Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Najbolji internet sa jeftinom mesečnom cenom?

[es] :: ISP :: Najbolji internet sa jeftinom mesečnom cenom?

Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 17577 | Odgovora: 115 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DavidM22
Freelance Developer
Freelance
Novi Sad

Član broj: 345619
Poruke: 5
*.dynamic.kdsinter.net.



Profil

icon Re: Najbolji internet sa jeftinom mesečnom cenom?14.10.2020. u 20:17 - pre 42 meseci
Citat:
calexx:
Za cg-nat se zna da ga SBB najviše uvaljuje. Za ostale nemam pojma, kako ko i kako kad. Svakako može da se doplati javna adresa kome je potrebno. Inače je u pitanju uvaljivanje jedne javne adrese za više korisnika što može da ima dosta negativnih rezultata, od bleklistovanja na nekom sajtu pa do nemogućnosti pristupa od spolja.

Verovatno je ADSL imao redovan overhead (koji postoji i u teoriji) a za VDSL bi pustili malo veću brzinu da pokriju. Možda i zato što je ADSL uglavnom iz vremena očajnih parica pa je to nekome i pomagalo. ;)

Većina nudi pojedinačne pakete po malo manjoj ceni ali kada se pogledaju krajnji troškovi, više se isplati neki paket sa dvogodišnjom ugovornom obavezom. Računaj da duo paketi skoro sigurno dobijaju natovanu adresu.


Ok, još samo bih želeo da pitam, kako da znam da li mi je provajder uvalio CGNAT na trenutnom netu koji koristim, i da li to provajderi rade samo na kablovskom netu ili i na DSL netu?

Kada odem na IP blacklist check kao ovde: https://whatismyipaddress.com/blacklist-check , vidim da mi se IP adresa nalazi u nekim anti-spam bazama.

Isto tako, ako potpisujem ugovor, kako bih mogao da znam da li će mi ovo podesiti?

Jbg, prvi put uzimam internet na sebe, i nisam radio ovo ranije, pa bih voleo da izbegavam neke probleme koje uvaljuju provajderi.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Najbolji internet sa jeftinom mesečnom cenom?14.10.2020. u 21:28 - pre 42 meseci
Nebitno je kakav je provajder, svi mogu da daju ako pilićare. Nove IPv4 adrese se teško dobijaju, neki dokupljuju od drugih, neki ovdašnji prodaju pa uvaljuju više korisnika pod nat i tako će da bude do IPv6 a kaće, ne zna se.

Pogledaš koju adresu dobijaš od rutera i koju adresu prijavljuju razni myip sajtovi. Ako se razlikuju, verovatno si natovan, ako su iste onda je OK. Te anti-spam baze ne moraju da znače ništa. Obično je natovan onaj ko dobije adresu u rangu 100.64.0.0–100.127.255.255 ali poneki provajderi čak daju i privatne adrese pa je ono najsigurniji način.

Jedino da pitaš i obećaju ti, mada je najbolje da i napismeno garantuju ali ne verujem da će neko da pristane. Pre potpisivanja UO svi obećavaju i brda i doline a posle može da ispadne i mućak.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6817
87.116.161.*



+1454 Profil

icon Re: Najbolji internet sa jeftinom mesečnom cenom?06.11.2020. u 19:02 - pre 42 meseci
Ja sada gledam optika telekom trio paket, koliko sam razumeo optika 50-100 mbs tel teve internet izađe 24 meseca po 1500-1700 din? Dobijaju se dva box uređaja za buljenje u tv i dodatno može još neki smart tv ili tel da se nakači na tv?

https://mts.rs/Privatni/BOX/BOX-3/FIKSNA-TV-NET

Imamo fiksni tel koji ničemu ne služi a plaća se mesečno 800 din.

Sada koristimo sbb 3500 din internet plus teve što je ukupno 4300 din. Download 20 mbs.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8091



+1755 Profil

icon Re: Najbolji internet sa jeftinom mesečnom cenom?06.11.2020. u 19:35 - pre 42 meseci
Jel ti zgrada ima MTS optiku ?

12 meseci po 1 din , je samo ako se uvodi optika , a ima se trenutno samo fiksni MTS .

Za sve ostale je 6 meseci , 3 meseca i 1 mesec .

Tipicno kaznjavanje dosadasnjih korisnika !

Ja posto imam box 4 , uzimanjem Box 3 paketa , pitanje je da li bih dobio i 1 mesec po 1 din !

Treba procitati uslove , pre pisanja posta !

I nisi razumeo cak ni brzine ??

Optika je min 100, manje cifre su xDSL !
 
Odgovor na temu

Milan Kragujevic
Software Engineer

Član broj: 231903
Poruke: 2220
*.dhilosnetworks.cc.

Sajt: https://milankragujevic.c..


+201 Profil

icon Re: Najbolji internet sa jeftinom mesečnom cenom?06.11.2020. u 19:55 - pre 42 meseci
@bordzija nema smart tv i na mobilnom je blagi užas aplikacija i često ne radi.

Molim te, radi tebe, pogledaj kod nekoga ko ima Telekomov IPTV, pardon "mts TV uslugu", kako im izgleda i radi platforma i kakav je STB, da ne bude posle "Jao!". Takođe, znaj da nema CAM modula i ne može da se gleda preko coax-a već ide preko Interneta, i za STB mora odvojeni LAN kabl koji ide na LAN 2 ili LAN 3 port a za net ide LAN 1 i LAN 4, dakle ne možeš svič i na njega STB i komp. Proveri i listu kanala, da ti ne zafale neki koje sada imaš i očekuješ da imaš a onda nemaš.

Ako nemaš optiku piši propalo, ne može 2 HD IPTV i NET 50 Mbps, a o NET 100 Mbps tek da ne govorim. Može da se provuče tek tipa 2 SD IPTV i NET 50 ili 1 HD/SD IPTV i NET 100. Naravno zavisi od lokacije. Ko nema optiku dobija 6 meseci po dinar, i gledaš manju brzinu u paketu (npr. srednji BOX 3 ima 200/40 Mbps na optici a na VDSL-u ima 50/8 Mbps).

Dostupnost optike možeš da proveriš na 0800/100-150.

zaboravio sam dodam da je internet odličan i besprekoran, mnogo ispred svih operatera na coax-u tipa sbb ili supernova
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6817
87.116.181.*



+1454 Profil

icon Re: Najbolji internet sa jeftinom mesečnom cenom?06.11.2020. u 20:41 - pre 42 meseci
Zgrada ima uvedenu optiku (debeli sivi kabl ide odozdo do gore kroz svetlarnik) imamo fiksni tel koji badava plaćamo 800 din.
sada imamo sbb koji je 10 mbps

Pazi ja sam planirao simultano plivanje između sbb i telekoma kao što se svuda u svetu radi najnormalnije, kao danas što menjaš operatera za mobilni telefon e tako isto i sve ostalo.

Kako ne može to da se gleda preko smart televizora? Imamo 4 televizora u kući. I ako ne može uzeću iptv ništa me ne košta nema veze.

Tehnički gledano mesečno dajemo 4300 din a preko trio boxa bi to bilo u proseku 1400-1700 din i još su besplatni telefonski razgovori tašta okrene poneki put nekoga ili nešto.

Glup narod bira glupu vlast!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Milan Kragujevic
Software Engineer

Član broj: 231903
Poruke: 2220
*.dhilosnetworks.cc.

Sajt: https://milankragujevic.c..


+201 Profil

icon Re: Najbolji internet sa jeftinom mesečnom cenom?06.11.2020. u 21:01 - pre 42 meseci
> Kako ne može to da se gleda preko smart televizora? Imamo 4 televizora u kući. I ako ne može uzeću iptv ništa me ne košta nema veze.

Pa ne može. Max. 3 TV-a je. I to treći doplaćuješ 300 din mesečno.

> Zgrada ima uvedenu optiku (debeli sivi kabl ide odozdo do gore kroz svetlarnik) imamo fiksni tel koji badava plaćamo 800 din.

Proveri mogućnosti, to što postoji vertikala ne znači da su postavili razvodne kutije po zidovima niti da je zgrada spojena na magistralni vod. Nemoj da ti poture ADSL2+ ili VDSL pa da ostaneš na 10 Mbps.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8091



+1755 Profil

icon Re: Najbolji internet sa jeftinom mesečnom cenom?06.11.2020. u 21:48 - pre 42 meseci
Milan je u pravu , ko zna kakav je to kabl ?

Tamo gde je optika , kao kod mene imas MTS Kutiju u blizini vrata , na svakoj etazi .

Kod nas u zgradi niko nije jos uzeo ?!

Ja sigurno necu jer nemam nikakav 1 din mesecno . Nego idem kod SBB-a .
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
p2-115.p59.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Najbolji internet sa jeftinom mesečnom cenom?06.11.2020. u 21:57 - pre 42 meseci
A kod mene su izvezli (supernova, tj AVCom) optiku pa od optike obican koaksijalac po stanovima. Jel se to racuna pod optiku pa da trazim da mi dignu na 200/20 (posto je ista cena)?
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6817
87.116.161.*



+1454 Profil

icon Re: Najbolji internet sa jeftinom mesečnom cenom?06.11.2020. u 22:05 - pre 42 meseci
Ma telekom je uveo, dolazili su kod nas da im potpišemo odobrenje za uvođenje infrastrukture u zgradu još prošle godine.

Dovoljno je dva boxa i još 2-3 smart boxa na iptv nije problem. Kada se gleda tv ne surfuje se. A i dosadili mi sbb krš koaksijalni kablovi kojima stalno riknjavaju one spojnice. Poslednjih nekoliko godina internet stalno zeza ili televizija.

Jedina pogodnost sbb je što imamo tri boxa + 5 eon naloga za pametne uređaje što je ukupno 8 televizora. Nama je dovoljno 4.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Milan Kragujevic
Software Engineer

Član broj: 231903
Poruke: 2220
*.dhilosnetworks.cc.

Sajt: https://milankragujevic.c..


+201 Profil

icon Re: Najbolji internet sa jeftinom mesečnom cenom?06.11.2020. u 22:18 - pre 42 meseci
@Branimir Maksimovic: Ne računa se, to je HFC+ (Hybrid Fiber Coaxial mreža, gde + označava da je optika jako blizu korisnika, kao "FTTN" glorifikacija običnog VDSL-a). To što je SBB uveo to farbanje korisnika da spominju optiku gde nema nikakve veze sa optikom (a ima i SBB GPON), pa Supernova operateri iskopirali pre 5 godina, ne znači ništa. Kod Supernove je jasno definisano da su brzine na optici samo na GPON mreži, što znači ONT i FTTH. Coax dobijaju coax brzine, ma gde se nalazio CMTS.

@bordzija Ne shvataš, imaju jedan jedini uređaj i to je IPTV STB. Ne mešaj Supernovu u ovo. I imaš ih 3 max. Supernova daje 6, eventualno sa novim paketima 5 komada max.

OVO (ispod) je ONO što dobijaš. Nema tu Smart Box-a, to je IPTV uređaj koji ti dozvoljava samo da gledaš televiziju i ništa drugo. Ima Huawei interfejs i neku proprietary Linux distribuciju za embedded set top box uređaje.



napomena: ignoriši sve do 01:20 na videu jer se tiče xDSL opreme preko telefonske parice, a ti imaš optiku, ali je STB identičan kao i način rada.

Kod Telekoma SVE ide preko IP mreže na optici, čak i fiksni. Supernova optika, koja je POTPUNO RAZLIČITA STVAR (i pravno i tehnički) ima DVB-C mux preko optičkog vlakna i ima modulator koji prizmom "izvlači" okvirno te talasne dužine svetlosti a onda elektronikom pretvara svetlosni signal u RF signal i to ide na koaksijalnu mrežu u kući, i dobijaš klasično STB ili CAM modul. Vraćanje ide preko OTT STB-a koji se kači samo na LAN port i ima Android. Ali ako imaš stvarno mts optiku, ništa to tebi ne znači, ti dobijaš ONT i do 3 maksimalno STB uređaja.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6817
87.116.161.*



+1454 Profil

icon Re: Najbolji internet sa jeftinom mesečnom cenom?06.11.2020. u 22:44 - pre 42 meseci
Ma nisi ti mene razumeo, od telekoma dobijam 2 smart boksa a još dva kupim i instaliram na njih iptv aplikacije i ubacim liste i gledam ko čovek televiziju (pred spavanje).

U suštini mene to ništa ne zanima nego da smanjim račune sa trenutnih 4300 din na 1500 din mesečno a usput podignem brzinu interneta sa 10 mbps SBB na 55 mbps telekom optika.

Drugo pitanje, kako stoje sa razvlačenjem kablova po stanu? Tv u dnevnoj sobi ima barem 50 metara koaksialnog kabla od ulaznih vrata. Jel može da se bira boja kablova? Kod ujaka sam video žuti?!??

Bajdvej modem koji ide uz optiku JE VELIKI KAO KUĆA!

A ovo iz videa sam imao još pre 15 godina. Adsl +iptv.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Milan Kragujevic
Software Engineer

Član broj: 231903
Poruke: 2220
*.dhilosnetworks.cc.

Sajt: https://milankragujevic.c..


+201 Profil

icon Re: Najbolji internet sa jeftinom mesečnom cenom?06.11.2020. u 23:23 - pre 42 meseci
@bordzija Dobro, to nema veze sa operaterom niti si naveo pa nisam mogao da znam da ćeš da piratuješ iptv na druga dva tv-a.

Brzina na optici ti je 100 mbps a ne 55 mbps, ne znam odakle ti ta cifra.

Kablove stave obično sive.

ONT je veliki, ali dobro, šta to smeta, ne greje se, odličan WiFi ima, ne zaglavljuje se, ... Bolje to nego da su sve strpali u malu furunu zvanu Cisco EPC* serija kao za kablovsku kod SBB i Supernove. Ili onaj Ubee krš što se greje kao sâm Inferno.

Bitno mi je samo da znaš u šta se "upuštaš", slali su mi ljudi mejlove koji su sa SBB i EON sistema prešli na Telekom optički IPTV i onda posle potpisa ugovora plaču gde im je CAM modul, gde je Android Box, gde su N1, Nova S, Sport Klubovi, i šta već sve još ima samo SBB, i kao hoće da raskidaju. Naravno da ne može, mislim to je vrhunac bezobrazluka da slepo potpišeš nešto a ne znaš ni šta. I sigurno Telekomovci nisu lagali da može CAM i Android i da imaju SBB kanale. Šta je babi milo to se babi snilo, a ove babe su čule "SBB ali brže i jeftinije" pa se razočarali kad su shvatili da je to druga ponuda još iz doba pre ovih "operatersko-političkih ratova" gde Telekom "otima" SBB-u korisnike, već je kod Telekoma ovako još od kako su imali Intracom-ov "Open IPTV" i "Open Home ADSL" sa Click paketima. Samo su sada kinezi to odradili i na optici je.
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dynamic.sbb.rs.



+370 Profil

icon Re: Najbolji internet sa jeftinom mesečnom cenom?07.11.2020. u 00:06 - pre 42 meseci
Sto se tice tih brzina, imam primer prijateljice koja je na mts uzela optiku, 200 dl 70 up. Prvih par meseci je bila ta brzina i onda su oborili na 100 dl, up je ostao isti, na 70. Nakon zalbi silnih razgovora, natezanja sa ko zna kim preko telefona, obecanja da ce doci da proveri teh. sluzba i sl. (mislim da nikad nisu dosli) Posle jedno 7 dana su vratili na 200 i to je trajalo jedno desetak dana da bi opet bilo oboreno na 100. I sad ne zeli da ponovo prolazi kroz celu torturu zalbi...
Tako da moze da se desi da dobijete nesto drugo posle nekog vremena... Naravno vecina nece ni primetiti razliku, ali je ipak bezobrazluk placati jednu uslugu, a dobijati drugu.
 
Odgovor na temu

Milan Kragujevic
Software Engineer

Član broj: 231903
Poruke: 2220
*.dhilosnetworks.cc.

Sajt: https://milankragujevic.c..


+201 Profil

icon Re: Najbolji internet sa jeftinom mesečnom cenom?07.11.2020. u 00:23 - pre 42 meseci
Do kabla je ili WiFi koristi.

Ne dešavaju se ovakve stvari. Telekom zakida do 9 Mbps na upload-u i to je to.

Neka kupi novi kabl sa 8 žica dužine 1 (jedan) metar i neka proba. Takođe neka proveri da uređaj koji koristi (laptop, desktop) ima Gigabitnu mrežnu karticu. Preporučljivo je probati sa još jednim uređajem.

A za WiFi joj pošalji ovaj članak: Zašto nemate punu brzinu Interneta preko WiFi?
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
*.dynamic.sbb.rs.



+267 Profil

icon Re: Najbolji internet sa jeftinom mesečnom cenom?07.11.2020. u 10:20 - pre 42 meseci
Malo mi tanka ta prica da kabl malo propusta 200, pa onda par meseci 100 pa se opet na kratko vrati na 200 .... ono - bas te okrugle cifre. Posebno je simpaticno kad mrezna kartica od 100M resi da nedelju dana radi duplom brzinom - ni sami cipovi u njoj nisu verovali da mogu i umeju to ...

Nije mi jasno sta ste napali coveka... Pustite ga da se prebaci. Imacemo iz prve ruke sve utiske - znacemo i boju tog kabla. Nije Bogi od onih sto cute kad se zahebu ! Imacemo detaljan opis svega !
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

Milan Kragujevic
Software Engineer

Član broj: 231903
Poruke: 2220
*.dhilosnetworks.cc.

Sajt: https://milankragujevic.c..


+201 Profil

icon Re: Najbolji internet sa jeftinom mesečnom cenom?07.11.2020. u 11:48 - pre 42 meseci
@whitie2004

Vrlo je jednostavno, paket od 200 Mbps, mrežna gigabitna, ali kada ne rade svih 4 parica tj. 8 žica kako treba onda spadne na 100 Mbps. Nije bitno da li je 200 Mbps ili 400 Mbps paket, isto bi spalo na 100 Mbps. I sigurno nisu okrugle cifre, ko je na 100 Mb paketu ima 94-96 Mbps uvek.

Šta je problem da se ovo shvati? I da se proba patch kabl od 1 metar? Sertifikovan?

Ili je bolje da optužujemo Telekom za gluposti koje ne rade (umesto za prevare koje stvarno rade a kojih ima na pretek)?

A što se mrežne tiče, ako prijateljica koristi na WiFi i ima te probleme, ako proba preko kabla neka proveri da je mrežna Gigabitna. Nisam rekao da ima 100 Mbps mrežnu i da preko kabla koristi i da joj tu ide brzina gore-dole 100-200 Mb, već U SLUČAJU da je na WiFi, kad proba kablom, neka proveri kakvu mrežnu ima.

U postu od @SASA M. ne piše ništa od informacija da bih mogao da znam da li koristi kablom, WiFi-jem..
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dynamic.sbb.rs.



+370 Profil

icon Re: Najbolji internet sa jeftinom mesečnom cenom?07.11.2020. u 11:53 - pre 42 meseci
Ne bi smeo da bude kabl nikako kao sto je white napisao, prvih par meseci je imala deklarisanu brzinu koja je oborena na pola. Upload je uvek pokazivao maksimum, ping koliko s e secam uvek odlican (nekoliko ms). Na mobilnom je mislim pokazivao 150Mbps kada je na kompu pokazivalo 200 i u razgovoru sa tim nekim iz podrske, ona mi kaze da je ovaj kao cudio kako samo toliko za njen telefon, pa je nesto dodatno konfigurisao i kao uspeo da izvuce 170Mbps.
Znam da sam jednom ulazio preko njihovog (MTS) naloga u njen ruter i da mi se mozda cinilo da u nekoj stavci pise da je brzina podesena na 100Mbps. Mozda gresim jer ne poznajem dovoljno dobro sta znace sve stavke u onim konfiguracionim poljima, a bilo ih je dosta. Tada sam joj ostavio network monitor na desktop-u da moze da vidi trenutne brzine i znam da mi je rekla kada sam pitao sta se desava sa teh. podrskom da se brzina nakon tih razgovora podigla na 200 i kazem trajalo je tako sigurno nedelju dana. Brzine koje sam navodio sam pisao okvirno 100 ili 200 radi lakseg pracenja... prilikom merenja kada je kazem limit bio 100Mbps na testovima su se pojavljivalje npr 97-98Mbps a kada je bila 200 recimo blizu toga 198 i sl.

edit: pisao sam kada i Milan... dakle komp je na kablu, 2 mob bezicno i tv isto kabl... kada smo testirali raskacila je sve ostalo i iskljucila tel tako da je samo pc ostao povezan ali nije bilo razlike. koliko se secam nije pokusavala drugi kabl jer mislim da nema, znam da je bilo razgovora da eventualno kupi drugi kabl i da proba, ali kako se tada ( letos) brzina podigla, mislim da na kraju nisu uzimali drugi, a kazem meni je bilo nelogicno da je do kabla ako je imala vecu brzinu, pa nisam inistirao da se cima da menja zbog testa.

[Ovu poruku je menjao SASA M. dana 07.11.2020. u 13:04 GMT+1]
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dynamic.sbb.rs.



+370 Profil

icon Re: Najbolji internet sa jeftinom mesečnom cenom?07.11.2020. u 12:13 - pre 42 meseci
Pronasao sam jednu sliku iz maila koju mi je slala iz jula meseca kada se to sve desavalo.. ako treba otvoricu novu temu, da ne bi skretali previshe od ove...



Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Milan Kragujevic
Software Engineer

Član broj: 231903
Poruke: 2220
*.dhilosnetworks.cc.

Sajt: https://milankragujevic.c..


+201 Profil

icon Re: Najbolji internet sa jeftinom mesečnom cenom?07.11.2020. u 12:16 - pre 42 meseci
@SASA M., upravo si potvrdio ono što sam napisao.

>da mi se mozda cinilo da u nekoj stavci pise da je brzina podesena na 100Mbps.

To što vidiš je Link speed, tj. brzina ethernet porta. Brzina paketa se NE VIDI u ONT ruteru NIKAD. Do kabla je.

Brzina je do 100 Mbps na Fast Ethernet ili kada je oštećen kabl. Može i da varira sa gigabit na 100 i nazad na gigabit. Nije bitno da li joj je paket 200 ili 1000 Mbps, imala bi 100 Mbps. Da joj je paket 50 Mbps imala bi "pun paket" tj. 50 Mbps.

Vrlo je logično, pročitajte osnovne stvari vezane za Ethernet mrežu i sve će biti jasno.

Više neću pisati na ovu tem oko lošeg kabla i brzine mrežne kartice, već 100 puta sam pisao. A i za WiFi, imate na mom sajtu.

edit: Nakon ove slike @SASA M., JASNO JE, nedvosmisleno i očigledno, da je to ETHERNET PORT SPEED, i da je do kabla. Neka nabavi bolji kabl. To je sve.
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Najbolji internet sa jeftinom mesečnom cenom?

Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 17577 | Odgovora: 115 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.