Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Korona i dalje ide napred

elitemadzone.org :: MadZone :: Korona i dalje ide napred

Strane: << < .. 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35

[ Pregleda: 84960 | Odgovora: 686 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.pop-sufi.net.ktk.de.



+2283 Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred02.01.2022. u 21:27 - pre 28 meseci
Jos jedan moj kolega je preminuo nakon vakcine, sahrana je sutra (ovaj je iz bivse firme).
Ipak, ne bih ja krivio forume i slicna mesta za njegovu smrt. Svako je sam odgovoran za svoje postupke. Bitno je da se ljudi ne forsiraju da rade suprotno svojim stavovima i ubedjenjima. Ako ja zivim onako kako zelim da zivim, pa umrem, to je sasvim ok. Ali, ako me neko natera da uradim nesto sto ne zelim pa zbog toga umrem, to nikako nije ok.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred02.01.2022. u 21:51 - pre 28 meseci
Imaš moralnu odgovornost ako pozivaš ljude da se zaraze. Za ostalo što si rekao se slažem. Treba pustiti ljude da sami odluče.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mobile.kpn.net.



+2283 Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred02.01.2022. u 22:24 - pre 28 meseci
Ne znam da li pozivam ljude da se zaraze, namera mi je da ih pozivam da zaraze mene.
Ali sve i da jesam, posmatrajmo to iz drugog ugla... Cilj je dostizanje kolektivnog imuniteta. Kolektivni imunitet se postize tako sto se vakcinisu oni koji zele da se vakcinisu i prirodno imunizuju oni koji zele da se prirodno imunizuju. Ja zaista jesam protiv odlaganja dostizanja kolektivnog imuniteta zbog neopredeljenosti i guranja problema pod tepih odakle moze da se vrati kao jos veci. Nema "necu ni vakcinu, necu ni prirodni imunitet, a hocu u firmu/prodavnicu/kafanu/pozoriste/autobus". To je nerealno. Covek treba da izabere jedan od ta dva cilja i da preduzme korake koji vode ka njemu. Ja sam izabrao prirodni imunitet i sada informisem ostale o problemima vezanim za prava i slobode kroz koje prolazim zbog tog mog izbora. Nikako ne savetujem onom ko zeli da se vakcinise da to ne cini, niti onom ko ne zeli da to ucini. Samo ljudi - covid je medju nama vec dve godine, dajte se konacno opredelite koji nacin sticanja imuniteta zelite, a sve u skladu sa sopstvenim zeljama i stavovima, a ne sa mojim.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred02.01.2022. u 22:25 - pre 28 meseci
Jbg, c'est la vie.
Ja trenutno iskašljavam tonu nekog đubreta. Inače nemam ni temperaturu ni bilo kakve druge probleme, sem što su mi feritin i d-dimer i crp povećani.

[Ovu poruku je menjao pisac dana 02.01.2022. u 23:40 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
79.101.120.*



+10255 Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred02.01.2022. u 22:33 - pre 28 meseci
Čuvaj se i prati d-dimer.
To je najgora stvar, koju matore može da zadesi kao nuspojava Covid-a.
Iskreno preporučujem da se obratiš lekarima, jer se samo inekcijama dovodi u normalu, uz medicinski nadzor. (Šurak rokao inekcije sam sebi, u stomak 21 dan, svaki dan, posle preležanog kovida)
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred02.01.2022. u 22:46 - pre 28 meseci
Nije mnogo povećan, ali ću se sutra odlepršati do kovid ambulante da vidim šta kaže doc za to.

Inače, doc je hteo da mi prepiše antibiotsku terapiju odmah, ali sam ja pitao da li ima svrhe prepisivati antibiotike ako su mi leukociti sniženi, i na kraju mi nije prepisao ništa.

Imam još fore da uzmem antivirusni lek famipiravir. A mogao bih i bamlavinimab ako bih ga našao po nabavnoj a ne crnoberzijanskoj ceni. A i ivermektin ne vidim razlog zašto ne bih probao, no videću u kom smeru se kreće sutra sve ovo i šta kaže doc za iskašljavanje tone đubreta, da li je dobro ili loše (meni kao laiku iskašljavanje deluje kao nešto dobro, mnogo bolje nego suv kašalj)
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred02.01.2022. u 23:02 - pre 28 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: Ne znam da li pozivam ljude da se zaraze, namera mi je da ih pozivam da zaraze mene.

Pa, eto ti ga pisac, dogovorite se, obidji ga, odnesi mu malo voca, supicu, a on moze zauzvrat da ti se nakaslje u usta nekoliko puta.
U suprotnom samo pises prazne price po forumu.

[Ovu poruku je menjao Shadowed dana 03.01.2022. u 00:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred02.01.2022. u 23:11 - pre 28 meseci
Citat:
pisac: Nije mnogo povećan, ali ću se sutra odlepršati do kovid ambulante da vidim šta kaže doc za to.

Inače, doc je hteo da mi prepiše antibiotsku terapiju odmah, ali sam ja pitao da li ima svrhe prepisivati antibiotike ako su mi leukociti sniženi, i na kraju mi nije prepisao ništa.

Imam još fore da uzmem antivirusni lek famipiravir. A mogao bih i bamlavinimab ako bih ga našao po nabavnoj a ne crnoberzijanskoj ceni. A i ivermektin ne vidim razlog zašto ne bih probao, no videću u kom smeru se kreće sutra sve ovo i šta kaže doc za iskašljavanje tone đubreta, da li je dobro ili loše (meni kao laiku iskašljavanje deluje kao nešto dobro, mnogo bolje nego suv kašalj)


U svakom slučaju idi kod doktora. Baš prošlog meseca moja sestra sa grupom drugih autora objavila je istraživanje o uticaju vitamina D, selena i cinka u lečenju korone. Došli su do zaključka da vitamin D pomaže, dok za selen i cink nije dokazano. Osim toga, dosta pomaže davanje kortikosteroida na ublažavanje simptoma. Vitamin D možeš i sam da uzimaš, ali kortikosteroidi moraju da se daju pod nadzorom lekara. Antibiotici se, uglavnom, ne daju, osim ako ne postoji prateća bakterijska infekcija.
Taj doktor koji je htep da ti prepiše antibiotike, verovatno nije infektolog i prati neki protokol koji nije aktuelan.
Ivermektin u stravično mnogo slučajeva ima neželjene efekte, ali ako imaš gliste, može da pomogne.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred02.01.2022. u 23:17 - pre 28 meseci
@pisac, razlog protiv ivermektina je taj sto nema nikakvog dokaza da je od koristi a moze imati nuspojave koje se preklapaju sa simptomima kovida a ako omasis dozu moze imati i ozbiljnije pa i kobne posledice (zavisno koliko omasis).

Sto se iskasljavanja tice, ako imas sta da izbacis, onda je dobro sto iskasljavas ali mislim da je generalno bolje da nemas, bar ne u plucima. Jedan od razloga za otezanu razmenu kiseonika i ugljendioksida u plucima je nakupljanje sluzi u alveolama. No, u svakom slucaju, u vezi toga ne mozes nista da preduzmes, ako imas sta da iskasljavas - iskasljavas, ako nemas, nemas.

Antibiotici su protiv kovida glupost i najvise se daju preventivno da ne zakacis jos neku bakteriju, sto moze i ne mora da ima smisla. Imho, vise ima smisla kada si u bolnici.
Jedino sto bih ti preporucio da na svoju ruku uzimas su vitamini: D (Vigantol kapi) i Oligogal SE, kao i cink. Sve u normalnoj kolicini. To jeste deo standardne terapije, nece te izleciti ali jeste ok za svaki slucaj ako imas nizi nivo nekog od vitamina ili cinka (nikakvo preterivanje sa vitaminima nije od koristi, bitno je da su na normalnom nivou). Sve ostalo ti preporucujem da uzimas uz konsultaciju sa lekarom (ne moras slepo da verujes, ali se bar konsultuj).

[Ovu poruku je menjao Shadowed dana 03.01.2022. u 00:28 GMT+1]
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred02.01.2022. u 23:30 - pre 28 meseci
@pisac
Pošto sve najbolje znaš, nemoj da se zezneš da sam doziraš selen i cink. Višak selena može da izazove teška trovanja. Cink, sam po sebi, ne izaziva trovanja, ali isti mehanizam se koristi za resorpciju cinka i bakra, pa ako preteraš sa cinkom, nedostatk bakra može da izazove teške neurološke poremećaje.

Ivermektin može da ošteti jetru i creva. Ako vidiš krv u stolici - to ti je ivermektin uradio. Ranice na crevima su otvorena vrata za bakterijske infekcije, čak i sepsu.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mobile.kpn.net.



+2283 Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred03.01.2022. u 07:05 - pre 28 meseci
Citat:
Shadowed:
Pa, eto ti ga pisac, dogovorite se, obidji ga, odnesi mu malo voca, supicu, a on moze zauzvrat da ti se nakaslje u usta nekoliko puta.

Dobro je, ocekivao sam da ces da trazis i da mi pljune u supu...
Sta je sa starim dobrim nepostovanjem epidemioloskih mera? Rukovanje, nepostovanje socijalne distance i nenosenje maske vise ne rade? E, pa izgleda da ipak rade nesto... Pazljivo sam slusao sve savete epidemiologa za novogodisnje praznike i jos pazljivije radio suprotno, kako bih dosao do toliko zeljenog papira. Ili kur koda na ekranu, nebitno. I definitivno sam uspeo da fasujem virus. Juce sam poceo da kasljem, pojavio se blag bol u grlu i nesto jaci u plucima. Rekao sam samom sebi "bravo majstore, sutra ces imati ausvajs u rukama". Sinoc odem u test centar i gle uzasa - antigen test negativan! Odreagujem totalno smireno a u sebi psujem sve po spisku i test centru i nesposobnom osoblju koje uzima uzorke i fabrici koja je proizvela falicni test. Naravno, dosetim se - sad cu ja da uradim sam sebi onaj test iz lidla pa da se vratim i dokazem im da nemaju pojma kad hoces - i on negativan! Tad sam vec ljut i na sebe sto nisam odlucnije grebao po sluzokozi, pa uzmem novi i krenem grebati i busiti po sluzokozi kao da je tudja. Ali, istina je neumoljiva - negativan. Tu sam totalno potonuo i izgubio svaku nadu za pozitivnim rezultatom. Evo me jutros, otisao sam na posao a imam vrtoglavicu i jedva izadjem uz stepenice. Kazem sebi "e, jesi baksuz, da zavuces ruku u pun dzak p*cki, ti bi izvukao k*rac".
Izgleda da je tako - jos neki virus napada istovremeno sa covid-om i ja baksuz fasujem pogresan! Sad verovatno nije bezbedno da idem kod pisca, jer mozda on nema taj virus pa mu na sve to sto ima prenesem i ovaj. A i ja osecam samopouzdanje kad govorimo o imunitetu protiv jednog virusa, ali ako se treba boriti protiv dva istovremeno, e tu vec pocinjem da razmisljam u fazonu "dva su losa ubila Milosa". I ajd sto ce oni mene da ubiju, to je jedan problem, a drugi je sto ce pojedinci na ovom forumu a i inace da se raduju i komentarisu "eto, nije hteo da se vakcinise pa ga ubila korona", bez obzira sto se realno nece znati da li me ubio taj ili onaj drugi virus. Jer kako je to davno rekao jedan clan foruma "od korone se sigurno umire, a od gripa se sigurno ne umire".
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred03.01.2022. u 08:28 - pre 28 meseci
Tacno sam znao da ce biti neki izgovor :)
Inace, postoji gomila respiratornih virusa, mogao si pokupiti bilo sta. Metafora sa dzakom je skoro pa obrnuta.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred03.01.2022. u 08:47 - pre 28 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:

Dobro je, ocekivao sam da ces da trazis i da mi pljune u supu...



Samo ne uklapas se za " druzenje" sa @pisac. Nisi Maloletni Transgenderas
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 803



+636 Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred03.01.2022. u 09:39 - pre 28 meseci
Citat:
pisac:
Jbg, c'est la vie.
Ja trenutno iskašljavam tonu nekog đubreta. Inače nemam ni temperaturu ni bilo kakve druge probleme, sem što su mi feritin i d-dimer i crp povećani.
...
Inače, doc je hteo da mi prepiše antibiotsku terapiju odmah, ali sam ja pitao da li ima svrhe prepisivati antibiotike ako su mi leukociti sniženi, i na kraju mi nije prepisao ništa.
...
Imam još fore da uzmem antivirusni lek famipiravir. A mogao bih i bamlavinimab ako bih ga našao po nabavnoj a ne crnoberzijanskoj ceni. A i ivermektin ne vidim razlog zašto ne bih probao, no videću u kom smeru se kreće sutra sve ovo i šta kaže doc za iskašljavanje tone đubreta, da li je dobro ili loše (meni kao laiku iskašljavanje deluje kao nešto dobro, mnogo bolje nego suv kašalj)

Izvini, imam jedno glupo pitanje za tebe. Glup sam, sta ces ...

Da li si se testirao na covid? Mislim na PCR ili barem brzi antigenski test?

Ovde se gadjas nekim medicinskim tramvajima, pricas o nekim stvarima o kojima ni ja (a ni vecina ostalih IT-evaca na forumu) nema pojma (osim Ivana Dimkovica, taj je akademik za sve nauke), a ne kazes nam da li si uradio bazicnu trijazu. Ako si negativan, onda si se pre'ladio. Desilo se to meni letos. Tada sam se testirao, bio sam negativan, a imao sam bas iste simptome kao i ti. I nista, sacekao par dana, sve je to proslo i nastavio da guram dalje. Kakvi bre polimeri i bilikarabini ...

Ako si covid+ - onda idi kod lekara. I ne uzimaj te lekove na svoju ruku, pogotovo ne ivermektin, to je za konje ...

U svakom slucaju ti zelim brz oporavak ... :-)
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred03.01.2022. u 10:59 - pre 28 meseci
Piše u temi, testirao sam se.

Nego, takođe piše u temi, testirali su se i drugi ranije i nije ovo prvi put da se zaražavam od nekog ko je pozitivan na testu. Ovo je samo prvi put da bolest zaista liči na kovid. Što je jako interesantna tema.

Sada ležim u krevetu i svaki sekund proklinjem što sam bo budala pa se nisam vakcinisao sa bar 2 bustera i još fajzerom pride... :D




ironija naravno.




Ni za milimetar mi se nije promenio nijedan stav. Vakcina mora biti samo stvar izbora, i ništa sem toga. Maske i distance su takođe lični izbor. Vakcinisanje dece protiv ove bolesti je zločin, iz dešavanja u svetu se vidi da su ljudi spremni i za takav zločin kada im se mozgom manipuliše na pravi način (uostalom zločine nad jevrejima u 2.sv.ratu su činili i do tada normalni ljudi), a sve radi profita fajzera i radi ubrizgavanja mRNA "komandi" u dečiji organizam.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred03.01.2022. u 15:39 - pre 28 meseci
Jao kako je ova kovid ambulanta loše organizovana. Kako je ceo sistem truo. Pa nije ni čudo što im je najlakše da cepaju vakcine 200%, nadajući se da će trule vakcine bar malo umanjiti pritisak na potpuno truo kovid ambulantni sistem.

Ljudi sa 40 stepeni treba satima da čekaju, STOJEĆI, da dođu na red za pregled? Pa nije ni čudo što toliko ljudi završava u bolnicama, samo to maltretiranje je ubistvo za imunitet.

Ja danas nisam uspeo da dođem ni do kakvog doktora, jednostavno ne pada mi napamet da čekam stojeći satima. Oni koji imaju 40 stepeni su izgleda prinuđeni.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.systemec.de.



+2283 Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred03.01.2022. u 19:17 - pre 28 meseci
Citat:
Shadowed:
Tacno sam znao da ce biti neki izgovor :)

Uopste ne mora da bude izgovor.
Cinjenica je da su ovim ogranicenjima i torturama poprilicno ljudima usrali zivot. I cinjenica je da mnogo ljudi vidi inficiranje kao spas, izmedju ostalih i ja. Ali to jos ne znaci da sam toliko ocajan da zelim kojekakve gadosti tipa kasljanja u usta ili pljuvanja u supu. Nisam bas toliko ocajan. Lepo ti meni reci da li imam dobre sanse da dobijem taj respiratorni virus covid nekom normalnom uobicajenom socijalno-poslovnom interakcijom. Znaci, nenosenje maske, rukovanje, boravak u istoj prostoriji, razgovor na distanci ispod 1 metar i to je otprilike to. Ako imam velike sanse za pozitivan rezultat, sa moje strane ne postoji strah. Ostaje da resimo par tehnickih sitnica, na primer:
- prvo i najvaznije, pisac me nije pozvao. Mozda covek ima problem sa etikom ili legalnoscu svega toga. Ako ima, ja to moram postovati. Ako bude imao neke posledice, ukljucujuci i zdravstvene, sam se saglasio, nema pritiska, tako da ja ne preuzimam nikakvu moralnu odgovornost za njega.
- drugo, ja sam trenutno u holandiji, ali ako me pozove ja cu u roku od nekoliko casova da se spakujem i krenem. Tamo sam za 24-48 sati.
- trece, naglasavam da imam neki kasalj, umor, povremenu vrtoglavicu, umereni bol u grlu i plucima. To me malo usporava, ali ako se dogovorimo nece me zaustaviti, uspecu takav da se dovezem.
- jeste mi malko frka zbog dva virusa istovremeno, ali nek ide zivot, ili pukovnik (sa ausvajsom) ili pokojnik.

Sa moje strane jedino sto eventualno obesmisljuje svo to cimanje i moj dolazak je ako smatras da se covid prilicno tesko prenosi normalnim druzenjem bez maske, pa ako je slaba sansa onda lepo tako reci.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred03.01.2022. u 20:10 - pre 28 meseci
Pa dobro, ja sam izneo predlog ovde, tako da i on vidi pa se vi dogovarajte na ciju god inicijativu hocete.

Sto se tice tih drugih nacina zarazavanja, sve se to svodi na istu stvar. Covid-19 je boles koja se prenosi kapljicnim i donekle aerosolnim putem. To moze biti direktno kao sto sam ti predlozio ili posredno, tipa ljudi pricaju i pljuckaju pomalo u vazduh pa onaj drugi udahne kapljice koje su uspele da se zadrze ili je jedan kinuo sebi u saku kao sto neki praktikuju, rukovao se sa ovim drugim, on se posle pocesao po nosu i preneo kapljice, ili se zakasljao/kinuo, kapljice pale na sto, ti ih rukom posle pokupis, pocesas se po nosu i preneses ih u sebe.
Sve te mere koje pominjes sluze da sprece neki od ovih puteva ali svaki od njih radi istu stvar - prenosi kapi tecnosti iz disajnih puteva jedne osobe u disajne puteve druge osobe. Ako hoces da se zarazis, to ti je jedini nacin (ne znam, mozda moze transfuzijom ali ne preporucujem). Predlog koji sam ti ja dao je najneposredniji i najefikasniji. Svi ostali su samo komplikovaniji nacin da se desi ista stvar.

Nemoj da se stidis, to je nacin na koji si dobio i ranije ako si imao, kao i grip i bilo koju prehladu. Naizmenjivao si se vec tokom zivota telesnih tecnosti sa mnogim ljudima i poznatim i nepoznatim
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred03.01.2022. u 22:49 - pre 28 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
- jeste mi malko frka zbog dva virusa istovremeno, ali nek ide zivot, ili pukovnik (sa ausvajsom) ili pokojnik.


Ma jaki smo svi mi na rečima, ta logika ima svoj smisao, no kada je lična guzica u pitanju mislim da bi se svako na kraju pokajao što se namerno zarazio. I ja sam hteo namerno da se zarazim od bilo koga, pa sam na kraju rešio da ako dođe - dođe, i da se samo neću skrivati od porodice makar i bila bolesna, niti od ljudi za koje ne znam direktno da su bolesni (nisam nosio nikakve maske).

Nego, ja sam utvrdio kako da dobiješ kovid pasoš kao zaražen a da ne budeš zaražen, bar ovde u Srbiji. U kovid ambulanti traže samo zdravstvenu knjižicu, a na njoj nema slike. Mislim da je sve dalje jasno.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
*.dynamic.a1.rs.



+559 Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred04.01.2022. u 00:28 - pre 28 meseci
Citat:
NeIzXuX:
Nego ti lepo uzmi mobilni.
Isplazi jezik i okini fotku ovde kao prilog forumu da čujemo mišljenje dežurnih belih mantila.


Nemam beli mantil, ali ako mu je presvučen mogao bi biti zečititis.

A i ovaj Darko vala, ako u Holandiji nije umeo da se zarazi trebalo bi da se zapita zašto je uopšte išao :)
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Korona i dalje ide napred

Strane: << < .. 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35

[ Pregleda: 84960 | Odgovora: 686 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.