Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Download speed test ookla (chrome extension) daleko ispod 500 Mbps - SBB

[es] :: ISP :: Download speed test ookla (chrome extension) daleko ispod 500 Mbps - SBB

[ Pregleda: 1245 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

boxikg
mašinski inženjer

Član broj: 178699
Poruke: 85
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Download speed test ookla (chrome extension) daleko ispod 500 Mbps - SBB13.02.2022. u 14:33 - pre 25 meseci
Poštovanje, nedavno sam prešao na EON Premium paket i dobio sam Ubee modem umesto CISCO-a koji kako kažu ne može da ide preko 320 Mbps download brzine. Kada nije uključen Microsoft Teams ili pušten video (spot) na YOUTUBE-u download speed test ookla pokazuje između 490 Mbps i 495 Mbps ali u suprotnom brzina download-a na speed test ookla drastično pada, nekad i ispod 300 Mbps.

Ono što me buni je da task manager ne pokazuje gotovo nikakvo mrežno opterećenje na ethernet adapteru - 20-tak Mbps kratki pik i onda svega par desetina Kbps kada radi Microsoft Teams/YOUTUBE ali čim se pusti speed test ookla nešto drastično obori download brzinu!!! Napominjem da je Microsoft Teams samo uključen (nije u toku bilo kakav audio/video sastanak) a YOUTUBE video (spot) po nekoj logici bi trebalo da se skine za čas pa makar bio i Full HD i da se praktično pušta iz cache-a.

Ništa mi nije jasno iskreno. Kontaktirao sam glavnog čoveka iz tehničke podrške koji je inače vrlo korektan i rekao mi je da je ovo normalno - merodavna je brzina download-a kad je praktično sve što "troši" mrežu pogašeno i onda pušten speed test ookla. Inače Ubee modem je na konstantnom monitoringu i rečeno mi je da sve radi kako treba.

Molim za savet i objašnjenje o čemu se ovde radi. Unapred hvala!
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Download speed test ookla (chrome extension) daleko ispod 500 Mbps - SBB13.02.2022. u 16:29 - pre 25 meseci
Ukratko, zovi, trazi "beli uredjaj", iliti CGA2121, i to je to.

S Ubeejem ne vredi trositi vreme. Da ne pisemo po 50x, ukratko to je to.

Sad, da li tebe zeza neki QoS ili nesto drugo, irelevantno je, prvo se resi Ubeeja.
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

boxikg
mašinski inženjer

Član broj: 178699
Poruke: 85
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Download speed test ookla (chrome extension) daleko ispod 500 Mbps - SBB14.02.2022. u 10:50 - pre 25 meseci
Taj su mi prvo dali i imao sam iste probleme (Technicolor) - zamenili su mi sa Ubee-jem jer su ustanovili da Technicolor ima neki kvar nakon 24h monitoringa tako da se izgleda vrtim u krug. Jedino da sad opet tražim neki drugi Technicolor koji je ispravan ali teško da će da to urade jer će misliti da ih zavitlavam. Sad sam zvao ovog čoveka opet i rekao je da ništa ne bih dobio zamenom za Technicolor i da je jutros pogledao rezultate monitoringa od petka do jutros i da je Ubee modem kao "čaša" čist. Ne znam šta da radim više.

[Ovu poruku je menjao boxikg dana 14.02.2022. u 12:12 GMT+1]
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Download speed test ookla (chrome extension) daleko ispod 500 Mbps - SBB14.02.2022. u 12:01 - pre 25 meseci
Koliko vidim, sve dobro radi kada nisu uključena dva programa (tj možda još neki tako deluje) pa može da bude iz dva razloga. Prvi je da ti programi ipak nešto povuku a druga varijanta liči na nešto što se meni događalo pre koju godinu. Tada sam od provajdera dobio Tenda ruter, uglavnom pristojan ali sa jednim problemom. Čim uključim bilo koji torrent klijent na bilo kom OS-u, veza puca i ne radi sve dok ne ugasim torrent. Probao i linux(e) i windows(e) i sve klijente koje sam imao i isto se ponašalo. Zamena rutera za drugi je rešila problem, umesto Tende sam dobio Netis i od tada nema greške.

Ovde bi mogao da pomogne neko ko ima isti ruter pa i istog provajdera, moguće je da taj ruter ima probleme kao ona "moja" Tenda, ako se isto ponaša onda da proveriš malo detaljnije da li pomenuti dvojac ipak nešto vuče. Mada iskreno, ne bi mi nikad palo na pamet da merim brzinu sa uključenim youtube, baš ću da probam.

Da li kod tog monitoringa pustiš i pomenute programe pa da vide da li su nešto trošili?

edit: probao, prvo na linuxu a posle i na windowsu. Pustim neki HD pa čak i 4k video (mada monitor nije 4k pa valjda ide 1080p) koji traje sat i kusur a u drugom tabu pustim ookla speedtest. Posle restartujem windows 10, pokrenem edge (koga sam valjda samo par puta probao, bez ikakvih dodataka ili podešavanja) i opet isto. Možda ima nekih sitnih promena ali mi ne deluje da je uopšte uticalo na merenje brzine.

Meni je speedtest samo gubljenje vremena, nekada sam na windows i KAV imao merenja desetak puta veća od stvarne brzine, verovatno se nešto keširalo. Pokreni neki veliki download, sa 500Mbps bi trebalo da ide nekih 60MBps pa prvo proveri da li je brzina stabilna i ako jeste (neki DL manager tu pomaže) onda probaj ova dva sumnjiva programa. Tu ćeš da vidiš koliko realno utiču na brzinu. Speedtest je za mene velika prevara. Jesi li probao još neki, osim ookla?

[Ovu poruku je menjao calexx dana 14.02.2022. u 13:14 GMT+1]
 
Odgovor na temu

boxikg
mašinski inženjer

Član broj: 178699
Poruke: 85
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Download speed test ookla (chrome extension) daleko ispod 500 Mbps - SBB14.02.2022. u 12:15 - pre 25 meseci
Da, sigurno tokom monitoringa su neko vreme bili aktivni i Teams i YOUTUBE. Probao sam više njih, fast.com mi je upravo dao 500 Mbps kod uključenog Teams-a i YOUTUBE-a.

Upravo sam pokušao download Windows-a 11 sa VLSC-a (ovo je poslovni laptop pa ne smem da instaliram DL manager) i brzina je jedva 10 MB/s pa sam stopirao (uključen Teams/YOUTUBE). Nakon toga fast.com kaže 460 Mbps :-).
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Download speed test ookla (chrome extension) daleko ispod 500 Mbps - SBB14.02.2022. u 12:38 - pre 25 meseci
Da li si probao još neki komp na tom ruteru? Da li DL tog windowsa 11 ide punom brzinom kada nisu uključeni ovi programi? Neki live linux, čisto da ne moraš da dodatno instaliraš bilo šta?
 
Odgovor na temu

boxikg
mašinski inženjer

Član broj: 178699
Poruke: 85
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Download speed test ookla (chrome extension) daleko ispod 500 Mbps - SBB14.02.2022. u 13:12 - pre 25 meseci
Nemam gde da stavim iskreno privatni desktop - laptop, docking, tastatura, modem, 2 monitora ... Pun mi sto. Jedino da potražim laptop od nekog ovih dana.

Probao sam DL Windows-a 11 sa VLSC-a sa ugašenim Teams-om i YOUTUBE-om i brzina je oko 23 MBps. Ništa mi nije jasno.
 
Odgovor na temu

boxikg
mašinski inženjer

Član broj: 178699
Poruke: 85
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Download speed test ookla (chrome extension) daleko ispod 500 Mbps - SBB16.02.2022. u 08:54 - pre 25 meseci
Pričao sa drugarima iz Kragujevca gde sam i ja i Novog Sada - obojica nemaju nikakav pad DL brzine pri uključenom MS Teams-u/YOUTUBE, neki imaju Technicolor neki Ubee modem ali je svima paket 250 Mbps/25 Mbps a ja sam 500 Mbps/50 Mbps. Naravno suludo je da to treba da je uzrok pada brzine. Nabavio sam laptop od druga pa probam danas DL brzinu sa njim povezanim na ovaj moj Ubee modem.
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Download speed test ookla (chrome extension) daleko ispod 500 Mbps - SBB

[ Pregleda: 1245 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.