Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pokret uništimo frilensere

elitemadzone.org :: MadZone :: Pokret uništimo frilensere

Strane: << < .. 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 212706 | Odgovora: 3024 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1349
87.116.160.*



+559 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere14.11.2020. u 20:57 - pre 42 meseci
Citat:
BuzzLightyear:
Pogrešna preraspodela vodi ka smanjenju bogatstva. Ispravna ka povećanju. Vrati se ponovo na gej ostrvo, i neka su miševi dovukli sekiru. Banana je uveo velike poreze miševima i oni su nezadovoljni preraspodelom otišli na drugo ostrvo, ali pre nego što su miševi otišli oduzeo im je sekiru. Banana odluči da preraspodeli tu sekiru. Da li je svejedno da li će je dati filozofu ili stolaru? Major nije baš stolar, ali ako zna da popravlja oluke, verujem da bi se bolje snašao sa sekirom od filozofa. Stolar bi mogao da napravi čamac, koji bi omogućio razvoj trgovine i uvećanje bogatstva. Naravoučenije ove gej basne je da preraspodela matters.


Rekao bih da pogrešna raspodela vodi samo mogućnosti smanjenja bogatstva, a ispravna ka mogućnosti povećanja, ne nužno smanjenju ili povećanju.
Sekira ostaje sekira dao je filozofu ili stolaru, nit se dezintegrisala, nit ovaplotila. A ako filozof "smisli" da je da nekom veštijem stolaru, taj bi mogao izdeljati i dva čamca. Ja opet samo sekirom i popravljam oluke, ni ne znam da može drugačije, ali ako stolar napravi čamac još uvek nemaš bogatstvo, ako mu dugo stoji u magacinu može i da istruli potencijalno bogatstvo, mora sad taj čamac sledećom raspodelom da dospe do nekog ko zna da vesla i peca, da bi dobio bogatstvo ili vrednost. Ako ga banana dodeli filozofu, ovaj će možda da se divi čamcu, ili da razmišlja o smislu čamca, ili da ga okrene čamac natraške da stoji u šumi.
Naravoučenije je da šta god daš filozofu on sj*be, pa sve i da se zove Marx.

Citat:
Al Imam:
Američki poreski obveznici su keširali 480 miliona dolara
samo za misiju Apači helikoptera
tokom "milosrdnog" ubijanja *srpske dece 1999. godina.


*srbijanske

Citat:
Iako su 2 Apači helikoptera pali sami od sebe
operacija eliminisanja dece po *Srbiji im je uspela.


*po Srbijanciji

Citat:
Bradzorf012:
Razmišljamo o tome da ne uvodim novac, jer nemamo koncept vlasništva.


"Jer nemamo koncept vlasništva" se krši sa aksiomima gej ostrva, tako ne bi ni ribu mogao da menjaš za išta jer ti ne bi bila u vlasništvu, a verovatno bi i prvi predložio uvođenje staklića, rekao bi: Lako je vama nositi hlebove i voće, meni leđa otpadoše od teške ribe, dajte da nađemo neke stakliće ekvivalent vrednosti, pa kad ribu zamenim za lake stakliće da sa njima u džepovima idem na sledeću tezgu.
Osim toga onaj mladac Buzz što često menja imena mnogo lepo svira harfu, ja i filozof volimo da ga slušamo, želim njemu da dam nekoliko staklića da ne bi morao da čisti ulice, da ima više vremena da vežba na harfi predivne melodije, i da ima od čega da živi iako ništa materijalno ne prozvodi.

Citat:
Inače, hranu prvo dobijaju najmlađi, zatim stariji i onda na kraju najstariji.


Zar nisu u bilo kom društvu najugroženiji najmlađi kao potpuno nesposobni za samostalan život, pa najstariji kao ograničeno sposobni, pa tek onda radno sposobni? Mada radno sposobnima treba najviše kalorija koje troše dok privređuju.. Razreši to tako što ćeš svima davati istovremeno, kad već žive u komuni gde je sve svačije, nek i menza bude istovremena, društvo jednakosti i istovremenosti.

Citat:
Darko Nedeljković:
Dobro, pitaj, ali nemoj mene. Ja niti sam poznavalac nemacke ekonomije, niti nemackog mentaliteta, niti toliko dobro razumem nemacki da mogu da citam komplikovane strucne tekstove, pa da ti izguglam odgovor. Ako bi pitao nesto za srbiju, bilo kakvi su trenutni propisi, ili na koje bismo probleme naisli ako bi bili drugaciji, tada imam nekog iskustva verovatno vise od prosecnog forumasa, pa mogu probati da odgovorim. Ako te srbija ne interesuje, onda nista, postani nemac, udji u politiku, pobedi na izborima i predlozi te promene na dnevnkm redu bundestaga, nemam nista protiv.


Iskreno rečeno nikako ne mogu da se setim da sam pitao baš tebe, zapravo B3R1 je imao sjajan tekst o progresivnom oporezivanju, na kakve uslove bi verovatno pristalo odmah 99% freelancera o kojima pričamo, ja sam primetio skalu i pitao za nju više ovako u vazduh, pa ako neko zna, onda ste vas nekoliko citirali i sad ispada da pitam tebe.. ?

Ali kad se već nudiš: Kakvi su trenutno propisi u Srbiji, i na koje bi smo probleme naišli ako bi bili drugačiji?

Citat:
bananaphone:
Ne napadam nikog, niti imam veze sa darkovim predlozima, nego je trend - "ako nam uvedete poreze - mi se selimo".


Ma ta pretnja je ko deca "Videćete vi", mada imam poznanicu koja kad je izračunala 80% poreze, doprinose, kamate, počela da se najavljuje rodbini u Makedoniji, ali možda bi mogao da odgovoriš na drugo neko pitanje: Recimo da je neko radio za 200e mesečno 5 godina, i kad mu naplate 80%, kad se ono što ostane raspodeli na 5 godina, da li će mu satnica spasti ispod zakonski minimalno predviđenih 123 dinara, ili koliko je već? Je l to uopšte dozvoljeno tako?
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Al Imam

Član broj: 345564
Poruke: 100



+25 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere14.11.2020. u 21:49 - pre 42 meseci
Citat:
MajorFatal

(danas piju pivo, tad u titovo vreme bio viši standard pa zato vino..)

Nisam ekspert ali pivo je bilo bolje u vreme SFRJ nego ovo "demokratsko".
Drugo, SFRJ nije propala zbog prekomernog zapošljavanja.
Jer ekonomija SFRJ je proizvodila društveno korisna dobra.

Uporedi sa današnjim "demokratskim" zapošljavanjem partijskih uguza.
Vučić apsolutno ništa nije stvorio samo zapošljavanje na neproduktivnim "poslovima".

Prvo i osnovno ne postoji proizvodnja
(nema proizvodnje robe ni proizvodnje usluga kao u SFRJ).
A moraš naraniti partijsku stoku da bi dobio izbore.
Šta ćeš da radiš?
Izmislićeš jalove neproduktivne poslove.

Na primer - inspektor covid maski. Niko ne zna kako se spasiti od covid virusa ali zaposliš inspektore koji kontrolišu nošenje maski.
Zašto je to jalovo zanimanje? Pa zato što se zaražuju i oni koji nose i oni koji ne nose maske.
Ili sistem komunalističkih inspektora koji sve inspektorišu po pijacama osim kerova koji ken&jaju po tezgama.
Jalovi poslovi ali obezbedjena je glasačka mašina.
Plate obezbedjene od taksi i poreza.


To drugo i treće:

Sad srbija treba da prepiše zakone i poreze svojih dželata.
Njima (srpskim dželatima) je takva poreska politika donela dobro, ne srbiji.
Poreska politika USA je srbiji donela zlo.

Pa prepisuj podamerice i podturice.

 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere14.11.2020. u 22:12 - pre 42 meseci
Citat:
MajorFatal:
Sekira ostaje sekira dao je filozofu ili stolaru, nit se dezintegrisala, nit ovaplotila.


Ako je daš filozofu prvo će da je istupi pa onda odseče sebi glavu i na kraju obe ruke. Zbog loše preraspodele država ostaje bez savršeno dobrog filozofa i savršeno oštre sekire. Bez filozofa nikada se neće saznati kako je uspeo prvo da odseče glavu i kako je odsekao drugu ruku koristeći tupu sekiru. To je nenadoknadiv gubitak za društvo, filozofiju i nauku.

Citat:
Osim toga onaj mladac Buzz što često menja imena mnogo lepo svira harfu, ja i filozof volimo da ga slušamo, želim njemu da dam nekoliko staklića da ne bi morao da čisti ulice, da ima više vremena da vežba na harfi predivne melodije, i da ima od čega da živi iako ništa materijalno ne prozvodi.


Znači i ja sam na gej ostrvu... pa dobro... ako se mora...



[Ovu poruku je menjao BuzzLightyear dana 14.11.2020. u 23:29 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere14.11.2020. u 22:39 - pre 42 meseci
Ostrvo nije gej. Tačka.

13. Ko bi muškarca obležao kao ženu, učiniše gadnu stvar obojica; da se pogube; krv njihova na njih.

 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere14.11.2020. u 22:56 - pre 42 meseci
Na Gej ostrvu postoji diskriminacija?
Gej ostrvo nije sekularno?

Citat:
Religija je opijum za narod.

Karl Marx
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere14.11.2020. u 23:02 - pre 42 meseci
Da li si u posleratnom jugoslovenskom socijalizmu smeo da budeš gej?
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere14.11.2020. u 23:10 - pre 42 meseci
Nemam pojma, nisam u to vreme bio gej. Mislim da si smeo, ali da tada to nije bilo tako cenjeno kao danas.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere15.11.2020. u 07:49 - pre 42 meseci
Citat:
Dexic:
...
Ja nisam ni u ovoj prici, niti sam rekao da cu ici van ako se ne promeni nesto.

Tako da vas molim da me ne dirate po tom pitanju
...


Ponovo procitaj moj post, ne obracam se tebi licno, vec kako sam rekao - ljudima koji zele da se sele zbog poreza. I ne petljaj mene u Darkove predloge.


Citat:
MajorFatal:
Citat:
bananaphone:
Ne napadam nikog, niti imam veze sa darkovim predlozima, nego je trend - "ako nam uvedete poreze - mi se selimo".


Ma ta pretnja je ko deca "Videćete vi", mada imam poznanicu koja kad je izračunala 80% poreze, doprinose, kamate, počela da se najavljuje rodbini u Makedoniji, ali možda bi mogao da odgovoriš na drugo neko pitanje: Recimo da je neko radio za 200e mesečno 5 godina, i kad mu naplate 80%, kad se ono što ostane raspodeli na 5 godina, da li će mu satnica spasti ispod zakonski minimalno predviđenih 123 dinara, ili koliko je već? Je l to uopšte dozvoljeno tako?



Upravo i ja mislim da je pretnja decija. Sa druge strane rekao sam vec ranije 15 puta, meni je logicno da neko ko je zaradjivao 200e mesecno ukupno, treba da bude izuzet od poreza ili da plati minimalan porez - ali svi zaposleni ne samo FL.
Neko ko je zaradjivao 200e dodatnih na platu - treba da plati porez koji pripada platnom razredu njegove kompletne zarade.

Postvalja se pitanje sa druge strane kad vec iznosis satnicu, kako je moguce da kompanija angazuje coveka i plati ga ispod minimalne satnice, bez godisnjeg, bez bolovanja, bez da plati obavezno zdravstveno i sve ostalo sto propisuje nas zakon o radu, bez placanja poreza u Srbiji?

Valja pogledati problem i sa te strane - a to se ovde masovno izbegava

I sta cemo sa onima koji su zaradjivali 4000e mesecno? Kako njima naplatiti poreze?
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
p2-115.p59.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere15.11.2020. u 07:54 - pre 42 meseci
banana:"Postvalja se pitanje sa druge strane kad vec iznosis satnicu, kako je moguce da kompanija angazuje coveka i plati ga ispod minimalne satnice, bez godisnjeg, bez bolovanja, bez da plati obavezno zdravstveno i sve ostalo sto propisuje nas zakon o radu, bez placanja poreza u Srbiji?"

rad na crno.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere15.11.2020. u 08:20 - pre 42 meseci
Trebalo bi da država Srbija kazni takvu kompaniju.

@Banana, ko ti je konkretno pretio da će otići?
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
p2-115.p59.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere15.11.2020. u 08:33 - pre 42 meseci
Buzz:"Trebalo bi da država Srbija kazni takvu kompaniju."

pa valjda i kaznjava, al oni koji rade na crno su sopstvenom voljom prihvatili takve uslove i sigurno nece prijaviti.
Cak i da prijave to treba nekako dokazati. U svakom slucaju poslodavac je uvek u prednosti.
Nego kako se vode sezonski radnici? Ono branje voca i slicno?
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere15.11.2020. u 08:41 - pre 42 meseci
Evo ovaj forum ima AdSense. Treba prijaviti Google, pošto ne verujem da za AdSense plaća PIO, ZO i sve ostalo. Osim toga, forum ne poštuje osmočasovno radno vreme.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
89.200.34.*



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere15.11.2020. u 08:42 - pre 42 meseci
Citat:
bananaphone:
Sa druge strane rekao sam vec ranije 15 puta, meni je logicno da neko ko je zaradjivao 200e mesecno ukupno, treba da bude izuzet od poreza ili da plati minimalan porez - ali svi zaposleni ne samo FL.

To je vrlo lep predlog i nekako pravedan, samo u srbiji nemoguc - vec sutra bismo svi bili prijavljevi na 200 evra mesecno i ostavili bismo budzet bez prihoda. Zbog toga je lukasenkovovo resenje mnogo bolje - sve koji zaradjuju manje od minimalne zarade oporezovati kao da zaradjuju minimalnu zaradu i onda nemas vise radna crno, nemas nezaposlene, imas prihod u budzet cak i od dilera droge, kurvi i klosara - cime god da se bavis ne mozes proci ispod radara. Ako neko stvarno ne zaradjuje minimalnu zaradu, da mu se metla i od tog momenta zaradjuje. Time se postize i socijalna pravda i resava problem onih koji bi radili ali nikako ne mogu da nadju posao.


Citat:
kako je moguce da kompanija angazuje coveka i plati ga ispod minimalne satnice, bez godisnjeg, bez bolovanja, bez da plati obavezno zdravstveno i sve ostalo sto propisuje nas zakon o radu, bez placanja poreza u Srbiji?

Nije nikako moguce angazovati ljude tako po satu. Ali, ako neko trazi da mu napravis klon fejsbuka i ti ponudis da to uradis za 200 evra, onda potom nikog vise ne interesuje da li ces ti to da radis 2 sata, ili 2000 sati.
Zbog toga bi za svaki posao trebao da postoji ugovor, pisani ili elektronski, gde tacno pise da li se angazujes za sate ili za neki konkretan posao. U onom zakonu o angazovanju poljoprivrednih frilensera izricito pise - nema isplate po kilogramu, metru ili malinjaku, nego samo po satu rada koji mora biti placen najmanje u visini minimalne cene radnog sata.

Citat:
I sta cemo sa onima koji su zaradjivali 4000e mesecno? Kako njima naplatiti poreze?

Onako kako pise u zakonu.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
p2-115.p59.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere15.11.2020. u 08:44 - pre 42 meseci
Citat:
BuzzLightyear:
Evo ovaj forum ima AdSense. Treba prijaviti Google, pošto ne verujem da za AdSense plaća PIO, ZO i sve ostalo. Osim toga, forum ne poštuje osmočasovno radno vreme.


Svako moze da radi kolko hoce ;)
Mislim ono niko me ne moze preciti da izbacujem kod u 5 ujutro ;)
Sto se tice adsense ne znam kako je to zakonski regulisano ovde?
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
p2-115.p59.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere15.11.2020. u 08:47 - pre 42 meseci
Darko:"To je vrlo lep predlog i nekako pravedan, samo u srbiji nemoguc - vec sutra bismo svi bili prijavljevi na 200 evra mesecno i ostavili bismo budzet bez prihoda."

Pa pazi, ako ne radis u IT, nego recimo kao portir i prijavljen si na 200e, a ostatak na ruke....
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
89.200.34.*



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere15.11.2020. u 08:54 - pre 42 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic:
Nego kako se vode sezonski radnici? Ono branje voca i slicno?

Objasnio sam vec na prethodnim stranama - poljoprivredni frilenseri placaju 330 dinara dnevno za dane koje su angazovani, bez obzira kolika im je dnevnica (naravno, pod uslovom da je neka normalna, 1000-4000 din, a ne da se neko doseti pa da kaze "moja dnevnica je milion, evo vama vasih 330 dindzi
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.mobile.kpn.net.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere15.11.2020. u 08:59 - pre 42 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic:
Pa pazi, ako ne radis u IT, nego recimo kao portir i prijavljen si na 200e, a ostatak na ruke....

Moze i u IT da se potpise ugovor na minimalnu zaradu, zakon to ne brani. Srecom, niko ko se za nesto pita ni u ludilu ne bi podrzao predlog genijalaca sa ovog foruma da cela minimalna (ili vec kolika) zarada bude oslobodjena poreza i doprinosa
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
p2-115.p59.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere15.11.2020. u 09:00 - pre 42 meseci
Darko:"Moze i u IT da se potpise ugovor na kinimalnu zaradu, zakon to ne brani. Srecom, niko ko se za nesto pita ni u ludilu ne bi podrzao predlog pojedinaca sa ovog foruma da se cela minimalna zarada ne oporezuje. "

e pazi ne mozes nista tu. Mozes ti da potpises da je 200e ali drzava vidi da ti je leglo 2k evra, i sta onda?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.mobile.kpn.net.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere15.11.2020. u 09:05 - pre 42 meseci
Ako vidi - super. Ako ne vidi (a na ovoj temi je pomenuto vise nacina za prikrivanje), onda barem platis na tih 200 evra.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere15.11.2020. u 10:33 - pre 42 meseci
Citat:
BuzzLightyear:
Trebalo bi da država Srbija kazni takvu kompaniju.


Koja država Srbija? Ako Pera radi za kompaniju "XYZ Detroit", koji sud je nadležan u slučaju radnog spora? Američki ili srpski? Koje zakonodavstvo je važeće? Srpsko ili američko? Kako si to zamislio? Srpski inspektor časkom odleti do Mičigena, "dobar dan, ja malo došo u inspekciju".
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Pokret uništimo frilensere

Strane: << < .. 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 212706 | Odgovora: 3024 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.