Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem 26 minuta

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Problem 26 minuta

Strane: 1 2

[ Pregleda: 3539 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6819
87.116.181.*



+1454 Profil

icon Re: Problem 26 minuta08.03.2022. u 12:52 - pre 26 meseci
6-7 komada za sada znam da je to sve sklapano u kini ali iza toga stoje imena kao compaq, ibm, lenovo, hp. U životu više nebi sklapao konfiguraciju.

Da me krlja neki amd sa pločom, brzinom, restartom, napajanjima, kulerima...neka fala. Pre sam davao po 1000 evra za konfiguraciju i imao sve navedene probleme non stop a danas dajem 50-70 evra i nemam nikakvih problema.

Evo pre par godina sam na jednom starom ibm za 100 dinara zamenio elektrolite na matičnoj i komp opet radi ali je krajnje neupotrebljiv za mene :)

Trenutno koristim lenovo i5 sa 4gb i u kombinaciji sa ssd leti internet, gledam eon na televizoru nikada secnuo nije.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Kamenni
Electronics Repair Technician
Novi Sad

Član broj: 76378
Poruke: 99
*.static.isp.telekom.rs.

ICQ: 193321209
Sajt: www.electronicbit.rs


+6 Profil

icon Re: Problem 26 minuta04.04.2023. u 10:46 - pre 12 meseci
Matora tema, ali mozda nekome bude od koristi.
Ja sam imao nekoliko laptopova sa istim problemima, prvi je bio neki ASUS pre 6-7 sada vec mozda i vise godina, koji se gasio tacno na 30 minuta.
Prvo mi je trebalo nekoliko dana da i predpostavim da se to gasi u slicno vreme, e onda sam merio stopericom, i tacno 30-ti minut ili kada odbroji 1800-tu sekundu se ugasi.
Logicki gledano posto se isto desava i u windowsu i u live linuxu, i u biosu jedina stvar gde je vreme je BIOS chip.
Prvo sam pokusao sa fleshovanjem iz windows-a, ali nista nije pomoglo ista stvar, zatim sam skinuo BIOS chip sa ploce pa upisao novi sa programatorom, vratim ista stvar, skinem ponovo, prvo odradim erese chip, pa onda upisem novi, vratim i vise nije bilo problema-RESENO!
Sve je od tada radilo ok. Imao sam jos dva ili tri slucaja tog tipa, razliciti su modeli bili i razlicito vreme iskljucivanja ali sam vec onda znao sta treba da radim :-)
Siguran sam da je za konkretan problem vec kasno ali mozda nekome pomogne, nisam u zadnje vreme od gomile posla ni stizao da pregledam forum!
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Problem 26 minuta

Strane: 1 2

[ Pregleda: 3539 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.