Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SBB Internet - UBEE a ne diskonektuje se

[es] :: SOHO Networking :: SBB Internet - UBEE a ne diskonektuje se

[ Pregleda: 1725 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mihmichael

Član broj: 338565
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon SBB Internet - UBEE a ne diskonektuje se05.12.2020. u 22:44 - pre 40 meseci
Pozdrav društvo.

Korisnik sam SBB usluge skoro 3 godine i kad sam prešao sa Telekoma na SBB bio je osećaj tipa sa magarca na konja. Takav utisak je i dalje jer je brzina interneta neuporediva a i televizija radi besprekorno. Ipak, ne bi bilo normalno da nema problema, bar u Srbiji...

Dakle, imam od SBB-a UBEE ruter na koji je nakačen switch pa na njega LAN kablovi do 3 sobe. Pošto UBEE šalje izuzetno slab WiFi signal, u jednoj sobi je LAN kabal uboden u Tenda ruter, koji šalje WiFi dalje i sve je to funkcionisalo jako dobro. Prvi problemi su se desili prošle zime kad je internet pucao jako često ali se (posle "delovanja" SBB podrške) problem rešio. Sve je radilo OK, u toku godine je bilo par nedelja problematičnih ali generalno OK stanje.

Sada, jedno 3 nedelje unazad, problem je nerešiv. Probali su iz BG-a da reše (verovatno restart) i to nije urodilo plodom. Posle su rekli da je problem u Pirotu (odakle sam) i problem je nestao, na nekoliko dana. Sada je situacija bukvalno neizdrživa jer se sve raspada jako često: nestane WiFi (koji emituje UBEE) i pojavi se posle 10-20 sekundi, usput nestane i prijem na fiksnom telefonu. Bitno je napomenuti i da se internet izgubi i na uređajima povezanim LAN kablom Zvao sam, svađao se, došli i promenili UBEE, ali stavili apsolutno isti model. Šta se desilo? Ništa. I dalje WiFi internet sa UBEE-a nestane (mreža je tu, ali nema interneta) i sve počne da radi posle 10-60s. Drugi ruter (Tenda, koji je podešen kako treba) nije problem jer i kad njega maknem sa mreže isto se dešava.

Da li je neko imao slična iskustva i da li imate neki predlog ili savet? Jeste "normalno" da internet nekad "pukne" ali ne i da se to dešava po nekoliko puta na sat...

PS: Ako sam promašio lokaciju za temu izvinjavam se i molim moderatora da istu pomeri na adekvatnu lokaciju. 👍
 
Odgovor na temu

re5pect90
Milos Mijalkovic
Software QA Engineer
Nis

Član broj: 327319
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: SBB Internet - UBEE a ne diskonektuje se25.01.2022. u 15:04 - pre 26 meseci
@mihmichael

Pozdrav,

da li si resio problem na kraju i kako, posto iz opisa vidim da imam identicnu zajebanciju, samo u Nisu.

Sa Trio Gold paketa sam presao na EON 4. Januara i od tad krecu problemi.

I ja sam ih napinjao i zvao i evo danas mi zamenise uredjaj, nazalost opet sa Ubee, ali mislim da ce isto da se desi.

Da napomenem, televizija je sve vreme bila extra, a sto se interneta tice, kada radi, na svim uredjajima je ping oko 12ms, brzina izmedju 240-245 / 24.5, i na mobilnim uredjajima kada su zakaceni na 5G mreze u blizi AP-a.

Mreza je podesena na sledeci nacin.

-----------------------

Ubee EVW32C > 4 lan porta otkljucana, WiFi off na oba opsega, 2.4/5GHz, DHCP podesen izmedju 192.168.0.20-192.168.0.255

Odradjen DHCP Static lease za sve LAN uredjaje preko MAC/IP adrese i svima dodeljene adrese u opsegu 192.168.0.4 - 192.168.0.19

------------------

1 - Lan kabl do TP-Link Archer C7 V5, konfigurisan u AP mode, DHCP off, staticka IP (192.168.0.2), ulaz u 1 lan, 2 izlaza ( moj komp i android box preko kog gledam EON), 2.4 i 5GHz mreze razdvojene, kanal 1 za 2.4, kanal 36 za 5GHz
2 - Lan kabl do D-Link DIR-859, konfigurisan u AP mode, DHCP off, staticka IP (192.168.0.3), ulaz u 1 lan, 2 izlaza ( sestrin komp i laptop(kad nece da koristi wi-fi), 2.4 i 5GHz mreze razdvojene, kanali izmedju 2 rutera se ne preklapaju, 11 za 2.4GHz, 48 za 5Ghz
3 - Lan kabl do Dlink Gigabitnog switcha, 1 izlaz u EON box, drugi u snimac za video nadzor
4 - Lan kabl direktno u desktop kod roditelja

Od mobilnih uredjaja tu su jos 2 telefona, sestrin i moj i to je to.

------------------


Meni se npr desava da preko noci radi ok, i nema izgubljenih paketa kada pingujem SBB-ov DNS, medjutim tamo negde oko 10-11 pa do 4-5 popodne krece ludnica, a posto oboje, i sestra i ja radimo od kuce postaje neprihvatljivo. Dolazili su, merili signale, sve je bilo u referentnim vrednostima, i DS i US, menjali splittere, konektore itd itd, evo danas i Gateway, ali ne verujem da ce da bude drasticne promene. Isto nestane random, mada mislim da se uglavnom "zaglupi" kada se npr upali neki od racunara koji nije bio aktivan ili se zakaci neki uredjaj na WiFi i kad povuce protok, requesti idu u timeout i nekad se vrati samo od sebe posle pola minuta ili jace, a nekad mora restart.

Otkacinjao sam rutere i switch, ostavljao sve da radi u direktnoj vezi sa Ubee, medjutim bez promene.

Primetio sam npr da kada pozovem podrsku i objasnim im problem, verovatno urade neku sinhronizaciju ili me prebace na drugi cvor ili sta god i neko vreme bude sve ok, ali opet krene bez nekog objasnjenja da se desava.

Izvini ako upadam u temu, ali vec pocinjem da razmsljam o dodatnom provajderu samo za internet i da trazim EON van mreze za TV a da mi ukinu Net i to je to.



[Ovu poruku je menjao re5pect90 dana 25.01.2022. u 16:20 GMT+1]
 
Odgovor na temu

no_doz
lol nigde
lmao

Član broj: 348055
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: SBB Internet - UBEE a ne diskonektuje se07.07.2023. u 01:12 - pre 8 meseci
e fun fekt kao

podesite na svim tim uredjajima
prvi dns server na bilo ciji drugi,
tipa cloudflare-ov 1.1.1.1, a sekundarni
dns ukoliko postoji samo stavite na
default gateway

aj laku noc

 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: SBB Internet - UBEE a ne diskonektuje se

[ Pregleda: 1725 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.