Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Video rekorder nema boje

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Video rekorder nema boje

Strane: 1 2

[ Pregleda: 2199 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Somi04
Nema

Član broj: 345573
Poruke: 295
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Video rekorder nema boje15.05.2021. u 17:39 - pre 35 meseci
Do sada sam pokusavao nesto i podesavao i pola slike je sada stabilno, tacnije gornja polovina slike je stabilna bez tackica dok je druga polovina katastrofa, sva je u snegu i to se menja kako traka ide pri pocetku trake na donjoj polovini slike ima mnogo snega, a pri kraju skoro kao da ga i nema. Sta bi dalje trebao da uradim da resim donju polovinu.
 
Odgovor na temu

Somi04
Nema

Član broj: 345573
Poruke: 295
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Video rekorder nema boje15.05.2021. u 17:40 - pre 35 meseci
Takodje i sve zatezne rucice su sada zategnute i traka je cvrsta, takodje wow i fluter skoro se i ne cuje ali se vide na slici te promene brzine.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Video rekorder nema boje16.05.2021. u 00:49 - pre 35 meseci
Citat:
I takodje cemu sluzi ovo u sredini izmedju tonske glave i kapstana? Kada se podesava mislim da se menja brzina, da li je to mozda za podesavanje brzine?


Tu je da se nastela level da traka ne ide ispod tog valjka, kao neki granicnik. Ne sme ni da dira traku, ali ako se iz nekog razloga traka krene na dole, da je tu kao granicnik. Mora biti u ravni tog sredisnjeg `zleba` onog valjka pored.


Sto se polovine tice sa smetnjama, moze biti da traka ne prijanja lepo na glavu, losa traka, tracking los, ili traka nije na dobrom nivou na odnosu na glave i ne moze jedan deo trake glave ` da dohvate`. Takodje moze biti i da jedna od glava nije dobra, zaprljana ili ostecena delimicno. Losa sinhronizacija okretaja glave i brzina motanja trake...
Pored tog dela taj valjak, on se isto steluje da se podize ili spusta traka na odnosu na glave, tonsku i tracking glavu.
Ako si to dirao, jako je tesko ponovo dostelati.
Sve u svemu, cupavo.

[Ovu poruku je menjao gilopile dana 16.05.2021. u 02:00 GMT+1]
(c) 1982 sinclair research ltd
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Somi04
Nema

Član broj: 345573
Poruke: 295
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Video rekorder nema boje16.05.2021. u 11:00 - pre 35 meseci
Na tom valjku, traka na dnu izgleda malo sabijeno i ne lezi lepo. Po nekoj mojoj logici trebalo bi da ide pravo, medjutim traka se krivi dole, pokusavao sam to da podesim, a na malu promenu reaguje previse. Malo sam ga samo podesio da vidim sta ce se desiti i traka kao da je onda nalegla kako treba, ali slika. Slika je posle bila uzasna, kao da nije bila sinhronizovana sa slikom uvopste cak je i zvuk kasnio, a slika je kruzila gore dole. Taj problem sa slikom koja ide gore dole sam resio, ali opet ostaje taj mali delic trake koji ne lezi najbolje.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Somi04
Nema

Član broj: 345573
Poruke: 295
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Video rekorder nema boje16.05.2021. u 11:05 - pre 35 meseci
Tu je i slika, mada se bas i ne vidi najbolje. Ovako kad je malo iskrivljena na dnu, sinhronizacija slike i zvuka je super, pa je cak i slika na nekim kasetama odlicna. Medjutim mislim da bas i nebi trebalo da stoji tako krivo, da li to moze nekako da se podesi? Takodje medjao sam tosnku/ tracking glavu posto je imala nesto na sebi, takodje podesio sam i azimut tu nema problema, zvuk je kristalno cist.
 
Odgovor na temu

Somi04
Nema

Član broj: 345573
Poruke: 295
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Video rekorder nema boje16.05.2021. u 11:11 - pre 35 meseci
Takodje imam pitanje ne vezano za ovaj problem ako je mehanika u pitanju, na jednoj ploci od video rekordera ima deo ploce na kome pise SYSCON, cemu to sluzi?
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Video rekorder nema boje16.05.2021. u 12:34 - pre 35 meseci
Spusti malo taj valjak da traka ide po sredini. Imas gore sraf.
SYSCON, nije mi poznato.
Ko zna sta je to, ima tu milion plocica, milion modela..
Morao bi uslikati da vidim gde se nalazi i gde ide konektor.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Somi04
Nema

Član broj: 345573
Poruke: 295
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Video rekorder nema boje16.05.2021. u 12:46 - pre 35 meseci
Slikacu kasnije, nego za taj sraf na vrhu, kao sto sam rekao. Cim ga malo pomerim odma se slika unisti, ispadne iz sinhronizacije slika bude nikakva. Ne znam kako da objasin, ali kada se to pomeri slika ide gore dole i jako je nestablina kao u premotavanju sa slikom. Prosto mora da bude tako kriva ili je slika nestabilna.
 
Odgovor na temu

Somi04
Nema

Član broj: 345573
Poruke: 295
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Video rekorder nema boje16.05.2021. u 13:20 - pre 35 meseci
Pokusao sam da podesim taj sraf iznad valjka, kao sto rekoh slika se unistila skroz uvopste nije stabilna. Prosto mora da bude malo nakrviljena na dnu da bi slika bila donekle dobra.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Video rekorder nema boje

Strane: 1 2

[ Pregleda: 2199 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.