Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Micro SD card je prestala da bude očitavana od Android telefona

[es] :: Storage :: Micro SD card je prestala da bude očitavana od Android telefona

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 9133 | Odgovora: 98 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Micro SD card je prestala da bude očitavana od Android telefona23.11.2021. u 13:57 - pre 28 meseci
Ako iskopiraš 250GB na karticu, pregazićeš sav sadržaj i možeš da se pozdraviš sa spasavanjem podataka.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Micro SD card je prestala da bude očitavana od Android telefona23.11.2021. u 14:15 - pre 28 meseci
Loše sam se odrazilo, pisao sam to zbog sumnje u realan kapacitet kartice pa bih pomenuto odradio odmah po kupovini kartice da budem siguran da je to što piše.

Naravno da ne bih sada, mada sam skoro ubeđen da je ovde neki banalan problem u pitanju iako mi još nije jasno šta se tačno dešava. Da li se sadržaj uopšte vidi, da li se nekada nešto vidi ili ne, da li se od početka ništa ne vidi, šta je pokušano u međuvremenu ... ima mnogo toga za igranje.

U svakom slučaju je realno moguće i da je kartica kaput, ja imam bar jednu karticu i nekoliko fleški koje su sasvim otkazale, nisu pomogli ni oni programi koji detektuju hardver ali nikako da odem da im udarim reklamu u firmi gde sam kupio. ;) Mislim da imaju još dugo garanciju pa ću da odem kad se setim. Uglavnom ne pokušavam da spasim nešto sa njih.
 
Odgovor na temu

luaay




Profil

icon Re: Micro SD card je prestala da bude očitavana od Android telefona23.11.2021. u 14:48 - pre 28 meseci
Kartica je san disk.
Ne znam gde da proverim medjunarodnu garanciju.
Jednom sam u Egiptu kupio Fuji kameru kod sumnjivog dilera koja je nakon par meseci fasovala.
Kad sam bio u obilasku Japana,otišao sam u prvu Fujijevu prodavnicu,nisu tražili nikakvu garanciju i papi,odmah su popravili besplatno ,nije ih bilo briga gde i kada sam je kupio, to je za njih pitanje časti.
 
Odgovor na temu

luaay




Profil

icon Re: Micro SD card je prestala da bude očitavana od Android telefona23.11.2021. u 14:50 - pre 28 meseci
*papir
 
Odgovor na temu

jolemisa

Član broj: 242013
Poruke: 888
*.kti.rs.



+29 Profil

icon Re: Micro SD card je prestala da bude očitavana od Android telefona23.11.2021. u 15:51 - pre 28 meseci
Zato sto NTFS prikazuje pravo stanje slobodnog i zauzetog mesta na SD kartici.
 
Odgovor na temu

jolemisa

Član broj: 242013
Poruke: 888
*.kti.rs.



+29 Profil

icon Re: Micro SD card je prestala da bude očitavana od Android telefona23.11.2021. u 15:53 - pre 28 meseci
Probaj naci citac i probaj bez adaptera,direktno SD karticu.I meni se mnogo puta desavalo da nece da ucita SD karticu sa adapterom.
 
Odgovor na temu

jolemisa

Član broj: 242013
Poruke: 888
*.kti.rs.



+29 Profil

icon Re: Micro SD card je prestala da bude očitavana od Android telefona23.11.2021. u 15:57 - pre 28 meseci
Bas sam zbog ovakvih odgovora pre par godina kupio kunesku SD karticu,koja izuzetno dobro radi i nemam bas nikakvih problema,jer ja stalno slike sa SD kartice prebacujem na SSD i HDD.Znaci non stop radi pisi brisi i nema nikakvog problema.
 
Odgovor na temu

luaay




Profil

icon Re: Micro SD card je prestala da bude očitavana od Android telefona23.11.2021. u 16:23 - pre 28 meseci
?
Citat:
jolemisa: Bas sam zbog ovakvih odgovora pre par godina kupio kunesku SD karticu,koja izuzetno dobro radi i nemam bas nikakvih problema,jer ja stalno slike sa SD kartice prebacujem na SSD i HDD.Znaci non stop radi pisi brisi i nema nikakvog problema.


Gde da kupim kinesku karticu u BG?
 
Odgovor na temu

jolemisa

Član broj: 242013
Poruke: 888
*.kti.rs.



+29 Profil

icon Re: Micro SD card je prestala da bude očitavana od Android telefona23.11.2021. u 16:25 - pre 28 meseci
Na KP.
 
Odgovor na temu

iculibrk
Bačka Palanka
21400

Član broj: 321321
Poruke: 823



+154 Profil

icon Re: Micro SD card je prestala da bude očitavana od Android telefona23.11.2021. u 16:45 - pre 28 meseci
Pa sve su uglavnom kineske, prave se u Kini.
@luaay
Trenutno su aktuelni popusti razne robe, pa i tehničke. Obiđi sajtove prodavnica i sigurno ćeš nešto naći sa garancijom realnom, uz realni račun. Tehnika, pogotovo za skladištenje, se po meni ne kupuje na kp i alijima... Mada, nije moja stvar, ali si mogao da promemiš i telefon. Sad, kvar kartice je posledica nečega, uzrok treba utvrditi, po meni je opet kažem kvar do kartice, ali nešto je uzrokovalo taj kvar.
 
Odgovor na temu

jolemisa

Član broj: 242013
Poruke: 888
*.kti.rs.



+29 Profil

icon Re: Micro SD card je prestala da bude očitavana od Android telefona23.11.2021. u 16:55 - pre 28 meseci
Na Kupujem Prodajem ima dosta Shopova u Beogradu, koje daju garanciju na robu,ne mora da kupuje polovno.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Micro SD card je prestala da bude očitavana od Android telefona23.11.2021. u 17:45 - pre 28 meseci
Meni uopšte nije jasno šta je pa sad kineska SD kartica. Neka koju pravi kineska firma pod svojim imenom, ona koju prave kineske firme za druge firme ili lažnjaci koji samo u imenu imaju poznatu firmu a inače su neki škart?

Gledam kod Alije, baš ova kartica iz teme je malo preko 30€ dok čuvene kineske marke Microdata, Nuiflash ili Moric koštaju oko 13€. Sve cene za 256GB.
 
Odgovor na temu

jolemisa

Član broj: 242013
Poruke: 888
*.kti.rs.



+29 Profil

icon Re: Micro SD card je prestala da bude očitavana od Android telefona23.11.2021. u 18:56 - pre 28 meseci
Sve te sitne stvari za kompove i lapove se iovako prave u Kini,ili Tajvanu,pa posle dobiju nalepnicu firme koja ih prodaje.Da ima skartova,ima,ali ima i veoma dobrih stvari.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Micro SD card je prestala da bude očitavana od Android telefona23.11.2021. u 19:35 - pre 28 meseci
Na Aliju Ponovo ima dosta Falsifikata !

Jedno vreme je Ali to suzbijao , kada je planirao prodor na US trziste i zbog tamosnje berze .

Kada su videli da od toga nema nista , ponovo su dozvolili da se prodaju falsifikati !


San disk je Americka firma !

Naravno vise nije firma , nego samo Brend , jer je vlasnik firme postao Western Digital , takodje Americka firma !


I kako onda na Kineskom Aliexpressu jeftine Americke SD kartice ?

Zasto nemaju jeftine Iphonove nove ? Ili bilo sta sto je Americki Brend , a proizvodi se u Kini ? Ima ponesto ali nije jeftinije nego u Americi !

Ne treba verovati kada Kinez nazove svoju tasna - masna radnjicu , Official Sandisk store !

Jer drugi Kinez koji prodaje ove "sandisk" Sd kartice nazvao je svoju firmu Official Samsung store ?!
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Micro SD card je prestala da bude očitavana od Android telefona23.11.2021. u 19:48 - pre 28 meseci
Evo linka kako su se cene kretale u Nemackim i Austrijskim radnjama SD cars Sandisk ultra 256 GB !

Znaci prosle godine u oktobru su bile 53 Eura !!


A ovde se prica da je 2019. placena kartica 50 CAD tj. 32 Eura !! I to u Rusiji !


https://geizhals.eu/sandisk-ul...loc=eu&hloc=pl&hloc=uk
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Micro SD card je prestala da bude očitavana od Android telefona23.11.2021. u 19:53 - pre 28 meseci
Nisam ja rekao da je sandisk original nego se kartice prodaju pod tim imenom. Ko zna, možda jesu a možda i nisu.
 
Odgovor na temu

optimizator

Član broj: 287252
Poruke: 353



+541 Profil

icon Re: Micro SD card je prestala da bude očitavana od Android telefona23.11.2021. u 20:47 - pre 28 meseci
Citat:
ademare:
Evo linka kako su se cene kretale u Nemackim i Austrijskim radnjama SD cars Sandisk ultra 256 GB !

Znaci prosle godine u oktobru su bile 53 Eura !!


A ovde se prica da je 2019. placena kartica 50 CAD tj. 32 Eura !! I to u Rusiji !


https://geizhals.eu/sandisk-ul...loc=eu&hloc=pl&hloc=uk


Nemoj tako. U Rusiji nisu takve cene ko u Evropi, kao što i u USA je mnogo toga jeftinije nego kod nas. Veliko tržište obično traži niže cene zbog količine i konkurencije.
Evo presek svih mogućih kartica sa svim mogućim parametrima u ovom trenutku, kao i utiscima kupaca.
Kurs rublje sam izračunaj. https://www.dns-shop.ru/search/?q=karta+pamяti+

Evo i dotične kartice https://www.dns-shop.ru/produc...dxc-256-gb-sdsqua4-256g-gn6ma/
Trenutno košta 48 evra,sa garancijom od 120 meseci. Vrlo verovatno je bila na akciji tada.
 
Odgovor na temu

iculibrk
Bačka Palanka
21400

Član broj: 321321
Poruke: 823



+154 Profil

icon Re: Micro SD card je prestala da bude očitavana od Android telefona23.11.2021. u 23:00 - pre 28 meseci
Trenutno u Hrvatskoj ta kartica košta malo više od 30 eura sa garancijom od 5 godina. Van akcije je oko 43 eura. Mall.hr.

Mislim da bi neko ko zna trebao preporučiti članu @luaay neki dobar servis za spašavanje podataka iz Beograda, jer reče već neko, daljnim čačkanjem, može napraviti još više štete.
 
Odgovor na temu

luaay




Profil

icon Re: Micro SD card je prestala da bude očitavana od Android telefona24.11.2021. u 00:23 - pre 28 meseci
Jeste Tada sam kupio karticu na božićni popust ,ne treba zaboraviti da je i rubalj tad bio jaci nego sada u odnosu na zapadne valute.
 
Odgovor na temu

iculibrk
Bačka Palanka
21400

Član broj: 321321
Poruke: 823



+154 Profil

icon Re: Micro SD card je prestala da bude očitavana od Android telefona24.11.2021. u 07:31 - pre 28 meseci
To ti je trenutno malo bitno, ali što reče @ademare malo neobično, jer te godine si za taj novac mogao kupiti 128gb. Sumljivo je da je popust za 256gb bio baš toliki, a Rusi su velike mušterije Alija i njihove originalne i bofl robe.
Spojio si karticu čitačem na računar i ubacio je kod druga u telefon i tu si mogao videti da je kartica u nekom problemu. Sad, to što si brisao i dodavao fajlove ne bi trebao biti problem. Ja u svom telefonu imam godinam Kingston karticu od 8gb, koja je promenila ko zna koliko telefona i kod mene je godinama, transferisano i brisano xy fajlova, pa i dalje radi bez greške.
Po meni ti je bitno, neko reče već, iščupati sve slike i od muzike šta može, opet muziku bi mogao naći opet.
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: Micro SD card je prestala da bude očitavana od Android telefona

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 9133 | Odgovora: 98 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.