Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pravda za Darka Nedeljkovića

[es] :: Predlozi i pitanja :: Pravda za Darka Nedeljkovića
(Zaključana tema (lock), by bakara)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 2820 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Pravda za Darka Nedeljkovića02.04.2021. u 08:52 - pre 36 meseci
Čovek je član foruma od 2008. Pratio sam njegove postove na EMZ, tako da ne znam za ostale forume, ali tamo je uvek imao svoj stav i originalno mišljenje. Onaj koji ne želi da čuje radikalno drugačije mišljenje, tome je najbolje da pokrene blog i piše sam. Ja se gotovo ni u čemu ne slažem sa Darkom, ali mi je bilo zanimljivije da pročitam ono što on piše od mase drugih dosadnih postova. Predlažem administratorima da odblokiraju Darkov nalog i da ga lepo zamole da se vrati.
 
+1

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3445

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Pravda za Darka Nedeljkovića02.04.2021. u 09:22 - pre 36 meseci
Verovatno će ova tema biti brzo zatvorena.
Pogledaj malo Darkov profil.
U poslednjih 1000 postova, 20 je bilo van MadZone i Svakodnevnica
980 je trla baba lan.

Doprinos 0. A stvaranje loše atmosfere 10/10
 
0

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pravda za Darka Nedeljkovića02.04.2021. u 09:32 - pre 36 meseci
Ko smo mi da sudimo koliki je Darkov doprinos.

Citat:
Matej: Ne sudite, da se ne bi sudilo vama. Jer, kakvim sudom sudite, takvim će se i vama suditi; i kakvom merom merite, takvom će se i vama meriti.


Osim toga:

Citat:
Volter: Ne slažem se sa tim što govoriš, ali ću do smrti braniti tvoje pravo da to slobodno kažeš
 
0

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Pravda za Darka Nedeljkovića02.04.2021. u 10:20 - pre 36 meseci
Citat:
Volter: Ne slažem se sa tim što govoriš, ali ću do smrti braniti tvoje pravo da to slobodno kažeš

Ovo. Uvek i u svakom slučaju.
 
0

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pravda za Darka Nedeljkovića02.04.2021. u 10:23 - pre 36 meseci
Dobro, ne treba ni preterivati. Ja ne bih išao baš do smrti. Najviše što mogu je do bana.
 
0

duplak22

Član broj: 345839



+9 Profil

icon Re: Pravda za Darka Nedeljkovića02.04.2021. u 10:35 - pre 36 meseci
Pa sta kukate, tu je Darko.
Ovde mu jos niko nije zabranio da pise.
 
0

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Pravda za Darka Nedeljkovića02.04.2021. u 10:41 - pre 36 meseci
Ono sto mene zanima ko je ustvari @ duplak22 ?

O.K. napisao sam u jednoj staroj temi , i to mislim i dalje

Ima suvise dobro pamcenje i prati pomno forum da bi bio neko drugi
 
0

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3445

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Pravda za Darka Nedeljkovića02.04.2021. u 10:45 - pre 36 meseci
Citat:
BuzzLightyear:
Ko smo mi da sudimo koliki je Darkov doprinos.


Zovi me Jahve
Neka skače polje i sve što je na njemu; tada nek se raduju sva drveta šumska
Pred licem Gospodnjim; jer ide, jer ide da sudi zemlji. Sudiće vasiljenoj po pravdi, i narodima po istini svojoj.

Psalmi 96 12-13
 
0

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pravda za Darka Nedeljkovića02.04.2021. u 10:50 - pre 36 meseci
Ne uzimaj uzalud imena Jahve, Boga svoga, jer Jahve ne oprašta onome koji uzalud izgovara ime Njegovo

Izlazak 20, 7
 
0

duplak22

Član broj: 345839



+9 Profil

icon Re: Pravda za Darka Nedeljkovića02.04.2021. u 10:55 - pre 36 meseci
Citat:
ademare:
Ono sto mene zanima ko je ustvari @ duplak22 ?

O.K. napisao sam u jednoj staroj temi , i to mislim i dalje ;)

Ima suvise dobro pamcenje i prati pomno forum da bi bio neko drugi ;)




The force is strong with this one....

Ponosan sam na tebe, nijedno veliko slovo na pogresnom mestu u recenici.
 
0

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3445

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Pravda za Darka Nedeljkovića02.04.2021. u 11:00 - pre 36 meseci
Citat:
BuzzLightyear:
Ne uzimaj uzalud imena Jahve, Boga svoga, jer Jahve ne oprašta onome koji uzalud izgovara ime Njegovo

Izlazak 20, 7


Ja sam Jahve, Bog tvoj, koji sam te izveo iz zemlje egipatske, iz kuće ropstva. Nemoj imati drugih bogova uz mene.
Izlazak 20, 2-17; Ponovljeni zakon 5,6-21

djoka_l mi ja samo nick na ovom forumu...
 
0

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Pravda za Darka Nedeljkovića02.04.2021. u 11:08 - pre 36 meseci
E teolozi, aj' da se vi vratite nazad na madzone, može?
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
+1

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3445

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Pravda za Darka Nedeljkovića02.04.2021. u 11:19 - pre 36 meseci
lol, nisam teolog, ali volim da kad neko citira narodnu mudrost ili neku osobu, ja dam citat koji tvrdi suprotno.

Upravo je u tome "narodna mudrost" - za svaku situaciju možeš da nađeš dva dijametralno suprotna citata. Pa uzmeš onaj koji podržava tvoje stanovište.
Cela diskusija je bespredmentna. Neće promeniti odluku moderatora/administratora. A i ako se promeni, to neće biti zbog ove diskusije.

Moj stav: bolje je što nema više Darka na forumu.
 
0

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Pravda za Darka Nedeljkovića02.04.2021. u 11:27 - pre 36 meseci
Meni nije smetao . Verovatno je sa administracijom postigao neki dogovor , da ne registruje novi nalog .

Zanimljivo , je sto je prilicno truda ulozeno , da izgleda kao da postoje dve osobe .

Jedna na "normalnom" forumu , druga na EMZ .

Ulozeno je dosta truda i da stil pisanja bude drugaciji , drugaciji ton itd .

U skladu sa obicnim forumom , postovi odmereni , teznja da bude ozbiljan ton itd .

Na EMZ sasvim suprotno .
 
0

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Pravda za Darka Nedeljkovića02.04.2021. u 12:20 - pre 36 meseci
Citat:
duplak22:
Pa sta kukate, tu je Darko.
Ovde mu jos niko nije zabranio da pise.

Veza izmedju naloga pctel i Darko Nedeljkovic je objasnjena vise puta, ali posto uvek ima novih koji su procitali, moze jos jednom i sa novim svetlom na tu potrebu u skladu sa ovom temom, konkretnije sveopsta cenzura...
Korisnik pctel je mnogo stariji nalog, nalog firme. Na tom nalogu pisali su Darko Nedeljlovic ali i drugi radnici.

Medjutim, pojavila se potreba cenzurisanja sta se moze reci na tom nalogu... Problematicno je napisati bilo sta protiv odluka vlasti, problematicno je napisati da je drzava zagadjena, da je ekonomija dugorocno neodrziva, da su odredjene strukture korumpirane, da u drzavi postoji sprega vlasti, kriminala i tajkuna, da su prava radnika sve ugrozenija, da sloboda stampe nije kakva bi trebala da bude, ukratko ni o cemu vaznom pctel ne bi trebao da se upustanu raspravu,kako se bi zamerio nekom, privukao nepotrebnu paznju, izazvao gnev i osvetu mocnih, ugrozio poslovanje i ostavio 50 porodica radnika firme bez hleba. Pctel treba da pise iskljucivo o tehnici i tako tim nebitnim stvarima i pomogne nekom nesto ako moze i zna kako. Ako sam nekada napisao nesto van ovog opisa to je zato sto mi se omaklo, a ne zato sto sam smeo i trebao to da uradim.

Nalog Darko Nedeljkovic otvoren je upravo iz razloga slobode govora za jednog obicnog coveka, pripadnika radnicke klase koji bi za sve sto je rekao odgovarao iskljucivo sopstvenim imenom i prezimenom, bez ikakvih posledica po druge. Dakle, korisnik Darko Nedeljkovic vise definitivno nije medju vama. Za sta je tacno banovan nije poznato, verovatno nizasta konkretno, nego eto tako, precesto imao pogled na svet suprotan administratorovom. Mozda opomena drugima da treba glumiti da se slazete sa administratorima da ne bi prosli isto tako?

Banovanje u digitalnom svetu je ekvivalent smrtnoj kazni u stvarmom svetu. I banovanje i smrtna kazna trebalo bi da bude kazna koja se primenjuje iskljucivo ako je neko bas pocinio neki ogroman zlocin, ako i tada. Ali, nije to problem jednog foruma i jednog coveka. Sta sad, Darko Nedeljkovic ce posvetiti svoje vreme necem korisnijem, ili ce naci neka nova interesovanja kojima ce posvetiti slobodno vreme. Problem je mnogo siri i ozbiljniji. Problem je sto je planetu tokom poslednjih godinu dana zahvatila epidemija sveopsteg gubljenja ljudskih prava, izmedju ostalog slobode govora. Ne smes govoriti o rezultatima izbora u USA, ne smes se zalagati za pravo izbora hoces li da te bodu ili ne, ne smes biti protiv ilegalnih migranata, ne smes davati podrsku braku da istraje u smislu zajednice zene i muskarca, ne smes se protiviti podeli covecanstva na 16 polova... Ukratko - to sto se juce desilo Darku Nedeljlovicu, sutra ce svakom od vas kad budete imali misljenje suprotno necijem ko je po nekom kriterijumu bitniji od vas. Vreme je za jednoumlje. Vreme je da svi naucite da razmisljate onako kako vam se kaze.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
+1

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Pravda za Darka Nedeljkovića02.04.2021. u 12:22 - pre 36 meseci
Citat:
ademare:
Ono sto mene zanima ko je ustvari @ duplak22 ?

Ne znam ko je. Ali sa mnom nema nikakve veze. Mozete da verujete, mozete da ne verujete, ako je do sad sve bilo otvoreno, iskreno i transparentno, zasto bi sada bilo drugacije?

Citat:
Meni nije smetao . Verovatno je sa administracijom postigao neki dogovor , da ne registruje novi nalog .

Nije bilo nikakvog dogovora. Jednostavno - nije li malo pateticno vracati se iz inata kad ti neko jasno da do znanja da si nepozeljan u drustvu? Toliko od mene, vidimo se mozda nekad na bezlicnom tehnickom delu foruma gde nema licnih stavova i misljenja o svakodnevnim pojavama.


[Ovu poruku je menjao pctel dana 02.04.2021. u 13:34 GMT+1]
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
0

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Pravda za Darka Nedeljkovića02.04.2021. u 12:42 - pre 36 meseci
Nedeljković i dalje ide napred.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
0

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pravda za Darka Nedeljkovića02.04.2021. u 14:41 - pre 36 meseci
Citat:
djoka_l:
Ja sam Jahve, Bog tvoj, koji sam te izveo iz zemlje egipatske, iz kuće ropstva. Nemoj imati drugih bogova uz mene.
Izlazak 20, 2-17; Ponovljeni zakon 5,6-21

djoka_l mi ja samo nick na ovom forumu...


Teret dokazivanja je na onome ko iznosi tvrdnju. Ako si stvarno Jahve dokaži, na primer tako što ćeš (digitalno)vaskrsnuti Darka Nedeljkovića.
 
0

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3445

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Pravda za Darka Nedeljkovića02.04.2021. u 14:45 - pre 36 meseci
Ovaplotio sam ga u vidu pctel-a

Uzgred, ni pctel nije imun na sindrom "Darko Nedeljković". AKo je i bilo nekada namere da se bavi tehničkim temama, to mu slabo uspeva poslednjih 6 meseci.
 
0

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pravda za Darka Nedeljkovića02.04.2021. u 14:47 - pre 36 meseci
Pctel tvrdi drugačije.

Citat:
pctel: Dakle, korisnik Darko Nedeljkovic vise definitivno nije medju vama.
 
0

[es] :: Predlozi i pitanja :: Pravda za Darka Nedeljkovića
(Zaključana tema (lock), by bakara)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 2820 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.