Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Znacajno manje slobodnog prostora na HDD nego sto bi trebalo

[es] :: Windows desktop :: Znacajno manje slobodnog prostora na HDD nego sto bi trebalo

Strane: 1 2

[ Pregleda: 2609 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
p2-115.p59.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Znacajno manje slobodnog prostora na HDD nego sto bi trebalo09.11.2020. u 21:32 - pre 41 meseci
Citat:
mjanjic:
Ma uvek se desi nešto, nestane struje, pukne neki sistemski proces...


Evo ja danas otkrio da mi je nešto zeznuo na eksternom u utorak popodne, nekoliko fajlova u folderima kojima je tada pristupano su oštećeni (ne svi, već samo poneki), i zanimljivo da sam u četvrtak napravio izmenu u HTML dokumentu jednog web sajta i postavio na server, a u subotu uveče iskomentarisao jednu liniju koda i zamenio fajl na serveru, danas kad sam trebao da poništim izmenu (u pitanju je link ka nekom novom sadržaju koji je trebalo popraviti u međuvremenu), vidim da u fajlu ta linija nije iskomentarisana i da je zadnja izmena urađena u četvrtak. Ali, ja sam FTP-om postavio izmenjenu verziju u nedelju, a kod mene je nema na disku, kao da je bila samo keširana...

Uglavnom, pošto se operacije nad fajlovima keširaju, bilo da je interni ili eksterni disk, treba biti oprezan sa tim...


Uglavnom, većinu sam danas prekopirao, za svaki slučaj, ostala još dva veća foldera, pa ću tek nakon toga da pustim sistemski alat da odradi skeniranje (na Options > Tools prijavljuje da ima problem i predlaže skeniranje).

Sreća da je u pitanju samo nekoliko fajlova sa kojima je rađeno u utorak i četvrtak, pojma nemam šta je razlog, ali mi je suludo da Windows ne prijavi problem prvi put kad naleti na grešku i ispiše u dijalogu šta je konkretno problem, nego se pojavi "corrupted file". Doduše, zadnjih 7 dana mi Firewall prijavljuje "Error reporting tool" koji pokušava da komunicira sa MS serverom, međutim i ako ga propustim, ništa se ne desi, tako da se pitam čemu milion raznih servisa, ako ti Windows 7 dana brljavi na disku umesto da to prijavi već kod prvog fajla koji nije sačuvao kako treba?


Kod Open Source softvera na hiljade entuzijasta čita kod, bilo u želji da unaprede svoje znanje, bilo zato što ih zanima kako je nešto urađeno, bilo zato što su plaćeni da to rade, a kod ovih Closed Source projekata, naročito kad je komercijalni softver u pitanju, testira se nedovoljno detaljno i na nedovoljno različitog hardvera, praktično većina korisnika je tu da testira nečiji softver u realnom radu kako bi proizvođač mogao taj istestiran kod da ugradi u neku dosta skuplju verziju koju prodaje po 10x većoj ceni.


Ako si exkterni formatizovao ka FAT32 nije ni cudo. Koliko znam NTFS je journaling file sistem, pa tu samo moze da se desi da izgubis upis, ako je nesto ostalo u cache, ali ne i da file bude ostecen.

 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Znacajno manje slobodnog prostora na HDD nego sto bi trebalo

Strane: 1 2

[ Pregleda: 2609 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.