Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pokret uništimo frilensere

elitemadzone.org :: MadZone :: Pokret uništimo frilensere

Strane: << < .. 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 215188 | Odgovora: 3024 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere10.11.2020. u 20:09 - pre 42 meseci
Upravo se o tome radi globalno, korporacije koje de facto posluju u Srbiji su totalno van svih zakona, i ne samo sto su van zakona, nego ne zele da saradjuju sa drzavama. To je ono sto govorim svo vreme a olako se preskace a to je sustina ovog problema.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere10.11.2020. u 20:11 - pre 42 meseci
@Bradzorf
Zanimljivo pitanje (kojim smo se bavili još pre 40 stranica :) U svakom slučaju dobro došao na temu :)

Ja sam za to da se filozofi u potpunosti izuzmu od plaćanja poreza.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere10.11.2020. u 20:15 - pre 42 meseci
BuzzLightyear

U slučaju filozofa, ušteda teži nuli s desna, tako da se predlog usvaja jednoglasno.

Ništa ti nisi razumeo.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere10.11.2020. u 20:20 - pre 42 meseci
Šta se ti sekiraš da li sam ja nešto razumeo ili ne? Kao da je to bitno. Šta si ti filozof, pa ti je bitno da budeš shvaćen?
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere10.11.2020. u 20:20 - pre 42 meseci
Citat:
bananaphone:
Upravo se o tome radi globalno, korporacije koje de facto posluju u Srbiji su totalno van svih zakona, i ne samo sto su van zakona, nego ne zele da saradjuju sa drzavama. To je ono sto govorim svo vreme a olako se preskace a to je sustina ovog problema.


Prvo, potpuno nebitno za temu. Drugo, potpuno pogrešna interpretacija stvarnog stanja.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere10.11.2020. u 20:22 - pre 42 meseci
Dobro
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere10.11.2020. u 20:40 - pre 42 meseci
Citat:
bananaphone: Dobro :)


Jedan fijat tj. FCA, kao globalni igrač u svetu automobila sigurno ne bi sebi dozvolio da posluje na način koji je u suprotnosti sa lokalnim zakonodavstvom. Naročito ne u smislu neplaćanja poreza i doprinosa za zaposlene, kakvi god da su, nisu to šibicari. E sad, što su globalno toliko jaki da mogu da ucenjuju i države, da zaključuju ugovore kojima doslovno skidaju kajmak, pa to je neki petnaesti par opanaka. Neka druga tema, potencijalno zanimljiva.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.kpn.net.



+2284 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere10.11.2020. u 21:07 - pre 42 meseci
Citat:
Dexic:
Po cemu se ne vole frilenseri? Po tome sto ne mogu olako da se drze kao ovce!
Da mogu, sve bi drzali kao ovce, ali nemaju trenutno kako... ali ne zele ni da daju mogucnost da ovce odu drugde.

Ko razume, shvatice :)

Da probam ja da li sam razumeo:
1) Drzava voli da pretvara ljude u ovce
2) Frilenseri se ne daju pretvoriti u ovce
3) ali frilenseri ce se pretvoriti u ovce ako plate porez
4) zato frilenseri mole drzavu da im ne naplati porez, kako ne bi postali ovce
5) drzava kaze "zao nam je da ljudi postanu ovce, smanjicemo im porez"

Nesto se tu nikako ne slaze.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere10.11.2020. u 21:13 - pre 42 meseci
Možda ti nedostaju čoban i ovčarski pas? Kak'e besmislice :)
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.kpn.net.



+2284 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere10.11.2020. u 21:23 - pre 42 meseci
Citat:
MajorFatal:
ti se izgleda zalažeš za rešenje da osoba koja se 10 godina školovala ima iste prihode na raspologanju kao osoba koja se nije školovala,

Nemoj meni da imputiras te uravnilovke i slicne ideje prevazidjene pre pola veka. Drug tito je umro, ako nisi obavesten, pobedio je kapitalizam. Svaka osoba treba da ima prihode onolike kolike druga osoba hoce da joj plati, sto konkretno znaci da osoba koja se 10 godina skolovala moze da ima prihode vece, jednake ili manje nego osoba koja se nije skolovala uopste, u zavisnosti od toga kako ugovori svoje angazovanje. A ugovorice u zavisnosti od ponude i potraznje na trzistu. Ako na trzistu imamo visak kadra skolovanog 10 godina, a manjak neskolovanog kadra, onda naravno da ce skolovani kadar da bude slabije placen nego neskolovani. Ali, tu ima jedna kvaka - skolovani kadar moze da radi poslovo namenjene skolovanom i neskolovanom kadru, a neskolovani samo poslove namenjene neskolovanom kadru. Tako naprimer, danas svaki treci kamiondzija u medjunarodnom transportu ima fakultetsku diplomu, sto je i logicno kad je situacija takva da je kamiondzija trazeniji i bolje placen od profesora. Mozda si ti zacrtao da bi kamiondzija morao da bude placen manje, ali problem je sto trziste tebe uopste ne pita za misljenje.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere10.11.2020. u 21:38 - pre 42 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Tako naprimer, danas svaki treci kamiondzija u medjunarodnom transportu ima fakultetsku diplomu, sto je i logicno kad je situacija takva da je kamiondzija trazeniji i bolje placen od profesora. Mozda si ti zacrtao da bi kamiondzija morao da bude placen manje, ali problem je sto trziste tebe uopste ne pita za misljenje.


Pa ja ovo rekoh pre dve tri strane, a frilenseri mi ne veruju.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.kpn.net.



+2284 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere10.11.2020. u 21:48 - pre 42 meseci
Citat:
B3R1:
Poenta je da ne oporezujes ljudima ceo prihod racunajuci isti procenat, vec svaki segment prihoda razlicitim progresivnim procentima. Nemci to koriste vise od jednog veka. I to je nesto sto bi trebalo uvesti i u Srbiji.

Da. Samo prethodno smisliti kako spreciti firme da prijavljuju sve na minimalac, a ostalo na crno. Sto Srbi koriste vise od jedmog veka. A sve vise se toga dosecuju i nemci. Kako drzava tone u kriminal, tako se od progresivnog oporezivanja mora odustajati, cak i ako je uvedeno pre vise od jednog veka. Da ne pominjem to sto cim se dosetis da Djokovica/Depardijea ili bilo kog drugog ko dobro zaradjuje planiras da zestoko oporezujes, isti ti pobegne u Monako/Rusiju/dopisi vec gde.

 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere10.11.2020. u 21:57 - pre 42 meseci
Citat:
Tako naprimer, danas svaki treci kamiondzija u medjunarodnom transportu ima fakultetsku diplomu, sto je i logicno kad je situacija takva da je kamiondzija trazeniji i bolje placen od profesora.


Meni pričo jedan čovek da svaka peta baba-sera ima doktorat sa prestižnog univerziteta Džon Dir. Odakle vadiš tu statistiku, ako nije tajna?
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere10.11.2020. u 22:01 - pre 42 meseci
Meni niko nije pričo. Poznajem čoveka.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1360
87.116.164.*



+561 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere10.11.2020. u 22:08 - pre 42 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
B3R1:
Poenta je da ne oporezujes ljudima ceo prihod racunajuci isti procenat, vec svaki segment prihoda razlicitim progresivnim procentima. Nemci to koriste vise od jednog veka. I to je nesto sto bi trebalo uvesti i u Srbiji.


Da. Samo prethodno smisliti kako spreciti firme da prijavljuju sve na minimalac, a ostalo na crno.


Pošto već drugi put pitaš, da pokušam da ti odgovorim. Kad prestaneš da dotiraš iz budžeta k*rve i narkomane u sprezi sa lopovima na vlasti, pevaljke, kvazibiznismene tuđim parama i sav ostali polusvet, i prestaneš da držiš firme na minimalcu, tad kad firme osete zdravu konkurenciju, će i one prestati da drže svoje radnike na minimalcu, a što su videle i prenele od tebe, pa će poželeti da nagrade svog radnika, jer će tad od te nagrade zavisiti i pozicija na tržištu. Šta mu vredi da radniku da više od minimalca ako time ne može da promeni ništa u poslovanju firme, čak i ako radnik počne više da se trudi - ništa. Ubijaš ga nepotizmom, Andrejima i Brnabićima, pa ubija i on druge ispod sebe.

Citat:
Sto Srbi koriste vise od jedmog veka. A sve vise se toga dosecuju i nemci. Kako drzava tone u kriminal, tako se od progresivnog oporezivanja mora odustajati, cak i ako je uvedeno pre vise od jednog veka.


Ako su pametni neće odustati, al kad zakrizi znaš kako je, promene ljudi ponašanje.

Citat:
Da ne pominjem to sto cim se dosetis da Djokovica/Depardijea ili bilo kog drugog ko dobro zaradjuje planiras da zestoko oporezujes, isti ti pobegne u Monako/Rusiju/dopisi vec gde.


Pa budi i ti Monako i Rusija, nije valjda zabranjeno?

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Al Imam

Član broj: 345564
Poruke: 100



+25 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere10.11.2020. u 22:22 - pre 42 meseci
Citat:
Darko Nedeljković

danas svaki treci kamiondzija u medjunarodnom transportu ima fakultetsku diplomu

Citat:
Bradzorf012

Meni niko nije pričo. Poznajem čoveka.

Aha, ti poznaješ jednog
i sada je to dokaz
da je svaki treći kamiondžija
propali student.

U redu je, zadrži kusur.

 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere10.11.2020. u 22:30 - pre 42 meseci
Bradzorf se nadovezao na moj post, znači da poznaje baba-seru sa doktoratom, a ne kamiondžiju.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere10.11.2020. u 22:31 - pre 42 meseci
Al Imam

Nije propali student, nego profesor u srednjoj muzičkoj školi sa dvadeset godina iskustva. Batalio to i otišo u EU da vozi kamion.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere10.11.2020. u 22:33 - pre 42 meseci
Evo ja sam našao još jednog kamiondžiju kako polaže ispit.



Ovo je možda relevantnije pošto se radi o muzici:

 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere10.11.2020. u 23:33 - pre 42 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
Dexic:
Po cemu se ne vole frilenseri? Po tome sto ne mogu olako da se drze kao ovce!
Da mogu, sve bi drzali kao ovce, ali nemaju trenutno kako... ali ne zele ni da daju mogucnost da ovce odu drugde.

Ko razume, shvatice :)

Da probam ja da li sam razumeo:
1) Drzava voli da pretvara ljude u ovce
2) Frilenseri se ne daju pretvoriti u ovce
3) ali frilenseri ce se pretvoriti u ovce ako plate porez
4) zato frilenseri mole drzavu da im ne naplati porez, kako ne bi postali ovce
5) drzava kaze "zao nam je da ljudi postanu ovce, smanjicemo im porez"

Nesto se tu nikako ne slaze.

Ne slaze se, posto ja samo za 1 kazem.
Ova ostala 4 si ti smislio.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Pokret uništimo frilensere

Strane: << < .. 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 215188 | Odgovora: 3024 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.