Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Angular 2+ - Pitanja i odgovori

[es] :: Ostali programski jezici :: Angular 2+ - Pitanja i odgovori

[ Pregleda: 1315 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

magrinjo

Član broj: 337536
Poruke: 143
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Angular 2+ - Pitanja i odgovori03.09.2020. u 15:27 - pre 44 meseci
Kolege, vidim da nemamo temu za Angular pitanja pa da ne otvaramo pojedinacne teme za svako pitanje vezano za ovaj framework, mozda je bolje da ide sve u jednu. Ako sam pogresio, molim moderatore da srede "problem".

Imam jedno pitanje.

Komponente se mogu pozivati ili preko routera ili preko selectora,

Kada pozovem preko routera, sve je u redu, u URL-u mi stoji adresa te pozvane komponente. Medjutim, kada komponentu pozovem preko selektora, ostaje mi stari URL odnosno URL stranice sa koje pozivam selektor nove stranice.
Da li postoji mogucnost da se na taj nacin takodje i url promeni?
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2712



+700 Profil

icon Re: Angular 2+ - Pitanja i odgovori03.09.2020. u 16:02 - pre 44 meseci
Možeš ti ručno da brljaš sa putanjama kako hoćeš, ali to baš i nije preporučljivo ako koristiš Angular router, jer će ti možda neki drugi deo koda praviti problem pošto Angular router ne sadrži te putanje koje ti postavljaš ručno (npr. negde imaš kod koji proverava trenutno aktivnu putanju i poredi sa putanjama definisanim u ruteru kako bi prikazao odgovarajuću komponentu, što se uglavnom i radi kada se koristi ruter, a tamo nema te putanje koju si ti ručno zadao).

Uglavnom, može da se manipuliše sa "this.location.replaceState()" i na slične načine, imaš ovde nekih predloga:
https://stackoverflow.com/ques...without-reloading-in-angular-2
ali, generalno, pogledaj prvo dokumentaciju za Location i LocationStrategy klase kod Angulara.

Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

magrinjo

Član broj: 337536
Poruke: 143
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Angular 2+ - Pitanja i odgovori05.09.2020. u 00:59 - pre 44 meseci
Da, lepo objasnjeno.. najbolje da selektor koristim samo za shared module (poput nekog modala) a da stranice pozivam direktno preko routera.

#Imam jedno pitanje#

Kada mi se korisnik registruje, on dobija, na svoj email, link sadrzine --> auth/?korisnikId=11&aktivacioniKod=bWFyaW96bm

Na lokalu, apsolutno mogu da uhvatim ovaj url i njegove parametre ali kada podignem aplikaciju na produkciju, tada mi ne dozvoljava da pristupim URL adresama koji nisu vec predodredjene u routeru.

Kada gadjam direktno /parametar1/parametar2 kroz URL, na taj nacin mogu da pristupim sadrzaju. --> /auth/11/bWFyaW96bm

{ path: 'auth/:korisnikId/:aktivacioniKod', component: AuthComponent }

U cemu gresim, vec satima pokusavam da resim enigmu ali mi ne ide?

 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Angular 2+ - Pitanja i odgovori05.09.2020. u 08:00 - pre 44 meseci
ruter, selektor ;)
Ja to implementirao u web serveru sa Luskom :P
Samo da neko ne zna o cemu se radi ne bi znao na osnovu termina da provali o cemu je rec :P
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2712



+700 Profil

icon Re: Angular 2+ - Pitanja i odgovori05.09.2020. u 12:21 - pre 44 meseci
Zavisi kako se parametri prosleđuju aplikaciji, da li kao parametri URL-a (parametar=vrednostParametra) ili se konvertuju u putanju, kao što si naveo, za ovaj drugi slučaj, koji je podrazumevan kod Angular rutiranja, imaš detaljnije opisano u Angular dokumentaciji, pogledaj ovde primer sa parametrima, kao i LocationStartegy: https://angular.io/guide/route...ters-and-fragments/routeparams
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

magrinjo

Član broj: 337536
Poruke: 143
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Angular 2+ - Pitanja i odgovori05.09.2020. u 13:19 - pre 44 meseci
Nisam siguran da se na ovom linku nalazi odgovor jer meni na lokalu radi (tj. na lokalu mogu da pozovem bilo koju stranu aplikacije i da izvucem query parametre iz nje) ali u ovom slucaju ne mogu da gadjam query parametre jer ih Angular ne pronalazi kao definisane u routeru.

S obzirom da ne dolazi kako Angular ocekuje ({ path: 'auth/:korisnikId/:aktivacioniKod', component: AuthComponent }), da li bih putanju ka "korisnikId" i "aktivacioniKod" mogao da ispisem na drugi nacin tako da bi prepoznao onaj prvi gornji primer gadjanja URL-a?
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali programski jezici :: Angular 2+ - Pitanja i odgovori

[ Pregleda: 1315 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.