinting, za sta postoje razlicite metode:

https://pixelprivacy.com/resources/browser-fingerprinting/

Ali gotovo sve mogu da se zaobidju, lakse ili teze ...
 
Odgovor na temu

jorganwd
Muris Kurgaš
/dev/null

Član broj: 65537
Poruke: 779

Sajt: www.remote-exploit.org


+34 Profil

icon Re: Identifikacija racunala na internetu.23.03.2022. u 11:58 - pre 25 meseci
Citat:
B3R1: Tebi treba verovatno fingerprinting, za sta postoje razlicite metode:

https://pixelprivacy.com/resources/browser-fingerprinting/

Ali gotovo sve mogu da se zaobidju, lakse ili teze ...


Ovo bi bio odgovor za identifikaciju onoga koji posjećuje taj server. Čovjek lijepo objasnio šta mu treba.

Moj način potrage za serverom koji konstantno mijenja IP adresu bi zavisio od toga šta taj server nudi od servisa. Bilo bi zgodno, na primjer, da taj server ima SSH server i da ga loviš po javnom ključu. Vidi https://nmap.org/nsedoc/scripts/ssh-hostkey.html Drugi način, na primjer, bio bi potraga po favicon hash-u ako je u pitanju web server, vidi https://medium.com/@Asm0d3us/w...sint-and-what-not-ace3c214e139 Ili možda po SSL sertifikatu. To je ono što mi trenutno pada na pamet u ova dva minuta.

 
Odgovor na temu

Impaler

Član broj: 89808
Poruke: 183



+33 Profil

icon Re: Identifikacija racunala na internetu.23.03.2022. u 13:20 - pre 25 meseci
Da, ovo sto kaze jorganwd.

Scenarij je da se pronadje server ili router na internetu u slucajevima kad mijenja ip. Ili cak i ako jedan server stoji iza vise ip adresa program bi ga trebao identificirati.

Uglavnom znati ce se range ip-a koji taj server moze dobiti, pa ce se samo napraviti scan tog rangea za serverom ili routerom. ( a ne cijelog interneta)



NO FATE
 
Odgovor na temu

jorganwd
Muris Kurgaš
/dev/null

Član broj: 65537
Poruke: 779

Sajt: www.remote-exploit.org


+34 Profil

icon Re: Identifikacija racunala na internetu.24.03.2022. u 07:07 - pre 25 meseci
Citat:
Impaler: Da, ovo sto kaze jorganwd.

Scenarij je da se pronadje server ili router na internetu u slucajevima kad mijenja ip. Ili cak i ako jedan server stoji iza vise ip adresa program bi ga trebao identificirati.

Uglavnom znati ce se range ip-a koji taj server moze dobiti, pa ce se samo napraviti scan tog rangea za serverom ili routerom. ( a ne cijelog interneta)


Ne možeš pronaći server ako ne znaš specifičnosti servera. Što više specifičnosti, to je lakše napraviti metodu za pronalazak. Specifičnost nije OS i verzija, to se mijenja ažuriranjima. Osim ako nije jedini Windows u tom opsegu, i možeš da garantuješ da se neće pojaviti drugi.
 
Odgovor na temu

makisiki

Član broj: 232860
Poruke: 76



+14 Profil

icon Re: Identifikacija racunala na internetu.24.03.2022. u 08:49 - pre 25 meseci

Nije mi bas najjasnije koga treba da pronadjes - server ili korisnika koji koristi taj server ?

Da bi se izbegle jurnjave za IP adresama koje se menjaju - mozda je lakse da se trazi MAC adresa ?
 
Odgovor na temu

Impaler

Član broj: 89808
Poruke: 183



+33 Profil

icon Re: Identifikacija racunala na internetu.24.03.2022. u 10:43 - pre 25 meseci
Ne trazim identifikaciju korisnika. Nego uredaj ( server, router itd...) sa public ip adresom.

Pretpostavka je da iza svake ip adrese mora stajati fizicki uredaj*. Tocnije fizicki NIC. pomoglo bi kad bi znao MAC adresu NIC - a ali to se ne routa.

( ako je iza ip adrese virtualni NIC onda se trazi id fizickog uredaja na kojem se pokrenula virtualka)

Zapravo da, trazim MAC adresu. Ali nemogu je dobiti preko interneta. Pa moram dobiti nesto slicno.
NO FATE
 
Odgovor na temu

jorganwd
Muris Kurgaš
/dev/null

Član broj: 65537
Poruke: 779

Sajt: www.remote-exploit.org


+34 Profil

icon Re: Identifikacija racunala na internetu.24.03.2022. u 11:01 - pre 25 meseci
Citat:
Impaler:
Zapravo da, trazim MAC adresu. Ali nemogu je dobiti preko interneta. Pa moram dobiti nesto slicno.


Ako imaš pristup tom serveru i možeš da ga konfigurišeš, onda jednostavno konfiguriši Dynamic DNS (DDNS).
 
Odgovor na temu

Impaler

Član broj: 89808
Poruke: 183



+33 Profil

icon Re: Identifikacija racunala na internetu.24.03.2022. u 11:10 - pre 25 meseci
Ne kontroliram taj/te server(e)


Ma samo me zanimalo jel postoji gotov program za tako nesto.
Ako ne, onda nista.

Hvala svejedno. Pomoci ce ono s ssh public keyem.



NO FATE
 
Odgovor na temu

Igi dr

Član broj: 347531
Poruke: 1
37.25.85.*



Profil

icon Re: Identifikacija racunala na internetu.20.11.2022. u 00:11 - pre 17 meseci
Cao drustvo, potrebna mi je MB sa socket 1155 koja se tesko nalazi. Nasao sam jednu na buvljak Ali jedan moj frend upozorio me da ne kupujem od nepoznatog prodavaca zasto mogla bi maticna da je ukradzena I kako bi po MAC I IP Adresu pronasli plocu. Pitanje je Dali I'ma sanse da se maticna pronadze ukoliko je ukradzena?
 
Odgovor na temu

Onaj_od_pre

Član broj: 347554
Poruke: 250
*.dynamic.a1.rs.

Sajt: https://tomstudiopark.com


+20 Profil

icon Re: Identifikacija racunala na internetu.20.11.2022. u 08:39 - pre 17 meseci
E ovo je već smešno :)
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

Član broj: 224915
Poruke: 803



+634 Profil

icon Re: Identifikacija racunala na internetu.20.11.2022. u 14:39 - pre 17 meseci
MAC adresa moze da se promeni.
IP adresa zavisi od provajdera.

A sta god kupis na buvljaku, sanse su dobre da je to svercovano ili kradeno. Prodavac koji legalno kupi robu u inostranstvu, uveze je uz legalne speditere i plati carinu - taj sigurno nece da stoji na buvljaku i prodaje to, zar ne? Prema tome, osim ako nemas licne moralne dileme, ne vidim drugi razlog zasto bi se brinuo. Nisi ti isao da to krades ili svercujes, vec ko zna ko drugi. I taj koji prodaje je neka ko zna koja ruka u lancu ...
 
Odgovor na temu

BrutalCoin

Član broj: 337807
Poruke: 126



+103 Profil

icon Re: Identifikacija racunala na internetu.20.11.2022. u 17:15 - pre 17 meseci
Mislim da se ukradena ploča može da kupi bez problema.
Da nekog pronadju preko MAC adrese na MB?
Pfuuu...
Čak su i Amerikanci ubijali pogrešne ljude (ali su se kurtoazno izvinuli).

Kad neko ukrade računar onda znaš da je to komšija/učenik škole/zaposleni koji tera inat šefu...
Tim (jajarskim) rezonovanjem mnogo brže nadješ lopova nego "sofisticiranim metodama".

 
Odgovor na temu

Impaler

Član broj: 89808
Poruke: 183



+33 Profil

icon Re: Identifikacija racunala na internetu.21.11.2022. u 10:17 - pre 17 meseci
ne znam nikoga komu su ukrali matičnu sa socketom 1155.


[Ovu poruku je menjao Impaler dana 21.11.2022. u 11:56 GMT+1]
NO FATE
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
87.116.177.*



+370 Profil

icon Re: Identifikacija racunala na internetu.21.11.2022. u 11:35 - pre 17 meseci
Pre ces da je kupish tako neispravnu, nego kradenu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Security :: Identifikacija racunala na internetu.

[ Pregleda: 1755 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.