Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Knjigovodstveni DOS program

[es] :: Windows aplikacije :: Knjigovodstveni DOS program

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4145 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Kamenni
Electronics Repair Technician
Novi Sad

Član broj: 76378
Poruke: 93
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 193321209
Sajt: www.electronicbit.rs


+5 Profil

icon Re: Knjigovodstveni DOS program07.11.2020. u 12:03 - pre 41 meseci
Citat:
whitie2004:
Citat:
Kamenni:ada koliko sam shvatio da je to toliko prost program da posle nove godine mora da dodje taj koji je radio program da arhivira podatke i da napravi novu arhivu za novu godinu, tacnije za sledecu godinu.

Ne radi se o arhiviranju podataka. Knjigovodstvena godina se finalizira zavrsnim racunom. Vrlo obiman posao koji traje mesec-dva, nakon koga se predaje drzavi. I vise nema menjanja predhodne godine. Ali otvara se nova, u kojoj su samo neke stavke iz predhodne, mnoge izmenjene ... Zapravo, vec 1.januara se kreira neka prazna skoljka (nije skroz prazna) a nakon zavrsnog se dopunjava i prepravlja da lici da su ti podaci bili tu jos na pocetku ....
Zato je bitno da ti 'programer' bude izvrstan knjigovodja, prati zakonodavstvo danudan, pije kafu sa inspektorima .... dal' zna koja je verzija orakla sada aktivna - koga briga.

U tom svetlu je i zamena programa za nesto novo ! Ako taj nov ne ume / zeli da ti podatke iz postojecih godina prebaci u svoju bazu - to nije ponuda. To je mucenje .

Sto se tvog problema tice - osnovno pravilo: ta 2 stara racunara ne diraj. Ne ispravljaj nista na njima, ne skidaj ih sa mreze. Zasticeni k'o sveto pismo. Kad sve proradi, svi srecni - onda ih ukloni. Budi svestan da brisanje jednog drajvera, gubitak jednog parametra znaci da je sve trajno izgubljeno. Verujem da ta zena nije programer i ne ocekuj da ce te izvuci u toj situaciji. Svakako prvo pogledaj kako kartice komunicijaju (protoko0li, parametri ...). Nemoj te iznenadi ako rade bez net adresa ili koriste neki upokojeni standard ...

Onakousput - nisam shvatio kako koriste USB na DOS racunaru?



Ta dva racunara koja sada obavljuju posao niti skidam niti bilo sta radim dok ne proradi na novim, a i tada ce samo biti sklonjeni negde u magacin na neko duze vreme za slucaj neke potrebe, a posle nekog vremena da se pobacaju u reciklazu.
Stampaci su u winXP a program koristi defaultni printer koji je u winxp.

 
Odgovor na temu

Kamenni
Electronics Repair Technician
Novi Sad

Član broj: 76378
Poruke: 93
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 193321209
Sajt: www.electronicbit.rs


+5 Profil

icon Re: Knjigovodstveni DOS program07.11.2020. u 12:16 - pre 41 meseci
@bachi

Da mnogo njih furaju DOS programe i najgore sto uopste ne planiraju prelazak na nesto drugo.

Sto se tice svih x86 windows-a znam da mora da radi i znam da mi slicni takvi programi rade u drugim firmama, i covek je bez problema prebacio bazu i podesio njegov software na novom racunaru.
I ona sama kaze da DOSbox radi dosta sporije, ali radi. Jednostavno mi deluje da nije zainteresovana da pokusa da prebacimo sve na novi OS ali da bude x86, ali sada je gotovo, covek je vec kupio racunare sa W10 64, i tako da sada mora da se resava problem ovako kako jeste, a kasno je dosao do mene tek kada su mu rekli oni koji su trebali da mu rese to sve i od koga je kupio racunare da ce mu sve podesiti preko kvm switcha pa da koristi oba racunara. On da je to hteo mogao je samo da uzme neki laptop/desktop da ima za placanja i ostale portale, e-porezi, tenderi i drugo...
Mislim da nije problem oko placanja, jer covek kaze sta treba da se kupi plati, samo reci ali da mi se resi to da radi, a da ja nemam praznog hoda u poslu.
USB stampaci im rade iz programa, to sam vec pisao, akako je to implemetirano i kako program komunicira, nisam ulazio u to, nisam imao priliku da duze pregledam taj racunar koji sada koriste.
Hvala na odgovoru!
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows aplikacije :: Knjigovodstveni DOS program

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4145 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.