Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Globaltel: Freepaid Iskustva

[es] :: Mreže i novosti :: Globaltel: Freepaid Iskustva

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 14604 | Odgovora: 83 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Globaltel: Freepaid Iskustva07.03.2022. u 20:09 - pre 25 meseci
Odmah sam im odgovorio, napisao sam još u prvom mejlu pre desetak dana da broj 063 ide iz A1 mreže, to sam izabrao i kada sam popunjavao ono za prenos broja a u subotu su proverili u A1 poslovnici, kažu da je sve u redu sa njihove strane i broj može da se prenese.

Ne znam onda kako da protumačim da je operater naveo da je broj privremeno isključen iz mreže davaoca broja. Jeste, broj je isključen iz Telenor mreže i aktiviran u Vip mreži, davaoc broje je svakako isključio broj iz svoje mreže ali to nema nikakve veze.

Sad čekam njihov odgovor pa ako su stvarno pitali A1 (recimo da mislim da je 25% šanse da je bilo tako) onda sutra idem da proverim. Ne znam kako bi zabrljali, broj je aktivan ali bez kredita, ne bacaju mi se pare sada. Normalno radi provera stanja u A1, nema nikakve smetnje.

Mislim da su ipak po automatizmu pitali Yettel a ovi odgovorili kako jeste. Jbg, nepouzdano sa koje god strane da je razlog.
 
Odgovor na temu

Milan Kragujevic
Software Engineer

Član broj: 231903
Poruke: 2220
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: https://milankragujevic.c..


+201 Profil

icon Re: Globaltel: Freepaid Iskustva07.03.2022. u 20:14 - pre 25 meseci
Davaoc broja u ovom slučaju je A1, a privremeno isključen broj znači da je broj neaktivan, odnosno da su mu blokirani odlazni (i možda dolazni) pozivi.

Ne verujem da su pitali Yettel, radi se sve preko sistema RATEL-a, ne šalju oni to mejlom nekoj šalteruši.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Globaltel: Freepaid Iskustva07.03.2022. u 21:45 - pre 25 meseci
Ne znam tačne termine, da li je davaoc broja onaj ko ima te brojeve od starta ili onaj na čijoj su mreži. Ako je broj kod mene i dalje aktivan, ako mogu da ga normalno pozovem ali ne mogu da zovem sa njega jer nema kredita, ako mi u A1 poslovnici kažu da je sa brojem sve u redu i da nema problema za prenos, onda mi nije logično da je A1 odgovorio da je broj isključen. A sasvim mi je logično da bi takav odgovor dobili od Yettela jer je broj stvarno privremeno isključen sa (njihove) mreže.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6817
87.116.181.*



+1454 Profil

icon Re: Globaltel: Freepaid Iskustva07.03.2022. u 21:45 - pre 25 meseci
koristim ih već oko 5 meseci i utisci su onako stim što sam ja uzeo novu karticu i planirao samo đubretom da plaćam znači totalno free. Ide nekako problem su reciklomati koji jedva rade ili nikako. Imam ih 3 u okruženju i uvek neki radi. Pratim pogledam nekoliko puta dal se povećava broj flaša i onda prošetam i usput svratim u prodavnicu. Recimo reciklomat na cvetnom trgu radi jednom mesečno pola dana recimo. Valjda je prometno i stalno bi bio pun pa su se oni dosetili i reciklomat izbacuje flaše ne prima ništa. Na komentar što je neispravan sam dobio vrlo bezobrazan odgovor šta hoćeš šta si ti napravio u životu. Dakle za 200 dinara razlike koliko košta u telekomu neograničeno pozivi ja se nebi smarao sa ovim šabanima.

E sad ono što vas zanima. Uglavnom ide preko A1 mreže (virtualni operater) ima manjih problema po zatvorenim podzemnim prostorima (recimo IDEA u podzemnim prolazima mi radi tek od skoro) dok sam bio u vipu njet.
Uspostava poziva zna da potraje i 10-15 sekundi! Zavisi koliko su mreže opterećene. Čim je špic tj preopterećeni predajnici globaltel gubi bitku opet verovatno po hijerarhiji ugovora ili uplaćenih sredstava korisnici ostaju nedostupni. Mada je to jako retko sećam se nekada kada je vip tako radio, pola godine sam bio nedostupan u svom stanu u centru bg a signal ful.

Internet radi odlično mada ja to slabo koristim a i gde god sam ima wifi koji se automatski prenose šifre u svaki nov telefon.

Imam dve kartice ovu sam reciklažom punio prvo po 500 din (150 min i 4 gb interneta) pa pošto mi je to mnogo sad sam stavio 300 din (50 min i 1 gb) kako imam stalno 10 gb interneta i 3 h razgovora. Po potrebi može da se aktivira šta vam padne napamet. Prvo mi je bila zamisao da reciklažom imam neki internet za nadzor i automatizaciju u vikendici pa sam iz radoznalosti ovo uzeo.

Ono što je mene iznenadilo đubretom može i parking servis da se plati

E sad ono za kirjanje kao što sam ja, posle isteka od 3 meseca stiže poruka da vam je istekao period korišćenja i da ćete moći samo da primate pozive. Posle 7 dana vam brišu sav neaktivirani kredit od reciklaže ali ako je aktivan paket on se ne poništava. Dakle posle trećeg meseca sačekajte sa nulom i aktivnim paketom, kada vam obrišu sve sa računa onda opet nastavljate sa reciklažom i tako možete do beskraja.

Ono što je isto zanimljivo mada ja ne gledam tv - imate godinu dana besplatno sve bitnije tv programe u globaltel aplikaciji a i one pink šit dodatne.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Globaltel: Freepaid Iskustva07.03.2022. u 22:06 - pre 25 meseci
Uopšte ne planiram da mi broj bude jedini, ostaju svi prethodni u funkciji, barem za prijem servisnih SMS poruka a i kao veza sa mts bankom. Te probleme koje si imao sa đubretom ne možeš da imaš u istoj priči o 200 dinara razlike jer niko ne daje minute ili bilo šta za đubre. Nažalost, u ovim krajevima nema reciklomata pa i ne razmišljam o tome. I nije 200 razlike, osim ako se dobro cenkaš pa ti daju neki popust. Onda može da bude bolje ... ali se ja ni na pijaci ne cenkam. Trenutno je akcija da se za 888 dobije neo paket plus opet 200 giga poklon i 8 giga redovnog interneta. Ko nudi i blizu toga?

Koristim zmajčeka bez UO i skoro su me zvali da potpišem jer možda uvedu da se bez UO naplaćuje veća cena. Zato sam opet pogledao šta se nudi i izabrao ove. Na novom zmaju mi nude da umesto 200 minuta dobijem 250, a ja potrošim 70-90, da umesto 200 poruka imam 250 a ja napišem 1-7 mesečno i pristojan internet. Globaltel za te pare nudi neograničene minute i poruke i 8 giga interneta mesčno plus 200 giga za prenos broja i sve se neograničeno prenosi.

Meni svakako ne znači ništa 250 umesto 200 a naročito neograničeno. Zato planiram posle mesec, dva da pređem na one sitne pripejd pakete (mada je sve u osnovi pripejd) sa manje minuta i manje interneta. Zašto da plaćam 250 minuta ako koristim 70? Ovako pređem na paket sa malo više minuta, prenošenjem uštedim pa pređem na paket sa manje minuta. I tako redovno, svakog meseca prođem sa računom 300 ili 500 umesto sa 1.000.

Ako se pokaže loše, ako mi bude zasmetalo, nema UO i sutra odem i sklopim novu UO gde god hoću. A do tada malo uštedim.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6817
87.116.181.*



+1454 Profil

icon Re: Globaltel: Freepaid Iskustva07.03.2022. u 22:56 - pre 25 meseci
Dva meseca uzmeš po 500 pa posle skineš na 300 kao ja što radim. U suštini mnogo dobra stvar teoretski gledano a u praksi danas jedno sutra drugo. Ja se ne vezujem za postpejd ugovore nikome ne dajem broj samo pripejd koji furam isti 20 i kusur godina. Promeniš provajdera bez razmišljanja dal si nešto zakačio na taj br neki servis nešto. Ćao zdravo.

Uzmi 2x500 a ostalo 300 jedino kažem ako ti smeta čekanje da se uspostavi veza. To jedino nervira.

[Ovu poruku je menjao bordzija dana 08.03.2022. u 00:07 GMT+1]
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Globaltel: Freepaid Iskustva07.03.2022. u 23:25 - pre 25 meseci
Otprilike tako planiram, mada ću da vidim posle prvog meseca sa 500 da li će da mi pretekne dovoljno ali svakako postoji izbor. Mislim da bar dvojica drugara koje povremeno zovem imaju Globaltel a i ubediću još neke pa aplikacija može da sačuva još minuta. Čini mi se da sam danas čekao koju sekundu kad sam zvao drugara a juče preko aplikacije nije bilo čekanja. Ma briga me, nigde ne žurim.
Citat:
Milan Kragujevic: Davaoc broja u ovom slučaju je A1, a privremeno isključen broj znači da je broj neaktivan, odnosno da su mu blokirani odlazni (i možda dolazni) pozivi.
Kad malo razmislim, smeta mi forma poruke koju su mi poslali. Zašto je trenutni operater naveo da je broj privremeno isključen iz mreže davaoca broja? Zašto nisu samo odgovorili da je broj isključen i nije aktivan? Po poruci mi deluje da trenutni operater i davaoc broja nije isto i da je A1 javio da je broj isključen iz Yettel mreže, što mi deluje čudno i zbog čega se i raspitujem o pravilima prenosa broja.
Svakako će ujutru da mi odgovore ko je ovde koga i zašto pa ću da dobijem odgovore na pitanja. A ionako opet idem do grada pa mi je A1 usput.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6817
87.116.165.*



+1454 Profil

icon Re: Globaltel: Freepaid Iskustva07.03.2022. u 23:45 - pre 25 meseci
Ja sam pre imao 100 min i nisam koristio ni 20 a sada koristim oko 100 minuta gore dole :D
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Globaltel: Freepaid Iskustva08.03.2022. u 12:21 - pre 25 meseci
I dalje gluvi telefoni, Globaltel mi javlja da su od A1 dobili info da je broj isključen pa pitaju da li sam dobio potvrdu od A1 pa da ponove zahtev. Sada sam napisao mejl A1 podršci da vidim ko ovde koga ... i jednima i drugima sam ponovio da je broj aktivan i da mogu da me pozovu da to provere.
Sačekaću još malo odgovore pa ću da razmislim da li imam još posla u gradu, nešto mi se ne izlazi na ovu ladnoću. ;)

Ništa od ovoga nije ispunjeno.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Milan Kragujevic
Software Engineer

Član broj: 231903
Poruke: 2220
*.dhilos.network.

Sajt: https://milankragujevic.c..


+201 Profil

icon Re: Globaltel: Freepaid Iskustva08.03.2022. u 12:40 - pre 25 meseci
Naravno da jeste ispunjeno ako je A1 dostavio odgovor, citiram, da je: broj nepostojeći, privremeno ili trajno isključen iz mreže davaoca broja.

A1 je pogrešio. Mislim da je problem što ti broj nema kredit i samim tim su mu onemogućeni odlazni pozivi.

Obrati pažnju da je operator davaoc broja u procesu prenosa A1 a operator primalac broja Globaltel. Yettel nema apsolutno nikakve veze sa tim, osim što održava centralni registar prenetih brojeva numeracije 063, kako bi mogao da odgovara na All Calls Query za pozive ka toj numeraciji.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Globaltel: Freepaid Iskustva08.03.2022. u 13:23 - pre 25 meseci
Kao što često napišem, po firmama rade ljudi koji nemaju pojma sa poslom pa ni sa temom a za nas koji nešto znamo nema mesta. Valjda A1 zna šta znači da je broj isključen iz mreže. To svakako nije broj koji nema kredit pa ne može da poziva. Pa ja imam još nekoliko brojeva koji nemaju kredit ali kartica je važeća i nije isključena. I taj A1 iliti Vip je preneo taj broj iz 063 mreže kada nije bilo kredita na njemu.

Sad sam proverio na 1234, kažu da nemam odlazne pozive i da karticu mogu da aktiviram uplatom kredita. Da li je moguće da traže pare pa da je priznaju kao aktiviranu?? Kako je kartica neaktivna ako mogu da primam pozive? Da li to znači da je isključena sa mreže??

Kako beše, da li A1 ima opciju prenosa kredita drugom broju? Ili da bacim 200 kinte i da se više ne nerviram?
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Globaltel: Freepaid Iskustva08.03.2022. u 15:36 - pre 25 meseci
Citat:
Milan Kragujevic:Davaoc broja u ovom slučaju je A1, a privremeno isključen broj znači da je broj neaktivan, odnosno da su mu blokirani odlazni (i možda dolazni) pozivi.
Sve u svemu, kada kredit istekne onda mesec dana mogu da se primaju pozivi, kada to prođe onda se gase i dolazni i odlazni a sam broj traje 13 meseci. Po meni bi kartica morala da bude važeća sve dok je ne ugase, tako je mislilo troje u A1 poslovnici dok četvrti nije prijavio da prenos broja nije moguć ako na njemu nema kredita. Pa sam uplatio 200 i sada će verovatno da prođe.
Ne znam za ovo, deluje kao obična otimačina pa se nadam da ću na vreme da saznam da je prenos odobren pa da sve pare prebacim na neki humanitarni broj a ovo su bila moja tri pokušaja sa A1, prvi, poslednji i nikad više. Obični lopovi.

Kad malo razmislim, ja sam zahtev za prenos broja podneo dok je kredit bio važeći, onda je neko razvlačio, ili Globaltel sa prijavom prenosa ili je A1 sačekao pa je posle odbio. Svakako qrvinski.
 
Odgovor na temu

Milan Kragujevic
Software Engineer

Član broj: 231903
Poruke: 2220
*.dhilos.network.

Sajt: https://milankragujevic.c..


+201 Profil

icon Re: Globaltel: Freepaid Iskustva08.03.2022. u 16:32 - pre 25 meseci
Činjenica da ti 1234 govori da je kartica neaktivna potvrđuje da je A1 odbio prenos a Globaltel te uredno obavestio o tome sa ispravnim obrazloženjem.

A1 inače ne voli da pušta ljude da ih napuste, posebno na Globaltel, i ako npr. te korisnike drže na blacklist-i i u pitanju je prepaid broj.

Ako budeš i dalje imao problema, javi mi se u PM da ti prosledim kontakt Branke Pudrlje-Durbabe, glavne direktorke za tržište A1, da bi se taj prenos odobrio.

Pričam iz iskustva, poslednje brojeve koje sam selio iz tadašnjeg Vipa sam radio uz "pomoć" Dejana Turka, čiji sam lični mejl i telefon dobio od poznanika, pa sam apelovao CEO-u da me pusti da odem iz te paklene mreže jednom za svagda.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Globaltel: Freepaid Iskustva08.03.2022. u 17:07 - pre 25 meseci
Teoretski gledano, u pravu su ako po njima broj mora da ima kredit da bi ga pustili. To je ono loše i idiotski. Dobro je što sada više nemaju osnova a ako je Globaltel bio brz pa poslao zahtev pre nego je legla moja uplata, javiću im sutra da ponove jer više ni to ne važi. Možda povučem priču i do datuma kada sam tražio prenos jer ako su tada i oni prosledili a A1 odugovlačio, tu već ima osnova za prijavu.

Meni ne znači ništa, imam više brojeva koje mogu da iskoristim a ovaj ću lako da rešim neki drugi put. Ionako sam ga jedva koristio, čak i dok su bili mesečni planovi a kada su ukinuli prenos, bilo mi je jasnije kako igraju.

Od Globaltela sam dobio privremeni broj i mogu da koristim paket koji sam platio pa ne gubim ništa a javiću ti se ako počnu da brljaju, mada mislim da ima i boljih adresa gde mogu da prijavim ako ne dozvole. Svakako neću ni ovih 200 dinara da im ostavim. Svakako hvala.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6817
87.116.181.*



+1454 Profil

icon Re: Globaltel: Freepaid Iskustva09.03.2022. u 01:56 - pre 25 meseci
Biće da oni nisu uopšte pokrenuli proceduru prenosa broja pa se vade na tih 200 din. Ja sam imao puno problema sa hrvatskim tcomom kada sam otkazao internet i tv, ostao sam i bez broja a uredno su slali račun kao da ništa nisam otkazao. Onda sam opet dobio broj ali dupliran račun iz nekog razloga. Ulagao sam prigovore koji su nestajali i tek kada sam pretio advokatom i tužbom odustali su od zlostavljanja i maltretiranja. Jednostavno mogu da rade šta hoće jer smo balkanske kolonije.

Zavrću te i kradu eto šta rade.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Globaltel: Freepaid Iskustva09.03.2022. u 11:05 - pre 25 meseci
Ne, ja nemam štetu od Globaltela jer sam odmah dobio privremen broj i neo uslugu a u A1 poslovnici su mi na kraju rekli da broj prestaje da bude aktivan ako nema kredita, pa iako je u funkciji, može da prima pozive i slično. Zavrće A1 jer traže da im se daju pare da bi dozvolili prenos broja a ja ću da se potrudim da ih ne dobiju. Iako sam sumnjao i u Globaltel, oni izgleda nisu uopšte ovde krivi.

Dobio sam odgovor i od A1.
Citat:
Nakon dopune kredita kartica je vraćena u aktivan status i postoji moogućnost da ponovo podnesete zahtev za prenos broja u drugu mrežu.
Po ovome, da bi neko preneo broj u drugu mrežu, mora da bude kredita na broju a ako nema, doplatiš pa preneseš a njih častiš.

Nikad više A1.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6817
87.116.181.*



+1454 Profil

icon Re: Globaltel: Freepaid Iskustva09.03.2022. u 13:03 - pre 25 meseci
Pa kažem da te vip a1 zavrće i krade tj maltretira.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6817
87.116.165.*



+1454 Profil

icon Re: Globaltel: Freepaid Iskustva10.03.2022. u 02:17 - pre 25 meseci
Bajdvej RT mi jedino rabots preko globaltelove ap


Glup narod bira glupu vlast!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6817
87.116.181.*



+1454 Profil

icon Re: Globaltel: Freepaid Iskustva26.03.2022. u 01:14 - pre 25 meseci
Dal je moguće da Vip A1 NEMA baznu stanicu u IDEA supermarketu ispod beograđanke a samim time ni globaltel KAKVA SRAMOTA! I posle 15 godina!
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Milan Kragujevic
Software Engineer

Član broj: 231903
Poruke: 2220
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: https://milankragujevic.c..


+201 Profil

icon Re: Globaltel: Freepaid Iskustva26.03.2022. u 09:33 - pre 25 meseci
Nema. Ima na zgradi u kojoj su Pošta, neke banke, vodovod i EDB (preko puta privrednog suda), i ima u resavskoj na zgradi gde je NUNS.

A1 tu ima dosta loš kvalitet servisa i ako je signal dobar, zato što je izuzetno prometna lokacija.

Bolje ćeš proći sa Telekomom ili Yettel-om, koji imaju baznu stanicu na zgradi robne kuće Panda. Yettel ima jako dobre brzine tu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: Globaltel: Freepaid Iskustva

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 14604 | Odgovora: 83 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.