Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pokret uništimo frilensere

elitemadzone.org :: MadZone :: Pokret uništimo frilensere

Strane: << < .. 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 211740 | Odgovora: 3024 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere22.10.2020. u 18:18 - pre 42 meseci
Citat:

Sto se tice potvrde o rezidentnosti, tu opet imamo 2 pitanja:
2) Cuj, donese potvrdu da je rezident druge drzave i niko nema pravo da ga pita da li je platio porez? Placanje poreza u dve drzave se moze izbeci samo ako te dve drzave imaju ugovor o izbegavanju dvostrukog oporezivanja. Drugo, porez se moze izbeci samo ako se dokaze da je placen, a ne automatski.

Ako PU nema osnova da te nazove rezidentom, onda da, pokazes da si rezident drugde i to je to.
Primanje novca na racun u nekoj zemlji (cak i od vani) ume da bude primarna osnova da te deklarisu rezidentom.

Citat:
Da li google trazi ikakve potvrde o rezidentnosti drzavljanima Srbije i da li im salje ikakav obracun isplate bruto/neto prihoda? Da li iko uopste zna da li google placa porez i doprinose na tu isplatu, ili iznalazi nacina da tu obavezu prebaci na frilansera?

TO ne znaci da im to nije obaveza.
Ja sam napisao po kojem osnovu oni imaju zakonsku obavezu. Iako nije tim recima u zakonu, de facto imaju obavezu.

Citat:
Dobro porez, nego ja pricam o doprinosima. Vrlo lako se moze desiti da frilanser nema mogucnost da se leci kad se razboli, niti da dobija penziju kad ostari, a celog zivota mu se od njegove zarade odvaja deo za zdravstveno i penziono osiguranje.

Tako je. To vazi u gro drzava.
Neko ko uplati samo deo penzije (tj. penziju za manje od ~5 godina uglavnom) u jednoj zemlji, u dosta slucajeva ne moze nista sa tim placanjima. Niti da vrati uplaceno, niti da dobije penziju ikako.

Ako ti na jos nesto nisam odgovorio, reci. Dan ne pogledam forum, i vec 10 stranica novih, ocigledno je neko placen (ne kazem ko..) da unosi prasinu u temi, da mi ne mozemo procitati normalno :)
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere22.10.2020. u 18:19 - pre 42 meseci
@ademare

Ja ih napadam od prve poruke, a ti kažeš da ih branim. Problem je samo u tvojim argumentima. Taman kad su bili gotovi nastupio si ti sa forama iz vrtića... te ovaj je nepismen, te rekao je reč na j... pa se bojim da ne poništiš sve ono što su drugi, elokventniji članovi, pisali sve ovo vreme.

Citat:
Dal primas pare iz inostranstva ili ne to je manje bitno , ...


Jesam, primio sam i ja neke pare iz inostranstva, ali neka prvi baci kamen onaj koji nema tetku u inostranstvu. Ti ademare ne moraš da bacaš ništa. S obzirom kako pišeš, tebe se tvoja tetka sigurno odrekla :) Mogu da zamislim izraz lica klijenta koji bi pročitao tvoju ponudu :))

Ja sam već duže vreme čist i sem državnog posla me ništa ne zanima.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere22.10.2020. u 19:08 - pre 42 meseci
Poceo si da Ludujes od kada je Darko napisao da su FL , Narkomani ?

Onda tvrdis da si cist ?

Tipicna narkomanska fora !
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere22.10.2020. u 19:18 - pre 42 meseci
Da, pre toga sam bio sasvim normalan. Svako ko je pročitao bar pola Darkovog posta morao je da poludi. Koliko mogu da primetim i ti si čitao.

@Java
Vidiš da nije tačno da ja spinujem, nego ti ne čitaš ono što Darko piše. Pametno!
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere22.10.2020. u 19:36 - pre 42 meseci
Vazi , DJB Dosta je bilo .

Bas si mi pokazao i moze da se tu zavrsi ?
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere22.10.2020. u 19:41 - pre 42 meseci
Može, ali nemoj da ti se to više ponovi!
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere22.10.2020. u 19:41 - pre 42 meseci
Mislis na pisanje negativno o Botu M.T. ?
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere22.10.2020. u 19:42 - pre 42 meseci
Znaš ti dobro šta.
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere22.10.2020. u 19:57 - pre 42 meseci
Ovi poslednji postovi dodju kao playoff(s) na temu.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mbb.telenor.rs.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere22.10.2020. u 20:36 - pre 42 meseci
Citat:
Dexic:
Ako PU nema osnova da te nazove rezidentom, onda da, pokazes da si rezident drugde i to je to.
Primanje novca na racun u nekoj zemlji (cak i od vani) ume da bude primarna osnova da te deklarisu rezidentom.

Evo, da se ne bi nas dvojica ubedjivali, navodim citat teksta zakona:
Citat:
Član 8

Obveznik poreza na dohodak građana je i fizičko lice koje nije rezident (u daljem tekstu: nerezident) za dohodak ostvaren na teritoriji Republike.

Dohotkom, u smislu stava 1. ovog člana, naročito se smatra dohodak koji fizičko lice ostvari po osnovu:

1) rada koji obavlja na teritoriji Republike;

Sad ces ti naravno da kazes da rad ne obavljas tamo gde sedis, nego tamo gde ti je server, tako da ako pravis softver za satelit, ti ne potpadas pod zakone planete zemlje? Ja ipak mislim da ovde jasno pise drugacije - rad obavljas tamo gde ti je zadnjica, a ne tako gde ti se remote desktop fizicki nalazi. Znaci, kao sto sam i prethodno rekao - ne mozes doneti potvrdu druge drzave da si tamo rezident i automatski se osloboditi poreza tamo gde ti je zadnjica bila dok si radio, a gde nisi rezident. Tek ako doneses potvrdu da si rezident drugde plus ako dokazes da si rad obavljao sa zadnjicom fizicki odsutnom iz drzave, tek onda mozes da se oslobodis poreza. Sto kad idemo dalje sa objasnjavanjem znaci da ako ti je zadnjica bila prisutna barem jedan dan tokom tekuce godine, poreska uprava ima puno pravo da smatra da si ti tog dana nesto radio, pa moras doneti neki dokaz da nije tako (naprimer ugovor iz kog se vidi da tog dana nisi radio), a ako to nemas onda bi dokaz da si celokupan posao obavio dok ti je zadnjica bila u drugoj drzavi mogao da bude i dokaz o placenom celokupnom porezu u drugoj drzavi.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mbb.telenor.rs.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere22.10.2020. u 20:47 - pre 42 meseci
Citat:
BuzzLightyear:
neka prvi baci kamen onaj koji nema tetku u inostranstvu...

Cekaj, cekaj - mislis onaj koji nema tetku, ili kome tetka nikad nije slala pare? Ja imam nekoliko tih inostranih tetki ali one su zaboravile za taj obicaj da se sestricima i braticima salju pare sve dok ne napune 50 godina. One ni svojoj deci ne salju pare nego - studentski kredit, rad tokom raspusta i tako te fore kojih se uzasava svako srpsko dete uzrasta izmedju 30 i 50 godina.
Dakle, mi koji imamo takve, prave, normalne, prozapadne tetke, da bacimo po neki kamencic?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mbb.telenor.rs.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere22.10.2020. u 20:52 - pre 42 meseci
Citat:
ademare:
Darko napisao da su FL , Narkomani ?

Pa zar nije tipican frilenser:

https://youtu.be/1XgWiXCQsCI
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere22.10.2020. u 20:57 - pre 42 meseci
Ne Darko, to je bila metafora.

P.S.
Frilenser sa tvog video klipa meni više liči na influensera.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere22.10.2020. u 21:32 - pre 42 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
Dexic:
Ako PU nema osnova da te nazove rezidentom, onda da, pokazes da si rezident drugde i to je to.
Primanje novca na racun u nekoj zemlji (cak i od vani) ume da bude primarna osnova da te deklarisu rezidentom.

Evo, da se ne bi nas dvojica ubedjivali, navodim citat teksta zakona:
Citat:
Član 8

Obveznik poreza na dohodak građana je i fizičko lice koje nije rezident (u daljem tekstu: nerezident) za dohodak ostvaren na teritoriji Republike.

Dohotkom, u smislu stava 1. ovog člana, naročito se smatra dohodak koji fizičko lice ostvari po osnovu:

1) rada koji obavlja na teritoriji Republike;

Sad ces ti naravno da kazes da rad ne obavljas tamo gde sedis, nego tamo gde ti je server, tako da ako pravis softver za satelit, ti ne potpadas pod zakone planete zemlje? Ja ipak mislim da ovde jasno pise drugacije - rad obavljas tamo gde ti je zadnjica, a ne tako gde ti se remote desktop fizicki nalazi. Znaci, kao sto sam i prethodno rekao - ne mozes doneti potvrdu druge drzave da si tamo rezident i automatski se osloboditi poreza tamo gde ti je zadnjica bila dok si radio, a gde nisi rezident. Tek ako doneses potvrdu da si rezident drugde plus ako dokazes da si rad obavljao sa zadnjicom fizicki odsutnom iz drzave, tek onda mozes da se oslobodis poreza. Sto kad idemo dalje sa objasnjavanjem znaci da ako ti je zadnjica bila prisutna barem jedan dan tokom tekuce godine, poreska uprava ima puno pravo da smatra da si ti tog dana nesto radio, pa moras doneti neki dokaz da nije tako (naprimer ugovor iz kog se vidi da tog dana nisi radio), a ako to nemas onda bi dokaz da si celokupan posao obavio dok ti je zadnjica bila u drugoj drzavi mogao da bude i dokaz o placenom celokupnom porezu u drugoj drzavi.

Ovo sto si naveo nema smisla.
Niti sam ja taj smer komentarisao.

Ako si negde fizicki i unosis novac u tu zemlju, ti si rezident. Ne samo da si obveznik, nego i tax resident.
 
Odgovor na temu

Al Imam

Član broj: 345564
Poruke: 100



+25 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere22.10.2020. u 21:45 - pre 42 meseci
Citat:
ademare

Narkoman je za njega Kompliment

Čestitam "narkomanu" i bravo frilanseri.
Samo napred i djonom u glavu.

Oni koji još nisu shavtili treba da znaju
da su nasrnuli na osinje gnezdo budućnosti
koje će elevirati sposobne iznad partijske poslušnosti.

Hebite im sve po spisku naprdnjačkom.

Kako razmišlja prosečan naprdnjak?
Paaaa,
1. on je sposoban
2. posao koji radi je nužno zlo
3. plata koju prima je mala za njegove sposbnosti
4. politika ga sprečava da se razvije u elokventnu ličnost
5. korupcija je na sve strane i on tu ništa ne može osim što "razume" negodovanja naroda

Ali istovremeno "sa sve četiri" grčevito održava i podržava
korupciju, partijsku poslušnost, nesposobnost, nerad, anarhiju...

A da je zaista sposoban šutnuo bi partijsku knjižicu
i latio se frilansinga jer tu je kinta!
Ali naprdnjak nije dorasto frilansingu
i sve što može da radi je da im pljuje na kittu.

 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere22.10.2020. u 21:50 - pre 42 meseci
Jesi li ti isti onaj Imam koji je prozivao Đokovića što ne plaća porez u Srbiji?
 
Odgovor na temu

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere22.10.2020. u 22:17 - pre 42 meseci
Citat:
Java Beograd:
Sve je bilo lepo dok je bilo transparentno za srpske vlasti, a to je: privatni bankovni račun u stranoj zemlji (čitaj: put do Segedina ili Bejljine), debitna kartica za taj račun i - uživanicja.
Uživancija je i sada, za one koji tako rade.



Slična opcija je i AirBnB sa Payoneer karticom. Doduše, bilo je tu žešćih potresa u poslednje vreme, ali sredilo se.
Zato su poreznici i rešili da, što se izdavanja stanova turstima tiče, da idu na paušalno oporezivanje, jer pare na Payoneer kartici niti vide niti mogu da vide.

Citat:
Darko Nedeljković: Ali, ako ti se tetka zove Google ili Youtube, tu onda nema sta da se utvrdjuje, tu je sve jasno.

I tetka moze da koristi Paypal, Payoneer, Skrill, Google Pay, crypto berze, ...


Nego meni nije jasno kakvih 40/60/80% se pominju ako je u pitanju samo neplacen porez, zar to nije 10-20%?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mbb.telenor.rs.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere22.10.2020. u 22:31 - pre 42 meseci
Citat:
Dexic:
Ako si negde fizicki i unosis novac u tu zemlju, ti si rezident. Ne samo da si obveznik, nego i tax resident.

Ako si negde fizicki izmedju 1 i 182 dana godisnje tada si nerezident, a poreski obveznik, tako kaze zakon. Ako si negde 183-365 dana godisnje onda si rezident i oko toga se od pocetka slazemo. Dakle, u ovom prvom slucaju (1-182) doneses potvrdu da si rezident druge drzave a ipak moras da platis porez. Ali, ako uz potvrdu o rezidentnosti doneses i potvrdu da si platio porez po tom osnovu, onda bi mogao i da ne platis, pod uslovom da dve drzave imaju ugovor o sprecavanju dvostrukog oporezivanja, a ako nemaju, onda ni to ne pomaze. Postavlja se pitanje da li onaj ko zonglira izmedju 3 drzave moze da ne bude nigde rezident... ali to nije toliko bitno za ovu temu. Nadam se da smo ovo rascivijali i da se slazemo oko svega?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mbb.telenor.rs.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere22.10.2020. u 22:41 - pre 42 meseci
Citat:
dr0id:
Nego meni nije jasno kakvih 40/60/80% se pominju ako je u pitanju samo neplacen porez, zar to nije 10-20%?

Uz porez, svaki rad obavezno podleze i doprinosima za penzijsko i zdravstveno osiguranje. Vec je navedeno na ovoj temi koliko oni iznose. Ne postoji teoretska sansa da placas porez a doprinose nekako zabusavas, nego ili utaja svega kompletno, ili placanje svega kompletno. Znaci, ili od toga sto naplatis 47% placas a 53 ostavljas sebi, ili sve ostavljas sebi, nema nikakvih medjuvarijanti.
 
Odgovor na temu

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere22.10.2020. u 22:51 - pre 42 meseci
Debilno. Znaci freelancer-ima ostaje ili tetka ili da kazu da su ukrali
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Pokret uništimo frilensere

Strane: << < .. 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 211740 | Odgovora: 3024 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.