Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

230v u vecoj metalnoj kutiji / kucistu na otvorenom

[es] :: Elektrotehnika :: 230v u vecoj metalnoj kutiji / kucistu na otvorenom

[ Pregleda: 403 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dynamic.sbb.rs.



+370 Profil

icon 230v u vecoj metalnoj kutiji / kucistu na otvorenom04.12.2021. u 20:21 - pre 28 meseci
Pozdrav svima,

Zanima me koji su propisi koje mogu da pogledam za dovodjenje kabla 230v (gradska mreza) do metalne kutije van objekta. Nedavno smo postavljali led displej koji se nalazi u metalnom kucistu koji ima otvore sa zadnje strane za hladjene i moze uci kisa, udariti grom itd. Sam displej nema prob. jer je namenjen za rad napolju i ima propisane zastite, ali zelim da proverim da li su momci povezali struju po propisima. Od proizvodjaca je dobijena samo teh. dokumentacija za mehaniku.

U toj metalnom kucistu gde se dispej nalazi postavljena je plasticna kutija koja ima ip65 zastitu u koju je kabl uveden i povezan unutra na uticnicu namenjenu za montazu na zid. Taj kabl je doveden podzemno, kroz rebrasto crevo ukopano u zemlju i uvuceno u to kuciste kroz metalni stub, a onda i u kutiju. Kuciste je povezano na uzemljenje od tog dovedenog kabla. Na uticnicu je uboden kabl od led panela koji ide iz te plasticne kutije u sam panel displeja.

Moje pitanje je da li takvo kuciste treba da bude dodatno uzemljeno? Ne znam da li npr grom moze da udari u nju jer je pored zgrada koja je od njega udaljena nekih 2-3m i visoka je par spratova, dok je metalno kuciste nekih 2-2.5m visoko i izdignuto je od zemlje nekih 50cm i da li je dodatno uzemljenje potrebno, ili ne. Takodje ne znam da li dozvoljeno da se stave utikaci u tu kutiju koja ima zastitu od vode, ili je trebalo da se poveze dovodni kabl sa kablom od displeja direktno u tzv. kablovskoj glavi koja treba da je zalivena? Ili je i ovo ok po propisima. Nacrtacu kasnije skicu da bih bio jasniji.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektrotehnika :: 230v u vecoj metalnoj kutiji / kucistu na otvorenom

[ Pregleda: 403 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.